HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 12 stu 2019, 19:47. Pogledaj neodgovorene postove
Prodaje se..
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Biste li svoju domovnicu za milijun USD mijenjali za tuĆ°u?

Da, bez razmiÅ”ljanja, za bilo koju drugu 
8%
 8%  [ 3 ]
Ne, jer mi je Hrvatska svetinja 
77%
 77%  [ 27 ]
Možda, draga mi je Hrvatska ali i milijunĆØek 
14%
 14%  [ 5 ]

Ukupno glasova : 35

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemo napisa:
A odakle tebi da Bog nije namijenio Duji da ide na magisterij u SAD i
osvaja velike rezultate?

Khm...magisterij = konobarenje??? Pa ne bih baÅ” rekao da je to isto. Njemu
u SAD nije potreban samo novac, potrebni su mu uvjeti za rang plivaĆØa kakav je on. Vrhunski trener, fax koji Ʀe moƦi gurati dok ima natjecanja
(Ŕto, ruku na srce, niti jedan naŔ nema obzira). Njemu Hrvatska ne može
dati te uvjete i neka zato ode di je potrebno!

nemo,krivo si me shvatio možda.Ovo gore Å”to sam pitao nije bilo vezano uz Duju nego od svakog od nas,pa tako nisam konobarenje usporeĆ°ivao s magisterijem jer o Duji u gotrnjem postu nisam ni govorio.

I ja sam,dapaĆØe,za to da se on razvija u SAD-u kao vrhunski plivaĆØ,ali ne i da se PRODA!
Jer jedno je prihvatiti stipendiju od Berkeleya i plivati za sveuĆØiliÅ”te a i dalje braniti boje Hrvatske a drugo je uzeti milijun dolara i uzeti bahreinsku domovnicu.
Slažem se s fatom,jer i ja bih uveo kao nogometu pravilo da kad veƦ zaigraÅ” za jednu repku,nema viÅ”e za druge.pa onda budi Hrvat ili bahreinac od poĆØetka!

I stvarno ne bih volio viÅ”e o Duji nego da sbvatko kaže Å”to bi napravio da dobije jednu takvu ponudu,ali ne Å”to bi odluĆØio umjesto Duje nego baÅ” svaki forumaÅ” u svom vlastitom životu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 15:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Mislim da ovaj razgovor nije otiŔao u pravom smjeru i zato se smirite.
ƈinjenica je ta da svoju zemlju ne možeÅ” zabadava ostavit,ali ako Duje to hoƦe,neka izvoli. Mi tu ne možemo niÅ”ta,samo jadikovati.

ja s drige strane mislim da je bas fino potekao i da mozemo doznat nesto novo

a sada o duji... tipu ide dobro u zivotu, bolje nego svima nama. jest da se trudi i pisa krv na treninzima, ali mogao bi vozat kamion po iraku i cekat da ga otmu sinovi allaha ili crni džihad
on zeli vise... zeli imat i pare, magisterij i plivacku karijeru. hrvatska mu moze ostvarit dva cilja, vjerojatnije jedan
bahreni ce mu dat para kolko treba samo da moze rec kako su osvojili medalju

nasa repka je za kvalificiranj na svjetsko prvenstvo donjela hns 11 milja svicarskih franaka. hns to mora djelit 50:50 sa deckima, a od ostatka ce sponzorirat sve projekte... i presretni su! duji bahrein nudi jednu sedmniu tog iznosa! samo za njega!!! to nije nista nego kupovina sportasa... ne znam kad smo mi kupili ijednog sportasa (pesalov je dosao dobrovoljno jer nije imao mjesta u bugarskoj, pa im se to osvetilo)
austrija nam je vec kupila jukicku gotovo za nista koliko ce ona njima dati kroz nadam se dugu i plodonosnu karijeru
normalno da ce ljudi u drzavi gdje je prosjek place oko 2500 kuna ludit kako neki klinac kenka a drzava ga sponzorira...

