HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sub 15 pro 2018, 2:11. Pogledaj neodgovorene postove
Jehovini svjedoci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li Jehovini svjedoci kršćani?

Da 
5%
 5%  [ 4 ]
Ne 
81%
 81%  [ 56 ]
Ne znam 
13%
 13%  [ 9 ]

Ukupno glasova : 69

Autor Poruka
davorseljan

Spol: muško
PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 17:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Knjige na ovu temu koje preporučam:

Autor: Sprung, Renate
Naslov: Zatvor bez zidova : bili smo Jehovini svjedoci / Renata Sprung ; [preveo i pogovor napisao Vjenceslav Glibotić]
Izdanje: 7. izd
Impresum: Split : Petar Lubina, 2002. (Split : Dalmacija papir)
Materijalni opis: 88 str. ; 20 cm
Nakladnička cjelina: Knjižnica Marije ; knj. 19
Napomene: Prijevod djela: Wir waren Zeugen Jehovas. - Pogovor: str. 71-86.
Ostali autori: Glibotić, Vjenceslav
Predmetnice: Jehovini svjedoci -- Kritike
UDK: 289.954
KNJIGA JE JAKO DOBRA I PREPORUČAM JE

Identifikatori: ISBN 953-6197-17-0
Autor: Durdov, Dalibor
Naslov: U zagrljaju Jehovinih svjedoka : ispovijest / Dalibor Durdov
Izdanje: 2. izd
Impresum: Split : Verbum, 2002. (Split : Dalmacija papir)
Materijalni opis: 287 str. ; 21 cm
Nakladnička cjelina: Biblioteka Stilus ; 2
Napomene: Rječnik pojmova: str. 275-284.
UDK: 289.954
ŠTO SE DOGAĐA S NJIMA KAD OSTARE, JAKO SUROVA KNJIGA ALI JE PREPORUČAM DA JE PROČITATE U CIJELOSTI.

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: ned 27 stu 2005, 23:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala lijepo za preporuke. Nastojati ću ih potražiti i pročitati. A što vam se čini o onoj ideji kako je Isus zapravo akanđeo Mihael. Jel to netko provalio ili to Jehovini doista vjeruju?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: ned 04 pro 2005, 18:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prošli vikend sam napokon došla doma i bila sam tako sretna što sam se napokon vratila iz zagreba, no to nije dugo potrajalo. djed mi se opet jako razbolio pa sam ga vozila u bolnicu i to me tako potreslo jer su se svi u bolnici prema nama ponašali grozno... i tako, deda ostao u bolnici a ja se sva smušena vraćam u auto na parkiralište, kad me zaustave dvije djevojke, kažu da su jehovini svjedoci i da mi žele kao jednoj mladoj osobi u ovom vremenu ponuditi dvije 'jako dobre knjižice'. zapamtila sam da se jedna zove 'kuda ide ovaj svijet'. pitale su me dal me sve to zanima. mislim, baš su našle pravi trenutak. odmah sam im rekla da me ne zanimaju, da imam različita stajališta od njihovih. ostale su zatečene jer stvarno nisam bila ni za kakav razgovor. još su mi nešto pokušale uvalit no kad sam ih stvarno odbila, zahvalile su mi se na iskrenosti... ne razumijem kako ljudima ne možeš objasniti neke stvari...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 05 pro 2005, 0:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I kad ih odbijamo nastojmo to učiniti s blagošću.Pa i ako sa svojim navaljivanjem prijeđu granice koje možemo trpjeti,otpravimo ih sa smješkom-ne brinite neće skočiti na nas..A opet ćemo biti zadovoljni jer smo ih se rješili jako sretan ali kao ljude
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: pon 05 pro 2005, 13:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma da... možda sam ipak bila prehladna prema njima, ali bar sam pričala s njima. drugi ne žele ni to nego samo odmahnu. al svejedno, nemam se pravo opravdavat
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: pon 05 pro 2005, 18:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prema kz-u ubojstvo jehovinog svjedoka je blaži oblik tog kaznenog djela zbog afekta i stanja vidne uznemirenosti....
eto, u hrvatskoj ionako imate jedno ubojstvo gratis, pa samo dajte
(buuuuuu)

