HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 sij 2020, 7:10. Pogledaj neodgovorene postove
VjeŔtice i dr.
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Mislite li da postoje vjeÅ”tice??!!

Da 
46%
 46%  [ 21 ]
Ne 
44%
 44%  [ 20 ]
Nisam razmiÅ”ljao/la o tome 
8%
 8%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 45

Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
nepojmljivo mi je da nekakvo ritualno izgovaranje rijeĆØi priziva demone. to bi dakako znaĆØilo da su demoni u to sluĆØaju tvoji sluge i zapravo papci jer ih možeÅ” kontrolirat rijeĆØima

ƈuj, ako ti je nepojmljivo da ritualno izgovaranje rijeĆØi priziva demone kako onda prihvaƦaÅ” bez rezerve snagu molitve ili blagoslova koji su takoĆ°er u suÅ”tini izgovaranje rijeĆØi...

ƈuli ste vjerojatno za "ugovor s Twisted Evil ". Evil or Very Mad je vrlo lukav i naravno da se neƦe predstaviti u pravom svjetlu, a reƦi Ʀe ti kako ti daje sve (kao kad je Isusu nudio svijet!), iskoristit Ʀe te koliko mu trebaÅ”, i ne znajuƦi raditi ƦeÅ” za njega, a onda Ʀe te odbaciti ko staru krpu (jer niÅ”ta drugo se ne može ni oĆØekivati od njega).

Na taj naĆØin funkcioniraju i demoni. Mislit ƦeÅ” da imaÅ” moĆØ i vlast nad njima, a ustvari si marioneta u njihovim rukama.

Klara napisa:
da sebe zarobljavam - to mi je jasno, ali na koji naĆØin zarobljavam drugoga?

Kao Å”to blagoslivljajuƦi zazivaÅ” pregrÅ”t dobra na drugu osobu, ali i na sebe, tako negativnim mislima zazivaÅ” zlo.

Misli ili rijeĆØi, doĆ°e nas na isto. Moliti možemo mislima, i jedino Å”to nam je potrebno za uĆØinkovitost je srce, tako i na drugu stranu.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:

Klara napisa:
da sebe zarobljavam - to mi je jasno, ali na koji naĆØin zarobljavam drugoga?

Kao Å”to blagoslivljajuƦi zazivaÅ” pregrÅ”t dobra na drugu osobu, ali i na sebe, tako negativnim mislima zazivaÅ” zlo.

Misli ili rijeĆØi, doĆ°e nas na isto. Moliti možemo mislima, i jedino Å”to nam je potrebno za uĆØinkovitost je srce, tako i na drugu stranu.

mislim da se ne razumijemo ...
malo sam plavlja viÅ”e nego uobiĆØajeno... Laughing Laughing Laughing

ako ja zazivam blagoslov na osobu o kojoj nemam pozitivne misli
- nije uĆØinkovito?
zar o nekome nemati dobro miÅ”ljenje (znaĆØi, negativna misao) automatski ukljuĆØuje i to da mu ne želim dobro?

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Dibidus

Spol: muško
PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 11:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a onda je i odluka važna, važnija i od misli i od rijeĆØi.
Mislim o tebi loÅ”e, ne sviĆ°aÅ” mi se, ali voljom ti želim dobro (ne nužno da se opametiÅ” i vidiÅ” kako sam ja u pravu), makar ti i ostao kakav si ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 11:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dibidus napisa:
a onda je i odluka važna, važnija i od misli i od rijeĆØi.
Mislim o tebi loÅ”e, ne sviĆ°aÅ” mi se, ali voljom ti želim dobro (ne nužno da se opametiÅ” i vidiÅ” kako sam ja u pravu), makar ti i ostao kakav si ...

o tome priĆØam ... Wink
mislim da to Ŕto me netko iritira, Ŕto mi u njegovom druŔtvu nije ugodno,
Å”to se u meni tada javljaju negativni osjeƦaji,
ne znaĆØi da za njega neƦu moliti i onda kada mi je to teÅ”ko i kada mi
baÅ” i nije do toga, da na njega neƦu zazivati blagoslov ...
jer ŽELIM da bude blagoslovljen, bez obzira Ŕto o njemu mislila ...