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Nemo

Spol: neodrešen
PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 19:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DeĆØki sorry...malo sam ovo uzeo osobno...

NeƦete mi zamjerit... Embarassed Embarassed Embarassed

Mada...Duju znam otkad znam za sebe...iŔli smo u isti razred osnovne Ŕkole
i znam ga predobro i danas se ĆØesto ĆØujemo i vjerujte mi...nije sve onako
kako vi mislite da izgleda..vjerujte mi...drukĆØije bi razmiÅ”ljali i drukĆØije bi
gledali na sve kad bi znali Ŕto je sve iza Duje i iza njegovog rada i truda.

Ali eto..ne branim vam da imate svoje stavove, ali oni se ĆØesto znaju
utemeljiti na pogreŔnim pretpostavkama i neznanju pa sam to ovom raspravom
htio da izbjegnete... Ali kako hoƦete...

Pozdrav i BVB

Ja sam uskrsnuƦe i život:
tko u mene vjeruje, ako i umre, živjet Ʀe.
I tko god živi i vjeruje u mene,
neƦe umrijeti nikada
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: čet 13 lis 2005, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

mene je vise izivcirao tata draganja sa izjavom da se u hrvatskoj ne vrednuju dovoljno uspjesi njegovog sina
ono, navijaci ga obozavaju, novinari su korektni prema njemu, drzava ga sponzorira i subvencionira u jednakoj mjeri ako i sve olimpijce

mozda to nije dovoljno prema americkim standardima, ali objektivno za nase uvjete odnos prema duji je korektan

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Dibidus

PostanoPostano: pet 14 lis 2005, 6:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne znam tko Ʀe povjerovati da sportaÅ”i sve to rade za domovinu.
Mogao bi h i ja to reƦi da država ne cijeni dovoljno moj doprinos. Dajem sve od sebe, a država mi ne pomaže u životu.
Ne razumijem u ĆØemu je naĆØelna razlika, izmeĆ°u bilokoga od nas i Duje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: sub 15 lis 2005, 17:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, eto, ljudi su fakat nezahvalni

bilos npr...
ili ljudi koji ne dolaze na servirani chat Wink
ili zagrebcani koji ne kuze kako su ove guzve i zastoji zbog summita dobra stvar jer smo dobili vise no sto smo izgubili (ako ministar kirni ne laze a to mi je nepojmljivo, da politicar prica gluposti)

ajmo prodat duju bahreinu za pola milje eura!!!! preduhitrimo ga! ajmo frumasi, podjelit cemo pare!

sike

PostanoPostano: uto 01 stu 2005, 23:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Službena informacija:

Duje definitivno odlazi - srebrni olimpijac za milijun je dolara prihvatio ponudu bogatog Katara i veƦ poslao zahtjev da mu se odobri nastup za novu domovinu na predstojeƦem SP-u.

Nemam komentara..Ni 400.000 USD nije mu bilo dovoljno..Ma,neka sad pliva za Å”eike i pjeva katarsku himnu s rukom na srcu..OĆØito,dok ju je držao dok je sluÅ”ao Lijepu naÅ”u,bila je ĆØista-sprdaĆØina!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
mathe

PostanoPostano: uto 01 stu 2005, 23:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja to ne kužim Question Question Rolling Eyes Rolling Eyes

Zar je razmiŔljanje o penziji takvo da se i himnu mjenja.... Rolling Eyes Rolling Eyes

Ah.... žalosno place place place

Meni se ĆØini da se taj isti Duje sa istim genima istim talentom rodio u Kataru da ne bi ni bazena vidio a kamoli plivao po SP..... ali glavno da tata Draganja pljuje po Hrvatskoj i govori kako se u njoj ne može radit ni plivat ni mirovinu zaradit ni niÅ”ta i da nije sposobna odgojit prvake.... ĆØemu Question Question Question

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega ĆØuvam najljepÅ”e rijeĆØi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Nemo

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 4:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde jedna preporuka!

