HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 22 srp 2019, 22:55. Pogledaj neodgovorene postove
VjeŔtice i dr.
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Mislite li da postoje vjeÅ”tice??!!

Da 
46%
 46%  [ 21 ]
Ne 
44%
 44%  [ 20 ]
Nisam razmiÅ”ljao/la o tome 
8%
 8%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 45

Autor Poruka
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 7:59
PostNaslov : VjeÅ”tice i dr.
Citiraj i odgovori

JoÅ” jedna anketica...

Dakle tema su vjeŔtice kao pojam neke osobe koja se bavi okultnim.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Dibidus

Spol: muško
PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 8:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

HoƦe li slijedeƦa anketa biti: "Vjeruejte li u sotonu?"
Molim da se anketno pitanje promijeni.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 8:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VidiÅ” Dibidus, trenutno me zanima samo da li ljudi vjeruju da postoje ljudi koji se bave okultnim, a ne da li vjeruju u Sotonu. Ako tebe to zanima slobodno otvori anketu pa pitaj.

Da li vjerujete u vjeŔtice i da li vjerujete u sotonu i nije baŔ isto pitanje.

Coje

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT! - rekoŔe stari Latini.
Dakle, Didibus je u pravu Å”to se pitanja tiĆØe. Nije najsretnije postavljeno.
Vjerujem u Boga i samo se Njemu klanjam. Ne vjerujem u Sotonu, ne vjerujem u vjeŔtice. Smatram da oni postoje - ali njima ne vjerujem!!!
Problem je u samoj terminologiji koja se koristi. RijeĆØ vjerovati ide uz pojam dati nekome povjerenje, uzdati se u nekoga. To zaslužuje samo Bog. Svi ostali su biƦa - poput nas - i njima ne treba davati ono povjerenje (vjerovanje) koje se daje Bogu.

Dakle:
VJERUJEM: U BOGA I BOGU - NJEGOVIM RIJEƈIMA!
SMATRAM DA POSTOJE I SOTONA I VJEÅ TICE - LJUDI KOJI SE BAVE OKULTNIM.

Ispravan koncept pitanja bio bi: "Što mislite, postoje li vjeŔtice?

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa kolko sam upuƦen postoji wicca, ili vrsta vjeÅ”tiĆØje religije
naravno, kao i sve proizaŔlo sa zapada a od 1900 je zapravo teŔka malformacija izvornog
crkva je kroz stoljeƦa najviÅ”e uzrokovala da su vjeÅ”tice doÅ”le na zao glas, iako su mnoge bile potpuno nevine (vjeÅ”tice, ne žene, a i žene za optužbu copranja)
vjeÅ”tice su ĆØesto bile žene koje su živjele u osami i ĆØesto zbog samoƦe i teÅ”kog života bile "blagoslovljeno jednostavne" ili su jednostavno znale neÅ”to o prirodi i ljudima Å”to je iÅ”lo kontra tadaÅ”njeg crkveno-znanstvenog nauka. svaka institucija koja se temelji na zastraÅ”ivanju, kao srednjevjekovna crkva to nije mogla dopustiti, pa stoga i spaljivanja vjeÅ”tica
isto se dogaĆ°alo i znanstvenicima koji su htjeli znanost odvojit od crkvene dogmatike (bruno, gallilei, darwin, da vinci)
danas su vjeÅ”tice zaravo isprazne razoĆØarane žene ili bogate kƦerkice kojima tatice financiraju petu amexicu pa mogu radit Å”to žele

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 17:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni je to OK u bajkama(mislim da u to vrijeme kad su nastale prve bajke nastala su i vjerovanja u vjeŔtice),no u danaŔnjem svijetu ne vjerujem.

Iako ne znam da li vjerujem u VjeŔtice iz Blaira;taj misterij nije joŔ razrijeŔen.
Coje

PostanoPostano: uto 18 lis 2005, 21:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko je meni poznato u Italiji je vjeÅ”tiĆØarenje unosan biznis - imaju na tisuƦe obrta i vrlo dobro posluju... Cool Cool Cool

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 7:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo dragi moji, zamolila sam admine da promijene anketno pitanje i nadam se da sada možemo ispoĆØetka.

Dobro ti je poznato Coje. No, ima toga i kod nas. Tko može u Rijeci neka baci oko malo na RItv ĆØini mi se kad se vrte one reklamice pa Ʀete vidjeti niz od : "Skidam uroke, vrÅ”im ljubavnu magiju, ĆØitam iz tarota itd."

