HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretranik Pretranik lanstvo lanstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 17 srp 2019, 17:01. Pogledaj neodgovorene postove
Joga i kršæanstvo
Zaponi novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedea tema
Pitanje : Joga je :

Opasna u duhovnom 
64%
 64%  [ 42 ]
Ne boli me kièma kad ju prakticiram 
9%
 9%  [ 6 ]
Ne znam 
10%
 10%  [ 7 ]
Ne zanima me 
15%
 15%  [ 10 ]

Ukupno glasova : 65

Autor Poruka
Èokolada
iskljuèen

Spol: muko
PostanoPostano: uto 29 sij 2008, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne sviða mi se kako se neki katolici ponašaju kao npr. Merkat ovo popodne pa zbog takvih i sliènih ispada jednostavno me je sram biti katolik.S toliko mržnje govori o Dragi Pleèku,govori laži o njemu,ne može podnit da je on sa Sucem prijatelj.Ne da su njih dvojica prijatelji veæ su najbolji prijatelji.Gotovo svaki dan se èuju preko telefona,satima prièaju,razmjenjuju svoja duhovna iskustva.Pleèko se ne mora Sucu najavljivat, on ne dolazi kod njega da ga Sudac izbavi iz problema-veæ zato što su frendovi.Ti to Merkat ne shvaæaš.I to ne možeš podnijet.Plus Merkat je izjavio da je svaka duhovnost koja nije Isus sam ðavao.Normalno, nitko od admina to ne briše.Svi koji govorite da je Pleèko šarlatan, ajde recite mu to u lice ako ste face.Normalno nemate hrabrosti pa ovdje govorite gluposti.Lako se skrivat iza nickova, ogovarat èovjeka koji nije prisutan na ovom forumu i koji ovdje ne piše.I normalno, to opet nitko ne briše.Ogovaranje se tolerira.Nikoga nije briga za to.Razoèaralo me i to što su na mojoj frami dijelili dvd-ove sa filmom koji govori kontra joge i svega duhovnog sa istoka.Normalno, lako je utrat strah u kosti i reæi da je sve što nije naše od Sotone.Ja poštujem kršæanstvo i katolièanstvo i nikad nisam govorio kontra toga jer sam i sam kršten i prièešæen.Smeta me i odgovor Magiveka u rubrici pitanja i odgovori.Bio sam šokiran njegovim odgovorim i to niko nije komentirao.Reko je da Bog ubija i daje ubijati ljude koji se protive širenju vjeru nako što sam ja naveo primjere iz Starog Zavjeta.Bog je po Starom Zavjetu ubio preko milijun ljudi.Ja to nikad nisam shvaæao doslovno, èak sumnjam da su takve stvari dodavali neki sumnjivi ljudi.Ja ne vjerujem u boga ubojicu,ok?Meni niko neæe prodavat takve fore.Ima puno stvari koje su me razoèarale,kao npr ponašanje osobe koja je sada predsjednik moje frame.To se desilo prije par mjeseci.Poslije frame, mi framaši smo išli šetat.Predsjednik frame bio je u skupini sa par ženskih osoba, ja sam hodao iza njih.Malo iza mene je bio moj prijatelj Gogi,prièao s neke dvi ženske koliko se siæam.I onda vam ja èujem kako neka ženska pita "presjednika" frame: "koji je ono sa Gogijem" na što on odgovori:Bit æe neki njegov je..è.To je reko, tako da sad svi znate.Mislio je da ga ne èujem.A glumi neku pobožnost.Ma gadi mi se sve to.Smeta me i stav Crkve o reikiju, jogi,Bruni Groningu,bioenergiji itd.Sve je to sotona po njima.Što ne mislim da je istina.Smeta me takodjer što Crkva smatra da je nepogrešiva što se tièe pitanja vjere, što ne mislim da je toèno.Ali to je moje osobno mišljenje.Neæu navoditi ovdje neke jasne primjere, da ne prekršim pravila foruma iako ko što kažem nikoga ne smeta nedolièno ponašanje nekih fanatika prisutnih na ovome forumu.Ima puno toga još, neda mi se sad razmišljat, napisat æu kad se sitin.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mail [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 29 sij 2008, 19:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma zar je tebi mjerilo kako se ponašaju neki katolici????????
ISUS je jedino ispravno ogledalo kršæanstva! Jedino po njemu smo spašeni!