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
konopci_ljubavi

Spol: neodređen
PostanoPostano: pon 05 pro 2005, 23:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u mom gradu se šire kao pljeva, na svim su stranama Smile Confused
oprostite na ovom izrazu, ali ih ima i valjda su dvije osobe uvijek zadužene za istu ulicu, jednom su imale malo dužu teološku raspravu s mojim tatom i nema njih više ni blizu...
stoje oni u centru grada na par mjesta i drže i djele one svoje časopise i tak..
jedan od njih je jednoj mojoj susjedi reko da se ona neće spasiti,a on se hoće, pa će doć živjet u njenu kuću Exclamation Question Exclamation
Natty

PostanoPostano: sri 07 pro 2005, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hehe, sad me podsjetilo kako su jedan dan na Korzu stajali onako šutke držeći Kulu stražara, njih dvojica ili trojica i frend mog frenda nije odolio nego je kupio playboy i stao kraj njih u istoj pozi. Ha,ha da ste samo vidjeli ljude koji su prolazili. Laughing

binica

PostanoPostano: sri 07 pro 2005, 22:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj muž uvijek, ali baš uvijek Shocked , kad prolazimo pokraj Jehovinih svjedoka kaže: Hvaljen Isus i Marija!
Ja puknem od smijeha... Laughing

Naš Bog je silan Bog!
konopci_ljubavi

PostanoPostano: sri 07 pro 2005, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

haha-dobra fora...mogla bi i ja to počet prakticirat ili mi prvi počet možda razgovor, ali u onom ispravnom kontekstu, da ih vratimo nadtrag, te zalutale ovce! Cool

Bit će onako kako Nebo hoće
1Mak 3,60
davorseljan

PostanoPostano: čet 15 pro 2005, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predlažem bojkot t-mobila.
Razlog?
Reklama za jehovine svjedoke u njihovom časopisu 'Puls'
Strana 11, tip doslovce sa smješkom pokazuje 'Kulu stražu'.

U radu je spas.
Srki

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 11:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pjevačica Ivana Brkić je Jehovin svjedok! Shocked
Ne mogu vjerovati.

Ona kaže da joj je super,da oni ništa ne traže od drugih.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Daniel

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 12:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad su joj isprali mozak. Twisted Evil

Bog moj i sve moje.
Natty

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 13:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U početku sve izgleda super... A kasnije si previše ispran da vidiš kako i nije baš sve super...

Daniel

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je klasična procedura u svim sektama, oduševljenje i silna prisnost, ali je osvještenje iznimno bolno, ako uopće do njega dođe. tuzan

Bog moj i sve moje.
Srki

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 14:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jadna,baš ju žalim. To je obiteljska tradicija jer su joj i mama i brat u tome.

bodul

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 21:00
PostNaslov : Jehovini svjedoci su oblik Arijanizma
Citiraj i odgovori

Jehovini svjedoci su tipičan oblik arijanizma odnosno učenja aleksandrijskog svećenika Arija koji Krista nije priznao Bogom nego savršenim Božjim stvorenjem.
Radi njegovog učenja koje je prozvano heretičkim je sazvan 325. u Niceji koncil gdje je bio osuđen ali se ipak dalje širio pa je ponovno 381. osuđen na koncilu u Carigradu. Nakon VII. stoljeća službeno ga nestaje ali se i danas javlja u obliku kao što su Jehovini svjedoci!
ivoo

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jehovini svjedoci su ime uzeli iz Izaije 43:10: "Jer vi ste mi svjedoci, riječ je Jahvina." Njihov je časopis Kula stražara prodro u mnogobrojne obitelji.
Zbog svog vjerovanja Jehovini svjedoci ne slave rođendane, Božić i Uskrs, ne žele se vjerski podučavati u školama; ne žele primiti transfuziju krvi, ma koliko teška bila bolest; odbijaju služiti vojni rok, ne žele glasati na izborima niti odati čast i poštovanje državi i njezinoj zastavi.
Kroz čitavu svoju povijest zbog toga su progonjeni, naročito u Hitlerovim logorima. I danas mnogi trpe u nekim Istočnoevropskim zemljama i državama u Africi.
Usprkos naporima da ih se zaustavi, tvrde da ih ima oko 2,5 milijuna s time da ih u Velikoj Britaniji ima 80 000, 560 000 u SAD, 99 000 u Zapadnoj Njemačkoj, 64 000 u Kanadi.

