HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 17 lis 2019, 16:00. Pogledaj neodgovorene postove
Planinarski križni put
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
smjeŔko

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 20 vel 2005, 17:57
PostNaslov : Planinarski križni put
Citiraj i odgovori

Evo uÅ”li smi u korizmu,poĆØeli su križni putevi po naÅ”im župama,a eto tako uskoro dolazi i vrijeme održavanja Planinarskog križnog puta,35. po redu.Planinarska bratovÅ”tina sv.Bernarda organizira ovaj puta sa mladima iz BedekovĆØine,Sv.Križa ZaĆØretje,Orehovice.Potaknuti rijeĆØima sv.Antuna Padovanskog organizatori su za moto uzeli citat "RijeĆØ Å¾ivi,ako govore djela".Kao i svake godine,termin je isti,a to je vikend prije Cvjetnice,12.-13.3.Organizatori obeƦavaju fiziĆØki umor,ali i duhovni odmor,zato tko je spreman na boravak 2 dana po zagorskim bregima neka se Å”to prije obrati svojim župnim animatorima i prijavi.

LJUBAV UVIJEK POBJEƐUJE!!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
arkandeo

Spol: muško
PostanoPostano: ned 20 vel 2005, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kak je bilo na pripremama za animatore? Question

Tko je kao Bog?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
smjeŔko

PostanoPostano: ned 20 vel 2005, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bilo je jako dobro,sve smo se izdogovarali kaj je trebalo,puno pili,jeli,znaÅ” kakvi su zagorci:-)samo kak sam ja morala brzo iƦi dalje u lasinju morali su mi za put spakirat moju porciju kolaĆØaSmile

arkandeo

PostanoPostano: ned 20 vel 2005, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaj si i u Lasinji bila, kaj je bilo tam pak? Surprised

Tko je kao Bog?
smjeŔko

PostanoPostano: ned 20 vel 2005, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Duhovna obnova je bila tamo,jurila sam juĆØer odma poslije susreta animatora iz bedekovĆØine u lasinje.Mladi iz moje bivÅ”e župe su bili tam ovaj vikend pa su i mene zvali

Annabel

PostanoPostano: sub 12 ožu 2005, 23:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joooj... vi svi sada spavate po kuƦama obitelji koje su vas primile... i ĆØeka vas joÅ” sutraÅ”nje pjeÅ”aĆØenje... nadamo se da Ʀete se i nas sjetiti u toj pokori... Wink

ƈim doĆ°ete doma... izvjeÅ”Ć¦e molimo... jako sretan
arkandeo

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Annabel mi u Zagorju nismo spavali po kucama nego u skoli u razredima. Mogu ti reci da mi je cak draze spavati u skoli upoznas se s mladima i imas osjecaj zajednistva.

Normalno da smo mislili na vas forumase sve sam vas nosio na svojim ledima. Jos jednom zahvaljujem Suncu sto nas je grijalo putem.

Izvjesce je Yc rekao napisati pa mu necu uskratiti to zadovoljstvo. Wink

Tko je kao Bog?
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 23:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, mi nismo spavali po obiteljima, mi smo bili u Å”koli u vreƦama. Å to se mene tiĆØe ja bi uvijek u takvoj situaciji radije izabrao vreƦu neg krevet, puno je zabavnije! TakoĆ°er bih zahvalio Suncu koje nam je ako uljepÅ”alo uspone i spuÅ”tanja u nedjelju! jako sretan

Å to se tiĆØe izvjeÅ”Ć¦a, ja sam ga pisao proÅ”li put, a vidim da arki ima i volje i vremena da ga napiÅ”e, pa Ʀu to ovaj put prepustit njemu. Ja Ʀu te nadopunit ak se neĆØeg sjetim... Wink

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
arkandeo

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

V jutro disece gda bregi su spali....