Nemojte se miÅ”at u tuĆ°i život od sada pa nadalje jer nemate
pojma o ĆØemu govorite pa onda veƦ i nije krÅ”Ć¦anski.
Sve mi ovo izgleda na ogovaranje... a to je ono Ŕto je žalosno.

Pozdrav

neƦe umrijeti nikada
Dibidus

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 7:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemo, objasnio si nam razloge zaŔto braniŔ Duju Draganju.
I to je OK.
Ali daj shvati, kad se sve makne u stranu ostaje suha informacija da je Duje Draganja otiŔao nastupati za drugu zemlju zbog novaca.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 8:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne kužim se baÅ” previÅ”e u te sportske "transakcije", da se tako izrazim, ali s jedne strane ĆØinjenica je da Hrvatska joÅ” može malo kome ponuditi idealne uvjete za ikakav boji razvoj karijere, bila ona sportska, znanstvena ili kakva druga, ali kada bi svi skakali na prvu bolju ponudu koja im doĆ°e iz vana onda nikakvih pomaka ne bi niti bilo. Znam dosta mladih i pametnih ljudi koji su otiÅ”li vani na doÅ”kolovanje ali svi s namjerom da se vrate, a jedan dio njih se i vratio. Važno je napomenuti da uglavnom nisu iÅ”li iz materijalnih razloga, niti su mjenjali svoje državljanstvo, nego su odlazili s namjerom da steknu nova znanja u boljim radnim uvjetima i da se vrate kuƦi kako bi prenijeli ta znanja. Uostalom ta praksa je stara koliko i ĆØovjeĆØanstvo. Pri tom treba raĆØunati da bi im radni uvjeti u tim zemljama bili puno povoljniji, ukljuĆØujuƦi i bolju plaƦu, ali seoni ipak vraƦaju kuƦi u puno nepovoljnije uvjete kako bi pridonijeli razvitku svoje domovine i stvorili bolje rdne uvjete za druge koji Ʀe doƦi nakon njih. Po pitanju novaca Hrvatska teÅ”ko može konkurirati zemljama zapadne Europe ili Bahreinima, Katarima i sl., ali postoji neÅ”to u ĆØovjeku Å”to se zove ljubav prema domovini i svome narodu, ma kakav on bio.
Srki

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 9:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Duje je uĆØinio jednu veliku glupost. Mislim da Ʀe se poslije kajati.
arkandeo

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 12:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OtiŔao Duje.
To je veƦ drugi naÅ” plivaƦ koji je otiÅ”ao plivati za drugu državu. Ne bi se zaĆØudio da Ʀe ih biti joÅ”. Tko zna možda Ʀe uskoro iz istih razloga otiƦi i naÅ”i veslaĆØi i svi oni koji postižu vrhunske rezultate, a dobivaju male naknade za to. Tko zna možda i naÅ”i skijaÅ”i odu skijati za Saudijsku Arabiju. jako sretan ƈudno da to veƦ nije Gipsu palo na pamet ipak bi okrenuo grdu lovu na svojoj djeci.
Svatko zna Å”to je najbolje za njega pa tako i on, neka mu je sa sreƦom.

Tko je kao Bog?
sike

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 13:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sorry, Nemo,ali koliko god ti bio dobar s Dujom i znao ga,pokuŔaj sve to stavit na stranu i trezveno ocjenit ovu situaciju.
Ok da je promjenio klub kao Å”to mnogi to ĆØine u drugim sportovima i Å”to je normalno jer se na taj naĆØin trĆØi za veƦim novcima ali promjenit državljanstvo ili uzet joÅ” neko koje nema veze s tvojim korjenima,e onda je to prodaja!
Spomenuta je ovdje i Mirna JukiƦ al njen primjer je bio sasvim drugaĆØiji jer je ona otiÅ”la na poĆØetku karijere dok stvarno nikakve uvjete nije imala,a o ĆØemu je najviÅ”e odluĆØio njen otac dok se prema informacijama Dujinog oca za ovaj potez odluĆØio on sam i u tome je razlika
Ali u hrvatskim okvirima da ti 150.000 ili ĆØak 400.000 USD nije dovoljno veƦ odeÅ” za 100.000 viÅ”e..e to je žalosno!