Fat ne bih se složila da su to danas kƦerkice bogatih tatica ili razoĆØarane žene. Mislim da su to žene i muÅ”karci takoĆ°er neki viÅ”e neki manje upuƦeni u okultno, no svakako se bave okultnim praksama.

Zar nitko iz vaŔe okoline nije imao problema s tim. Mislim ono, kosa, kosti itd...

klara

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 12:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ah, razni oglasnici vrve napisima tipa "skidam uroke" i sl...
NemreÅ” otvorit novine a da ti ne upadnu u oko...

Ne znam, mislim da postoje osobe koje se bave okultnim (barem po priĆØanju
drugih),
bijelom i crnom magijom, vjeÅ”tiĆØarenjem (iskreno, ne znam Å”to bi taj
pojam trebao obuhvaƦati, kakve radnje?) ...
Bilo je trenutaka kada je u mom životu sve iŔlo nizbrdo,
komentara tipa da je kao da "zacoprano" na koje sam se nasmijala
i odmahnula rukom i rekla "baÅ”..."
Da ne duljim - iskreno, ne vjerujem u to (u "djelotvornost" bilo kakve magije)
pa imam povezano s tim pitanje:

Pod pretpostavkom da je moguƦe na nekoga baciti urok ili ne znam veƦ Å”to,
može li biti djelotvorno na nekoga tko uopƦe u to ne vjeruje,
koji se pouzdaje jedino u Gospodina i u kojem je vjera dovoljno jaka,
koji padove i teÅ”koƦe doživljava kao neÅ”to dano od Boga iz samo Njemu znanih razloga,
a ne kao rezultat "copranja" ?

Zadnja promjena: klara; sri 19 lis 2005, 12:59; ukupno mijenjano 1 put.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
sike

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 12:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dvostruki maĆØ je kad s egovori o okultnom..
S jedne strane,u sve te stvari bolje je ne ulaziti jer ako je ĆØovjek imalo labaviji,može se lako navuƦi ĆØisto iz znatiželje..
A s druge strane,nije na odmet ako se takve stvari bar donekle poznaju pa ih se može raskrinkati..
Ipak,viŔe sam za ovu prvu soluciju
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 19:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

S jedne strane,u sve te stvari bolje je ne ulaziti jer ako je ĆØovjek imalo labaviji,može se lako navuƦi ĆØisto iz znatiželje..

MožeÅ” malo pojasniti Å”to si mislio? Na Å”to se može navuƦi, u kom smislu?

fat drummer

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 19:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

npr tony centinski... osim Å”to ima super pjesme i glup je. naime vjeruje da ga je bivÅ”a urekla preko slike pa od sada viÅ”e ne gleda direktno u objektiv ili nosi sunĆØane naoĆØale kako ga netko ne bi urekao
vjeruje u crnu magiju i to sve

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
binica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Zar nitko iz vaŔe okoline nije imao problema s tim. Mislim ono, kosa, kosti itd...

Moja obitelj je imala takvo iskustvo, i sa sigurnoÅ”Ć¦u mogu reƦi da , nažalost, postoje ljudi koji se bave okultnim da bi nanijeli Å”tetu drugima.
Jedini "lijek" za to je blagoslivljati i moliti za one koji to ĆØine i koji nam žele zlo, te živjeti sakramentalno i Å”to bliže Bogu! Laughing

klara napisa:
Pod pretpostavkom da je moguƦe na nekoga baciti urok ili ne znam veƦ Å”to,
može li biti djelotvorno na nekoga tko uopƦe u to ne vjeruje,
koji se pouzdaje jedino u Gospodina i u kojem je vjera dovoljno jaka,
koji padove i teÅ”koƦe doživljava kao neÅ”to dano od Boga iz samo Njemu znanih razloga,
a ne kao rezultat "copranja" ?

Utjecaj zla koje nam netko želi nanijeti je takoĆ°er sa Božjim dopuÅ”tenjem.
Mnogo puta sam se pitala (dok smo odlazili na seminare za osloboĆ°enje, molitve, i dok je cijela ta borba trajala) zaÅ”to Bog to dopuÅ”ta? Å to smo mu mi to skrivili i zaÅ”to dozvoljava da zlo cvjeta, a moja obitelj da pati. Tek kasnije sam shvatila da nas je upravo to iskustvo povezalo i ozdravilo kao cijelu obitelj, i dovelo nas joÅ” bliže Bogu.
Vjerujem da Bog ne dopuÅ”ta da nas se baÅ” svaka zla želja ili zlo djelo upuƦeno protiv nas dotakne, ali kada to dopusti, sigurna sam da je za neko veƦe dobro. Laughing

