HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 20 srp 2019, 12:21. Pogledaj neodgovorene postove
mladi u Rijeci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 10 ožu 2006, 0:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naravno da sve pozivamo da petkom u 20.30h zalutaju malo na Trsatu,posebno u okrilje franjevaĆØkog samostana jako sretan
Pisano je veƦ o frami al svako dalje iskustvo framaÅ”kog života nije na odmet
Ta,pozvani su da piŔu i mladi koji su u drugim zajednicama

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
sike

PostanoPostano: ned 12 ožu 2006, 23:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I tako je EMRI danas preŔao granice Rijeke i odlutao malo do Delnica

Ej ljudi,bilo je odliĆØno!Tako mi je drago da smo krenuli s oživljavanjem i drugih župa RijeĆØke nadbiskupije
A dobro je tamoÅ”nji vjerouĆØitelj rekao da su Delnice postale misijsko podruĆØje zbog sve manjeg broja ljudi,posebno mladih..UĆØinili smo veliku stvar!I postali pravi misionari!

Ugodno nas je iznenadio i mladomisnik vlĆØ.Matija sa žarom kojims e unio u misu i propovijed!

SlijedeƦa postaja je Crikvenica u travnju

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 13 ožu 2006, 18:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E super je bilo na EMRI-ju i drago mi je da je bio izvan Rijeke.
Iako je bilo hladno,kako to i biva zimi u Gorskom kotaru,prkosili smo zimi da svi zajedno proslavimo Isusa u jednoj sportskoj dvorani. pljesak

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 14 ožu 2006, 10:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, u Delnicama je bilo odliĆØno, viÅ”e možete posluÅ”ati na HKR-u u petak u emisiji BUM- Budimo mladi, u 17:30! pljesak
Moram primijetiti kako su mladi u goranskome kraju željni ovakvih okupljanja. Pohvalno je koliko je ljudi, unatoĆØ loÅ”em vremenu, krenulo iz Rijeke-ovdje dodajem i svoju malenskost koja je poput svake plavuÅ”e, na snijeg krenula u PROLJETNIM CIPELICAMA (eto, ja sam se ravnala prema datumu) Laughing Ali, nisam se smrzla!
Eto, gustala sam a znam da su i drugi!
SlijedeƦi EMRI je 23.4. u Crikvenici!

Helena
Daniel

PostanoPostano: sri 26 tra 2006, 9:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
SlijedeƦi EMRI je 23.4. u Crikvenici!

Jeli netko bio na EMRI-u u Crikvenici? Mi TrsaƦani smo bili u Asizu pa nismo mogli na EMRI.

Bog moj i sve moje.
sike

PostanoPostano: pon 01 svi 2006, 15:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IKA prenosi:

KatoliĆØke udruge mladih RijeĆØke nadbiskupije uputile su priopƦenje za javnost u kojemu su izrazile duboko nezadovoljstvo zbog prekida izravnoga prijenosa mise iz pulske Arene sa Susreta hrvatske katoliĆØke mladeži, emitirane na Drugome programu HTV-a.

Ostali smo osupnuti postupkom Hrvatske televizije koja je javnosti pokazala netolerantne stavove spram milijunskog gledateljstva. Mislimo da je krajnje vrijeme da se studiozno razmotri kome je potrebna javna televizija, za koju smo primorani plaƦati ne etiĆØnu pretplatu, ĆØiji urednici javno i nedvosmisleno pokazuju kako je njima važniji nevini crtani koji to nije (ĆØitaj: Simpsoni), nego dogaĆ°aj godine, navedeno je u priopƦenju u kojemu je nadalje pojaÅ”njeno da se ovakvi susreti katoliĆØke mladeži održavaju svake dvije godine, a ovogodiÅ”nji održan u Puli okupio je gotovo 20 000 mladih katolika iz zemlje i inozemstva. Na susretu su bili visoki izaslanici državnih, županijskih i gradskih vlasti. Misno slavlje u pulskoj Areni predvodio je kardinal Josip BozaniƦ zajedno s gotovo svim hrvatskim biskupima i 270 katoliĆØkih sveƦenika.

Kako je moguƦe da u jednoj zemlji u kojoj se viÅ”e od tri milijuna stanovnika izjaÅ”njava katolicima javna televizija uĆØini skandalozni postupak. Naime, odluĆØila je prekinuti prijenos euharistijskog slavlja i gledateljima ponuditi crtani upitnih moralnih i etiĆØnih vrijednosti. Moramo priznati kako nam se ne da oteti dojmu da se u danaÅ”njoj Hrvatskoj svima pružaju veƦa prava nego najveƦoj populaciji ā€“ katolicima, navedeno je u priopƦenju koje potpisuju rijeĆØke udruge: Hrvatski katoliĆØki zbor "MI", Akademsko katoliĆØko druÅ”tvo Jeronim, Zajednica krÅ”Ć¦anskog života, Frama i FranjevaĆØki svjetovni red.