Zadnja promjena: klara; pet 21 lis 2005, 11:51; ukupno mijenjano 1 put.

Natty

PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 11:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo, mislim da je Dibi odliĆØno odgovorio... Wink

fat drummer napisa:
osobno ne znam nikoga tko baca uroke, skida ĆØari ili posjeƦuje takve gluposti
to je jednostavno zavaravanje samog sebe!

Iako osobno ne poznaÅ” nikoga, ne znaĆØi da nužno moraÅ” negirati da takvi ljudi postoje.

Na kraju krajeva vjerujeÅ” u Bibliju. U NZ je spomenuto ĆØini mi se dva puta priĆØa o vraĆØaru, a u SZ opisano je kako su egipatski magovi pretvarali Å”tapove u zmije.

Dara

PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja mislim da o tim stvarima je bolje ne rasparavljati jer imam dosta ljudi koji se mogu navuci na to cisto iz znatizelje jer nezanju sto ih ceka...a opet onaj tko ima cvrstu vjeru taj nema straha jer zna da je Isus snjim i u njemu zauvjek....NEBOJ SE JAR JA SAM STOBOM DA TE CUVAM OD SVAKOGA ZLA
fat drummer

PostanoPostano: sub 22 lis 2005, 8:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

e natty povlaĆØiÅ” te paralele ko kregar na ispitu

molitva iprizivanje demona imaju veze jedno s drugim ko riba i bicikli
prizivanje demona je ĆØista izmiÅ”ljotina gdje netko na loÅ”em latinskom mumlja gluposti i žrtvuje crnog pjevca. takva osoba je ako ne psihiĆØki nestabilna onda bar glupa
molitva s druge strane nema nikakve veze s rijeĆØima nego s iskrenoÅ”Ć¦u i tvojom spremnoÅ”Ć¦u da se otvoriÅ” bogu. istot tako možeÅ” efektivno molit i dok Å”utiÅ” i razmiÅ”ljaÅ”
demona prizivaÅ”, prisiljavaÅ”, on ovlada tobom, ti njime, uostalom koga briga kad je to ĆØista glupost
s bogom razgovaraÅ”
nitko tu nikoga na niŔtane prisiljava, nitko se ne obuzima

Citat:
Na kraju krajeva vjerujeÅ” u Bibliju. U NZ je spomenuto ĆØini mi se dva puta priĆØa o vraĆØaru, a u SZ opisano je kako su egipatski magovi pretvarali Å”tapove u zmije.

Shocked
ne nemoj mi reƦ da ƦeÅ” upotrijebit stari zavjet, samo to ne

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
logica

PostanoPostano: sub 22 lis 2005, 19:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:

prizivanje demona je ĆØista izmiÅ”ljotina gdje netko na loÅ”em latinskom mumlja gluposti i žrtvuje crnog pjevca. takva osoba je ako ne psihiĆØki nestabilna onda bar glupa

Netko je rekao da je najveƦi uspjeh Sotone uvjeriti nas da ne postoji.
Ne bih rekla da je prizivanje demona glupost. Ne mora podrazumijevati žrtvovanje životinja.Zli duhovi postoje!
Citat:
molitva s druge strane nema nikakve veze s rijeĆØima nego s iskrenoÅ”Ć¦u i tvojom spremnoÅ”Ć¦u da se otvoriÅ” bogu. istot tako možeÅ” efektivno molit i dok Å”utiÅ” i razmiÅ”ljaÅ”
demona prizivaÅ”, prisiljavaÅ”, on ovlada tobom, ti njime, uostalom koga briga kad je to ĆØista glupost
s bogom razgovaraÅ”
nitko tu nikoga na niŔtane prisiljava, nitko se ne obuzima

