HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 17 lis 2019, 15:58. Pogledaj neodgovorene postove
VjeŔtice i dr.
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Mislite li da postoje vjeÅ”tice??!!

Da 
46%
 46%  [ 21 ]
Ne 
44%
 44%  [ 20 ]
Nisam razmiÅ”ljao/la o tome 
8%
 8%  [ 4 ]

Ukupno glasova : 45

Autor Poruka
Dibidus

Spol: muško
PostanoPostano: sub 19 stu 2005, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajmo ovako, neƦeÅ” sigurno znati dok ne umreÅ”. Nema tog svjedoka niti tog miÅ”ljenja koje Ʀe ti pouzdano odgovoriti na to pitanje.
A kad umreÅ”, vjerujem da ƦeÅ” zavrÅ”iti na dobrom mjestu ... tada Ʀe ti sve biti jasno i cijelu vjeĆØnost ƦeÅ” moƦi prouĆØavati kak oje to Bog uredio svijet.

Fat ... stvarno pozorno ĆØitaÅ” ... polaskan sam.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaki dan se sve manje ĆØudim, valjda sam veƦ postrao imun na to, koliko ljudi traži pomoƦ kod bioenergetiĆØara, gatara, i tome sliĆØno. Ovo me podsjeƦa na suton velikih civilizacija, hedonizam, okultnost, raskalaÅ”enost, krÅ”enje svih ljudskih i Božanskih pravila, moral na najnižem moguƦem stupnju, to su obilježja velikih civilizacija koje su danas samo kameni ostaci. Pogledajte Perziju, GrĆØku, Babilon, Rim... ili neÅ”to novije Francuska, gnjilo druÅ”tvo, s niskim stupnjem morala, raspuÅ”tenost, hedonizam, i nadasve okultne prakse - rezultat Francuska revolucija, produkt revolucije druÅ”tvo nestalo u krvi. Ili joÅ” bolje Rusko Carstvo, u carskoj obitelji se toliko bio raÅ”irio okultizam, sjetite se samo rasputina, da ne ĆØudi kako su zavrÅ”ili. A sve iz neznaja.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 11:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lako je kad se netko deklarira kao sotonist ili vjeŔtica, najgore je kad se neki kao " duhovnjaci " preobuku u neke iscjelitelje, gatare i sl.

JuĆØer je u emisiji "Božji dodir " na otv-u bila jedna ĆØasna koje je priĆØala da 95 % ljudi koji pokazuju znakove posjednuƦa, opsjednuƦa i sl. teÅ”kih psihiĆØkih stanja a koji doĆ°u k njoj po pomoƦ su prije bili na nekoj od istoĆØanjaĆØkih alternativnih stvari ! Shocked
Kaže joÅ” kako sada s iskustvom veƦ po nekim njihovom znakovima koje pokazuju zna prepoznati kod koga su prije bili i Å”ta su radili !

Mislim, jasna je stvar, ljudima je lakÅ”e otiƦi po express pomoƦ koja odmah neÅ”to nudi. Puno je teže otiƦi u katoliĆØku crkvu koja traži odricanje i trpljenje. LakÅ”e je KC naƦi manu. I taman jedan od sveƦenika ili jedna ĆØasna ne bude sveta odmah svi ne valjaju. A jedan alternativac ih kao razumije i odmah je to to. Ma zakon. Rolling Eyes

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 9:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas svi neÅ”to žekle rijeÅ”iti na brzinu i bez puno muke i odricanja, zato i cvjetaju gatanja, alternativna lijeĆØenja i tome sliĆØno, kao i razne sekte koje nude spas preko noĆØi, kao da samo oni "prodaju karte za raj", ja ih zovem instant religije, bez puno muke osiguraÅ” si život vjeĆØni, a križ, patnja, odricanje i trpljenje to im je manje važno. zato i pojedinci kada imaju neke probleme i posežu za nekakvim brzim tzv. inastant rjeÅ”enjima pa traže pomoƦ svakakvih gatara, alternativaca i tome sl.

Bog moj i sve moje.
Natty

Spol: žensko
PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 7:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma da, to je toĆØno, ali u veƦini sluĆØajeva to je kobno za onoga koji traži pomoƦ i u konaĆØnici mu je puno gore nego prije.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Smib

PostanoPostano: pet 05 svi 2006, 18:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da li postoje vjeŔtice?