Èini mi se da negdje u Bibliji piše da se ne uzdamo u ljude veæ samo u Gospodina! (tako nekako)

ne ubij, ni maèem, ni traèem!
Korisniki profilPoalji privatnu poruku [Vrh]
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: uto 29 sij 2008, 19:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

èokolada napisa:
Ne da su njih dvojica prijatelji veæ su najbolji prijatelji.Gotovo svaki dan se èuju preko telefona,satima prièaju,razmjenjuju svoja duhovna iskustva.Pleèko se ne mora Sucu najavljivat,

Ovo traženje uporišta u prijateljstvu izmeðu Sudca i Pleèka ima smisla kao da su npr. U Isusovo vrijeme carinici tražili opravdanja na èinjenici što je Isus bio gost kod carinika....

Pleæko je uèen èovjek (znanstvenik) al je svoje znanje usmjerio naopako...

ivoo

PostanoPostano: uto 29 sij 2008, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Èokolada, molim te navedi koju je to laž merkat iznio u vezi Draga Pleèka.
Ti ovdje njega napadaš i proglašavaš fanatikom a ne navodiš argumente.
Drago Pleèko je zaista šarlatan i ne bih se složio sa Sv.Franjom legendom da je uèen èovjek ( znanstvenik) jer nijedan ozbiljan znanstvenik njega neæe smatrati znanstvenikom veæ redikulom. Za ove tvrdnje o Pleèku su veæ iznošeni argumenti ali s njime o svim stvarima bi isto bilo zgodno raspraviti, ne znam zašto misliš da se netko boji, dapaèe bilo bi mi drago da se Drago Pleèko javi, može na forum, može na icq, ali mislim da on neæe jer onda to ne bi išlo u Arenu ni Gloriu ili onu emisju na rubu znanosti, ipak sam ja ispod te razine, ispod Sudca, ispod Dalaj Lame, ispod Sai Babe. Možda kad ti znaš koliko je dobar taj odnos Sudca i Pleèka možeš nagovoriti Pleèka da se prijavi na forum i iznese svoje argumente.
Ovo što si naveo primjer ovoga predsjednika Frame je baš za osuditi ne bi tako smio ali nemoj to dovoditi u vezu sa stavom Crkve o reikiju, jogi,Bruni Groningu,bioenergiji itd jer Crkva nije tajk jedan pojedinac, Crkva smo svi mi ali sa Kristom kao glavom i zaista nema spasenja doli u imenu Isusa Krista
Luka7

PostanoPostano: uto 29 sij 2008, 21:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Èokolada, zašto ti smeta stav crkve spram reikija, yoge itd.? Sjetimo se iz biblije da se sam vrag prikazuje kao anðeo svijetla, a da su Isusu pripisali da izganja zle duhove uz pomoæ poglavice zlih duhova. Iz ova dva sluèaja se vidi opasnost da se stvari olako relativiziraju kako kome paše, i zato valja slušat one koji imaju malo više iskusta od nas u ovim stvarima, i zato imamo nauk crkve. Egzorcisti koji se u praksi susreæu sa posjednutima redovito navode reiki, yogu i sl. stvari kao uzrok. Kad veæ spominješ Sudca, gledao sam nedavno na youtube jedan njegov govor (priprema za ispovijed) gdje je jasno rekao da puno ljudi ima problema jer se direktno petljaju sa zlom putem upravo tih stvari.

Kako možeš reæ da te sram biti katolik zbog ponašanja nekih drugih katolika? To bi bilo kao da Petar kaže da ga je sram što je apostol, jer je Juda apostol izdao Isusa. Ako veæ misliš da su neki katolici "loši", onda ti svojim primjerom im pokaži kako se treba katolik ponašat, a ne govorit da te sram bit katolik.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: et 31 sij 2008, 22:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Moj prijedlog je da se ova tema zakljuèa jer je veæ više nego dovoljno napisano...