Doista,neka mu je sa sreƦom jer mu to i želim makar napravio najveƦu glupost u životu!
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 16:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ne trebamo previÅ”e osudjivati Duju. Znam, svojevoljno odlazi, ali ako mu naÅ”i ovdje nisu osigurali dovoljno za normalan život.... Ma, ne znam, nisam u njegovoj koži...., ali bila sam u sliĆØnoj (ali puno drugaĆØijoj) situaciji.... I ja imam 'tudju' putovnicu... O.K. kako se uzme! Katolkinja sam, podrijetlom iz Hrvatske, ali igrom sluĆØaja roĆ°ena i živjela u BIh. U ratu protjerana, i mogli smo birati u koju Ʀemo zemlju, ali mi smo se odluĆØili vratiti 'korjenima i Domovini'. Bosansko državljantvo zamijenili smo HRVATSKIM.....

Helena
sike

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 16:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da Helena,ali to si uĆØinila jer te je rat tjerao a ne novac!
I doista da se krivo ne shvati,ne osuĆ°ujem Duju kao ĆØovjeka nego ne mogu a ne zaplakat kad kupujemo ili prodajemo za lovu ono Å”to nam Bog daje a to su naÅ”i korjeni,naÅ”a domovina..
Ako su mnogi dali živote,najviŔe Ŕto su mogli,za nju onda je ona neŔto puno viŔe od neke stvri koja se može prodat,kupit ili mijenjat u obliku financija
Srki

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 17:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ipak je razlika izmeĆ°u Mirne i Duje,u odabiru zemlje. Nekako ti je lakÅ”e kad netko naÅ” igra za Austriju nego za Katar ili Bahrein. Ipak su oni druge vjeroispovijesti i obiĆØaja,a i drugi kontinent.
Daniel

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vidite ja na Hrvatsku gledam kao na jedan super market, sve je na prodaju, sve se može kupiti a i sve i svaÅ”ta prodati. Mi smo zemlja koja niÅ”ta ne proizvodi ali se zato trguje na veliko. Pa sada kada smo rasprodali sve od banaka, telekomunikacija, naftne industrije, ajde joÅ” nismo željeznice jer ih nitko neƦe, pa smo poĆØeli prodavati naÅ”e starine, terene, otoke, a sutra joÅ” Slavoniju, Gorski kotar itd. Usput nam utrape malo smeƦa big brother i tko zna joÅ” Å”to. Onda mislim da u ovoj cjelokupnoj trgovaĆØkoj konfuziji moramo razumjeti i Duju, eto on nema Å”to prodati pa je prodao sebe i to nekoj zemlji o kojoj samo znamo da je negdje na Arapskom poluotoku. Izgubili smo osjeƦaj vlastitog identiteta, a i moral i osjeƦaj ĆØasti su nam niskom stupnju, ponekad se pitam dali su te kategorije dio proÅ”losti i pripadaju li nekim drugim vremenima. No Å”to je tu je jedan ode, ali drugi su joÅ” tu i Bogu hvala na tome.
Nemo

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike...

Daj mi molim te kaži, kako ti znaŔ koliko je potrebno Duji za njegove
troŔkove života i troŔkove oko bazena i ostalih stvari? Tebi 100.000$ možda
je OK(i meni je), ali NJEMU NIJE jer mu to NIJE DOVOLJNO za normalno
treniranje i ulaganje u sebe. On NE MOŽE promijeniti klub i otiƦ plivat
za neki Katarski klub a plivat za naŔu reprezentaciju. Takvi su uvjeti
Å”to se tiĆØe plivanja. Isto kao Å”to je za oĆØekivati da tenisaĆØi imaju
prebivaliÅ”te u Monte Carlu da svojoj državi ne plaƦaju porez poput
IvaniÅ”eviƦa, LjubiĆØiƦa...Njihova cijena nije promjena države, ali kod plivaĆØa jest. I to nažalost, tako funkcionira u individualnim sportovima.