Jako zeznuto pitanje. Vjerojatno da. Moje miÅ”ljenje je da u svijetu postoji MNOGO toga ĆØega nismo svjesni. Pogledajte samo razvoj ljudskog znanja. Misao je proÅ”la kroz toliku hrpu zabluda i joÅ” nije stigla do kraja. A niti neƦe, osim možda nakon smrti.
Zato je naivno reƦi da neÅ”to ne postoji. Treba razlikovati "magiju" koja dolazi od neĆØeg desteog od magije koja dolazi od zloga. S druge strane joÅ” veƦa, i opasnija, naivnost je u onih koji misle da znaju Å”to rade.
Daniel

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 10:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

VidiÅ” Smibe ĆØitao sam mnogo o magiji i egzorcizmima knjige koje su napisali katoliĆØki teolozi, egzorcisiti i sveƦenici koji su upoznati s tom tematikom i svi oni od reda tvrde da ne postoji bijela, crna, crvena ili ne znam kakva sve magija, jer sve Å”to je vezano uz magiju i okultno dolazi od Ć°avla. Sva magija dolazi od njega nazivali je mi crvenom, crnom, bijelom ili svim imenima duginih boja, magija i okultno je loÅ”e jer dolazi od Ć°avla i zato se svakog oblika magije treba kloniti.

Bog moj i sve moje.
Smib

PostanoPostano: pon 08 svi 2006, 17:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bio sam nejasan, ali izražavanje mi baÅ” nejde. Htio sam reƦi da je jako teÅ”ko definirati pojam natprirodnog.
klara

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 17:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

danas mi je živac podigao jedan razgovor,
a ima veze s praznovjerjem ...
da sad ne otvaram zasebnu temu samo o tome ...

vjerujem da se svako od vas barem jednom susreo sa reĆØenicama
da je loÅ” znak kad crna maĆØka preĆ°e preko puta,
kad titra lijevo oko - bit ƦeÅ” sretan ...
kad se ide na put - treba izlit ĆØaÅ”u vode da put bude sretan ...
(osim ako se netko ne posklizne na tu vodurinu koju su za njim izlili
i prostre se koliko je dug i Ŕirok Rolling Eyes Laughing Laughing Laughing ) ...
ima toga joŔ puno, puno, puno ... na žalost ...

uglavnom, na krovu kuƦe obitava mi mlada sovica ...
ponekad doưe na balkonsku ogradu i gleda u sobu (naravno, noƦu,
di je po danu - pojma nemam) ...
sve bi bilo krasno kad ne bi ĆØitave noƦi skviĆØala ... kosa mi se dize na glavi
proÅ”lu noƦ me dovela do ludila, jer ionako nisam mogla zaspati zbog vruƦine ...
i tak, danas priĆØam o tome s jednom bliskom mi osobom,
i onda me ostavi Shocked Confused njen zakljuĆØak:
jooooooooooj, trebali bi ju otjerati ... to ti nikako nije dobro ...
sove donose nesreƦu ... neÅ”to jako ružno Ʀe vam se dogoditi u kuƦi ...

moj odgovor je bio:
naravno da nije dobro kad ĆØovjek ne može zaspat do pola pet ujutro ... Laughing Laughing Laughing
i onda za ozbiljno rekoh: a daj, kaj ti je, pa to je ĆØisto praznovjerje ...
budi pametna ... (a inaĆØe je vjernik i ide u crkvu) ...
Ŕto, ja bih sad trebala koknut sovu
zato jer one po babskim priĆØama nose nesreƦu? Rolling Eyes Shocked Confused
pa znaÅ” i sama gdje je na "ljestvici" praznovjerje ...

i onda se nasluŔah kako sam ja uvijek "najpametnija" i "uvijek imam poklopac na sve",
al, dobro, nek mi bude, vidjet Ʀu i sama dok mi se (ili nekom od ukuƦana) neÅ”to ružno dogodi ...

da ne bih ulazila u sukob i prepucavanje - zaŔutih ...

na koji naĆØin ljudima nježno objasniti da ne samo da su to ĆØiste gluposti,
veƦ i da vjerovanjem u takve stvari direktno krÅ”e Božje zapovijedi?

koliko je oko vas takvih koji sasvim ozbiljno vjeruju i u petak 13.
i u maĆØke i sve one sliĆØne priĆØe koje ste i sami vjerojatno ĆØuli?

