HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 26 svi 2020, 18:33. Pogledaj neodgovorene postove
Je li kockanje grijeh?
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
ziga

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 11:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ivoo napisa:
E Natty imaÅ” ljudi koji uplate listiƦ na kladionici pa zaborave na njega Wink
Ziga i Natty imaÅ” ti ljude koji su jednostavno ovisni o lotu svake sedmice igraju listiƦ to im je kao ujutro reƦi dobro jutro, ako to ne uĆØine ne osjeƦaju se dobro, ne idu na rulet da izgube milijune al ovisni su o ovome. Tako isto može biti i sa bingom. Nije stvar jel bingo jel listic lota ili listiƦ kladionice veƦ je stvar ĆØovjeka koji to ispunja hoƦe li to postati ovisnost.
Kladenje može postati i posao a ne samo ovisnost. To je igra isto kao npr na burzi gdje se trguje vrijedenosnim papirima. Postoje brokeri. Princip je isti, može se radi na osiguravanju dobitka. Kombiniranjem koeficijenata. ZnaĆØi ne mora biti ovisnost.
Ziga kako znaÅ” da 99 posto igraca lota nisu ovisnici? To je jedna obmana, pa ĆØak ni kladionicu ne moraÅ” igrati svaki dan, to rade uglavnom samo ovisnici( iako ovisnik moze biti i ako igra recimo samo vikendom).

Ako neko jednom tijedno uplati loto on nije ovisnik, to je isto kao da kazeÅ” da je neko ovisnik ako svaki dan kupuje novine.
Kladionica moze postati i posao naravno i to na dva osnovna naĆØina

Kladionica moze postati posao ali kod kombiniranja koeficijenata uvijek postoji opasnost da ti kladionica ne prihvati okladu pa mozes sve izgubiti kao Å”to se je desilo poznatom splitskom kladionicaru Mesaru koji je zbog toga dobio srƦani udar i umro.

Naravno postoje i utakmice koje su viÅ”e manje sigurne, ali na njima mozes zaraditi novac samo ako uloziÅ” puno novca, a kad jednom poĆØneÅ” ulagati velike sume teÅ”ko je stat i tu se krije dvosjeli maĆØ tog posla.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
ivoo

Spol: muško
PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 12:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako uplaƦujeÅ” loto svaki tjedan godinama redovito, onda si ovisnik. Kao Å”to primjeƦujeÅ” pitanje je možeÅ” li stati, tj kontroliraÅ” li ti to ili to kontrolira tebe. Dubravko je to lijepo sažeo i objasnio.
S tim da je prije grijeh kod lota jer tu baÅ” nikakvog utjecaja ni znanja nemaÅ”, sve su kombinacije jednako moguƦe, a kod kladionica ti imaÅ” neke vjerojatnosti, i sa poznavanjem viÅ”e ĆØinjenica lakÅ”e ti je procijeniti dogadaj. NadmeƦeÅ” se sa kladionicoim u procjeni. ZnaĆØi nije klasiĆØna igra na sreƦu. Svaki posao nosi rizik. Ovo Å”to je radio Mesar je isto ono Å”to rade brokeri na burzama, osiguravao svoje ulaganje. Problem je kod igara Å”to netko ulaže 10 Kn na dobitak 300 ili 400 Kn ili viÅ”e. Koji igraju takve koeficijente oni financiraju kladionice. Kad ulažeÅ” 10 kn svaki dobitak preko 60 kn je riziĆØan. I to na tri para a kod 1 para 15 kn. Tako se recimo radi na burzi s tim da se tamo radi o milijunskim ulaganjima a ne o 10 kn pa onda nije dobit po paru ili poslu 5 kn nego malo viÅ”a.
Al za zabavu je ok uložiti ponekad 10 ili 20 kn pa odigrati. Puno stvari možemo koje radimo nazvati ovisnoÅ”Ć¦u ali razlika je izmedu kupovanja novina i lota ili igranja kladionice u tome Å”to ovo radiÅ” iz navike ne da se obogatiÅ”. Svi imamo potrebu za informacijama, netko do njih dolazi preko novina netko na neki drugi naĆØin.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
ziga

PostanoPostano: sub 06 svi 2006, 18:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Usporedio bi klaĆ°njenje kao jedan sport, kad bi se u Hrvatskoj formirala ljestivica najboljih kladioniĆØara prvih 100 sasvim lijepo zive od toga odnosno to im je glavni izvor prihoda njih mozemo zvati profesionalcima poznat je Hrvat u Australiji koji je zaradio viÅ”e od miljarde dolara na kladionicama ima svoje ljude koji mu prikupljaju i obraĆ°uju podatke.