Boga prizivaÅ” da ti pomogne, da doĆ°e i razgovara s tobom. Ne možeÅ” ga prisilit. Kako misliÅ” prisilit demona? Ako ga zoveÅ”, tu je. Iz poĆØetka to ne mora izgledat niÅ”ta opasno. Ali kad se uvuĆØeÅ” u to, teÅ”ko se izvuƦ.
Pretpostavljam da nikad nisi vidio opsjednutu osobu.
Kad razgovaraÅ” s Bogom, ako se stvarno moliÅ”- molitva te mijenja. Pa bila ona u Å”utnji i razmiÅ”ljanju. Isto ako razmiÅ”ljaÅ” o suprotnom, ne znam kako bih to viÅ”e nazvala (mraĆØne sile, Zli, ĆØaranje), onda te to mijenja.
fat drummer

PostanoPostano: ned 23 lis 2005, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i kaj sad... decidirano tvrdiÅ” da zli duhovi postoje. naravno, nedokaziva ĆØinjenica. ali zaÅ”to onda ne Ʀemo priznat da postoje domaƦi, gremlini, zombiji, vampiri, vile narikaĆØe, vukodlaci, wargovi ili Å”to veƦ.
za ove bar znamo kako izgledaju. za zle duhove ne.
postoje li onda duhovi? onakvi u bijelim plahtama? koji idu bbuuuuuu... i vjerojatno postoje minotauri i kentauri, grifoni i hipogrifi. impovi? vile, leprikoni... hobiti? uuuu hobiti!!!

ako Ʀemo iskreno najveƦi sotonin trik je bio da nas uvjeri kako stoji iza svega. vlada zemljom, zavodi ljude, opsjeda. full day's work

obožavam i ovo... ako pozoveÅ” demona tu je... di tu? molim vas, meni nevjernom tomi, neki dokaz da demoni dolaze. ono, nemožete oĆØekivat da Ʀu povjerovat u sve, za neÅ”to mi ipak trebaju neki dokazi...
ljudi imaju sposobnost uvjerit se u sve živo. oteli su ih vanzemljci, ukazao im se duh sveti, pas im nareĆ°uje da pobiju brinete i zovu se samov sin. ponekad su jednostavno psihiĆØki bolesni.

Citat:
Pretpostavljam da nikad nisi vidio opsjednutu osobu.

ne nisam.. za razliku od 90% ovog foruma ne bavim se egzorcizmom. koji kao Å”to znamo nije istjerivanje demona ili sotone veƦ prisiljavanje demona da se pokori zakletvi. o tome vam i govorim! egzorcizmom (prijevod sa starogrĆØkog bi bio prisliti nekoga na zakletvu) bi trebali demona natjerti da se pokori i djeluje suprotno svom nahoĆ°enju. i da o tome govorim kad govorim o prisljavanju demona!

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Gogi

PostanoPostano: ned 23 lis 2005, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
i kaj sad... decidirano tvrdiÅ” da zli duhovi postoje. naravno, nedokaziva ĆØinjenica.

Ako ne nista, statistiĆØki je dokazano da nakon sto neka sotonisticka skupina odrzi nakakav ritual (nekakvu "crnu misu" na groblju u ponoc) da se na tom podrucju poveca broj promentih nesreca.
Bila je davno jedna Latinica na tu temu pa mi ostalo.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
logica

PostanoPostano: ned 23 lis 2005, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
i kaj sad... decidirano tvrdiÅ” da zli duhovi postoje. naravno, nedokaziva ĆØinjenica.