Korny

PostanoPostano: čet 04 svi 2006, 20:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ooo Sike, pa ti si RijeĆØanin?
U potpunosti se slažem za ovu misu - prekid je stvarno bio bezveze. tuzan Mislim, s jedne strane se "puno ulaže" u nas mlade, a onda naprave ovako neku glupost. Mislim da se po ovome vidjelo koliko im je hrvatska katoliĆØka mladež bitna...bar po mojem miÅ”ljenju.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Natty

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 6:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma Sike ti je graĆ°anin svijeta Laughing Laughing

To je hrt, mene ne ĆØudi, mene je ĆØudilo Å”to su se uopƦe udostojili prenostiti bilo Å”to. Confused

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
sike

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 22:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odraz stanja mladih katolika u Rijeci je broj aktivnih zajednica koje djeluju pri župama, pa me ispravite ako sam koga izostavio:

1. Frama Trsat, 2.Frama Krnjevo, 3.Frama Žabica, 4. KUMI, 5. ZKŽ
Jel ih joÅ” TRENUTNO postoji a da sam nekog izostavio? Confused

I da ih spomenemo joÅ” 2-3, a viÅ”e od toga teÅ”ko da ih ima, zar je to za jedan grad veliĆØine Rijeke dovoljno? I kakva nam je meĆ°usobna komunikacija? Koliko se znamo? Gdje je u svemu tome Povjerenstvo za mlade RijeĆØke nadbiskupije?

Daniel

PostanoPostano: pet 19 svi 2006, 23:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja bih samo joÅ” nadodao da se u tih 5 nabrojanih zajednica okuplja oko 200 - tinjak mladih, pitam se gdje su ostali? Shocked

Bog moj i sve moje.
Andelic

PostanoPostano: čet 25 svi 2006, 10:23
PostNaslov : pa, evo prilike da se mi mladi pokažemo
Citiraj i odgovori

Evo, sutra, 26.05.2006. je susret Frama grada Rijeke u Kapucinskom samostanu na Žabici s poĆØetkom u 20:15h. SKUpiti Ʀe se 60-tak framaÅ”a sa frama Krnjevo, Trsat i Žabica...domaƦin je Frama Žabica. i molimo pojedina bratstva da najave broj svojih ĆØlanova koji Ʀe doƦi predsjednici sa Žabice - Nikolini.

Ivan AnưeliƦ
Andelic

PostanoPostano: uto 19 ruj 2006, 14:37
PostNaslov : Dani frama grada Rijeke
Citiraj i odgovori

10. - 18.11.2006. u Rijeci Ʀe se održavati Dani frama grada Rijeke, niz manifestacija, izložba, predstava i koncerata koji Ʀe se održati u Franj. samostanima na Krnjevu, Žabici i Trsatu...uskoro Ʀe biti objavljen i podroban program o dogaĆ°anjima. a sve zavrÅ”ava misnom slavljem ObeƦanja framaÅ”a u bratsvu frame na Trsatu pod misom u 18:30 u Bazilici Gospe Trsatske.

MLADI GRADA RIJEKE, SVI STE POZVANI, DOƐITE I VIDITE !!!!!!!!!!
Helena

PostanoPostano: čet 12 lis 2006, 10:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

12. studenoga, Opatija-gornja crkva, tj.dvorana u opatijskom samostanu, Duhovna obnova. poĆØetak Ʀe biti vjerojatno u 16 sati.

Helena
sike

PostanoPostano: pet 13 lis 2006, 21:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mladi kao da su opet negdje isparili..Emri-ja viÅ”e nema..koliko u Rijeci trenutno uopƦe ima zajednica mladih-5-6 ukljuĆØujuƦi vjeronauĆØne?

SjeƦam se razdoblja unatrag 5-6 godina dok je povjerenik za mlade bio vlĆØ.Tomislav RogiƦ.Tada smo se kod njega okupljali.kao predstavnici svih zajednica mladih,i to po 2 iz svake zajednice. Sve skupa nas je bilo bar 30-40 sto znaci da je tada u Ri bilo aktivno 15-ak zajednica.

Gdje su svi ti mladi?Sve te zajednice?

Tada je izlazio i list Zasto ne koji je pratio aktivnosti tih zajednica,a sad ni toga nema..

Helena

PostanoPostano: uto 24 lis 2006, 11:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to se tiĆØe 'ZaÅ”to ne?'- nema se para.... bar su mi tako rekli tuzan

Mislim da je problem Å”to je uvijek bilo nekoliko ISTIH ljudi koji su sve pokretali i sve osmiÅ”ljavali. sad kad smo 'malo ostarili' Wink mlaĆ°i nisu zamijenili nasa mjesta. OĆØigledno nedostaje entuzijazma?