TeÅ”ko je usporeĆ°ivati burzu i kladionice zato Å”to ako ti ostvariÅ” porast od 50% godiÅ”nje ti si top klasa. A kod kladionica ako na deset kuna imaÅ” porast 50% ispadaÅ” smijeÅ”an. Ako uloziÅ” miljun kuna na koeficijent 1.5 ispadaÅ” kockar.

Mislim da je praƦenje koeficijenata najbolja stvar Å”to se tiƦe kladionica jer ti osigurava zaradu bez rizika. Samo Å”to se treba prvo kladiti u Hrvatskoj kladionici, pa ako ti ona prihvati okladu ona se pokrivat na internetu jer Ʀe ti internet kladionice uvijek prihvatiti ma kako veliku uplatu imao na autsajdera jer oni time samo sebi smanjuju rizik jer su kladionice uvijek u gubitku kad dobije favorit.
krÅ”Ć¦anin

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 18:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
mislim da je praƦenje koeficijenata najbolja stvar Å”to se tiƦe kladionica jer ti osigurava zaradu bez rizika.

Zarada bez rizika u kladionici ne postoji. InaĆØe bi propadale, a ne bi ih bilo po 8 u krugu 200m.
Ne vjerujem da se može živjet od kladionice. Oni koji žive bave se namjeÅ”tanjem utakmica. To je jedini naĆØin za živjet od kladionice.
Chico

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

može se živjeti od kladionice,kao Å”to je rečeno al sam velikim ulogima i dobrim pračenjem koeficijenata i stanja momčadi

tvoj prijatelj je odgovor na sve tvoje molitve
Maki

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ja msilim da se može živjeti, ali su vrlo rijetki ti Ŕto žive od kladionica.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je veƦ ovisnost i grijeh, da bi neÅ”to zaradio moraÅ” visiti u kladionici i pomno pratiti rezultate, a gdje je onda tu poÅ”tena zarada. Uostalom i sam naziv kladionica poziva na klaĆ°enje, dakle kocka sa neƦime Å”to može i ne mora biti.

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Chico

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne kažem da nije tako,samo kažem da ima ljudi koji na tome zarađuju,to im je kao posao,umjesto radnog mjesta teletext i pračenje koef. u različitim kladionicama i da to je onda ovisnost o tome

drugo je kad kao ja odigraÅ” listić dva za vikend pa onak iz guÅ”ta pratiÅ” rezultate

klara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Chico napisa:
ne kažem da nije tako,samo kažem da ima ljudi koji na tome zaraĆ°uju,to im je kao posao,umjesto radnog mjesta teletext i praĆØenje koef. u razliĆØitim kladionicama i da to je onda ovisnost o tome

ima i onih koji se "preraĆØunaju", ponese ih lakoƦa brze zarade
i dovede do toga
da pronevjere lovu u firmi, zavrŔe u zatvoru
i pri tome za njima ostane sama žena s nekoliko mjeseci starom bebom ...
na žalost, istinita priĆØa jednog mog poznanika ... tuzan
ispriĆØana u kratkim crtama ...

a poĆØelo je s listiƦem-dva kroz vikend ...
niŔt ne generaliziram, samo navodim primjer ... Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Chico

PostanoPostano: uto 09 svi 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jako sretan jako sretan jako sretan jako sretan
ma ja sad viÅ”e niti tolko,maximalno 3 listića u mjesec dana
odviknuo sam se