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korny

PostanoPostano: pon 19 lip 2006, 19:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U petak 13. i crne maĆØke vjeruju stvarno svi....evo ja sam do pred 2 mjeseca iÅ”la u autoÅ”kolu i desilo mi se jednom ili dvaput na satovima vožnje da je crna maĆØka preÅ”la preko ceste i instruktor je uredno pljuckao svaki put..... Laughing Laughing

Meni su osobno takve stvari smijeÅ”ne i uvijek se nasmijem kad netko pored mene pljucka zbog crne maĆØke ili na petak 13. ne hoda ispod tuĆ°ih prozora da mu neÅ”to ne padne na glavu. Ali nikad nisam ni sa kim ozbiljnije razgovarala o tome kao Å”to se to desilo Klari. Mislim da ljudi vjeruju u te gluposti, ali opet - i njima samima je to na jednu stranu smijeÅ”nu. Barem se meni tako ĆØini. To su veƦ neke isfurane stvari pa se zbog crne maĆØke pljucka fore radi, a kada je petak 13. svi se smiju: "Pazi kuda hodaÅ” da ti ne padne neÅ”to na glavu....".....ali stvarno vjerujem da ljudi nisu 100% ozbiljni u vezi s tim.

A, da ne skreƦem previÅ”e s teme - Å”to se tiĆØe vjeÅ”tica, stvarno ne razmiÅ”ljam baÅ” previÅ”e o tome, ali ne vjerujem da postoje baÅ” prave vjeÅ”tice koje gledamo na tv u raznoraznim filmovima, vjeÅ”tice koje lete na metlama i rade napitke od guÅ”terovog repa i zmijinog jezika....... Laughing Laughing Laughing Laughing to su priĆØe za malu djeĆØicu Wink
Natty

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 5:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nema nježnog naĆØina Klaro. Jednostavno im kažem kao i ti da je to za mene praznovjerje i to je sve. Uvjerih se u zadnje vrijeme u par primjera da ljudi neke stvari jednostavno ne mogu (ili neƦe) da shvate... DaÅ” im da ĆØitaju a oni ni slova ne vide a kamoli smisao. Boli to, znam, ako ti je to neka draga osoba.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
klara

PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 11:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ah, da, lako i za crne maĆØke i za petak 13.
jer je to, kao, dio nacionalnog folklora
i nitko to ne smatra ozbiljno ...
neke stvari se ipak ne rade "tradicije" i fore radi ...

da, natty, pogotovo je teŔko ako se radi o tebi
bliskim osobama, a naroĆØito onima s kojima si u suživotu ...
možda je mlaĆ°im forumaÅ”ima to sve skupa smijeÅ”no
i ne kuže koliko je zapravo praznovjerje duboko ukorijenjeno ...

danas opet prožvakah "struganje po mozgu" zbog one sovice ...
ispalo da "izazivam vraga" zato Ŕto ju nisam htjela otjerat ...
a vidjet Ʀu i sama ko je bio u pravu kad se neÅ”to loÅ”e dogodi
bla, bla, strug, strug ...

da samo znate ĆØega se svega neke majke nasluÅ”aju prilikom roĆ°enja djeteta:
da mu treba vezati crveni konĆØiƦ oko ruĆØice jer Å”titi od uroka ...
da se ne smije djeĆØja robica suÅ”iti vani po mraku, jer to na dijete navlaĆØi zlo ...
o urokljivim pogledima ... i joÅ” kojekakvim glupostima ...

da, na žalost, u takvim situacijama ne postoji nježan naĆØin ...
no, nekako smatram da preko toga ne treba prelaziti "radi mira u kuƦi" ...

i na žalost, u okruženju sam gdje se gotovo svakodnevno susreƦem
s takvim stvarima: od gledanja u Ŕalicu, preko numerologije
do pozitivnih i negativnih "energija", horoskopa ...
i to meĆ°u ljudima koji su vjernici ...