Skupili smo se kod crkve sv. Barbare u Bedekovcini svi su se morali prijaviti nasoj Smjeski. Iako sam se pokusao prijaviti preko reda nisam uspio izgleda da poznanstvo kod nje ne pali. Wink
Domacini koje bi ovim putem htio pohvaliti su nam organizirali dorucak, caj i kavu. Nakon toga je uslijedila Jutanja (tko nezna sto je to neka ide na PKP pe ce saznati Wink ) i normalno prva postaja Kriznog puta. Svaku postaju je vodila jedna od grupa koje su bile prijavljene (moja grupa nije vodila nijednu postaju vidis ipak vrijedi nesto poznanstvo s organizatorima jako sretan ). Nakon toga smo krenuli na put u nepoznato. Vodic nam je bio Marijan bivsi vojni policajac pa sad vi mislite kako je bilo ici za njim. Hodali smo po asfaltu ali smo ga vecinom izbjegavali. Isli smo preko suma, livada, ORANICA (ovo si nemojte ni zamisljati toliko je bilo gadno, sala mala Smile ) a sve je bilo prekriveno snijegom. Posebno bi pohvalio skec koji je opet pripremila Ancha samo ovaj put glavni glumac nije bio Sebeljub. jako sretan I tako kroz Scile i Haribde dosli smo mi do jedne skole, tamo smo rucali obavili znate vec sto i odmorili se. Krenuli smo dalje u nadi da cemo brzo bit u Svetom Krizu Zacretje, crkva je bila na vidiku, ali gadno smo se prevarili. Poceli smo se penjati na poznate Zagorske brege korz vocnjake, dvorista, sumu, u vise navrata smo sami gazili put. Nakon par uspona i spustanja uslijedio je spust kojega se ni Janica nebi posramila. Spustali smo se prema groblju po ilovaci, snijeg je nula za ovo. I tako spustam se ja polako, i genije deset metara prije asfalta idem popravljat hlace i opadnem na rit tj. na ruke nisam se ni posteno zmazal. Smile Smjsko se smijala dobrih 5 minuta, a i ja skupa s njom. Laughing Tada smo stali i izmolili krunicu, nakon krunice smo krenuli prema cilju prvoga dana. Za nekih pol sata smo stigli pred skolu u Svetom Krizu Zacretje. Skinuli smo blatnu obucu i nakon nekog vremena usli u skolu. Nakon sto smo se sredili uslijedila je kateheza, bila je kratka ali slatka. Zatim je slijedila misa koju je predvodio vlc. Domagoj kapelan u sv. Blazu. Najvaznija stvar je bila nakon mise, isli smo na veceru bio je to najfiniji grah koji sam jeo u svom zivotu, mljac. Pa je uslijedila predstava koju su izveli Anjgeleki (neznam tko su i sto su ali nije bilo lose). Dobili smo slobodno do ponoci tu je bilo svasta: igrali smo nogomet, svirali, pjevali pa cak i plesali, na pocinak smo isli po vlastitom nahodenju. Pretpostavljam da su svi zaspali ko zaklani.

Dan drugi. Budenje je bilo u 7, ali u mojoj sobi su se svi digli vec u 6, toliko smo bili orni za pjesacenje. Smjesko je rekla da je prvi dan bio cak prelagan sto se pjesacenja tice ali sve smo to nadoknadili drugi dan. Nakon pospremanja skole krenuli smo na dorucak, a nakon toga put pod noge i pravac Orehovica. Jutro je bilo maglovito, bilo je tu lijepih uspona, gacali smo opet po snijegu, blatu, preko potoka... Najzanimljiviji je bio uspon do kapele sv. Vida, do nje smo se penjali strmom padinom tako da smo na jedvite jade stigli do nje, kad smo stigli sunce nas je obasjalo. sunce moje malo Tu je bio rucak opet grah ali kao i prethodnu vecer za prste polizati (kad je covijek gladan nista ne prigovara Smile ). Nakon odmora i postaje kriznog puta krnuli smo po snijegu visine do koljena, ne moram spominjati zagorske mejase prekrivene snjegom stvarno su gadni. Bio je to lijep spust po snijegu i blatu naravno, do sela Martinec. Nakon toga je uslijedio jos jedan uspon i jos lijepsi spust do konacnog cilja Orehovice. Do Orehovicke crkve smo isli u procesiji. Jedna stvar me je zacudila, kad sam usao u crkvu u njoj su sve klupe bile popunjene domacim ljudima. Svaka cast sto su nas docekali, ali mogli su nam dopustiti da se sjednemo ipak smo pjesacili dva dana. Misa mi je trajala cijelu vjecnost bar se meni tako cinilo, ali nakon onoga sto smo prosli bio je to macji kasalj. I normalno nakon mise je bila festa na kojoj ja nisam bio jer mi je prijevoz stigao taman kad je misa zavrsila.