NaÅ” Bog je silan Bog!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fat drummer

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 20:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nemojte mijeÅ”at danaÅ”nje vjeÅ”tice sa tetam koje vas uriĆØu preko taloga za kavu...
danas su vjeŔtice sasma druga stvar
vjeÅ”tice koje nemaju bradavice na nosu, klikni ovĆ°ika ili se takvima predstavljaju
vjeŔtice koje prakticiraju ovakav oblik gubljenja vremena se nikada ne bi spustile na takvo neŔto
s druge strane osobe koje bacaju uroke su vrlo... koja je rijeĆØ koju tražim.. da glupe.
naime, kao Å”to Ʀe vam svaki okultist reƦ, ali i neki eminentni struĆØanjci u prouĆØavanju okultnog: magija nije besplatna, svaka magija je crna. naime, prema okultizmu sve loÅ”e Å”to npraviÅ” vraƦa ti se viÅ”estruko. veƦina pravih poznavatelja magije smatra kako je pravo umjeƦe ne koristi magiju veƦ rijeÅ”avati probleme tradicionalnim putem. magija je kao besplatan doruĆØak, netko ipak plaƦa, a najĆØeÅ”Ć¦e korisnik

Coje

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 21:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odgovorio bih Klari!
Bog je ĆØovjeka stvoorio kao slobodno biƦe. Upravo ta sloboda na neki naĆØin determinira ĆØovjeka. Ukoliko ĆØovjek vjeruje - makar i podsvjesno - u moguƦnost uĆØinkovitosti zlih okultnih sila tada mu se razne stvari mogu i dogoditi. MeĆ°utim, kad je netko iskreni i praktiĆØni vjernik - u ronjen u Božju ljubav - tada se ne mora plaÅ”iti nijednog zla - jer je Isus pobijedio zloga.
Konkretno: pravi, praktiĆØni vjernik ne treba i ne smije se plaÅ”iti copri.. One mu ne mogu niÅ”ta. Ali, ljudi koji su labilni i nestalni u vjeri mogu postati lak plijen copri.
Složio bih se s Fatom da je sve to skupa vrlo opasno i za one koji se time bave. Bavljenjem okultnim uvlaĆØi ĆØovjeka u sjenu zla. Tada je pitanje Å”to Ʀe biti s tim ljudima. Na neki naĆØin - otvaranje takvih biznisa je neÅ”to sliĆØno sklapanju kupoprodajnih ugovora gdje neki prodaju duÅ”u za novac i blagostanje...

fat drummer

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 22:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ako želite stvarno nekog upropastit jednostavno ga nagovorite da upiŔe pravo
evo copre i pol....
eye of a newt
a wing of a bat

binica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Coje napisa:
MeĆ°utim, kad je netko iskreni i praktiĆØni vjernik - u ronjen u Božju ljubav - tada se ne mora plaÅ”iti nijednog zla - jer je Isus pobijedio zloga.
Konkretno: pravi, praktiĆØni vjernik ne treba i ne smije se plaÅ”iti copri.. One mu ne mogu niÅ”ta. Ali, ljudi koji su labilni i nestalni u vjeri mogu postati lak plijen copri.

Naravno da se ne treba bojati! To sam zaboravila spomenuti prije.
Ne bih se jedino složila sa time da jedino labilni i nestabilni u vjeri mogu iskusiti utjecaj zla i Zloga (od strane neke druge osobe, preko uroka i sl.) jer kao Å”to sam veƦ rekla, Bog to poneka dopuÅ”ta da bi nas izgraĆ°ivao, privukao viÅ”e sebi, da bismo mu bili bliži (barem ja imam takvo iskustvo).
A mnoga su vrata na koje zlo može uƦi (naÅ”i grijesi, nesposobnost da nekome oprostimo, oholost, pa ĆØak ponekad i neki grijesi koje možda nenamjerno nismo ispovijedili).

NaÅ” Bog je silan Bog!
sike

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 22:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara,pa htjedoh reci slicno ovom sto je napisao Coje..Mislim da zlo i oblike zla gdje je ono prisutno cesto potcjenjujemo pa puni sebe i vjere za koju mislimo da je veeeeeeelika,upustimo se iz znatizelje u proucavanje vjestica,magije i sl.
A cim s evise bavimo Zlom,manje mislimo i posvecujemo vremena Bogu.
Ali ako DOISTA mozemo reci da nam je vjera cvrsta i to potkrepljujemo redovnim sakramentalnim zivotom,onda bez straha mozemo pogledati Zlo u oci jer onda znamo da nam nista ne moze kad je Isus u nama i s nama
Coje

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

binica napisa:
pa ĆØak ponekad i neki grijesi koje možda nenamjerno nismo ispovijedili).