binica

Spol: neodrešen
PostanoPostano: sri 21 lip 2006, 20:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad smo kod praznovjerja, padne mi na pamet horoskop, pogotovo zato Å”to su mi cijelu proÅ”lu trudnoƦu, a i sadaÅ”nju, ljudi, kada bi me pitali kad trebam roditi, kao iz topa izbacivali koji Ʀe horoskopski znak dijete imati. I Å”to je najžalosnije, najĆØeÅ”Ć¦e se to dogaĆ°alo u sakristiji prije mise!! place
Moj muž je tome dobro doskoĆØio, pa bi svaki put kad bi ljudi komentirali: "Aha, to Ʀe znaĆØi biti mali bik!" on odgovorio: "Ne, bit Ʀe mali ĆØovik!" Laughing Laughing Laughing

NaÅ” Bog je silan Bog!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Smib

PostanoPostano: čet 22 lip 2006, 19:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel zna tko otkuda je doÅ”ao onaj obiĆØaj da za vrijeme sprovoda netko mora ostati u pokojnikovoj kuƦi? Tek sam nedavno saznao za to i zaĆØudio se. Možda za to ima neki dobar razlog, ali sumnjam.
klara

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gabriel Split napisa:
Ja imam doma crnu maĆØku,hranim je i mazim pa mi se zbog toga nije niÅ”ta loÅ”e desilo. Rolling Eyes Rolling Eyes

i kakve sad to ima veze s ovim o ĆØemu smo mi pisali? Confused razmislja

govorimo o praznovjerju,
a ne o kuƦnim ljubimcima ... Laughing Laughing Laughing

rijeĆØ
iskljuĆØen

PostanoPostano: uto 27 lip 2006, 19:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

negativna razmiÅ”ljanja prema nekom, potiĆØu nagativne osjeĆØaje, negativni osjeĆØaji potiĆØu negativne rijeĆØi , a negativnim rijeĆØima potiĆØemo negativnosti nad ljudima i njihovim životima , pogotovo ako si krÅ”ten duhom , sjetimo se isusa sa drvetom koje nije imalo rod , u trenu se osuÅ”ilo . oh taj jezik Confused
Gabriel Split
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 28 lip 2006, 15:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
Gabriel Split napisa:
Ja imam doma crnu maĆØku,hranim je i mazim pa mi se zbog toga nije niÅ”ta loÅ”e desilo. Rolling Eyes Rolling Eyes

i kakve sad to ima veze s ovim o ĆØemu smo mi pisali? Confused razmislja

govorimo o praznovjerju,
a ne o kuƦnim ljubimcima ... Laughing Laughing Laughing

da mi je maĆØka bijela onda nebi imalo veze,ali je crna,ha,ha buhahahaha hehe
klara

PostanoPostano: sri 28 lip 2006, 15:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

samo moraÅ” pazit da ti ne prijeĆ°e preko puta ... buhahahaha buhahahaha buhahahaha buhahahaha belji se belji se belji se hehe hehe hehe

ajmo se vratiti na temu ... Wink
Smib napisa:

Jel zna tko otkuda je doÅ”ao onaj obiĆØaj da za vrijeme sprovoda netko mora ostati u pokojnikovoj kuƦi? Tek sam nedavno saznao za to i zaĆØudio se. Možda za to ima neki dobar razlog, ali sumnjam.

ovo zaista do sada nisam ĆØula,
mislim da u mom kraju nema tog obiĆØaja ...
i ne znam odgovor ...

ima podosta tih nekih starinskih obiĆØaja i puĆØkih vjerovanja
u kojima zapravo veƦina stvari nije spojiva s krÅ”Ć¦anstvom ...
ono Å”to meni nije jasno - ako je naÅ” narod tradicionalno katoliĆØki,
kako to da su ta neka vjerovanja sveprisutna i joÅ” uvijek
duboko ukorijenjena ...