Jehovini svjedoci su najaktivniji misionarski radnici. Svaki se član smatra svećenikom i nitko se ne prima u članstvo dok ne počne obilaziti kuće šireći svoju religiju.
Obični članovi trebaju utrošiti oko 10 sati na mjesec obilazeći kuće i podijeliti barem 12 časopisa. 'Pioniri' utroše barem 100 sati mjesečno posjećujući kuće i stanove, a uzdržavaju se od honorarnog posla.
'Specijalni pioniri' provode puno radno vrijeme u širenju svoje religije a uzdržavju se od dobrinosa.

Četiri vođe

Pokret je osnovao 'pastor' Charles Taze Russell, rođen 1852. godine u Pensilvaniji. Kao dječak se pobunio protiv strogog kavinističkog odgoja i poče baviti proučavanjem orijentalističkog odgoja i odbacio gotovo svaku religiju, kad ga je evangelizator Jonas Wendell uvjerio da je Biblija Božja riječ.
Russell je okupio prijatelje i počeo redovito proučavati Bibliju te objavio biblijsko tumačenje u časopisu Food for Thinking Christians (Hrana za misaone kršćane), kasnije nadomješten dvomjesečnikom Kula stražara.
Odbacio je ideju o nebu i paklu, ali nijedna se crkva nije složila s njegovim gledištem. Tako je 1874. godine prodao dućan s muškom pomodnom robom kojeg je naslijedio od svog oca i osnovao novu vjersku organizaciju Sionska kula stražara 1879. godine, a pet godina kasnije Zion's Watch Tower Tract Society (Društvo za dijeljenje traktata Sionske kule stražara).
Russell je napisao mnoge traktate i niz od šest dijelova Studies in the Scriptures (Proučavanje Svetoga pisma) - glavna učenja pokreta. U tim je djelima predskazao svršetak svijeta u 1914. godini. Međutim, taj je datum prošao a on je umro u listopadu 1916. godine.
'Sudac' Joseph Franklin Rutherford iz Missourija, zakonski savjetnik društva, naslijedio je Russella. Godine 1917. strpan je u zatvor na dvadeset godina, zajedno sa šestoricom ostalih vođa zbog antiratnih govora, ali je pušten na slobodu devet mjeseci kasnije, kad je svršetkom rata jenjala histerija javnosti.
Rutherford je sve do svoje smrti 1942. godine, u starosti od 72 godine, željeznom rukom uspješno vladao pokretom. Pod njegovim se vodstvom pokret proširio čitavim svijetom a 1931. godine svoje je sljedbenike nazvao 'Jehovinim svjedocima'.
'Predsjednik' Nathan H. Knorr postao je treći vođa u starosti od 36 godina. Pod njegovim se vodstvom broj člaova pocećao brže nego ikad ranije u povijesti pokreta. Naglašavao je obrazovanje, otvorio nekoliko škola, kratkoročnih biblijskih kodedža u South Lansingu, u New Yorku i radio stanicu.
Sadašnji vođa je Frederich W. Franz koji se morao suočiti s ozbiljnim opadanjem broja članstva. U proteklih deset godina četvrt milijuna članova napustilo je pokret.

Čak i nakon njihovog teškog položaja u Hitlerovim koncentracionim logorima za vrijeme drugoga svjetskog rata, Jehovini svjedoci su i dalje progonjeni. Na vojnom sudu u Ateni 1966. godine, Christos Kazamis je bio osuđen na smrt, jer je zbog svojeg vjerskog uvjerenja, odbio primiti oružje za odsluženje vojnog roka. Na zadnjem suđenju njegova je kazna izmijenjana na četiri i pol godine zatvora.

