HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:57. Pogledaj neodgovorene postove
Jehovini svjedoci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li Jehovini svjedoci kršćani?

Da 
5%
 5%  [ 4 ]
Ne 
81%
 81%  [ 56 ]
Ne znam 
13%
 13%  [ 9 ]

Ukupno glasova : 69

Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 7:25
PostNaslov : Jehovini svjedoci
Citiraj i odgovori

Prenosim dio s Križa života:

Iako Jehovini svjedoci sebe smatraju kršćanskom sljedbom, ono što naučavaju o Kristu ne dopušta im da nose njegovo ime. Prema njihovu nauku Isus Krist je zapravo arkanđeo Mihael koji je čudesnom silom Božjom prenesen u krilo Djevice Marije kako bi se na taj način mogao roditi kao savršeni čovjek. Zvijezda koja se spominje u Bibliji nije Božji znak mudracima da nađu Isusa, nego Sotonin znak svom sluzi Herodu kako bi pronašao i ubio dijete Isusa. Osnovna kristološka zabluda Jehovinih svjedoka je nijekanje istine da je Isus Krist vječno preegzistentan. Prema njima Jehova je stvorio Isusa Krista, koji prema tome, nije vječan i nije pravi Bog. Oni ga svode na sredstvo kojim se Jehova služi kad stvara sve ostalo.

Igrom slučaja došla sam u doticaj s knjigama Jehovinih svjedoka i upravo me zainteresiralo zbog teksta navedenog gore i zbog oca Jamesa koji je također rekao kako oni nisu kršćani.

U njihovim knjigama stoji kako Isus jest božji sin, ali ne bog. Oni ne priznaju Presveto Trojstvo, ali ne i Isusovo božanstvo.

Što vi znate o njima?

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 16:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

iznimno su iritantni i obracaju mi se sa "mlada osobo"
zele me spasit a to izuzetno iritira
u savskoj imaju neku veliku dvoranu, ali to me ne iritira
letci koje djele su dosadni i pogadjate vec iritanti
uzasno su pesimisticni jer cekaju nekakv kraj svijeta (svi znamo da ce se to dogodit tek 2548....)
bas kao i politicari ne daju se otjerat s kucnog praga
tvrde da sotona vlada zemljom
znaju bibliju napamet i tumace je fatalisticki i vrlo arbitrarno cesto i sofisticki

potpuno nekrscanski zelim im svima poreznu reviziju

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 12 lis 2005, 22:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najbolje žrtve za svoje spike pronalaze upravo kod katolika koji su nezadovoljni s Crkvom i onda im daju sve,pa i dušu te okolo glume apostole i propovjedaju,dok netko na vrhu te piramide zadovoljno broji novce,njihove nekretnine i ostalo.

Ali to povezujem s Crkvom jer što to oni njima nude a ne Crkva da odlaze tamo?Pod Crkva najviše mislim na nas..
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Natty

PostanoPostano: pon 17 lis 2005, 8:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se, no poznajem neke ljude, kršćane definitivno koje lako upadaju u njihove zamke, koji čak neke nauke prihvaćaju kao logičnije (npr. nauk o Presvetom Trojstvu) i pitam se kako tim ljudima objasniti da su u zabludi.

Coje

PostanoPostano: pon 17 lis 2005, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Što mislite zašto protestanti ne prelaze u jehovine svjedoke?? Zato što protestanti jako dobro poznaju Sveto Pismo. Jehovci ne mogu smisliti kršćane koji poznaju Bibliju - poznavaoci Biblije su im smrtni neprijatelji. Međutim, iako je Biblija najprevođenija knjiga svijeta nije baš često kršćanima u rukama i zato su rimokatolici najčešće žrtve jehovinih svjedoka. Oni kršćanima prodaju šuplje i neutemeljene priče - a kršćani ih gutaju jer nisu poučeni u svome niti imaju volje naučiti...

