HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 20 srp 2019, 14:02. Pogledaj neodgovorene postove
mladi u Rijeci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Ycteris

Spol: muško
Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: čet 10 ožu 2005, 15:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ƈestitam vam na vaÅ”em prvom križnom putu i želim vam puno sreƦe, dobrog vremena i novih križeva iz TehniĆØke Å”kole! jako sretan

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Helena

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 11:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svekolika hrvastka javnost bila je odmah upoznata sa svim. Meni je žao Ŕto nisam mogla prisustvovati cijelom križnom putu, posao je zvao place
ali ono Ŕto sam vidjela... jako sretan

Helena
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 23 ožu 2005, 17:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kao Å”to sam veƦ ovdje najavljivao, u ponedjeljak smo održali skupÅ”tinu Akademskog katoliĆØkog druÅ”tva Jeronim. Pozvani ste svi da nam se pridružite jer joÅ” uvijek nema gužve u Jeronimu..
Cilj nam je u Rijeci i Å”ire djelovati krÅ”Ć¦anskiji nego do sada, ali viÅ”e povezaniji krot to DruÅ”tvo pa možemo puno toga viÅ”e uĆØiniti.
Ako imate želje za angažiranijem djelovanju u Crkvi, pridružite nam se! trebamo vas sve!
Pitajte Å”to vas zanima a susrete imamo svaki ponedjeljak u 19 sati u dvorani rijeĆØke Bogoslovije na Belvederu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

PostanoPostano: ned 03 tra 2005, 15:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo bdijenje je u znak sjeƦanja na posjet Najdražeg gosta Grada na RijeĆØini!
Ovo bdijenje je za naÅ”ega papu Ivana Pavla II. DoĆ°ite i slavite s nama. Papa je volio pjesmu, Sveti Otac volio je nas, mlade... Kad je trebalo, uvijek je dolazio k nama. Pokažimo svijetu kako putevi koje je u svome životu nama ucrtao, da su sada asfaltirani i gradi se auto-cesta sport

Helena
Helena

PostanoPostano: pon 04 tra 2005, 8:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EMRI SLAVI PRVI ROƐENDAN!!!!

MISA JE NA KOZALI U NEDJELJU, 10.4. U 17:30, A PREDVODI NADBISKUP!

pljesak

Helena
sike

PostanoPostano: pon 04 tra 2005, 11:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sutra(utorak)naveĆØer u 18.30 na Trsatu nadbiskup DevĆØiƦ predvodi misu za papu a nakon toga mladi Rijeke predvode molitveno-glazbeno bdijenje.
DoĆ°ite svi i recite ostalima!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Helena

PostanoPostano: sri 06 tra 2005, 10:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BILO JE PREKRASNO!!!!!! NADAM SE DA STE BILI!

SAD SVI NA KOZALU U NEDJELJU!

Helena
Natty

PostanoPostano: čet 07 tra 2005, 7:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dragi mladi RijeĆØani!

Bila sam na bdijenju na Trsatu! Bilo je doista prekrasno. Svima vam puno,puno hvala. Kad se ĆØovjek meĆ°u vama naĆ°e osjeƦa se kao kod kuƦe.

BVB

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Helena

PostanoPostano: sri 13 tra 2005, 8:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na Kozali je bilo FANTASTIƈNO Exclamation

Misu je vodio nadbiskup DevĆØiƦ koji nije krio zadovoljstvo vidjevÅ”i punu crkvu mladih! Imao je ODLIƈNU propovijed-na kraju se crkvom prolomio veliki PLJESAK pljesak

Next EMRI bit Ʀe na DELTI, na DUHOVSKOM BDIJENJU jako sretan

DoĆ°ite i povedite sve koje poznajete

Helena
Helena

PostanoPostano: sri 08 lip 2005, 7:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

26.6. EMRI, joŔ ne znam u kojoj župi

Helena
Helena

PostanoPostano: uto 05 srp 2005, 7:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EMRI je u kapeli Sv.Josipa, kod Sestara Milosrdnica u Kresnikovoj 15, u nedjelju 10.srpnja u 18 sati!!!