ivoo

PostanoPostano: sri 10 svi 2006, 17:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ziga je sve lijepo objasnio i pokazao, samo Å”to neke stvari odmah preuveliĆØava. Ne treba ulagati milijunske uloge i normalno da je dobit od pedeset posto riziĆØna. Ako ti na deset kn imaÅ” dobit 15 kn ( u biti ĆØista je dobit 5 kn) znaĆØi to je porast od pedest posto. Zato sam ja spominjao one uloge od 10 kn na dobit od 60 kao riziĆØne. Svaki ulog preko 50 posto povrat je visoko riziĆØan. Na burzi se ne ulaže u jedan posao veƦ u puno njih. Dakle uložiÅ” po deset kn na nekoliko listica koji nose manji prinos. I po tome je princip rada na burzi i kladionica potpuno isti. DoduÅ”e netko može uložiti 100 kn umjesto deset pa je onda povrat veƦi al postotak je isti. Na ovakav naĆØin možeÅ” dnevno zaraĆ°ivati ĆØisto 30 do 60 kn. Å to ti mjeseĆØno donosi 1800 Kn.
A Å”to se tiĆØe zarade bez rizika ona zaista i postoji ( to je sliĆØno kao na burzi Å”pekulativni poslovi)
Da pojednostavimo uzet Ʀu jedan teniski par jer tu postoje samo 2 moguƦnosti, pobjeda igraĆØa x i pobjeda igraĆØa y. Ako je na oba igraĆØa koeficijent 2 onda niti gubiÅ” niti dobijaÅ” ako na oba igraĆØa isti iznos uložiÅ”. Ako je na jednoga od njih koeficijent veƦi od dva uzmimo da je to x a ti jednako uložiÅ” na oba. Onda ti dobijaÅ” ako pobjedi x a ako pobijedi y vraƦaÅ” ukupno ulaganje ( znaĆØi niÅ”ta ne gubiÅ”). A ako ovu razliku koju bi dobio ako pobijedi x prepoloviÅ” na pola i za toliko poveƦaÅ” poĆØetno ulaganje u igraĆØa y onda ti dobijaÅ” bez obzira tko pobijedio Wink
favoriti imaju manji koeficijent. ZnaĆØi na njega smo poveƦali ulog. Tako je za koeficijent 2 njegov najmanji partner s kojim se može kombinirati za ostvariti siguran dobitak koeficijent 2. Ako je koeficijent manji od dva onda ne možeÅ” ostvariti sigurnu zaradu. Kao Å”to koeficijent 2 ima svog partenra ispod kojeg se ne smije iƦi tako svaki koeficijent ima svog partnera. tako i za keficijent 1, 40 postoji koeficijent koji je njegov partner s kojim se može kombinirati. Za to izraĆØunavanje postoje matematiĆØke formule i to je stvar matematike a ne ovsinosti. Na taj naĆØin i kladionice rade, one procijene jedan dogadaj tj pobjedu jednog igraĆØa
i onda prema ovoj formuli sastavljaju koeficijent za pobjedu drugog igraĆØa. Tako da one svakako dobijaju samo je sad stvar koliki Ʀe biti taj dobitak. naravno kod dogadaja koji imaju i viÅ”e moguƦnosti ( npr gdje može biti i nerijeÅ”eno) samo formula za izraĆØunavanje ovoga partnera postaje malo složenija al to je sve stvar matematiĆØkog izraĆØuna. Naravno da u jednoj kladionici zato ne možeÅ” pronaƦi par sa partnerskim koeficijentima, zato moraÅ” kombinirati razliĆØite kladionice, zato je to dobro za koriÅ”tenje internertskih kladionica( jer vjerojatno domaƦe imaju dogovor oko koeficijenata, nisam provjeravao pa nisam siguran, al i one su konkurencija medusobno).
Zbog svega ovoga su smijeÅ”ni oni koji ulažu deset ili dvadeset kn na dobitak od 200 ili 300 kn i onda se žale kako nemaju sreƦe jer eto stalno grijeÅ”e po jedan par. U tom smislu to može postati ovisnost isto kao i lotto i bingo itd s tim da kod lota i binga to je ĆØista lutrija ili kocka kako kaže daniel. a daniela je bi mogao upitati jel grijeh posao na burzi. Jesu li brokeri najveƦi greÅ”nici? Jel grijeh kupiti dionice sada i kada im naraste cijena prodati ih?
VidiÅ” trgovanje koeficijentima je mnoge firme odvelo u steĆØaj i tako je ne samo firma od brokera koji je radio posao nesavjesno patila veƦ mnoge obitelji iz tvrtke koji su zavrÅ”ili na ulici nakon bankrota firmi. Bio je par godina u Americi tvrka koja je zavrÅ”ila u steĆØaju, sad se ne mogu sjetiti kako se zvala Å”to su tolike obitelji ostale same bez iĆØega na ulici.
krÅ”Ć¦anin

PostanoPostano: čet 11 svi 2006, 19:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
može se živjeti od kladionice,kao Å”to je reĆØeno al sam velikim ulogima i dobrim praĆØenjem koeficijenata i stanja

Puno je veƦi broj onih koji pokuÅ”aju živjet od kladionice pa na kraju izgube puno novca ili ĆØesto i potpuno propadnu skupa s njihovim obiteljima, a o stresnosti tog posla da i ne govorim.