Zanimljiv je taj fenomen kako kršćani dok ih netko vrbuje ne žele ništa naučiti o svome, ali kad im jehovci isperu mozak postaju vatreni zagovaratelji i zadnje jehovske gluposti - gluposti zbog kojih zdrav razum jauče od boli,... Embarassed Embarassed Embarassed

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 6:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Tako je, kršćani ne čitaju Sveto Pismo, a župnici čsto propovijedaju kao da propovijedaju djeci, a ne odraslim ljudima (s onim pjesničkim opisima koji ne odgovaraju na pitanja, nego imaju za cilj natjerat čovjeka da ne pita).

Bogu hvala na Ivančiću i njima služe koji to što rade ne rade kao da rade posao, nego kao apostoli ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 7:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Župnici po meni moraju propovijedati kao da govore djeci jer nismo svi iste inteligencije i nismo svi jednakog obrazovanja. I nije poanta da ljudi nakon propovijedi pitaju već da razmišljaju po mom mišljenju.

Coje ja se slažem s tobom. I ja argumentiram iz Svetog Pisma, no događa se da konkretno Jehovini svjedoci najviše pažnje u NZ polažu upravo na Ivanovo evanđelje, koje je po meni najsnažnije i najupečatljivije. I upravo od tamo povlače kako Isus jest božji sin,kako jest Riječ ali ne i Bog i vele kako to nigdje ne piše u Bibliji. Question Question Question

A najinteresantnije je upravo to da u Ivanovom evanđelju piše "U početku bijaše Riječ, i Riječ bijaše u Boga, i Riječ bijaše Bog. I onda ja pitam te ljude ko je tu lud, oni to elegantno zaobiđu i samo vele kako je nauk o Presvetom Trojstvu za njih nešto nelogično. Pih, kao da je za naš bijedni mozak Bog logičan.

Ma ne bih se ja zamarala, ali radi se o ljudima do kojih mi je stalo. Kako tumačiti Bibliju nekome tko ostane hladan na Isusovu svećenićku molitvu???

Kad naiđem na neshvatljivo otajstvo ja se samo poklonim ne tražim neku svoju logiku... No nismo svi isti.

Dibidus

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 7:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Župnici po meni moraju propovijedati kao da govore djeci jer nismo svi iste inteligencije i nismo svi jednakog obrazovanja. I nije poanta da ljudi nakon propovijedi pitaju već da razmišljaju po mom mišljenju.

Ali, ne idu djeca u Jehovce, niti idu stare bakice u Jehovce, nego često idu pametni ljudi koji traže odgovore i žele ih naći, ali im nitko ne daje tog štofa. Jer ih se tretira kao djecu.

Ali kako ne bi ispalo da netko brani RKC od mene, evo mala izjava:
Nisam Jehovin svjedok i ne mislim da su svi župnici loši.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 8:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E pa zato si slobodan da ideš kod onoga tko se tebi sviđa. Kao što smo mi ljudi i oni su ljudi. Ne zna svatko prenijeti nauk i ne prima ga svatko na isti način. No to nije tema, pa bih molila da ne začatavamo dalje.

Coje

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 11:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nekad su mi jehovci išli na živce - ali kad sam pročitao nešto o njima ("zatvor bez zidova" ili slično) počeo sam ih žaliti. Iskreno mi je žao tih ljudi.

Kršćanstvo volim jer me potiče na razmišljanje i korištenje zdravog razuma. Vjera nadilazi razum - ali nije mu oprečna. Kod jehovaca se ljdima najprije sustavno ispire mozak. Zamisli ti tog intelektualca koji će pred ljudima tvrditi da je svijet star 6000 godina i da su sva arheološka iskapanja samo sotonina varka; ili pak da će se spasiti 144 000 ljudi - a danas u svijetu ima 5000 000 jehovaca, a barem toliko ih je već umrlo. Dakle, možda su im sva mjesta popunjena i više se nitko neće spasiti,... Toliko nelogičnosti ima u njihovom nauku da ti glava puca od toga. Čovjek koji razmišlja svojom glavom nikad ne može postati i ostati jehovin svjedok. Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 7:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Zatvor bez zidova" ? Daj napiši nešto o toj knjizi. Voljela bih ju pročitati...