Helena
maja

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 20 kol 2005, 17:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

niÅ”ta ne kužim Confused Confused anĆ°eo
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Helena

PostanoPostano: pon 22 kol 2005, 8:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EMRI- Euharistija mladih Rijeke. Svaki mjesec slavimo ju u nekoj drugoj zupi i uvije je super. U posljednje vrijeme cesto sam poslovno ili klapski odsutna pa sam falila neke place

Helena
Helena

PostanoPostano: pon 26 ruj 2005, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SlijedeƦi EMRI je kod kapucina 30.10. Crkva Gospe Lurdske na Žabici (autobusnom kolodvoru za one koji ne znaju)

Helena
Helena

PostanoPostano: sub 10 pro 2005, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EMRI je u nedjelju 11.12. na Å kurinjama u crkvi sv.Ivana Krrstitelja. Klanjanje u 9:30 a misa je u 10 sati.

Helena
sike

PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 15:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo ljudi,nitko viÅ”e ne piÅ”e kako je bilo na EMRI-ju. Pisao bih ja da sam mogao biti na ovom na Trsatu ali u to vrijeme je bila ekumenska molitva u pravoslavnoj crkvi i bilo je super,puno mladih..osjeƦa se taj duh ekumenizma,zajedniÅ”tva meĆ°u krÅ”Ć¦anima u gradu..
Trebali bi i mi mladi u Ri se tu viŔe aktivirati
Ima li tko kakvih prijedloga?
Pohvalno je Å”to su studenti Teologije nedavno organizirali humanitarni ekumenski koncert koji je stvarno bio super posjeƦen i dobro odjeknuo u javnosti

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Marinica-Ri

PostanoPostano: pon 23 sij 2006, 21:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na EMRI-ju je bilo nezaboravno i lijepo kao i svaki put kada se skupe mladi koji animiraju misu i vidi se to ugodno okruženje ali naravno nisu tu samo mladi bili nego i stariji ........ Wink Wink ALI Naime kate,Dara i ja smo zavrŔile za mikrofonima.............zamisli bend bend bend ... buhahahaha buhahahaha buhahahaha

Klanjanje je bilo jako lijepo,a na kraju je i naÅ” fra,Kruno inaĆØe i pomoƦnik naÅ”em duhovnom asistentu fra.Ivanu imao kratko prestavljanje i neÅ”to je ukratko rekao i o FRANJEVCIMA...... Wink Wink Naravno nakon mise nije izostala zakuska koju su domaƦini pripremili.....Ukratko jedan komentar od mene...... Wink Wink
sike

PostanoPostano: uto 24 sij 2006, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Malo prije se vratih s ekumenske molitve posveƦene bratu Rogeru koju je 3.godinu zaredom pripremila molitvena zajednica Agape koju ĆØine gimnazijalke. BaÅ” je bilo lijepo a posebno zato Å”to se može vidjeti da doista ima mladih koji u ovom gradu žive tu vjeru i daju si truda neÅ”to lijepo uĆØiniti.Tu najviÅ”e zasluga ima njihov vjerouĆØitelj koji ih stalno potiĆØe na djelovanje.Kad bi svaka Å”kola imala takvu zajednicu..

Dara

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

EMRI je bio super,a marinice ne brini daniel iz kuma je rakao da smo super i lijepo pjevali da smo mu ful pomogli.....samo mi je zao bilo sto je bilo bas malo ljudi

....Gospodin je moja snaga,moj mir....
Helena

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 12:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U povodu Svjetske molitvene osmine za jedinstvo krÅ”Ć¦ana, a u spomen na tragiĆØno preminulog brata Rogera, , molitveno karitativna zajednica Prva rijeĆØke hrvatske gimnazije Ā« Agape Ā« priredila je sinoƦ, u Å”kolskoj knjižnici multimedijalmu ekumensku molitvu.
Ā« Bog je sjedinjen sa svakim ĆØovjekom, bez iznimke.Ā», rijeĆØi su brata Rogera koje slijedi i zajednica Ā« Agape Ā« pod vodstvom vjerouĆØitelja Miroslava RadƦa koja oko sebe okuplja uĆØenike gotovo svih razreda Prve rijeĆØke hrvatske gimnazije. Njihova inicijativa prepoznata je i od Ekumenskog odbora RijeĆØke nadbiskupije, te je u ime istog u molitvi sudjelovao i predsjednik, mons. Dinko PopoviƦ s prvostolnim dekanom, fra Stankom Dodigom. ObraƦajuƦi se mladima, mons. PopoviƦ zahvalio im se na ukljuĆØenju u Svjetski molitveni tjedan rekavÅ”i kako je 'ovo veĆØer ljubavi, jer je brat Roger nosio tu ljubav.Ā». PodsjeƦajuƦi na rijeĆØi blagopokojnog pape Ivana Pavla II., koji je Taize nazvao 'proljeƦem', joÅ” im je rekao: Ā« 'Agape' je proljeƦe Rijeci i ekumeni za sjedinjenje krÅ”Ć¦ana. Vi ste mlado proljeƦe naÅ”e Crkve.Ā»
UĆØenici, predvoĆ°eni vjerouĆØiteljem RadiƦem pripremili su program u kojemu su okupljene upoznali s životom i djelom brata Rogera, zajednice Taize, te porukama koje je ostavio mladima. Naravno, uz projekciju fotografija sa susreta u Milanu, okupljeni su posluÅ”ali govor novog priora Aloiza o svom prethodniku.
Vrhunac je bila spontana molitva sudionika skupa u kojoj su ukljuĆØili i molitvu za obitelji stradalih u željezniĆØkoj nesreƦi u Crnoj Gori.
Da je ova inicijativa podržana i od strane profesora dovoljno govore rijeĆØi ravnateljica, Nede Tolj KramariƦ: Ā« Å kola koja ima vjerouĆØitelja kakvog imamo mi, može biti doista sretna i zadovoljna. S velikim oduÅ”evljenjem se pridružim ovim molitvama jer su doista namijenjene svima nama i od toga i uĆØenici i profesori imaju koristi.Ā»
H.A.