Ne mojte se zavaravati "Nema kruha bez motike"
ziga

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 8:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

krÅ”Ć¦anin napisa:
Citat:
može se živjeti od kladionice,kao Å”to je reĆØeno al sam velikim ulogima i dobrim praĆØenjem koeficijenata i stanja

Puno je veƦi broj onih koji pokuÅ”aju živjet od kladionice pa na kraju izgube puno novca ili ĆØesto i potpuno propadnu skupa s njihovim obiteljima, a o stresnosti tog posla da i ne govorim.

Ne mojte se zavaravati "Nema kruha bez motike"

Potupuno se slazem, da ljudi koji pokuÅ”avaju zivjeti od kladionice najĆØeÅ”Ć¦e propadnu, a to je zato Å”to Å”to se ne razumiju u statistiku igraju na osjeƦaj imaju Å”purijus da Ʀe neko dobiti, pa stave ogromene svote novaca misleƦi da Ʀe tako rijeÅ”iti svoju egzisteciju radi se o klasiƦnim kockarima, najveƦa je opasnost kada se jednom izgubi veƦa svota novca to pokuÅ”avat vraƦat daljnim joÅ” veƦim uplatama, tako se upada i u dugove gube se kuƦe i auti.
Odgovor na pitanje zaÅ”to u krugu od 200 metara ima 8 kladionica je vrlo jednostavan, one su uvijek na dobitku u dugome roku, zato Å”to kod viÅ”e tisuƦa uplata oni uzimaju marzu od 20, pa kako oni uzimaju marzu pa jednostavno to je stvar statistike ako recimo igraju dva igraƦa potpuno jednake kvalitete koeficijent bi realno trebao biti 2,00 na jednoga i na drugoga, a naÅ”e kladionice stave 1,85 na oba i u sluĆØaju da imaju miljun kuna uplata na jedonoga i drugoga Å”to se po statistiĆØkim zakonima trebalo desit kladionica u svakom sluĆØaju dobiva 150000 kn u dugom roku ona te pare uvijek dobiva, usporedimo to sa bacanjem novĆØiƦa ako 10000 puta bacimo novĆØiƦ on Ʀe 49,99999 puta past na pismo a 50,00001 na glavu ili obratno fascintno je da se ne moze desit da bude 52% na glavu i 48% na pismo odnosno Å”to viÅ”e bacamo to Ʀe postotak biti blize 50%, cijeli je posao kladionice je da odrede koliko se Å”ance da pobijedi jedan igraĆØ ili momĆØad ponude snizeni koeficijent i sve ostalo je stvar statistike, pa prema tome kladionica moze propasti samo ako ima malo prometa.

Firma zbog kojega su mnoge ameriĆØke obitelji ostale na ulici je Enron, i to zbog toga Å”to su bili prevareni, sve ameriĆØke firme koje su na burzi moraju podnositi financiska izvijeÅ”ta, Enron je prikazivao lazna izvijeÅ”ta u kojima je prikazivao dobit koju nije ostvario, to izvijeÅ”te je potpisivala je jedna velikika revizorska kuƦa koja je takoĆ°er bankrotirala kada su je tuzili investitori, pa su zbog toga u Americi sada bitno postrozene mijere oko izonÅ”enja financiskim izvjeÅ”ta.
Na ovoj stranici se i sami mozete uvjeriti dali bi zaradili ili izgubili na dionicama, www.virtualnaburza.com, meni dobro ide.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 12 svi 2006, 13:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KlaĆ°enje ubrzo postaje ovisnost. Ne nužno, ali u veƦini sluĆØajeva. I ja sam znao uplatit tu i tamo koji listiƦ. Pa te svaki listiƦ potiĆØe da bi baÅ” mogao uplatit i sljedeƦega, možda iduƦi put viÅ”e dobijem ili imam viÅ”e sreƦe...