A kako znaÅ” da Bog postoji? Ili anĆ°eli? Duhovi nisu neÅ”to materijalno
Citat:
ako Ʀemo iskreno najveƦi sotonin trik je bio da nas uvjeri kako stoji iza svega. vlada zemljom, zavodi ljude, opsjeda. full day's work

Ako vjerujeÅ” da ga nema onda se neƦeÅ” ni borit protiv njegovog zavoĆ°enja, jer on ne postoji! A to je onda puno mjesta za manevriranje.

Citat:
ljudi imaju sposobnost uvjerit se u sve živo. oteli su ih vanzemljci, ukazao im se duh sveti, pas im nareĆ°uje da pobiju brinete i zovu se samov sin. ponekad su jednostavno psihiĆØki bolesni.

Dobro, ima psihiĆØkih sluĆØajeva. Ali ima i onih koji polude jer Zli uzme svoj danak.

Citat:
za razliku od 90% ovog foruma ne bavim se egzorcizmom. koji kao Å”to znamo nije istjerivanje demona ili sotone veƦ prisiljavanje demona da se pokori zakletvi. o tome vam i govorim! egzorcizmom (prijevod sa starogrĆØkog bi bio prisliti nekoga na zakletvu) bi trebali demona natjerti da se pokori i djeluje suprotno svom nahoĆ°enju. i da o tome govorim kad govorim o prisljavanju demona!
Po ovome ispada da demoni postoje? Ne bavim se ja egzorcizmom, samo sam prisustvovala molitvama otklinjanja.
Bog je jaĆØi od Sotone, na ime Isusovo Zli se buni, napada, bježi. I da, molitvom ga prisiljavaÅ” da ode. NeƦe lako ostavit trofej koji je osvojio, zato su nekad opsjednuti ljudi nadljudski jaki i napadaju i sveƦenika tj. sve u blizini. Neki sveƦenici su imali masnice, ugrize... Nisu ti duhovi iz bajki koji okolo viĆØu buuuu!
binica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 23 lis 2005, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
i kaj sad... decidirano tvrdiÅ” da zli duhovi postoje.

Kao i sveta Majka Crkva.

fat drummer napisa:

Bit Ʀe da se onda Isus Å”alio kad je Sotonu nazvao "Knezom ovoga svijeta".

fat drummer napisa:
ponekad su jednostavno psihiĆØki bolesni.

A ponekad nisu.

fat drummer napisa:
]Pretpostavljam da nikad nisi vidio opsjednutu osobu.

Ja jesam i uopƦe mi nije bilo smijeÅ”no.

NaÅ” Bog je silan Bog!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: ned 23 lis 2005, 21:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

hehe, od vjeÅ”tica se ipak uspjelo doƦ' do egzorcizma ... Wink
evo Ŕto o tome vele teolozi:
http://www.zupa-svkriz.hr/duhovnost/gk/egzorcizam1_7_2002.htm
http://www.zupa-svkriz.hr/duhovnost/gk/egzorcizam2_7_2002.htm

Natty

PostanoPostano: pon 24 lis 2005, 7:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, kad je to ustvari vezano. Klara, hvala ti na linku.

Ne kužim da li ti Fat u konaĆØnici vjerujeÅ” da postoje demoni ili ne? I otkuda ti to da se 90% ovog foruma bavi tom tematikom. Ja znam da mene zanima, ali po tom pitanju sam uvijek bila jako osamljena... il se to meni samo ĆØini.

Å to je egzorcizam, lijepo je odgovoreno u ĆØlanku koji je Klara postala...