a horoskopi su priĆØa za sebe ...
Rolling Eyes

Mara

PostanoPostano: sri 28 lip 2006, 18:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa sklonost praznovjerju je trajna i sveprisutna. ƈovjek bi uvijek rado raspolagao nekim moƦima da prisili nekoga na neÅ”to. Kod nekih je to vidljivo i kad zaĆØeprkaÅ” dublje po nekim stvarima koje izgledaju vrlo pobožno. Npr. kolegica trudna, a druga joj kaže da ako izmoli te i te molitve ili se zagovori toj i toj svetici, sigurno Ʀe imati lagan porod. E pa nije molitva žeton, ubaciÅ” u automat i izaĆ°e željeno. Toga ima more i mislim da Ʀe toga biti dok je svijeta i vijeka. Meni se ĆØini da i to, bar na neki naĆØin, spada u onaj prvi grijeh - htjeti biti kao Bog.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
sneni
iskljuĆØen

PostanoPostano: sri 05 srp 2006, 19:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Smib napisa:

Ja poznam mnoÅ”tvo praznovjerja vezanih uz pokojnike i sprovode. Jednom sam imao pravi sukob, bilo je ugovoreno krÅ”tenje djeteta. Dogodio se smrtni sluĆØaj u župi i bio je sprovod, baka djeteta nije dopustila da se dijete donese u crkvu nakon sprovoda jer da Ʀe biti nesretno... jasno da su mene roditelji posluÅ”ali ali baba sa mnom nije htjela mjesecima govoriti niti je dolazila nedjeljom na misu.

Dok sam bio u Austriji djeci nisu nikako dopuÅ”tali na groblje. Bio je pravi skandal kad sam sa prvaÅ”iƦima na satu vjeronauka za DuÅ”ni dan otiÅ”ao na groblje...viÅ”e su se Å”okirali roditelji nego djeca...

negdje kažu da majka ne smije ako je mrtvac u kuƦi nositi nekrÅ”teno dijete ispred sebe u kuƦu nego mora iƦi "naopako" leĆ°ima ulaziti u kuƦu a dijete držati ispred sebe...

malo sam istraživao ova praznovjerja pa u biti ona imaju svoj korjen u higijenskim propisima nekada.

A Å”to se tiĆØe citiranog obiĆØaja pa stvar je logiĆØna netko ostaje u kuƦi radi lopova. Lopov zna da su svi ukuƦani na sprovodu pa bi kuƦa bila laka meta, ovako...

Å to da uzvratim Gospodinu za sve Å”to mi je uĆØinio?
ƈaÅ”u spasenja uzet Ʀu i Ime Gospodnje prizvat Ʀu.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Smib

PostanoPostano: čet 06 srp 2006, 17:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sneni napisa:
A Å”to se tiĆØe citiranog obiĆØaja pa stvar je logiĆØna netko ostaje u kuƦi radi lopova. Lopov zna da su svi ukuƦani na sprovodu pa bi kuƦa bila laka meta, ovako...

Dobra ideja! Onda bi to trebalo vrijediti i za npr. svadbe. Smile
banana

PostanoPostano: pet 21 srp 2006, 13:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ovo mi je bilo tako smijeÅ”no Laughing .Prije par dana na nekoj ''obiteljskoj feÅ”tici'' dok sam jela zapjevala sam onako tiho neku pjesmicu koju su taj tren pustili na radiu. Tada me jedna osobica onak ozbiljno opomenula govoreƦi da ne pjevam dok jedem jer Ʀe mi ako budem '' muž biti benast '' Laughing Laughing Laughing

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Smib

PostanoPostano: ned 03 ruj 2006, 12:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jel vjeruje tko u vile? Mislim na onu ekipu veliĆØine komarca i koje svijetle (radijacija?). jako sretan
Pa ima onih Å”to žive u vodi pa ako se kupaÅ” povuku te u svoje podvodno kraljevsto. Te puĆØke priĆØe su baÅ” zanimljive.
merkat

PostanoPostano: pon 04 ruj 2006, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

kutijice za tablete moraju biti razliĆØite bolje ako veƦ same tablete nisu ! Wink
Smib

PostanoPostano: uto 05 ruj 2006, 19:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad veƦ pitaÅ”,jedna tableta je bijela,druga mutno zelena,a treƦa smeĆ°a. Ajde merkate,Å”to ti misliÅ” o vilinskim biƦima?
Mogu se kladit da ih u africi jedu pržene kao skakavce. Laughing
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.