CroStorm

PostanoPostano: sri 02 tra 2008, 12:26
PostNaslov : Preporuka
Citiraj i odgovori

Svima onima koji se bave Jogom a ujedno su katolici neka proèitaju knjigu ovu..

Knjiga Zabranjeno iskustvo predstavlja duhovnu autobiografiju autora, koji je do Istine došao nakon dugotrajnog iskustva istoènjaèke duhovnosti. Verlinde je kao vrlo mlad ostvario uspješnu znanstvenu karijeru.
Napustivši katolicizam 1968. susreæe se s Transcendentalnom meditacijom (TM) i postaje pripadnik tog pokreta i osobni tajnik njegova utemeljitelje Maharishija Maheshija Yogija. Nakon što je kritièki preispitao hinduizam, 1974. godine napušta Transcendentalnu meditaciju i ulazi u ezoterijske krugove na Zapadu. Obrativši se na katolicizam, nakon teoloških studija godine 1983. zareðen je za sveæenika.
U ovoj knjizi, pisanoj u obliku razgovora, èitatelju otkriva svoj duhovni put i detaljnu analizu hinduizma i okultizma te njihovu komparaciju s kršæanstvom.

Roðen je u Belgiji 1947. godine u katolièkoj obitelji. Veæ s dvadeset godina je diplomirao, a s 24 doktorirao, specijaliziravši se za nuklearnu kemiju. Napustivši katolicizam 1968. susreæe se s Transcendentalnom meditacijom (TM) i postaje pripadnik tog pokreta. Napredujuæi u njihovoj hijerarhiji postaje osobni tajnik Maharishija Maheshija Yogija, utemeljitelja pokreta. Nakon što je kritièki preispitao hinduizam, 1974. godine napušta Transcendentalnu meditaciju i ulazi u ezoterijske krugove na Zapadu. Obrativši se na katolicizam, 1976. godine ulazi u katolièko sjemenište u Avignonu. Poslije daljnjih studija na Papinskom uèilištu Gregoriana, 1983. zareðen je za sveæenika Biskupije Montpellier. Nastavivši studirati, 1987. godine doktorira filozofiju na Katolièkom sveuèilištu u Luvianu. Jedan je od utemeljitelja nove katolièke zajednice pod nazivom »Obitelj sv. Josipa«, nikle iz pokreta »Obnove u Duhu«.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Bubica

Spol: ensko
PostanoPostano: sri 02 tra 2008, 15:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jos jedna preporuka...knjiga pod naslovom "Smrt jednog gurua" - vrlo zanimljivo svjedocanstvo i put mladog hinduiste k Isusu...necu vam vise otkriti, nadam se da cete sami doci do detalja, ali moram priznati da mi je ta knjiga dala odgovore na mnoga pitanja...
sve te new-ageovske spike su mi uvijek bile sumnjive, ali nekako se ponekad nalaze na listi zabranjenih tema i ne ulazi se u dubinu problema, vec se samo kaze kako su to sotonska posla, a bez konkretnog objasnjenja i onda se dogadja da znatizeljni mladi krecu u krivim smjerovima i budu uvuceni "samo" zbog vlastitog neznanja/znatizelje. A opet, smatram da je vrijedno znati i imati neke odgovore kako bismo bili jos go(vo)rljiviji svjedoci naseg Gospodina i Njegove prisutnosti!

"Neka te blagoslovi Gospodin i neka te èuva!
Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv neka ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" (Br 6, 24-26)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
CroStorm

PostanoPostano: et 03 tra 2008, 16:23
PostNaslov : Procitao...
Citiraj i odgovori

..."Smrt jednog gurua" sam procitao. Odlicna je. Isto tako moja preporuka.
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPosjeti Web stranice [Vrh]
Èokolada
iskljuèen

PostanoPostano: et 01 svi 2008, 14:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joga je jedina duhovnost na svijetu koja uzima u obzir cijelog èovjeka (njegovo tijelo, um, duh, dušu, enrgetsko tijelo-auru).Najcjelovitija je i najkompletnija.Volim yogu very much. Razz
valentina

PostanoPostano: et 01 svi 2008, 18:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mi smo na tjelesno u osnovnoj školi morali raditi jagu i sliène stvari. S nastavnocom sam se mnogo puta posvaðala, nisam to nikada radila. Prihvatiala je moj stav, ali nakon dugo vremena i mnogo svaða.