Ma da, nelogičnosti ko u priči, al opet ljudi hrle u njihov zagrljaj...

Mislim da je Sike postavio dobro pitanje. Što to oni nude, a da ne nudi Crkva odn. mi?

Dibidus

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedan moj prijatelj je otišao u protestante.
Mislim da se ova tema tiče uopće prelazaka u druge sekte koje nasljeduju Sveto Pismo u cijelosti ili Njegovom dijelu.

I znam zašto je on otiša.
To je bilo prije 20 godina.
Osjetio je Božji poziv za živom vjerom.
A on je u Crkvi dobio bakice s krunicom i propovijedi za srednji vijek (karikiram).
dakle, tražio je ono što je Karizmatska obnova dala Katoličkoj Crkvi.
Kako čovjek nije operećen je li tko Hrvat ili Srbin nego je bitno da je čovjek čovjek, tako mu nije bilo bitno da li se Crkva zove Katolička ili Pentakostalna.
Njegov je duh tražio duh 2. Vatikanskog Koncila.
Nešto najbliže tome mu je ponudila Pentakostalna Crkva (ne znam kako se točno zove).
Sada bise sigurno našao u Karizmatskoj obnovi RKC-a.

Znam ga, čovjek je izuzetan, ali je zalutao zato što mu naša Crkva nije dla ono što mu je bila dužna dati, a to je slika Neba.

Možemo se sada pravdati koliko želimo, ali u njegovom slučaju Crkva nije izvršila svoje poslanje. I to svakodnevno gledamo ...

PS: ako netko sumnja da sam katollik da ću ime i prezime svog župnika i njegov broj telefona da posvjedoči za mene.
PPS: Zašto osjećam potrebu napisati onakav PS pitam se ... Vjerojatno zbog razine povjerenja? Ma neeee
Natty

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 8:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa priznajem da ni mene ne zadovoljavaju "mrtve" mise, da više volim emri, klanjanje s mladima, pjesmu i slavljenje. No osjećam se pozvana da ja kao pojedinac učinim sve što znam i mogu kako bih tu istu župu oživjela. I zakazujem po tom pitanju i takvih nas je mnogo vjerojatno i na kraju doista ostaju bakice s krunicom u ruci. I zato ja ne bih krivila župnike, biskupe i crkvu (ili ne bar samo njih) već svakog od nas.

No zaboravih reći kako često čak i takve mise ostavljaju u meni tako dubok trag, kako se znam ježiti prilikom čitanja Evanđelja, kako mi se ureže rečenica i nosim ju danima u glavi i razmišljam o njoj. Dakle opet smo došli na to da treba gledati srcem... I Isus je i na tom mjestu svakako prisutan.

Dibidus

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gledo sam neki dan jedan film.
Borilačke vještine i ostali bakrači.
Kaže ovako učitelj treba upoznati neprijatelja ako želiš pobijediti.
A još bitnije je upoznati sebe.
To će reći: nemojmo pitati što je to dobro kod njih da naši prelaze tamo, nego što je to loše da odlaze od nas (a imamo puninu objave?!).
Da bi se to moglo treba kritički sagledavati našu Crkvu i sve loše odbacivati, a dobro ugrađivati.

Ali kako kritički sagledavati?
Coje

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 21:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:

Da bi se to moglo treba kritički sagledavati našu Crkvu i sve loše odbacivati, a dobro ugrađivati.