Svaki put kad se ispovijedimo Bog nam opraÅ”ta SVE grijehe - osim ako neÅ”to namjerno preÅ”utimo a znamo da je grijeh! Zbog toga je citirana reĆØenica pomalo heretiĆØna.
Slažem se da Bog može dopustiti da netko osjeti moƦ zloga, ali i tad je sve pod Božjom kontrolom. Bog ne kuÅ”a ĆØovjeka viÅ”e nego ĆØovjek može podnijeti! Slažem se s tim djelom BiniĆØinog izlaganja. Cool Cool

klara

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 22:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike, meni se ĆØini da ti nisi shvatio moje pitanje... hm hm
nisam mislila na to da se netko upuÅ”ta u prouĆØavanje literature ili
ne znam ĆØega veƦ ...

ajmo ovak - jel zaista djeluje copranje, bacanje uroka?
ne znam, meni malo blesavo zvuĆØi da netko kao zaveže devet ĆØvorova
na nekoj žnjorici i onda zbog toga meni u životu sve krene naopaĆØke...

ili ova brija cetinskog...

ne znam, ja jednostavno u takve stvari ne vjerujem...

sike

PostanoPostano: sri 19 lis 2005, 22:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VeƦ sam spomenuo davno na temi OpraÅ”tanje da kad uĆØestalo misliÅ” negativno o nekoj osobi,sebe ali i nju na neki naĆØin zarobljavaÅ”..Nije to vjeÅ”tiĆØarenje ali taj miris zla mi je u oba sluĆØaja prisutan..
Natty

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 8:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

je, sve je baÅ” tako. NiÅ”ta se na svijetu ne dogaĆ°a bez Božjeg dopuÅ”tenja. Iako priznajem meni se ponekad ne ĆØini tako jer u mom ograniĆØenom mozgu ja ne mogu shvatiti zaÅ”to bi Bog dopustio npr. ono Å”to se dogodilo onoj curici u Beogradu. ZaÅ”to djeca? Pa ona su najnevinija i najĆØiÅ”Ć¦a, pa opet dožive neÅ”to Å”to ih odredi kao osobe za ĆØitav život. ZaÅ”to TO Bog dopuÅ”ta? Meni je puno prihvatljivije da Bog zna za sve Å”to se dogaĆ°a, ali ne i da dopuÅ”ta. ZaÅ”to 6 mijuna Židova, Srebrenica i joÅ” je mnogih primjera. To Å”to se dogaĆ°a ĆØine ljudi i upravo zbog slobode koja nam je dana ja sada , ovog trena mogu izabrati hoƦu li ubiti ili opljaĆØkati, osakatiti svog susjeda ili ne. HoƦu reƦi, zemlja je mjesto gdje mi odluĆØujemo a upoznati smo sa posljedicama, ali vjerujem kako Bog svako zlo na neki naĆØin okrene na dobro i Sotona tu dvostruko gubi.

E to sam sad sve ispriĆØala jer smatram da postoje kako materijalni zakoni (npr. fizika) tako postoje i duhovni.

Klara napisa:
ajmo ovak - jel zaista djeluje copranje, bacanje uroka? ne znam, meni malo blesavo zvuĆØi da netko kao zaveže devet ĆØvorova
na nekoj žnjorici i onda zbog toga meni u životu sve krene naopaĆØke...

Eh, kad bi se svelo samo na to bilo bi doista bezazleno. No, može se danas pronaƦi svakojakih knjiga, a i internet je obogaƦen tim sadržajima. Npr. Crowley, mason 33 stupnja masonske lože,pa zatim osnivaĆØ thaleme je bio jedan od najpoznatijih, neki kažu i vrhunskih crnih magova. U njegovim su knjigama opisani naĆØini prizivanja demona i dr. On je dakako platio svoj danak joÅ” za života, naime pred kraj života je totalno poludio. Ali da li možemo zamisliti koliko je samo ljudi nastradalo zbog magije koju je on obavljao.

ƈak i ova stranica koju je fat naveo uz ĆØisto gubljenje vremena je i prizivanje "mraĆØnog oca" i "mraĆØne majke". Hm, ne mislim da je ispravno to nazvati gubljenje vremena.