"O, kada bih od svojega života mogao uèiniti nešto priprosto i jednostavno,poput bambusove frulice koju Gospodin ispunjava glazbom!"
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNM [Vrh]
Ivan_KBF

Spol: neodreen
PostanoPostano: et 01 svi 2008, 20:04
PostNaslov : Joga i kršæanstvo
Citiraj i odgovori

Zanimljivo. A sjeæaš li se koje je to godine (ili, bolje - od koje) bilo? Pitam zato jer je u ljeto 2004. bila u javnosti spominjano to pitanje u povodu uvoðenja joge u škole. Pobornici joge su tvrdili da je to iskljuèivo program za profesore, a da nema govora o nekoj nastavi joge, predmetu i sl. No, prava istina je da je u u tom programu navedeno da je cilj poduèavanje i prenošenje joge uèenicima.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: et 01 svi 2008, 21:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Èokolada napisa:
Joga je jedina duhovnost na svijetu koja uzima u obzir cijelog èovjeka (njegovo tijelo, um, duh, dušu, enrgetsko tijelo-auru).Najcjelovitija je i najkompletnija.Volim yogu very much. Razz

obuhvaæa sve osim jedino važnog, SPASENJA!

vjernik

PostanoPostano: pet 02 svi 2008, 0:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Èokolada napisa:
Joga je jedina duhovnost na svijetu koja uzima u obzir cijelog èovjeka (njegovo tijelo, um, duh, dušu, enrgetsko tijelo-auru).Najcjelovitija je i najkompletnija.

Zašto ljudi srljaju i budu zavedeni ðavolskim blještavilom?Zbog neznanja!!
Treba nam bit jasno crkveno upozorenje o Yogi i ostalim štetoèinama i moramo ih prihvatiti.
Ja iskreno, ne znam puno o Yogi, ali dovoljno mi je upozorenje od Kristove zaruènice!

"Objavljeno ti je, èovjeèe, što je dobro,
što Jahve traži od tebe:
samo èini pravicu,
milosrðe ljubiti
i smjerno sa svojim Bogom hoditi."

Mihej 6, 8
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
valentina

PostanoPostano: pet 02 svi 2008, 20:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ja sam sad prvi razred srednje škole, a to je bilo u šesto, sedmom i osmom razredu oš., dakle 2005, 2006,2007 god.

"O, kada bih od svojega života mogao uèiniti nešto priprosto i jednostavno,poput bambusove frulice koju Gospodin ispunjava glazbom!"
Korisniki profilPoalji privatnu porukuPoalji e-mailMSNM [Vrh]
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraæa u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 03 svi 2008, 17:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vjernik napisa:
Èokolada napisa:
Joga je jedina duhovnost na svijetu koja uzima u obzir cijelog èovjeka (njegovo tijelo, um, duh, dušu, enrgetsko tijelo-auru).Najcjelovitija je i najkompletnija.

Zašto ljudi srljaju i budu zavedeni ðavolskim blještavilom?Zbog neznanja!!
Treba nam bit jasno crkveno upozorenje o Yogi i ostalim štetoèinama i moramo ih prihvatiti.
Ja iskreno, ne znam puno o Yogi, ali dovoljno mi je upozorenje od Kristove zaruènice!

Slažem se s ovakvim mišljenjem i u vezi joge i nekih drugih stvari... To ne znaèi da ne bi bilo dobro o nekim stvarima više znati... Al, ne može se sve stiæ odjednom Wink ... A vjerujem da Crkvu vodi Duh sveti i da su zato stavovi Crkve oko takvih stvari ispravni.