Å to se tiĆØe Mirne, ona ima ISTI sluĆØaj kao i Duje, samo s puuuuno loÅ”ijim
ishodom. Njen otac je tražio samo 1 prugu za njene treninge i to je bilo
teŔko odvojiti...strahovito. Kad je država zakazala kod nje, bar nije smjela
s Dujom ili bilo kojim buduƦim individualistom. Zamislite zbog 1 pruge
ona danas pliva za Austriju.

Å to se tiĆØe odluĆØivanja, naravno da Ʀe Duje s 23 godine sam odluĆØiti, a
da je za tada malodobnu Mirnu otac odluĆØivao. Molim lijepo...pazite Å”ta
piŔete jer neinformativno pisanje...zna donijeti pogreŔan selektivni stav.

Srki...

Nikad ne volim nekome tapkat za rijeĆØju, ali to Å”to si napisao je KONTRADIKTORNO vjeri za koju se nadam da ispovijedamo. To Å”to si
rekao malo porvuci samo kroz 2 zapovijedi ljubavi i sve Ʀe ti bit jasno.
Ok? Wink Wink Wink

InaĆØe, ja sam jako TUŽAN i RAZOƈARAN Å”ta je doÅ”lo do toga da Duje
je prisiljen napravit ovaj korak. Mada ne znam ni službeno ni neslužbeno
da li ga je uistinu napravio. Vjerujem da je napokon doŔlo do toga jer
ovakva situacija ga je vrebala joÅ” od davnih dana. NemoguƦe ga je
dobit ovih dana i da ĆØujem iz prve ruke Å”ta se dogodilo. Ali, poznavajuƦi
njega(ne onako kako ga mediji ili Ŕira populacija doživljava), znam da
teÅ”ko pati zbog toga Å”ta se morao odluĆØiti na preuzimanje drugog
državljanstva, odnosno, prema popularnom danaÅ”njem rjeĆØniku, "izvrÅ”avanjem izdaje".

Ali, svejedno, kako god uzmete, ako veƦ mislite da je napravio pogreÅ”ku,
pomolite se Bogu u to ime i pomolite se za njegov uspjeh, a mi koji
zastupamo teoriju prisile i nužnosti Ʀemo se pomolit Bogu da se to
viŔe NIKAD i NIKOME ne dogodi i da Bog da Duji puno uspjeha pa makar
plakali pred TVom kad budre prima medalju pod Katarskom ili bilo kojom
drugom a ne naŔom zastavom.

Lijep pozdrav u Kristu

neƦe umrijeti nikada
sike

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 23:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali Nemo, prijatelju (stvarno te tako i doživljavam)
Kao Å”to ti bolje poznajeÅ” Duju od mene tako i ja Srkija od tebe pa ti mogu sa 1000% sigurnoÅ”Ć¦u reƦi da u ovome Å”to je rekao nije bilo rasne ni vjerske diskriminacije veƦ je mislio da je prirodno lakÅ”e nekog zamislit da ti je pod stijegom zemlje koja ti je po svemu bliža nego zemlje za koju smo jedva i ĆØuli.