Na kraju htio bi se zahvaliti Ani na organizaciji stvarno je dala sve od sebe da PKP prode u najboljem redu. Marijanu i Zdravku sto su me trpili cijelim putem. Zahvaljujem se i svima koji su bilo kako i na bilo koji nacin pridonjeli ovom PKP-u, zupljanima zupa Bedekovcina, Sveti Kriz Zacretje i Orehovica, a i svima ostalima. pljesak

Za vas ostale koji se niste odlucili na ovaj PKP odite na slijedeci to je dozivljaj koji se neda opisati. Zajednistvo koje se osjeca u savkom trenutku, to je u pravom smislu krizni put. Nakon sto se vratis kuci onako iscrpljen legnes u krevet i izvrtis film u glavi vidis koliko je to velika stvar. Ako ste neodlucni probajte jednom otici nece vam biti zao, normalno morate se malo pripremiti ipak je to PLANINARSKI KRIZNI PUT.

Oprostite na dugom postu. Wink

Zadnja promjena: arkandeo; uto 15 ožu 2005, 12:21; ukupno mijenjano 1 put.

Tko je kao Bog?
ancha

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 17:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Arkandeo, svaka cast na izvjestaju! pljesak Jedino moram napomenuti (da nezasluzeno ne pokupim zasluge jako sretan ) da je autor naseg skeca Jaca a ne ja kao sto si napisao. Cestitke Jaci i ovim putem za zakon skec pljesak Pozdrav svima koji su bili na PKP-u, svima koji su bili u mojoj grupi za katehezu, ... Vidimo se na iducem Kriznom!

...pamte me mnoge provincijske pruge...
davorseljan

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja sam planirao iƦi ali nisam mogao jer sam morao raditi.
Moja 'draga' Ŕefica rekla mi je to u petak u podne.
Naravno da sam bio bjesan i u tom bijesu napravio veƦ preko polovice godiÅ”njeg plana.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: uto 15 ožu 2005, 22:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Arki, stvarno detaljan izvjeŔtaj!

arkandeo napisa:
Nakon toga je uslijedila Jutanja (tko nezna sto je to neka ide na PKP pe ce saznati Wink ) i normalno prva postaja Kriznog puta

Arki je mislio na jutarnju molitvu ĆØasoslova.

arkandeo napisa:
Svaku postaju je vodila jedna od grupa koje su bile prijavljene (moja grupa nije vodila nijednu postaju vidis ipak vrijedi nesto poznanstvo s organizatorima jako sretan ).

A neki su upravo zbog poznanstva s organizatorima dobili postaju. Pogodite na kog mislim... jako sretan

Moram pohvalit Angjeleke, bili su izvrsni! Pripremili su jako raznovrstan program i sve su stvarno dobro izveli. Å to se tiĆØe subote, kasno naveĆØer bilo je jako veselo, imali smo i glasnu instrumentalnu pratnju sve do 1, a onda je ostalo samo nas ĆØetri, dve gitare i lagana glazba za noƦni ugoĆ°aj sve do pol tri! Laughing

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
jaca

PostanoPostano: čet 17 ožu 2005, 10:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo da se ija javim. Bilo mi je stvarno prekrasno i svi oni forumasi koji su ovaj put zakazali, neka se pojave na iducem. Vidjet cete da je PKP nesto jedinstveno. hop
Posebno je lipo kako se lako uspostavljaju prijateljstva, kako mozes upoznavati divne ljude s kojima mozes podijeliti toliko toga. ne moram niŔta objaŔnjavati
A prirodu da i ne spominjem, hodas, hodas, a onda se okrenes i ne mozes skoinuti pogled sa tih brega, sunca, sniga...
davorseljan