fat drummer

PostanoPostano: uto 25 lis 2005, 6:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

vidim raspisalo se....
daklem, demoni postoje. opet pitam vas zaÅ”to ne postoje domaƦi? hobiti? govoreƦe životinje?
meni je osobno dosadno u životu pa ĆØitam gluposti. inaĆØe, postoji viÅ”e indirektnih dokaza o postojanju viÅ”eg benevolentno entiteta (ĆØak jako i slabo antropoloÅ”ko naĆØelo govore o tome, oba naĆØela su vrlo Å”iroko prihvaƦena), a ne postoje dokazi o postojanju abadona ili prinĆØeva muha, pa vas stoga pitam...
mislim da sam jednom to veƦ pisao pa me niste uopƦe ni pokuÅ”ali ozbiljno shvatiti: vjerujte mi, moji stavovi su najmanje bitni, pa tako postoje i demoni i pokemoni

moram joŔ neŔto pripomenut. sotona knez svijeta...
isus je bio priprosti sin tesara pa mu opraŔtam nepoznavanje hijerarhije, ali ima i nekoga iznad kneza
te, koja je onda razlika izmeĆ°u pakla i zemlje? mislim, ako sotona vlada i jednim i drugim lokalitetom...

Å”to se tiĆØe egzorcizama moje shvaƦanje je ovakvo: u 90% sluĆØajeva radi se o mentalnom hipohondru.
i da, i dalje tvrdim da egzorcizam nije istjerivanje demona veƦ natjerati demona da se pokori viÅ”em autoritetu, a prema katoliĆØkoj i nekim protestantskim predajama to je krist
egozrcizam je poznat i u nekim Ŕamanskim vjerovanjima, kao i u judaizmu, Ŕintoizmu, islamu
Ŕamani padaju u stanje transa i na astralnim razinam pokuŔavaju rjeŔiti problem
židovi smatraju da osobu opsjeda Ć°ibuk (piÅ”em prema vuku) koji izaziva mentalne bolesti i promjen kod bolesnika
hindusi isto imaju sliĆØna vjerovanja kao i mnog istoĆØne religije

prema katoliĆØkoj predaji egzorcist mora biti osoba koja nema slabosti koje bi demon mogao iskoristiti, i najveƦa opasnost za egzorcista je da sam postane opsjednut. stoga, katoliĆØki folklor nam govori da je pravi egzorcizam vrlo rijedak, sve ostalo je vrlo složeni placebo

i joÅ” samo ovo:
ako mislite quotat mene i onda stavit replay suzdržite se da vam "argument" bude: tako je crkva rekla... crkva svaÅ”ta govori i govorila je i ubuduƦe Ʀu vas vrlo rado ignorirat

Natty

PostanoPostano: uto 25 lis 2005, 10:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
daklem, demoni postoje. opet pitam vas zaÅ”to ne postoje domaƦi? hobiti? govoreƦe životinje?

Pa Å”to se toga tiĆØe, u povijesti su se poznavala i priznavala ovisno o podneblju "onostrana biƦa". DomaƦi su primjerice dio staroslavenskog vjerovanja. Nazivali su ih ovako ili onako, nebitno. U katoliĆØkoj vjeri možemo sve to obuhvatiti anĆ°elima i demonima.

A mene doista zanima da li ti misliÅ” da postoje ili ne. Iz ĆØistog razloga jer mi je nepojmljivo da oni koji vjerujuju u Boga, koji vjeruju evanĆ°elju ne vjeruju u postojanje demona.

Å to se tiĆØe egzorcizma nisi daleko od istine, no to je svakako i zapovijed demonu da odstupi i napusti osobu u ime Isusovo. I istina je da odvajkada diljem svijeta postoji istjerivanja Ć°avla.

I zanima me joŔ zaŔto ti smeta SZ?

Toliko, uh Å”to ƦeÅ”, znatiželjna sam se rodila. Cool Laughing

binica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 25 lis 2005, 20:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
moram joŔ neŔto pripomenut. sotona knez svijeta... isus je bio priprosti sin tesara pa mu opraŔtam nepoznavanje hijerarhije, ali ima i nekoga iznad kneza
te, koja je onda razlika izmeĆ°u pakla i zemlje? mislim, ako sotona vlada i jednim i drugim lokalitetom...

