HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 18:58. Pogledaj neodgovorene postove
Jehovini svjedoci
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Pitanje : Jesu li Jehovini svjedoci kršćani?

Da 
5%
 5%  [ 4 ]
Ne 
81%
 81%  [ 56 ]
Ne znam 
13%
 13%  [ 9 ]

Ukupno glasova : 69

Autor Poruka
ioannes corvus

Spol: muško
PostanoPostano: sub 21 stu 2009, 13:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Imao sam nekoliko susreta s Jehovinim svjedocima. Jednom prilikom sam šetao s bratom i prošli smo kraj jednog njihovog člana. Ja ga nisam primjetio, ali ga je moj brat uočio i upozorio me da smo upravo prošli ''kraj nekoga koji drži neki časopis 'Satražarska kula''' (to im je novi naziv, u duhu hrvatskog jezika). Rekoh mu da se vratimo, što smo i učinili. Prišao sam mu s pitanjem: ''Kakav je to časopis u Vašim rukama'' na što je on započeo: ''Vidiš, jesi li ikada čuo za Bibliju?'' Rekoh da sam čuo. Upitao me je jesam li ikada čitao Bibliju7, a ja njemu da baš i nisam, ali da ponešto znam. Tada je on počeo: ''To ti je časopis koji ti tumači Bibliju...itd'' da ne nabrajam. Bitno je da sam se ja pravio glup jedno vrijeme, što je njemu jako godilo. Ali sam onda uzeo stvar u svoje ruke i počeo ga ispitivati o škakljivim temama, npr.: Marijino djevičanstvo, Kristovo bogočovještvo, Trojstvo,... Odjednom je došao još jedan JS (time sam bio počašćen jer oni se udružuju kada jedan pripadnik ne može sam izići na kraj sa ''žrtvom'')... Razgovarali smo oko 40 minuta. Želio sam privesti razgovor kraju jer nam se žurilo. Tada sam ih upitao: ''Dobro, smatrate li vi da su vam Jehovini svjedoci isprali mozak?'' a njih dvojica u isti tren odgovoriše: prvi ''DA!'' a drugi ''NE!'' Iskreno sam se počeo smijati i nisam mogao a da ih ne upitam zašto su tako kontradiktorno odgovorili. Počeli su nešto muljati da je to igra riječi... nije mi se više dalo slušati njihove isprike i izvlačenja pa sam im rekao da mi je bilo drago što smo razgovarali. Njima je također bilo drago, dok nisam rekao: ''Ja idem za svećenika.'' problijedili su...

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
Pavao VI (Evangeli Nuntiandi)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, sv.Franjo legenda
ioannes corvus

Spol: muško
PostanoPostano: sub 21 stu 2009, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Željka Znatiželjka je dala nekoliko nekoliko vjerovanja Jehovinih svjedoka.
Evo još nekoliko (možda se neke stvari budu ponavljale):

1. Biblija - Imaju vlastiti prijevod Biblije koji je prilagođen njihovom nauku (npr. križ zamjenjuju pojmom stup, Crkvu kongregacijom,...). Oni NE POZNAJU Bibliju. Upravni odbor u New Yorku piše ''propovijedi'' koje oni uče napamet. Tko na svoju ruku proučava Bibliju je sumnjivac.

2. Bog - Kažu da je pravo ime za Boga Jehovah (odnosno Jehova). Razlog tome je što nisu upućeni u kulturu i jezik semitskih naroda. Dakle, kao što je kršćanima sveti monogram XP (od geč. Hristos), tako je kod Židova JHWH (''JA SAM KOJI JESAM'' - ime objavljeno Mojsiju). Ako bi tetragramu JHWH dodali vokale a, o te a (od Adonai) dobili bi riječ Jehovah, tj. Jehova. Po njima, Bog ima tijelo,a li nije kao naše, već je duh. Bog je svemoguć.