OVAKVE INICIJATIVE SVAKAKO TREBA PODUPIRATI!

Helena
Marinica-Ri

PostanoPostano: sri 25 sij 2006, 22:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dara napisa:
EMRI je bio super,a marinice ne brini daniel iz kuma je rakao da smo super i lijepo pjevali da smo mu ful pomogli.....samo mi je zao bilo sto je bilo bas malo ljudi

Ne brinem ja za sebe nego ostalima za bubnjiƦe...... Embarassed Embarassed

I nije bilo tako malo ljudi ...... belji se belji se
sike

PostanoPostano: sri 01 vel 2006, 0:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MM

Postano: sri pro 21, 2005 15:53 Naslov: "VIDOVCI-mladi Svetog VIDA"

--------------------------------------------------------------------------------

prijatelji, nemojte zamjeriti, ma stavio sam materijal o radu s krizmanicima na gl. stranicu, pa mi sugeriraju da stavim isto i na 'naÅ”u', a eto...ĆØitajte...
Prijatelji, evo par reĆØenica o sustavnijem radu s krizmanicima u RijeĆØkoj nadbiskupiji. Ove vjeronauĆØne godine Katehetski ured i Hrvatski katoliĆØki zbor "MI" Rijeka pokrenuli su jedinstveni projekt kontinuiranog rada s krizmanicima. Sastoji se od I. DUHOVNOG DIJELA II. SPORTSKOG III. KULTURNO-ZABAVNOG. Cijeli program je natjecateljski, odnosno župe se natjeĆØu u svetosti, krizmanici se trude uĆØiniti Å”to viÅ”e dobra i biti Å”to je moguƦe viÅ”e stvaralaĆØki raspoloženi. Ovdje vam donosim samo dio. Kao prvo vjerouĆØitelji prate krizmanike i njihov dolazak na mise zornice u DoÅ”aÅ”Ć¦u. Na kraju Ʀemo toĆØno znati koja župa ima najveƦi broj vrijednih i predanih mladih katolika koji su dolazili redovito na jutarnje mise. Organizirane su BožiƦna, UskrÅ”nja i Svetovidovska duhovna obnova. Tri puta dekanatski susreti krizmanika (opet iznova zamiÅ”ljeni kao susreti druženja, zabave i molitve). U korizmi krizmanici po dekanatima sudjeluju na Križnom putu za krizmanike u naÅ”oj katedrali Svetog Vida. Na sam blagdan Svetog Vida krizmanici hodoĆØaste u katedralu i sudjeluju u velikoj procesiji (cijela priprema je popraƦena sustavnim katehezama). Na blagdan naÅ”e Gospe, krizmanici Ʀe iz svih župa veƦ rano ujutro (zavisno od udaljenosti) krenuti na hodoĆØaÅ”Ć¦e pjeÅ”ice prema Trsatu gdje Ʀe se za njih služiti misa rano ujuro, u 6 sati.
II. Sportski dio se prvenstveno sastoji od krizmanijade malonogometne lige krizmanika RijeĆØke nadbiskupije. Krajem vjeronauĆØne godine reprezentacija krizmanika odigrati Ʀe zvuĆØnu utakmicu protiv jednog nogometnog prvoligaÅ”a.
III. KULTURNO-ZABAVNI- 20. prosinca imali smo jedinstvenu BožiƦnu manifestaciju Katolik super show, to je natjecanje krizmanika u glazbenoj i scenskoj toĆØki. Okupili smo 10 župa dva dekanata, Kastavskog i Opatijskog. 248 krizmanika na jednom mjestu slavilo je Gospodina i pokazalo svoju kreativnost. S nama je bio i naÅ” Nadbiskup, dr. Ivan DevĆØiƦ, kojemu neizmjerno hvala na blagoslovu i potpori. krajem godine na Trsatu (vjerojatno dvorana Mladosti) dogoditi Ʀe se susret krizmanika Nadbiskupije pod geslom "Nije kraj pokaži Isusu Å”to znaÅ”!"Na korzu Ʀemo u mjesecu lipnju imati Å”tand pod geslom "Svaki rijeĆØki dom, rado Vida imao bi on" i time želimo sve RijeĆØane upoznati sa muĆØeniÅ”tvom i veliĆØinom Svetog Vida. TakoĆ°er, krizmanici Ʀe se natjecati u likovnom i literarnom izriĆØaju na temu Svetog Vida. U mjesecu veljaĆØe pokreƦemo prvi hrvatski portal krizmanika. Forum, teme, odgovori vjerouĆØitelja...Sa slikama i kontakt adresama svih grupa krizmanika naÅ”e Nadbiskupije.
Ima toga joŔ mnogo, nadam se da nisam zaboravio Ŕto bitnije.
Ako Bog da, pobjednici cijelog projekta doƦi Ʀe na hodoĆØaÅ”Ć¦e u naÅ”u metropolu, na grob naÅ”eg blaženika Stepinca, te na susret s naÅ”im kardinalom BozaniƦem.
Ukoliko Vas zanima joŔ neŔto viŔe, slobodno se javite...
VaÅ”, vjerouĆØitelj Marin MiletiƦ, dipl. theol. (kažu voditelj projekta, iako je u stvarnosti to Isus )