A sad Å”to se tiĆØe teme..
Složili smo se u vezi Mirne da nije imala nikakve uvjete,kao ni izbora,Å”to s eza Duju ne može reƦi.
Zar Duje veƦ ne postiže vrhunske rezultate, zar osvojeno srebro (samo stotinku manje od zlatnog) postignuto treniranjem na ameriĆØkom sveuĆØiliÅ”tu a pod hrvatsim klubom i zastavom, nije puno?! I zar se ta jedna stotinka s 200-300.000 USD viÅ”e nego do sada koliko mu nudi Hrvatska, ne može podebljati ako se ostane pod hrvatskim stijegom a opet ako hoƦeÅ” trenira u SAD-u? Zar ti novci nisu dovoljni?
Ako okreneÅ” stranicu prije Å”to napisah za roĆ°aka iz kanade, ma,svi novci ovog svijeta ne mogu mu sad vratiti svu onu tugu koju osjeƦa jer je u Kanadi stranac a kad doĆ°e na ljeto u Hrvatskoj - strani turist. A i umrijet Ʀe kao stranac..A to je ono Å”to se zove savjest koja se ne može umiriti niti trajnom niti privremenom brdom love i lagodnim ostatkom života.

Ne napadam Duju, veƦ svaki moj post izraz je sve veƦeg žaljenja i tuge Å”to je doÅ”lo do toga..
I molit Ʀu, da ne misliÅ” da neƦu..
Nemo

PostanoPostano: sri 02 stu 2005, 23:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

S obzirom da sam smatrao da je ovo trebalo rjeŔit pp-om onda sam siketu
poslao pp, ali on je izrazio želju da svoj odgovor postam ovdje pa ga
Ŕaljem naknadno.

Lijep pozdrav svima!

----------------------------------------------------------------------------------------

Dragi prijatelju! Wink

Nemoj ti mene krivo shvatiti, ali uistinu nemam protiv tebe niti bilo koga
tko ne podržava Duju za reƦ niÅ”ta. Ali samo sam vam htio dat bar dio
onog razmiÅ”ljanja kroz koji Duje prolazi (i veƦ je proÅ”ao).

Nažalost, da...baÅ” si dobro napisao...1 sek Ʀe mu dati bazen, trener, tim
ljudi koji Ʀe raditi oko njega a Å”to mu ne može platiti Hrvatska. Nažalost,
veƦ duže vremena s svim stipemdijama se Duje bori da POKUÅ A doƦi
do pozitivne 0 bar Å”to se tiĆØe troÅ”kova. A on NIJE ni raskalaÅ”en ni
sponzoruŔa pa da troŔi. Poznata su mi njegova svakodnevna odricanja koja
Ʀe, nažalost, ispoljiti se ĆØim doĆ°e u bolje uvjete. Sad kad diplomira, prestaju
sva plaƦanja i studija i trenera i svih stipendija koje je imao. VidiÅ” da mu je
odlazak u USA omoguƦio da se ne odrekne državljanstva, ali nažalost,
doÅ”lo je do te mjere da viÅ”e nema moguƦnosti pratiti finacijski svoj daljnji
rad. Da samo znaÅ” koliko viÅ”e puta od njega dobivaju plivaĆØi njegovog
ranga ne za život, nego za treniranje. E tu je on i do sada bio uskraƦen. Kad
je postao svjestan da može joŔ viŔe i bolje s malo viŔe finacija, tada je,
morao donijeti nepopularnu odluku.

Evo, upravo sam se vratio iz Kanade i susreo sam se s naŔim iseljenicima i
znam koliko im je teÅ”ko i da se osjeƦaju strancima, ali oni su svoj životni
put odabrali i treba se samo molit Bogu da Ʀe iskustvo uĆØinit svoje pa
da Ʀe Hrvatska imati uvjete za bilo koga poput Duje.

Nadam se da se nismo ne-sporazumjeli. Fala Bogu, i dobro je da postoje
opreĆØna miÅ”ljenja...

PS Primjerice, sad pogotovo kad sam vidio kako stvari fukcioniraju u Kanadi, ne bih NIKAD otiŔao odavdje s ove predivne i premile zemlje.
Pa za ne znam kakve pare. Wink Wink Wink

Pozdrav i BTB

neƦe umrijeti nikada
sike

PostanoPostano: čet 03 stu 2005, 0:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo,obeƦam Nemi da se viÅ”e neƦu osvrtat na ovo s Dujom jer na temu njega sve rekoh,samo htjedoh reƦi da se slažem da premalo Hrvatska ulaže u sport,pogotovo individualan,ali da ipak moramo znati da može pratiti nekoga do odreĆ°ene granice(ostalo bi mogli sponzori da žele)ali dalje se ne može s ciframa preko te granice natjecati s mnogo bogatijim zemljama od sebe.
Tako je i u drugim granama,poput Ŕkolstva,zdravstva..