Sjeća li se netko priče o kukolju u zdravoj pšenici??? Gospodar žetve zabranjuje čupanje korova premda je on postao jasno vidljiv - da se uz korov ne iščupa i zdravo žito. Taj korov sigurno smeta. Tko zna koliko dobrih sjemenki nije moglo isklasati zbog tog korova. Ipak, korov je ostao do kraja, a na kraju se baca u peć paklenu...

Međutim, sve ovo ne znači da ne bismo trebali raditi na poboljšanju! Međutim, to počinje od nas samih. Prvo mi moramo bivati bolji a tek onda to možemo očekivati od drugih. Cool

Dibidus

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mora da je Isus nevoljko kimao glavom dok je slušao Ivana kako raspaljuje po ondašnjim grešnicima ... Wink

Da, raditi na sebi, u pravu si Sike.
Ali uzmi za priliku da imaš djecu.
I na tebe ne utječu velike nesavršenosti ljudi u Crkvi, ali na djecu utječe.
Zar ćeš mirno šutiti i gledati kako se to odražava na djecu (recimo, kako prestaju ići u Crkvu)?
Naravno da ne, ako si odgovoran roditelj.
Natty

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 8:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da se vjera uči ponajprije kod kuće, a onda djeca tu vjeru nose u crkvu. Djeci treba objasniti. Kako objašnjavaš sebi, tako i djeci.

klara

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 10:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:

Zar ćeš mirno šutiti i gledati kako se to odražava na djecu (recimo, kako prestaju ići u Crkvu)?
Naravno da ne, ako si odgovoran roditelj.

Ako si odgovoran roditelj - onda ćeš valjda učiniti sve što je u tvojoj moći
da se ne dogodi da ti djeca prestanu ići u crkvu...

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
mathe

Spol: neodređen
PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Valjda sam ja jedini tu koji nije imao susreta sa jehovinim svjedocima (osim jednom u Mariazellu, ali taj je pričao mnogo jezika samo ne hrvatski tako da ni da oću se nisam mogao sprazumjet), pa neću niš pisat na tu temu... Embarassed Embarassed Embarassed

Didibus napisa:
...nesavršenosti ljudi u Crkvi....

Prema djeci bi trebali to poslanje Crkve najviše odrađivat roditelji, kumovi (jer ti su valjda i svjesno priznali da će pazit na neko djete, mladog čovjeka) i župnik oni bi morali imat najveći utisak na djete, usmjerit ga pravo , a sad neznam zašto bi ti nesavršeni ljudi (ima li uopće netko savršen) toliko smetali i neznam što bi to trebalo sa njima učinit da ne smetaju Question Question Question

Župnik je odgovoran za svoju župu, on moli za ljude u župi, može pričat, objašnjavat, propovjedat.... ali ako nema pomoći on je sam, a župa je velika, ljudi je puno, svakavi su, on ima veliku milost,ali nije nadljud ili neki superman koji će svaki put stić kad treba nekome nešto i spasit ga.... zato smo tu mi i još mnogi drugi koji će pomoći i zato pomognimo da bude što više tih polusupermana koji će utješit, razveselit, pomoć....

Neka zdravo sjeme nadjača kukolj.. eto Wink Wink Wink

O Ljubavi ja pjevam, o Isusu mom kralju i za njega čuvam najljepše riječi - ISUSE VOLIM TE!!!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Helena

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 16:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kuc, kuc.....

Ding-dong....

Jooooj!!!!! Kad počnu u 7 ili 8 ujutro!!!!!! Mad Mad Mad Mad

Možda bih imala bolje mišljenje o njima da nisam u to vrijeme spava

Helena
nata

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 10:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Općenito mislim da su Jeh.svjedoci agresivni, što izaziva često suprotan efekt, ali kad nekoga uspiju zgrabiti gotov je. Malo me čak zastrašuje njihova hijerarhija, podsjeća na masone.