Kao prvo, ime mu je Isus, a ne isus, a drugo, mislim da nije bio nimalo priprost.
A razlika izmeĆ°u pakla i zemlje je u tome Å”to iz ovoga života možeÅ” prijeƦi u nebo (da sad nebi izvrtao moje rijeĆØi, pojasnit Ʀu da pod time mislim na prelazak u zajedniÅ”tvo sa Bogom), a iz pakla ne ideÅ” viÅ”e nikamo.

NaÅ” Bog je silan Bog!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
logica

PostanoPostano: sri 26 lis 2005, 9:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

binica napisa:

Kao prvo, ime mu je Isus, a ne isus,

VidiÅ” da kod fata uopƦe nema velikih slova. Jel to zbog brzine il ti je, fat, pravopis slaba toĆØka?

Htjela bih pitat neÅ”to u vezi ĆØlanka kojeg je klara stavila. Å ta se dogodilo Paganniniju? To kao svi znaju... Embarassed

Znate one sluĆØajeve da su ljudi iÅ”li kod hodža po nekakve zapise, pa su to ispale nekakve ĆØarke? Jel netko zna viÅ”e o tome?
BaÅ” danas u busu, sjede iza mene dvije bakice. I priĆØaju kako je neka žena uzimala stvari od drugih ljudi za njene ĆØarke (nisam ĆØula toĆØno koje) i uglavnom ovoj jednoj nije rodilo u vrtu. ƈini mi se da su te neke "domaƦe ĆØarke" viÅ”e prisutne u tim manjim mjestima, pa ljudi kunu sve i svaÅ”ta i uzimaju tuĆ°e predmete, prizivaju susjedima nesreƦu. A onda opet, ako nekom neÅ”to ne ide, skloni su za to optužit susjedu da je bacila ĆØarke i tome sliĆØno. A ta susjeda ne mora imat pojma za Å”ta je optužuju... uglavnom nastaje opƦa nesloga.
Natty

PostanoPostano: čet 27 lis 2005, 10:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

logoreja napisa:
Htjela bih pitat neÅ”to u vezi ĆØlanka kojeg je klara stavila. Å ta se dogodilo Paganniniju? To kao svi znaju...

Mnogi kao i ja vjerojatno ne znaju, al se prave ludi Cool Laughing

Ovo sam naŔla negdje na netu:

"u Paganinijevo vrijeme ljudi su tvrdili da je potpisao ugovor s vragom, tj. da je prodao dusu vragu jer nikada nisu vidjeli nekoga da sa takvom brzinom i elegancijom svira violinu. mnogi su cak tvrdili da su vidjeli vraga, odmah do njega, kako mu pomaze pomicati gudalo za vrijeme nastupa.
bio je sposoban odsvirati citav koncert na samo jednoj zici. sto je cesto i radio, kada bi preostalih 3 popucalo.
Bio je ugledan gost na dvoru Napoleona Bonapartea."

Å to su to toĆØno ĆØarke? Embarassed

nata

PostanoPostano: ned 30 lis 2005, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Vjerujem da postoji negativna energija (sotona) isto kao i pozitivna (Bog). Nazovimo to tako. Ako Boga tj. pozitivnu energiju prizivamo molitvom, isto tako se i ona druga može dozvati na druge naĆØine. Jer sotona postoji, zar ne? ƈemu služi, ako ne da zavede ĆØovjeka?

Pretjerano bi bilo vjerovati da svaka baba to može, ali bojim se da neki ljudi mogu biti instrument sotone, oni koji se predano bave vraĆØanjem. Ne treba zatvarati oĆØi pred ĆØinjenicom da je takvih sve viÅ”e.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
fat drummer