Neki put moramo biti svjesni granica koje imamo živeƦi u Hrvatskoj,staviti na vagu sve Å”to ovdje imamo i sve Å”to nemamo a Å”to nam drugi nude i jednostavno prevagnuti-svojevoljno,ali kasnije ne žaliti

BVB!
Malena-Vtc

PostanoPostano: uto 15 stu 2005, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja uopce ne razumijem zasto ste digli toliku frku oko toga koje je nacionalnosti? to ga ne mijenja kao osobu a osobnost je ono zbog cega bi ga trebali cijeniti ili suditi(ako veƦ sudite sto nije krscanski i to joÅ” bez podloge i saznanja o razlozima- mozda ce to na kraju darovati sve anonimno u dobrotvorne svrhe jer zna da ce tako mnoge spasiti iako ce on patiti zbog osudjivanja ili ce mozda izljeciti tesko bolesnu tetu ili baku).

Zar te je nacionalnost ucinila osobom kakvom jesi? JA sam pola svog zivota provela izvan Hrvatske ( U Vojvodini i Njemackoj) i nekako ne osjecam preveliku vezanost za svoju nacionalnost jer sam tamo shvatila da vrijedi samo ono sto jesi i da ce te zbog toga voljeti. Postoje Nijemci koji prakticiraju nase obicaje kao i Hrvati koji zive u Hrvatskoj ali ih se srame. Stoga vas bez ljutnje pitam da mi objasnite zasto je vama toliko bitna nacionalnost i uzrok da se posvadjate? Mozda ce mi biti jasnije ako im objasnite.

Pa i da pliva za Hrvatsku sto mi imamo od toga? Jel uopce potrebno da je Hrvatska slavna? Jel Hrvatskoj potrebna slava pojedinca? Ako veƦ žudimo za slavom, moramo ju proslaviti po tome sto je, sto je postala mukotrpnim ratovima i mnostvom zrtava. Imamo tako divnu povijest, jedna smo od najljepsih i najĆØiÅ”Ć¦ih zemalja, ali naravno da je lakÅ”e priĆØekati da netko drugi stekne slavu i tako nas proslavi nego da mi to sami poĆØnemo ĆØiniti tako Å”to Ʀemo cijeniti Å”to imamo i pokazati drugima koliko je posebna naÅ”a kompletna Hrvatska baÅ” sa svime Å”to je proÅ”la. Naravno da je super ako nam pri tome pomogne pojedinac svojom slavom, ali svi mi moramo zasukati rukave jer, ruku na srce, svi smo mi posebni i veliki dar ovoj zemlji samo se trebamo darovati i dopustiti da drugi uzivaju u nasem daru!
Dibidus

PostanoPostano: uto 15 stu 2005, 20:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo sam i ja promislio oko svega toga ...
Tko su Hrvati?
Ovakvo je stanje po tom pitanju kod 99,999% Hrvata i Hrvatica:
Hrvati su narod koji je doÅ”ao s velikom seobom Južnoslavenskih naroda (kasnije su se tako nazvali) te se naselili na podruĆØju gdje su dana i u Bosni.
U pitanju je genetski jedinstven narod koji nije doživio mjeŔanja.