Helena
sike

PostanoPostano: uto 24 lis 2006, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Možda je tako bilo u nekim zajednicama,ali nije veƦina njih propala zbog tog razloga..nema ni vjere ni entuzijazma osim nedjeljne mise,ako i to..

Nema inicijativa osim par stvari koje mi stavimo tu pod obavijesti..JuĆØer na misi za studente jedina inicijativa - Taize - super to ali za mnoge Ʀe biti to samo da im rit vidi puta Mad

A Å”to je s radom s mladima?Tu nema inicijativa od stranme sveƦenika?Dižu se ruke od svega,pa nije ni ĆØudo Å”to na nedavnom susretu jedne redovniĆØke mladeži ima droge,seksa,cuge..

marin

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 24 lis 2006, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zna li itko koji je ono bend pjevao na misi za studente i na kojoj misi ih se može ĆØuti nedjeljom? odliĆØni su!
sike

PostanoPostano: sri 25 lis 2006, 0:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PjevaĆØ Daniel DamjanoviƦ iz zajednice KUMI + ostale dragovoljke i dragovoljci iz te i drugih zajednica jako sretan

Jel ti treba viŔe podataka?

Helena

PostanoPostano: sri 01 stu 2006, 10:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to je s EMRI-jem?

Helena
sike

PostanoPostano: sri 01 stu 2006, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sreo sam Danijela neki dan i kaže da je prepustio organizaciju EMRI-ja bogoslovu Tomislavu MiletiƦu jer viÅ”e nije mogao obavljati to zbog drugih obveza

Ali nisam ĆØuo dal Ʀe i kad Ʀe bit iduƦi EMRI

sike

PostanoPostano: pon 13 stu 2006, 13:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

JuĆØer u Rijeci zapoĆØeli Dani Frame misom obeƦanja i izložbom na Žabici koju ako joÅ” niste,možete pogledati svaki dan do subote od 10 do 19 sati.
Vjerujte,isplati se izgubiti 10 minuta i vidjeti radove framaŔa.

Program za daljnja dogaĆ°anja imate u najavi dogaĆ°aja na ovoj istoj temi.Sutra u 19h je koncert duhovnih pjesama na Krnjevu pa doĆ°ite

Korny

PostanoPostano: ned 21 sij 2007, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Heheh, moram ja (dok sam joÅ” pod dojmom...)...

Danas su trstaski framaÅ”i ponovno zapoĆØeli sa tradicijom pjevanja na misi u 11: 30.... pjeva

Svi koji niste bili - shame on you - a svi koji ste bili - pljesak

Naravno, zvuĆØali smo prekrasno (jel' tako?? Laughing ) i nadamo se da Ʀe nas ubuduƦe biti i viÅ”e (inaĆØe Ʀemo mi jadnici koji smo bili vrlo ubrzo ostati bez glasa.... Laughing )!!
banana

PostanoPostano: ned 21 sij 2007, 13:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Korny napisa:
Svi koji niste bili - shame on you ..

Tu sam.. Embarassed Meni je tak žao Å”to nisam doÅ”la da vas ĆØujem..
A tak mi i treba kada sam se sinoƦ na nagovorih nekih ljudova bavila nekim drugim, ĆØeÅ”Ć¦im od pjevanja u crkvi, 'aktivnostima' mladih u Rijeci ( ĆØitaj: odlazak na neÅ”to povodom maÅ”kara ali bez maski - do BenĆØiƦa na Gustafe Rolling Eyes ) .. pa se jutros nisam probudlia na vrijeme Mad Wink

Citat:
a svi koji ste bili - pljesak

I od mene jedan veeliki - pljesak !!
SjeƦam se da mi je ĆØuti to pjevanje bilo fora joÅ” kada sam kao manja i ne znajuƦi za Framu iÅ”la sa mojima koji put gore na misu..
Bravo Laughing !!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Dara

PostanoPostano: ned 21 sij 2007, 19:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

bilo je super za prvi put,usotalom dobilo smo ogroman pljesak to sve govori

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
Andelic

PostanoPostano: čet 25 sij 2007, 10:35
PostNaslov : pohvala...
Citiraj i odgovori

pa eto bio je 18 framaÅ”a na misi, i zvuĆØalo je mogu reƦi jako dobro....bitno je da nas bude puno, pa Ʀe i zvuĆØati dobro, bitno je i da nas ljudi vide tamo, desno od oltara, veƦ i to je 'dovoljno dobar ukras' a tek kada ĆØuju naÅ”e zvonke 'glasiƦe' doživljaj i oduÅ”evljenje ljudi je potpuno... Smile nastavimo tako i dalje !!!!!!!!!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.