Glavna vjerovanja

· Jedino oni objavljuju Božju istinu, a jedina nada za svijet je u pristupanju njihovom pokretu.
· Bog je jedna osoba, Jahve, koji je nekoć sam postojao u svemiru.
· Bog je stvorio Isusa koji je u nebu bio Arhanđeo Mihael. Na zemlji je bio čovjek a ne božansko biće. Kad ga je Bog podigao iz mrtvih, vratio se u nebo kao duh.
· Isusova smrt na križu - ili na 'mučeničkom stupu' - kako vole reći - ne jamči nikome vječni život. Čovjek to može prihvatiti kao otkupninu za prošle grijehe, ali jedino jamstvo za vječno stasenje je u neprestanoj pokornosti Bogu, kao što se objavljuje u organizaciji Kula stražara.
· Sveti Duh je 'nevidljiva, aktivna sila koja pokreće svoje sluge da izvršavaju njegovu volju', a nikako osoba ili Bog.
· Sve druge crkve, i sve vladavine, nadzire đavao.
· Sadašnji sustav svijeta uskoro će završiti u bici kod Harmagedona. Oni koji prežive vladat će s Kristom 1000 godina.
· U tom razdoblju neće biti ni bolesti ni smrti ni bilo kakvih nesreća. Obilno će cvjetati cvijeće i rasti plodovi, a divlje će životinje postati pitome.
· Nakon 1000 godina svi će mrtvi uskrsnuti. Onih 144 000 koji dosegnu zahtijevanu razinu bit će u nebu; ogromna većina će živjeti na zemlji. Oni koji odbiju njihovo učenje bit će uništeni, nestat će.
· Božje kraljevstvo na zemlji ustanovljeno je 1914. godine kad se Krist vratio u svoj hram i počeo ga čistiti. Đavao je izbačen iz neba i Bog je u potpunosti ustanovio taj dio svoga kraljevstva. Zemaljski dio njegova kraljevstva bit će uspostavljen unutar životnoga vijeka onih koji su živjeli još 1914. godine. Svaki potres, glad, rat i katastrofa znak je svršetka koji uskoro dolazi. 'Mnogi koji sada žive neće vidjeti smrti' česta je i omiljena izreka mnogih Jehovinih svjedoka.

Njihova crkva

Jehovini svjedoci jednom godišnje svetkuju 'Spomen dan' (Svetu pričest), tvrdeći da ga treba obdržavati na biblijsku godišnjicu Kristove smrti, 14. dana židovskog mjeseca Nisana. Spomen dan i krštenje jedini su formalni dijelovi bogosluženja. Ostalo je škola za analizu Biblije, sastanci na kojima se članovi podučavaju kako da svjedočeći posjećuju kuće, zatim javna predavanja i redovita nedjeljna pručavanja novoizišlog časopisa Kula stražara.
Njihov je pokret djelotvoran poput neke trgovačke kompanije. 'Upravno tijelo' je svemoćna skupina vođa na vrhu. Pod njima su 'Vjerski sluge' a ispod njih 'Zonski sluge' koji su odgovorni za mjesne skupine poznate kao 'Kompanije' koje se sastaju u Dvoranama kraljevstva. 'Direktor službe' nalazi se na čelu svake kompanije i odgovoran je Zonskom slugi za rukovođenje njegovom kompanijom. U tome mu pomaže 'Odbor služenja' koji se posebno brine za posjećivanje.

Šest koraka kako postati JS

Prva posjeta. Za vrijeme prve posjete, Jehovin svjedok ima za cilj predstaviti se i ostaviti neku literaturu. Mnogi misle da će se takvog posjetioca najlakše riješiti ako prihvate ponuđenu literaturu, ali ustanovit će da je to najsigurniji put za sljedeću posjetu marljiva svjedoka.
Ponovni posjet. Svaki će budući obraćenik biti meta i druge posjete, kad će revni svjedok nastojati saznati njegovu reakciju na primljenu literaturu, također će pokušati organizirati proučavanje Biblije kod kuće.
Proučavanje Biblije kod kuće. Veza će ojačati i pozivat će se prijatelji da prisustvuju kućnim proučavanjima donijetih materijala. Nakon nekoliko tjadana budući će se obraćenik pridružiti većoj skupini radi detaljnijeg proučavanja.
Dvorana kraljevstva. Nakon proučavanja kod kuće, budući će obraćenik biti pozvan u Dvoranu kraljevstva. Ondje će se njime posebno postupati a budući da je unaprijed pripremljen, razumjet će poučavanje.
Posjećivanje. Od njega se zatim očekuje da prisustvuje tjednim predavanjima gdje će naučiti kako obilaziti kuće, od vrata do vrata, posjećujući nove ljude.
Krštenje. Konačni korak kojim čovjek postaje Jehovin svjedok je krštenje.