PostanoPostano: čet 22 ruj 2005, 8:53
PostNaslov : Planinarski križni put
Citiraj i odgovori

36 planinarski križni putevi su pred nama.
Ovo u množini govori samo jedno.
Dvije su trase, i naravno dvoje glavnih orgarnizatora.
BratovŔtina je u Samoborskom gorju dok je udruga ekosspiritus u Zagorju.
Gdje Ʀe te vi biti?
Ana iz bratovÅ”tine sv. Bernarda gostovat Ʀe na KNI chatu u Ʀetvrtak 29.9.
PokuÅ”at Ʀu nakon toga pozvat na chat i nekoga iz udruge Ekosspiritus.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ancha

PostanoPostano: sub 24 ruj 2005, 20:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na zalost ni na jednom... tuzan bas sam se veselila ali nema me tu u bas u to vrijeme! Lijepi provod zelim svima koji ce ici, i na jednoj i na drugoj trasi! Smile

...pamte me mnoge provincijske pruge...
Ycteris

PostanoPostano: ned 25 ruj 2005, 9:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja Ʀu najvjerojatnije doƦ prvi dan al tek naveĆØer, jedan prijatelj mi se ženi pa Ʀu bit na vjenĆØanju, presvuĆØ se kod prijatelja i odma trk na bus za Sanobor.

davorseljan

PostanoPostano: sub 08 lis 2005, 16:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je drago da sam jutros u Samoboru poĆØeo sa podjelom flajera za H-epicentar. jako sretan .

U radu je spas.
pocahontas

PostanoPostano: ned 09 lis 2005, 20:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Laughing ola ekipico! Koko umorne noge?
na križnom nam je bilo suuuper!! i bilo je puno nas forumaŔa pa smo se družili, upoznavali i zabavljali. isto tako smo zajedno i molili, hodali, pjevali... jako sretan jako sretan
mislili smo i na sve vas ostale i molili se za vas! kako je sa nama uvijek ludo i zabavno, tako je i u ova dva dana bilo puno smijeÅ”nih zgoda. njih Ʀemo joÅ” poslije komentirati...puse!! Wink Wink
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: ned 09 lis 2005, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma kakve umorne noge?! Zgode? Hm, da bilo je zanimljivih, al meni ja joÅ” uvijek ne mogu shvatit kaj su ovi Samoborci stavili u onaj ĆØaj u subotu naveĆØer, smjeÅ”kica nam je (iako i inaĆØe hiperaktivna) bila prepuna energija (a za to sam uglavnom ja (a malo i Zvonko) moral ispaÅ”tat... Mr. Green Ili ove sestre, jooooj mene... Rolling Eyes jako sretan

Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 09 lis 2005, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pocahontas napisa:
Laughing ola ekipico! Kako umorne noge?
na križnom nam je bilo suuuper!! i bilo je puno nas forumaŔa pa smo se družili, upoznavali i zabavljali. isto tako smo zajedno i molili, hodali, pjevali... jako sretan jako sretan
mislili smo i na sve vas ostale i molili se za vas! kako je sa nama uvijek ludo i zabavno, tako je i u ova dva dana bilo puno smijeÅ”nih zgoda. njih Ʀemo joÅ” poslije komentirati...puse!! Wink Wink

Ma kaj suuuper... Bilo je SUUUUUUUPER Wink Wink Smile jako sretan Wink
BaÅ” mi je drago kaj sam upoznao toliko forumaÅ”a Wink Cool Wink Iako mi je žao kaj sam se previÅ”e držao svojih iz župe, a ne njih (vas) Embarassed Embarassed mea culpa, nadam se da Ʀete mi dati drugu Å”ansu... Wink Wink
Ah, valjda Ʀe Bog ĆØuti moju skromnu molitvu za hrabrost da se ne bojim seka, hehe Wink Wink Wink
I eto. Možda malo umorno, ali prezadovoljno se osjeƦam. Nemate pojma kak mi je drago kaj sam bio tamo Smile ...
Eto, idem se najest kolaĆØa u SmjeÅ”kinu birtiju Wink Pozvala me gazdarica pa da vidim kak je tamo... Ajd, joÅ” Ʀete me ĆØut ovdje Wink
Bog vas sve blagoslovio Smile