PostanoPostano: čet 03 stu 2005, 15:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

gle super, demoni, nema beda, dajte mi ih lopatama
stari zavjet filajte me ko puricu prilikom tovljenja

ali onda Ʀemo ovako: magarci govore, ljudi se mlate s anĆ°elima, izraelci su prije 3500 poznavali visokosofisticirano akustiĆØno oružje za ruÅ”enje gradova, tumaĆØenje snova je okej samo eto danas svi to radimo iz sanjarica gdje ispadnje zubi znaĆØi da Ʀu dobit od bake 200 kuna (ajmo baka, daje pare, sanjao sam da mi pada zub)
e da i žene ako gledaju u vatru sumpora se pretvaraju u stupove soli
i jona se tri dana klatarao po ribi
i kad mojsije drži ruke gore izrealci mlate ostala plemena
i crveno more se pokorava mojsiju
ljudi kroz vatru prolaze neokrhnuti, fraterniziraju s gladnim lavovima i tome sliĆØno
da i zmije su Å”tapovi... i obadi su raĆ°eni od marcipana (ne sori kriva knjiga)
e da i mojsije liĆØi na kirka duglasa, a atila hun na johna waynea

stari zavjet je mitologija. fino imaÅ” židovsko viĆ°enje kako su nastajale grane umjetnosti, zaÅ”to je loÅ”e žrtvovat ljude, zaÅ”to je poljoprivreda bolja od stoĆØarstva ili obrnuto koga briga... sve to imaÅ” i u grĆØkim mitovima, od zabrane ljuskih žrtvi do prometjeve kraĆ°e ugarak i rasvjetljavanja umova ljudi, uĆØi ih svemu i svaĆØemu

isus, bog, marija, sveti ante.... nemam ni shift ni caps lock, tužite me
allah, buda, Å”iva, veliki bog hrĆØaka. kada se netko od gore navedenih prituži obeƦajem nabavit Ʀu novu tipkovnicu

ĆØarke - energetski centri, ima ih 7 kolko sam skužio ili 9 ili 11 u svakom sluĆØaju neki neparan broj, osim ako ih nije 12

Natty

PostanoPostano: pet 04 stu 2005, 7:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ne bih se složila da je SZ mitologija.

A energetski centri su ĆØakre, a ne ĆØarke koliko znam.

fat drummer

PostanoPostano: pet 04 stu 2005, 14:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

moj bed, lapsus, uĆØinilo mi se da piÅ”e ĆØakre

sz je mitologija... abrahmovo žrtvovanje ovna mjesto djeteta je odmak židova od ljudskih žrtvi itd....

nata

PostanoPostano: pet 04 stu 2005, 18:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:

sz je mitologija... abrahmovo žrtvovanje ovna mjesto djeteta je odmak židova od ljudskih žrtvi itd....

jel ja neŔto propuŔtam, ali kojih ljudskih žrtvi?

abrahamovo 'žrtvovanje' izaka prije svega je kuŔnja abrahamove vjere.
tolko o tome

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
fat drummer

PostanoPostano: sub 05 stu 2005, 8:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zanemarujete povjesni aspekt i okruženje. židovi su bili malo prljavo pleme baŔ kao i svako drugo malo prljavo pleme.
obradi su im bili na razini naroda iz bakrenog doba prepuni sadistiĆØkih obreda (obrezivanje). nisu bili imuni na nit jedan oblik Å”tovanja boga koji se tada, a i puno kasnije provodio.
abraham i priĆØa o izaku je jednostavno njihovo objaÅ”njanje zaÅ”to je bogu milija životinjska žrtva, a ne ljudska. ljudi postaju prevrijedni za žrtvovanje, a životinje manje. i dalje su vrijedne, ali ljudi su vredniji i stavlja se tabu na ljudsku žrtvu. ipak, ĆØak i jedno janje je velika žrtva koja bi se trebala umilit bogu.

žrtvovanje ljudi su poznavali svi narodi u jednom trenu svog razvitka. od asteka do starih grka.

ne znam zaŔto imate poimanje da stari zavjet nij primarno knjiga židovske mitologije. od potpoa, opisa stvaranja svijeta do nevjerojatne snage samsona. tko od vas misli da je samson bio nepobjediv, ali su mu onda odrezali kosu?

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.