Brojevi

Svjedoci su neobično revno posvećeni pokretu što za promatrača izvana izgleda kao podjarmljeno društvo bez radosti. Međutim, njihova revnost u širenju poruke pokreta bila je okaljana 1975. godine. Svjedocima je bilo nametnuto vjerovanje da će se konačna bitka kod Harmagedona dogoditi u listopadu 1975. godine. Članstvo je munjevito poraslo, mnogi su sljedbenici napustili svoj posao i prodali svoje kuće. Ali kako je taj dan došao a ništa se nije dogodilo, morali su se suočiti s činjenicom da su bili zavedeni. Mnogi su članovi napustili pokret nakon dugogodišnjeg članstva. Nedavno se broj sljedbenika ustalio. Svjedoci su ponovno u porastu.

Krštenje je konačni korak predanja obraćenika koji želi postatai Jehovin svjedok. Na velikim se skupovima krštavaju stotine obraćenika u isto vrijeme. Godine 1978. organizirano je skupno krštavanje na Twickenhamovom nogometnom igralištu u Londonu, a obred krštenja je obavljen u posebno podignutom bazenu.

Jesu li oni Božji svjedoci?

· Navode Bibliju, ali njihov prijevod Novi svijet je netočan, nikad ga nisu prihvatili ovlašteni teolozi i stručnjaci za Sveto pismo. (Naprimjer, prevode prvi stih Ivanova evanđelja tako da Riječ, koja predstavlja Isusa koja je bila s Bogom, po njihovom prijevodu nije Bog nego bog.)
· Stihovi su uzeti izvan njihova sadržaja kako bi potkrijepili njihovo uvjerenje. Jehovini svjedoci zabranjuju transfuziju krvi i pustit će radije da im član umre ako ne dobije krv, a pritome se pozivaju na navode iz Levitske knjige 3:17, 7:26-27 i 17:10-14. Ti navodi, međutim, nemaju nikakve veze s transfuzijom krvi.
· Vjeruju da se Isus već vratio na zemlju ali u nedivljivu obliku. To je u suprotnosti s Otkrivenjem 1:7 gdje kaže da će Isusa pri njegovu drugom dolasku "…vidjeti svako oko".
· Russell je tvrdio kako je pouzdani stručnjak za grčki jezik, te su, po njmu svi dosadašnji prijevodi Biblije nepouzdani. Dokazano je međutim na sudu u Kanadi da on uopće nije znao čitati grčki, premda se na sudu zakleo da znade.
· Još jedna zgoda dovodi u pitanje njegovo poštenje. Russellovo se 'Čudesno sjeme žita' prodavalo po dva dolara za kilogram a tvrdio je da ono donosi pet puta bolji urod od obična žita. Pokušao je tužiti novine i tražiti odštetu od 100 000 dolara, jer su ga nazvali lašcem. Izgubio je parnicu kad su vladini stručnjaci ustanovili da u tom zrnu nema nikakve čudesne moći.
· Godine 1947. Vrhovni sud u Kanadi proglasio je Jehovine svjedoke 'nereligijskim tijelom'
ucenik

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 0:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Najbolje žrtve za svoje spike pronalaze upravo kod katolika koji su nezadovoljni s Crkvom i onda im daju sve,pa i dušu te okolo glume apostole i propovjedaju,dok netko na vrhu te piramide zadovoljno broji novce,njihove nekretnine i ostalo.

Ali to povezujem s Crkvom jer što to oni njima nude a ne Crkva da odlaze tamo?Pod Crkva najviše mislim na nas..

Pa ja najčešće nailazim na stare članove Jehovinih svjedoka. Mislim da su im jako plodno tlo stari i osamljeni ljudi, na koje smo mi kršćani zaboravili i oni tu svojim interesom često puta nailaze na plodno tlo.