Nemojmo zaboraviti: ispunjajuæi Volju Božju prolazi se iznad poteškoæa... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisniki profilPoalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
Èokolada
iskljuèen

PostanoPostano: sub 03 svi 2008, 22:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dajem novèiæ da mi oprostite. hi,hi,hi Razz
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: ned 04 svi 2008, 10:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ti Èokolada voliš s vremena na vrijeme bacit kost na ovu temu... jel da? jako sretan

coldplayer

PostanoPostano: ned 04 svi 2008, 23:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

u ponedjeljak 5.5. æe u studentskom domu na Savi u kino dvorani predavanje za studente održati fra Josip Blaževiæ, na temu joge, reikija i ostalih istoènjaèkih duhovnosti pa koga zanima neka doðe. fra Josip je najveæi struènjak što se ove teme tièe u Hrvatskoj.

Upaliti šibicu mnogo je korisnije od proklinjanja tame
Benedikt XVI.
..ana..

PostanoPostano: pon 05 svi 2008, 7:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:
u ponedjeljak 5.5. æe u studentskom domu na Savi u kino dvorani predavanje za studente održati fra Josip Blaževiæ, na temu joge, reikija i ostalih istoènjaèkih duhovnosti pa koga zanima neka doðe. fra Josip je najveæi struènjak što se ove teme tièe u Hrvatskoj.

U koliko sati?

I am too blessed to be stressed.
Cordelia

PostanoPostano: pon 05 svi 2008, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

coldplayer napisa:

Ne osporavam fra Josipovo znanje o New Ageu, ali mislim da æe on na tom predavanju u prvom redu govoriti kao katolièki sveæenik koji se bavi pastoralom studenata, a ne kao struènjak u užem smislu (dakle kao netko tko bi prema duhovnosti Novog doba imao potreban znanstveni i struèni odmak i nastojao ih procijeniti neutralno).

Mislim da je to bitno naglasiti.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
coldplayer

PostanoPostano: pon 05 svi 2008, 14:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..ana.. napisa:
coldplayer napisa:

U koliko sati?

u 20h

Benedikt XVI.
coldplayer

PostanoPostano: pon 05 svi 2008, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cordelia napisa:
coldplayer napisa:

Ne osporavam fra Josipovo znanje o New Ageu, ali mislim da æe on na tom predavanju u prvom redu govoriti kao katolièki sveæenik koji se bavi pastoralom studenata, a ne kao struènjak u užem smislu (dakle kao netko tko bi prema duhovnosti Novog doba imao potreban znanstveni i struèni odmak i nastojao ih procijeniti neutralno).

Mislim da je to bitno naglasiti.

Èovjek je prije koji mjesec doktorirao u Rimu na toj temi (ne znam konkretno kako mu se zvala tema doktorskog rada) tako da mu se teško može spoèitnuti nedostatak znanstvenog i struènog odmaka.

Benedikt XVI.
sv.Franjo legenda

PostanoPostano: pon 05 svi 2008, 14:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Objektivna je samo istina , a katolièka crkva je istina(punina), tako da onaj koji govori u duhu Crkve je objektivan.
To je moje mišljenje.
pozz... Wink

Cordelia

PostanoPostano: pon 05 svi 2008, 20:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sv.Franjo legenda napisa:
Objektivna je samo istina , a katolièka crkva je istina(punina), tako da onaj koji govori u duhu Crkve je objektivan.
To je moje mišljenje.
pozz... Wink

Nauk bilo koje vjerske zajednice, pa tako ni Katolièke Crkve, niti jest niti se može postavljati kao kriterij znanstvene objektivnosti. O sliènoj problematici veæ si raspravljao s drugim forumašima na temi o evoluciji.

"Ja sam Put, Istina i Život. Nitko ne dolazi Ocu osim po meni." (Iv 14,6)
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Zaponi novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne moe otvarati nove teme.
Ne moe odgovarati na postove.
Ne moe ureivati svoje postove.
Ne moe izbrisati svoje postove.
Ne moe glasovati u anketama.