Znam ljude koji su se uruÅ”ili pod utjecajem uroka. Amorth to priznaje i kaže da je nemoguƦe boriti se protiv toga dok se ne odstrani ono Å”to je nametnuto u blizini kuƦe ili samoj kuƦi, ili ono Å”to je osoba popila ili pojela.

Ipak molitva, sakramentalni život, ispovijed su veliki Ŕtit u toj borbi, dok ljudi koji ne vjeruju su jako ranjivi.

I s obzirom da mi ovaj moj post djeluje jako mraĆØno, osjeƦam se i te kako pozvana reƦi da je Isus svjetlost i spasenje i da je rekao: "Ne bojte se, ja sam s vama u sve dane do svrÅ”etka svijeta!"

fat drummer

PostanoPostano: čet 20 lis 2005, 22:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne znam kaj da ti kažem osim Shocked
nepojmljivo mi je da nekakvo ritualno izgovaranje rijeĆØi priziva demone. to bi dakako znaĆØilo da su demoni u to sluĆØaju tvoji sluge i zapravo papci jer ih možeÅ” kontrolirat rijeĆØima (za viÅ”e detalja proĆØitajte Eric od Pratchetta)
osobno ne znam nikoga tko baca uroke, skida ĆØari ili posjeƦuje takve gluposti
to je jednostavno zavaravanje samog sebe!
kao npr kad imaÅ” sretne tenisice kad ideÅ” na ispit. jednostavno se osjeƦaÅ” sigurnije, smireniji si i maÅ” viÅ”e Å”ansi proƦ. ako misliÅ” da si ureknut sve Ʀe ti se ĆØinit kao da ide protiv tebe i vidjet ƦeÅ” zavjere tamo gdje ih nema.
da netko može kontroirat demone e pa onda bi valjda vidio kojeg do sada

Coje

PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 2:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobro zapažanje. Demone ne možeÅ” kontrolirati. Ali, možeÅ” im služiti i dopustiti im da se oni služe tobom. Kad im to dozvoljavaÅ” tad kroz takvu osobu mogu djelovati zle sile i ĆØiniti paranormalne stvari. MeĆ°utim, to je uvijek opasno: onaj tko to ĆØini svoju duÅ”u predaje zlomu, a onaj koji prima usluge preuzima na sebe opasnost da izgubi priliku za vjeĆØnu sreƦu. Cool

Volio bih reƦi da toga nema na svijetu - ali to bi znaĆØilo biti slijep. Toga ima, ima mnogo. VeƦina onih koji se bave okultnim se igraju s tim stvarima, ali lijep dio njih je veƦ preÅ”ao granice i otvoreno stao na stranu zloga.

Ipak, ponavljam, svi mi koji živimo kvalitetnu vezu s Bogom ne smijemo se bojati nikoga - jer je Krist uz nas. Molimo Njegovu milost i ljubav.

klara

PostanoPostano: pet 21 lis 2005, 10:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
VeƦ sam spomenuo davno na temi OpraÅ”tanje da kad uĆØestalo misliÅ” negativno o nekoj osobi,sebe ali i nju na neki naĆØin zarobljavaÅ”..Nije to vjeÅ”tiĆØarenje ali taj miris zla mi je u oba sluĆØaja prisutan..

da sebe zarobljavam - to mi je jasno, ali na koji naĆØin zarobljavam drugoga?

Å”to se tiĆØe miÅ”ljenja:
naÅ”e misli vezane su ponajprije uz osjeƦaje koji se u nama
pri tome javljaju ...
o ĆØemu god razmiÅ”ljaÅ” ili ĆØiniÅ” prožeto je osjeƦajima: ili se u nama javlja
ravnoduŔnost, ili strah, ili odbojnost, ili simpatija, ili ljutnja, ili oduŔevljenje ili ...

to Ŕto se u nama javlja - daje ton i boju naŔim mislima...
osjeƦaji su van domene naÅ”e voljne kontrole - javljaju se u nama,
ili pozitivni ili negativni - mimo naŔih želja, protiv njih nismo cijepljeni ...
pojavu emocija NE MOŽEMO kontrolirati, ali ih možemo staviti pod kontrolu
(dok one nisu stavile nas pod kontrolu) i nastojati saĆØuvati hladnu glavu ...
u teoriji to funkcionira tako, no u praksi najĆØeÅ”Ć¦e zaÅ”teka
i to kada se najmanje nadamo ...
proces je puno složeniji od toga da znaŔ da ne smijeŔ imati
negativne misli i da se moraÅ” truditi ne misliti negativno o drugome ...

a to nije nimalo lako, bez obzira koliko se Bogu utjecali ...

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.