Istina nije takva, niti na sreƦu niti na žalost, nego tako se zbilo ...
Hrvati su nastali puno kasnije, naime, to Å”to su Hrvati danas nekad je bilo mnogo plemena koja su živjela jedni pored drugih, a razni kraljevi i velikaÅ”i su bili ti koji su okrupnjavali svoje posjede ... kasnije se to tumaĆØi kao država nekog naroda veƦa ili manja. Pa smo na godinu Tomislavovog zakraljenja bili veliki, a u vrijeme Ostataka ostataka jako mali ... Kao kad uzmeÅ” loptu, ako je stisneÅ” ona je manja, ali na sadržaju nije izgubila. E krivo ... svi ti prethodnici Hrvata su i dalje živjeli na istom mjestu makar vlasnici zemlje bili Turci, Ugarili, ili neki treƦi (recimo Slovenci -> Karantanci). I nije ih puno bilo briga jesu li u savezu sa susjednim plemenom (koji Ʀe postati isti hrvat kao i on), nego živi li se bolje ili loÅ”ije.

Kasnije, kad poĆØinju postojati klasiĆØne države (u 19. st.) i kad se poĆØinje razvijati država kao zajednica ljudi iste nacionalnosti (iliti iste države, a ne istog naroda) opĆØinje pojam hrvatstva u koje se onda na razliĆØite naĆØine, milom ili silom, svrstavaju i Dalmatinci i Turopoljci, i Slavonci, ...

BaÅ” si sad nekako razmiÅ”ljam kako su DubrovĆØani dok su imali svoju državu patili Å”to nisu u zajednici sa MeĆ°imurcima, Slavoncima, ... ma pojma nisu imali za njih i nije ih bilo briga za njih. Ma kakva braƦa Hrvati ... to je kasnije doÅ”lo.

Uglavnom, to nacionalno jedinstvo je izmiÅ”ljena stvar jer je pitanje jesam li ja sin majke iz južne Dalmacije i oca iz sjeverne Hrvatske i Hrvat i MaĆ°ar i Talijan, i ... samo je pitanje Å”to sam odabrao i iz kjeg razloga. Odabrao sam da budem Hrvat u državi Hrvatskoj jer je bolje biti u veƦini nego u manjini (to veƦina na ovom forumu zna), a nije da nema nikakvog smisla da se zovem Hrvatom, makar sam u konaĆØnici i najmanje Hrvat (kao i svi Hrvati).

Da skratim, ukoliko je Duje imao peticu iz povijesti i ukoliko razumije kako su nastale nacije onda ga ne bi trebalo zabrinjavati to da li nastupa za Hrvatsku ili Katar. BaÅ” kao Å”to niti Petra Zrinskog nije bilo briga za Hrvatsku nego za svoje posjede, a mi ga onda romantiĆØarski prikazali kao Hrvatoljuba. Ali to rade svi narodi. Da bi zavladao moraÅ” imati jedinstvo, da bi vojska bila jaka moraÅ” imati jak naboj u pripadnosti (nacionalni naboj) i to se zna. I to je ĆØesto bila uloga pjesniÅ”tva. Da zaobiĆ°e logiku i ĆØinjenice (dobar je primjer izvrsna pjesma Dade TopiƦa: Makedonija. Jedan stih kaže da Makedonija nikad "tuĆ°inska bila nije". A navodno neki Makedonci misle da su oni potomci Aleksandra Makedonskog, kao Å”to neki Hrvati misle da je Sv. Jeronim hrvatski svetac) i da stvori dobar adrenalinski impuls tako jak da se ode glavom u smrt.

Duje sretan ti put, ali da znaÅ” da mi je unatoĆØ logici i punom ti pravu žao da ideÅ” Ʀa. Tim viÅ”e Å”to nisi niti bio baÅ” dugo ovdje ... Adio!
sike

PostanoPostano: sri 16 stu 2005, 23:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malecka,skroz se slažem s tobom jer doista domovnica nikog ne odreĆ°uje kao osobu.
Ali mene samo zanima Ŕto je to u naŔem mentalitetu sveto za Ŕto bi rekli da jedino nije na prodaju?
I doista,ako samo malo promjenimo temu i umjesto narodnosti stavimo vjeru,jel mislite da bi bilo možda drugaĆØije?
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.