3. Duh Sveti - nije Bog, nego Božja djelotvorna sila. Jednom prilikom sam sa prijateljima govorio s njima. Na pitanje vjeruju li da je Isus začet po Duhu Svetom, odgovorili su da vjeruju, ali da ne vjeruju da je Marija po Duhu Svetom ostala Djevica nakon poroda. Dakle, kažu da je Duh Sveti Božja djelotvorna sila, a ne vjeruju da je ta ''sila'' moćna učiniti da Marija ostane Djevicom nakon poroda. Iz toga proizlazi da Bog, zapravo, nije svemoguć.

4. Isus Krist - nije Bog nego samo savršeni čovjek. Prije nego se pojavio u ljudskom obliku živio je kao duhovna osoba na Nebu. Došao je na Zemlju kako bi objavio Jehovino Kraljevstvo. Krist je, po njima, osvetnik, krvnik i vojskovođa koji će predvoditi Jehovine svjedoke u bitci kod Harmagedona gdje će biti uništeni svi ''nevjernici'' (posebno katolici).

5. Trojstvo - kažu da ne postoji jer da u Bibliji nigdje ne stoji da Trojstvo postoji, a Krist lijepo kaže: Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga! (Mt 28, 19)

6. Čovjek - Jehovini svjedoci tvrde da čovjek nema besmrtnu dušu. Kad umre tijelo umire i duša s tijelom. Vjeruju da je čovjekova duša u krvi te stoga zabranjuju transfuziju krvi.

7. Đavao- je neprijatelj Jehove i on napastuje ljude na mnoge načine: preko krivih religija (posebno se misli na katolike), političkih organizacija (odatle odbijanje služenja u vojsci te sudjelovanje u političkim aktivnostima). Svoje sljedbenike upravo straše Sotonom. Stoga, kada netko pokuša argumentirano dokazati JS da je u zabludi, onda oni to interpretiraju kao Sotonin pokušaj da ga odvede od Jehove.

8. Križ - za njih je križ ''seksualni simbol krivih religija'' i Isus nije umro na križu nego na stupu.

9. Raj - će biti na Zemlji (negdje oko današnje Kalifornije) i to nakon bitke kod Harmagedona. Tada će nastupiti tisuću godina vladanja Krista s još 144 000 odabranih Jehovinih svjedoka (to je broj iz Ivanova Otkrivenja), a ostali će Jehovci uživati blagostanje.

10. Pakao - ne vjeruju da postoji jer oni koji ne povjeruju Jehovi, bit će jednostavno uništeni.

11. Čistilište Budući da će svi ''nevjernici'' biti uništeni, za njih nema nade. Ne postoji čistilište.

Jehovini svjedoci NISU KRŠĆANI (premda se smatraju kršćanima) jer niječu glavne istine kršćanstva: Kristovo bogočovještvo i Trojstvo.

Eto, i oprostite zbog ovog poduljeg pisanja. Nadam se da će netko pročitati.

Suvremeni čovjek radije sluša svjedoke negoli učitelje ili ako sluša učitelje, sluša ih zato što su svjedoci!
Pavao VI (Evangeli Nuntiandi)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: klara, Željka Znatiželjka, Specijalac, Magali, davorseljan
Željka Znatiželjka

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 21 tra 2010, 9:06
PostNaslov : Jedan Jehovin svjedok je jedan heretik previše!
Citiraj i odgovori

"Navode Bibliju, ali njihov prijevod Novi svijet je netočan, nikad ga nisu prihvatili ovlašteni teolozi i stručnjaci za Sveto pismo.
Russell je tvrdio kako je pouzdani stručnjak za grčki jezik, te su, po njmu svi dosadašnji prijevodi Biblije nepouzdani. Dokazano je međutim na sudu u Kanadi da on uopće nije znao čitati grčki, premda se na sudu zakleo da znade.
Godine 1947. Vrhovni sud u Kanadi proglasio je Jehovine svjedoke 'nereligijskim tijelom"
Ivoo, možeš li mi reći odakle ti ove informacije, pogotovo o ovim sudskim procesima u Kanadi?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: sv.Franjo legenda
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.