Igre na sreƦu su isto vrsta klaĆ°enja... Kladim se da bi mogli bit ovi i ovi brojevi izvuĆØeni... Igre na sreƦu su možda malo bolje uÅ”minkane, al sve je to isti koÅ” - namamit ljudove da spremaju lovu u njihove kase, a tu i tamo nekome dat neku lovicu da ne bi ispalo da je tu ne daj Bože rijeĆØ o kakvoj prijevari ili ĆØemu... Sve se vrti oko kombinacija i vjerojatnosti, a striĆØeki koji vode kladionice i igre na sreƦu dobro znaju da je to na njihovoj strani...

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 14 svi 2006, 10:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Super Žan. Upravo sam to napisao u svojem prvom postu na ovoj temi. Sve su to naĆØini da se pokuÅ”a doƦi do "lake zarade" bez truda i rada, a lako se upada i u ovisnost. Mislim da se svatko od nas ovdje barem jednom uživotu u neÅ”to okladio, igrao kakvu igru na sreƦu ili uplatio listiƦ, ali važno je znati reĆØi dosta.

Bog moj i sve moje.
ivoo

PostanoPostano: uto 16 svi 2006, 21:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, ziga rijeĆØ je o Enronu, nisam se mogao sjetiti a žurilo mi se da zavrÅ”im post, hvala Å”to si u kratkim crtama pojasnio o ĆØemu se radi. Usput ova stranica koju si dao nije mi se dala otvoriti.
A sad da ponovim zapravo da uputim na prijaÅ”nji post jer mi se ne da ponovno sve pisati zaÅ”to nisu koeficijenti 2 veƦ 1,85. Nije 2 zato jer kladionica mora ako jednom tipu da koeficijent 2 staviti drugome manji od 2 jer je koeficijentu 2 partner 2 iznad kojeg kladionica gubi. Svaki broj ima svoj par i za to postoji formula. Po toj formuli kladionica zadaje koeficijente. Bookmeakeri procjene vjerojatnost jednog dogadaja i prema tome odrede koeficijent ( Å”to je veƦi postotak vjerojatnosti tog dogadaja to je koeficijent bliži jedinici a Å”to je manji to je udaljeniji od jedinice) I svaki taj procjenjeni koeficijent ulazi u formulu za izraĆØunavanje ostalih koeficijenata. ZnaĆØi kad oni procijene koeficijent na pobjedu igraĆØa A onda za koeficijent za poraz igraĆØa A ( ovdje govorimo o jednostavnom raĆØunu, dakle kad je rijeĆØ samo o 2 moguƦnosti dakle bez remija) se dobije pomoƦu formule. Taj broj prvi manji broj od partnerskog broja. Kod viÅ”e moguƦnosti znaĆØi kod dogadaja gdje postoji moguƦnost i remija samo se u formulu za izraĆØunavanje partnerskog broja dodaju novi elemnti.
Dobro, sad ne bi o tome ali u ovo smo uÅ”li zbog jedne opasne generalizacije koja mi se nije svidjela da je ovisnost ako se netko okladi u kladionici dok ako netko odigra npr bingo nije ovisnost. Na taj naĆØin baÅ” postoji opasnost da upadnemo u zamku igrajuƦi loto bingo i sliĆØno jer to kao nije ovisnost. svaka ovisnost ima jednu karakteristiku da mi zadnji sebi priznamo da ne možemo bez toga, sebe uvjeravamo da nam to i nije neki problem prestati. Ja zato ne bih odvajao jedno od drugoga pa da jedno sotoniziramo a za drugo kažemo to je onako bezveze za zabavu. Netko može odigrati i bingo i kladionicu onako bezveze za zabavu nije to grijeh. Al važno je znati granicu kako to kažu moderatori u postovima ispred moga Wink
banana

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 9:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma i ja sam znala, jedno vrijeme dok je to u razredu bilo hit, otiƦi do kladionice pa uplatiti koji listiƦ..
No ono Å”to mene ĆØudi je kako su nam one tete i barbe to tamo dopuÅ”tail !? Nije li kao zabranjeno igrati do 18 godina!? Znam da su nam katkad "stvarali probleme" ali tek onda kada bi neÅ”to sitnoga i dobili tj. koji par i pogodili.. Onda smo znali zaustavljati striĆØeke i pitati da umijesto nas uzmu.. Rolling Eyes

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
sike

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 11:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zanimljivo je kako Ʀe te jednom stvarno "pogoditi" sreƦa i dobit ƦeÅ” na kladionici, a onda je najveƦa opasnost da uplaƦujemo i dalje..u najveƦem broju sluĆØajeva tada Ʀemo samo gubiti..
A i ako smo uplativÅ”i 5 kuna dobili 500kn teÅ”ko da nam apetiti neƦe porasti pa da veƦ isti dan ĆØim podignemo novac neƦemo uplatiti viÅ”e od 5kn..puno viÅ”e..i onda to izgubiti,pa joÅ”..i joÅ”..