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zita

PostanoPostano: ned 09 lis 2005, 20:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heeej ljudi, vidim da ste svi s pkp-a sretno stigli kuƦi!! jako sretan
Da bilo je suuper i toliko zgoda ili nezgoda da ne znam hoƦu li ih se moƦi svih sjetiti da ih podijelimo sa vama, no valjda Ʀe s vremenom dolaziti! jako sretan
ivanĆØica

PostanoPostano: ned 09 lis 2005, 20:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ej skitnice! bilo je baÅ” lijepo sa vama ovih dana!!!! svaki križni put je poseban na svoj naĆØin, a ovaj ste definitivno obilježili vi! ispriĆØavam se ako neki imaju traume od ovog susreta (ali uvjeravam vas da samo imaju veliki smisao za preuveliĆØavanje Wink Wink Wink )
posebna pohvala forumaÅ”ima (Sanders) koji su (unatoĆØ pripadnosti muÅ”kom spolu) odvojili dragocjeno vrijeme tokom utakmice za nas! pljesak
dok su neki imali tako veliku želju da nas vide (Sike) da su ih morali zakljuĆØavati u samostan (da sluĆØajno ne izaĆ°e) i nadrogirati (da se sluĆØajno ne probudi) Rolling Eyes kako bi ih držali Å”to dalje od nas!
naziv igre: skrivaĆØa
mjesto igre: samobor
pravila igre: tko se nije skrio magarac je bio...
trenutni rezultat: sike-forumaŔi
1 - 0 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Ljubav je kao pet kruhova i dvije ribice- uvijek premalo dok ne poĆØneÅ” davati... Smile
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: ned 09 lis 2005, 20:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SlijedeƦa stanica je Papaya 25.10.
Nema da falite.
Ulovila me je upala sinusa tako da nisam danas doŔao, mada sam u subotu bio u Samoboru.

U radu je spas.
Zita

PostanoPostano: pon 10 lis 2005, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo možda ne bi bilo loŔe spomenuti da je geslo ovog PKP-a bilo: Sve moje, tvoje je! I da je ovaj PKP bio zapravo prvi PPS ili Planinarski put svjetla, jer smo molili Put svjetla!
Dakle okupili smo se oko 7h ispred franjevaĆØke crkve u Samoboru. U isto to vrijeme tamo su stajali autobusi koji su iÅ”li za Trsat, pa je nekolicini nas (forumaÅ”a) palo na pamet da se prikrpamo kao slijepi putnici i odemo na Trsat i tako bi se vratili isti dan naveĆØe pa se onda prikljuĆØili pkp-u. No zakljuĆØili smo da bi nas ipak vjerojatno zamijetili sa naÅ”im ruksacima itd. i da se ne bi uspjeli proÅ”vercat, tako smo se ipak odluĆØili za hodanje po Samoborskom gorju! Laughing
No toliko za sad, dalje bi mogao netko drugi nastaviti pisati, pa tako u nastavcima možemo prepriĆØati doživljaje sa pkp-a, a drugima Ʀe možda biti i zanimljivije tako ĆØitati!
pocahontas

PostanoPostano: pon 10 lis 2005, 21:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nakon Ŕto smo se othrvali želji da odemo na trsat, krenuli smo veselim koracima po samoborskom gorju sport
NaÅ” najvjerniji hodoĆØasnik bio je fratar (koji se oĆØito joÅ” oporavlja) , on je bio zadivljen brdima kojih po svoj prilici u slavoniji nema Wink
postaje puta svjetla molili su mladi iz razliĆØitih župa. Jednu su molili i forumaÅ”i (jer se jedna župa nije pojavila Wink )...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.