Natty napisa:
...I upravo od tamo povlače kako Isus jest božji sin,kako jest Riječ ali ne i Bog i vele kako to nigdje ne piše u Bibliji.

Ali ono najinteresantnije je da je Isus sam za sebe upravo u Ivanovom evanđelju rekao da je Bog (ne znam napamet citat, ali ako hoćeš potražim ga). Wink

Meni su prije par mjeseci dvojica došla na vrata (a ja se baš spremao otići od kuće). I oni pitaju: "Mislim li da se uz Bibliju može kvalitetno odgajati djecu?" A ja sam im spomenuo Knjigu Mudrosti i Siraha. A oni nastavili ovo i ono, a meni vrijeme curi. Kad više nisam imao vremena lijepo sam im rekao da je sve to lijepo, ali da se ja držim Crkve. A oni meni da Crkva griješi. Reko: "Crkva je možda tu i tamo pogriješila, a za te pogreške se ionako Ivan Pavao II. (Bog ga blagoslovio) ispričao, a u onome bitnome nikada nije zalutala.
I shvatili su da tu neće biti ništa i otišli.

Inače sam čuo posebno bježe od Marije.
A od jednog svećenika iz Poljske sam čuo da su prije par godina tamo molili za smrt Ivana Pavla II. Twisted Evil

"Nećete biti dostojni imena otaca vaših,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od pećine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Daniel

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 9:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Znam slučaj jednih mojih dosta daljih rođaka koji žive u Puli, inaće su rodom iz Dalmacije. Dosta imućna obitelj, prije par godina upoznao sam sina od žene koja je zajedno sa kćerkom pristupila Jehovinim svjedocima. Klasična priča majka i kćer pristupile Jehovima, od tri velika stana u centru Pule sada žive u nekoj garsonijerici u vlasništvu njihove zajednice, gdje je taj njihov silan novac nestao nitko ne zna ali sada napadaju sina/brata jer mu je djed prepisao svu imovinu kada je vidio što su ove dvije učinile od svega što su imale. Tip je inače uspješan poslovni čovjek, građevinar i da stvar bude bolja tu i tamo im pomogne financijski, ipak su mu mater i sestra, ali kaže da su one totalno izgubile osjećaj za realnost.

Bog moj i sve moje.
Natty

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 9:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala ivoo za ovo iscrpno izvješće. Mislim da sad znam sve što sam htjela znati. A znate koja im je najnovija fora. Vele da su sve prave kršćane u povijesti proganjali, pa sada proganjaju i njih. Nemreš bilivit !

Daniel

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 10:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je najbolje kada puknu ono da će se samo 100 000 ljudi spasiti i to samo Jehovini svjedoci, a onda im rečeš da je njih preko milijun pa da se neći niti svi oni spasiti, koje face slože. Laughing Laughing Tu točno vidiš kako im je ispran mozak, da uopće ne misle što govore i što im se servira. tuzan

Bog moj i sve moje.
Srki

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 13:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako mogu postojati takvi ljudi i kako slabi moraju biti da nasjednu na tako nešto.

davorseljan

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 14:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa to su bolesnici.
Svi završe po onoj knjiži
'U raljama jehovinih svjedoka'.
Znam promjera koji su završili baš kako piše u toj knjizi.

U radu je spas.
sike

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Hvala ivoo za ovo iscrpno izvješće. Mislim da sad znam sve što sam htjela znati. A znate koja im je najnovija fora. Vele da su sve prave kršćane u povijesti proganjali, pa sada proganjaju i njih. Nemreš bilivit !

Jel to znači da si imala nedavni susret s njima? jako sretan

Što god ljudi govorili o njima,stava sam da se i prema njima treba kršćanski odnositi jer mnogi će reći da ih treba tjerati,dati im nogu u stražnji dio al sve s eto može rješiti na kršćanski način jer ipak je ispred nas ČOVJEK u kojem je Krist,makar trenutno izgubljen
Ne zaboravimo da i njima Bog daje priliku da se vrate na pravi put

A i to s njihovim žrtvama..već rekoh da prije tu trebamo gledati sebe i propuste nas kao Crkve jer dopuštamo da takvi ljudi odlaze u sekte i malo ili ništa pritom ne činimo da ih zadržimo

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.