joÅ” jednom hvala Isusu i naÅ”em Nadbiskupu na potpori. Radi te potpore, novo dobro se raĆ°a u Rijeci... i Å”ire...
Hvaljen neka bude naÅ” Isus i Marija!
MM

sike

PostanoPostano: pon 13 vel 2006, 0:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

DanaÅ”nji EMRI u Kosom tornju mi je bio baÅ” super!Valjda i zato Å”to nisam veƦ bio na puuuuuuno njih Embarassed

Å to se tiĆØe koliko je mladih bilo,nisam vidio jer smo sjedili naprijed ali bila je dobro ispunjena crkva,zbog nedjeljne redovite mise

I sviĆ°a mi se ova koncepcija s 3 pripremne kateheze za Nacionalni susret katoliĆØke mladeži u Puli,od kojih je prva održana danas prije mise,a pogotovo to Å”to EMRI prelazi granice Rijeke i odlazi u Gorski kotar pa je tako 12.3. u Delnicama.
Svi koji bi htjeli iƦi busom u Delnice na EMRI,javite se tu jer karta je samo 10 kuna al treba s eprijavit do 1.3.

sike

PostanoPostano: sri 01 ožu 2006, 16:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ljudovi,18.3.u 14h ispred katedrale kreƦemo na 2.nadbiskupijski križni put.Ako Bog da,trebali bi i ove godine do 18h stiƦi do Drenove gdje bi imali zavrÅ”nu misu,a predvodio bi je naÅ” nadbiskup s ostalim sveƦenicima.

Ruta je ista,dakle: katedrala-kalvarija-Kozala-Veli Vrh-Drenova

DoĆ°ite i javite ostalima koje vidite jer pozvani su svi:mladi i stari!

Andelic

PostanoPostano: uto 07 ožu 2006, 16:55
PostNaslov : hej Sike
Citiraj i odgovori

hej Sike, bi mogli pod ovom temom ljude malo pozvati na framu, tj.opisati Å”to je i Å”to nudu frama, ili ste to veƦ probali...ili smatraÅ” da nije prigodno na ovome forumu previÅ”e promovirati i priĆØati o frami??? ĆØuj, ipak je tema 'mladi'...pa neznam

'sve se mijenja, mi smo isti...!!'
FRAMA TRSAT
'May The Force Be With You..'
YODA
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.