Što se tiče traženja izvan Crkve, mislim da je problem što krivo shvaćamo Boga. Imala sam sličan problem, tražila sam stalno neka čuda, crkvu u kojoj ću doživjeti nešto neobično, mise su mi bile dosadne. Ali evo, neki dan sam bila u jednom malom mjestu na sasvim običnoj takoreći seoskoj misi kad sam na prve riječi iz Evanđelja prosula suze jer su toliko takle moje srce a Bog mi je otvorio oči za neke stvari.

Zaključila sam da ne treba tražiti posebno mjesto ili posebne ljude, karizme ili čuda. Bog djeluje kad hoće i gdje hoće, traži ponizne i skrušene. Onog trenutka kad otvoriš srce, tad će u njega ući, a ne onda kad se stvori neka posebna atmosfera ili dogodi čudo nemilo.

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
Dibidus

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 12:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nemam osobito dobro mišljenje o Jehovcima, ali njih barem možeš odma prepoznat.
Nas kršćane uglavnom ne možeš prepoznat ... ako me razumijete ... ne razlikujemo se baš od ostalih.
nata

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 13:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

he-he, dibidus imaš dobra zapažanja. teška srca se slažem s tim. u redu je iznositi kritike na vlastiti račun, bez obzira što će se neki odmah nakostriješiti. možda neće.

ej, ima jedna sličnost jehovaca s apostolima - idu po svijetu i naviještaju Evanđelje! nije li to dobro?

Ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta!!!
pingi

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na prošlogodišnjem susret u Mariazellu, u šatoru u kojem su spavali mladi iz moje biskupije, svratila su 2 Jehova svjedoka. Slučajno ili ne, u tom trenutku nisu bili prisutni naši fratri i časne sestre, pa su pretpostavljam tako željeli iskoristit priliku. A da stvar bude gora, oni se uhvatili gnjaviti najmlađe među nama...
Ostali iz moje grupe odmah su ih skužili, jer su došli s nekom ogromnom Biblijom i vrećicama bombona koje su "radosno dijelili" okolo. Ja sam se upravo u tom trenutku vraćala natrag, i kad sam ušla u šator, rekli su mi što se događa. Pokušali smo pozvati te naše cure, ali njima je bilo "zabavno" s njima. Onda sam ja otišla u susjedni šator gdje su bili naši prijatelji iz Slovenije (Bog ih blagoslovio!) i pozvala njihove časne da dođu kratko s nama. A Jehovci su se razbježali čim su časne došle...
Morala sam ovo ispričati, jer je nevjerojatno na kojim se sve mjestima oni pojavljuju. Ciljaju na one najmlađe i naivne (jer mi stariji bi se i nekako znali obraniti od njih), uvjereni da će im prodati priču.
No, ja nemam dobro mišljenje o njima. Često ih znam sresti i u svom gradu, ali kad me zaustave, kažem im što je i odem ća. Razgovarala sam s nekima od njih; naravno, oni Bibliju tumače na način "kako njima paše" i počeli su meni prodavat neke priče, Isus ovo, Isus ono, On nije Bog i te fore, ali ja znam na kome tlu čvrsto stojim...
pingi

PostanoPostano: ned 20 stu 2005, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pogledajte koju sam "vijest", u potrazi za informacijama, pronašla danas na internetu:

"U Osijeku je danas održan Susret Jehovinih svjedoka iz Slavonije i Baranje, na kojem je se okupilo oko 1300 sudionika.
Svrha tog susreta bila je upozoriti na važnost duhovnih vrijednosti i opasnosti od "materijalizacije života koja se svodi na kupnju i slično". Rečeno je da je "čovjek danas više nego ikad ugrožen od raznih poroka, droge, alkohola, cigareta", te da ga se "ne poštuje zbog veličanja kapitala, često nezakonito stečenog".
Na skupu te vjerske zajednice kršteno je 6 novih članova, a krštenje se sastoji od potpunog uranjanja budućeg vjernika u vodu, što simbolizira pranje od svih dosadašnjih grijeha i poroka.

(izvor Hina)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.