I tako postajemo ovisnici o kocki..ali najĆØeÅ”Ć¦e oni koji gube..jer s kockom se nije za igrati! Wink

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Jole

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ma evo, ja tu i tamo odem u kladionicu, vec dugo nisam bio...a kad odem, uplatim listic za 5 kn, ako dobijem, dobijem, ako ne, nikom nista. mislim da to nebi trebao biti grijeh, osim, ako je netko ovisan o kocki...jer tada to stvarno nije dobro..

"Gdje ti je blago, ondje Ʀe ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
banana

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bila sam jedno vrijeme kupovala one sreƦke ali od toga odustala jer su pre trenutaĆØne ( zagrebeÅ” i gotovo Rolling Eyes )..
Ali nikada na njima nisam ni kune dobila jer bih ĆØim bi mi se posreƦilo kupila joÅ” jednu pa joÅ” jednu sve dok ne bi izgubila..

Nevezano za temu (a sad mi je palo na pamet)..
Å to sa - kunem ti se ovim onim tj. tim zaklinjanjem Rolling Eyes !?
Mislim da sam negdje ĆØitala da je grijeh al iako ja nema obicaj to upotrebljavati ne kužim zaÅ”to bi bio i jel' !?

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
davorseljan

PostanoPostano: sri 31 sij 2007, 14:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da

U radu je spas.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
ƈokolada
iskljuĆØen

PostanoPostano: čet 01 vel 2007, 17:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kockanje nije grijeh. jako sretan
angelous

PostanoPostano: čet 01 vel 2007, 19:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hm...ĆØuj...kockanje nije grijeh ako se time ne ugrožava život osobe...tj...ako ti kockaÅ” a nisi baÅ” financijski u povoljnom stanju....postoji moguƦnost da sve prokockaÅ” i onda nemaÅ” niÅ”ta...i tako si sam sebe ''ugrozio''.....tak ja mislim... Wink

''I vidjeh: nebo otvoreno- i gle,konj bijelac, a na nj sjeo On, zvani Vjerni i Istiniti, a sudi i vojuje po pravdi... ...prate ga na bijelcima Vojske nebeske, odjevene u lan tanan, bijel i ĆØist.''

Otk 19, 11,14
Mara

PostanoPostano: čet 01 vel 2007, 20:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Popiti ĆØaÅ”u vina nije grijeh, napiti se jest. Zaigrati neku igru na sreƦu nije grijeh, raditi to stalno, osobito troÅ”iti novce za život ili se dovesti u ovisnost - to grijeh, a sigurno može biti i teÅ”ki grijeh - sluĆØaj DorĆØec je eklatantan primjer.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
ivoo

PostanoPostano: ned 25 vel 2007, 21:55
PostNaslov : Igranje za novac
Citiraj i odgovori

Sad cu možda ispasti picicajzla, ali ipak Ʀu staviti ovo. Naime citao sam malo odgovore na temi pitanja i odgovori pa evo jedan odgovor od snenog cijelki citat.

Gogi napisa:
ƈokolada napisa:
Da li je grijeh igrati poker za novac?

Da li je igranje Ŕaha za novac grijeh?
U cemu je za Crkvu razlika izmeĆ°u pokera i Å”aha ili npr. nogometa?

Igranje za novac nije moralno dopustiv ĆØin jer se ne zaraĆ°uje radom nego nekim ĆØudnim spletom okolnosti, sreƦom ili prijevarom a s druge strane gubitnik ĆØesto puta prokocka najpotrebnije za život obitelji.. prema tome moralno je za osuditi bez obzira na vrstu sporta.

Zadnja promjena: sneni; 06 sij 2007 22:19; ukupno mijenjano 1 put.

U biti je odgovor ok ali se postavlja pitanje, da li je rad na burzi moralno dopustivo, da li je moralno dopustivo ulagati novac u investicijske fondove, dionice, Å”pekulirati sa teĆØajnim razlikama itd jer je to sve igranje za novac i novac se zaraĆ°uje spletom okolnosti sreƦom, a može i prevarom. Gubitnici u tom sportu gube sve Wink
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.