HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 21 stu 2017, 21:02. Pogledaj neodgovorene postove
Predaj Bogu brige sve...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Jole

Spol: muško
PostanoPostano: pet 06 lis 2006, 19:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

da, istina...bas je lijepo imati takvog Prijatelja i uvijek Mu sve moci reci i znati da ce nas uvijek On poslusati, bez obzira bilo to dobro ili lose...mislim da nam je svima barem malo lakse kad Bogu kazemo sto nas muci...i kad nas onda On vodi ka boljemu...

"Gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 07 lis 2006, 11:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma koliko sam sam Očenaša u životu izmoljela, a toliko put nisam razmišljala o značenju njegovih riječi Rolling Eyes .
Ono "budi volja Tvoja". Toliko puta nisam svijesna da time molim Boga da uđe u moj život i vrši svoju volju? Ne moju volju niti ono što ja mislim da je najbolje za mene. Nego ono što On misli i zna da je za mene najbolje.
Tom molbom predati sav život u Njegove ruke, ne bi li to bilo prekrasno ?! Al' eto, katkad kada kažem "budi volja Tvoja" ustvari želim da bude moja volja jer budem uvjerena da je to najbolje za mene. A onda se dogodi nešto neočekivano pa bude ljutnje na Boga u stilu onoga, "Bože, zašto se to meni događa, a gdje si sada kada te trebam !?" umjesto da mislim "Bože, ako je to Tvoja volja neka tako bude i hvala Ti na tome, jer znam da ćeš napraviti ono što je najbloje za mene".
Heh, kada bih mogla uvijek skužavati da On ćini ono što je najbolje za nas Rolling Eyes Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Jole

PostanoPostano: sub 07 lis 2006, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I meni je donedavno tako bilo, da dok sam molio Očenaš i kod onog "budi volja Tvoja" da nisam zapažao značenja te riječi...uvijek sam priželjkivao da bude onako kako ja želim da mi bude misleći da je to dobro za mene...ali sada sam sve u potpunosti predao Njemu i neka On napravi ono sto je najbolje za mene, a ne ja, jer ja to ne znam uvijek...a ima i sada trenutaka kada želim da bude kako ja hoću, a da li je to ispravno, ne znam...ali ipak, Bože, budi volja Tvoja!

"Gdje ti je blago, ondje će ti biti i srce" (Mt 6,21).
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: sri 11 lis 2006, 19:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jole napisa:
I meni je donedavno tako bilo, da dok sam molio Očenaš i kod onog "budi volja Tvoja" da nisam zapažao značenja te riječi...uvijek sam priželjkivao da bude onako kako ja želim da mi bude misleći da je to dobro za mene...

Da, eto tako sam i ja dugo vremena molila Oče naš, ne razmišljajući koje značenje nosi koja misao... Ali baš kad sam počela više razmišljati o tome, najviše me na to potaknulo značenje tog dijela - ..budi volja Tvoja.. - koja je to predivna misao jako sretan Idemo kroz ovaj život, imamo svoje želje, svoje planove, a ne trebaju nam. Brinemo se kako će nešto proći, a ne trebamo se brinuti. Staviti sve to Njemu u ruke, prekrižiti svoje planove i dati Bogu da nas vodi, mislim da je to jedna od najljepših spoznaja naše vjere. Jednostavno u sebi nosi jednu neizrecivu snagu i utjehu.

I zato križat rane neću ja
jer postat one niz će zlatnika
a svi Tvoji Bože teški križevi
prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: čet 12 lis 2006, 7:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako su moje želje dobre za mene, one JESU Božja volja Wink

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: čet 12 lis 2006, 11:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
Ako su moje želje dobre za mene, one JESU Božja volja Wink

Da, ali kako da ja uopće ikada budem sigurna da li je nešto dobro za mene? Npr. mislim da je dobro za mene da položim sve ispite i upišem sljedeću godinu, i evo ostane mi još jedan ispit, i iako ja mislim da je dobro za mene da ga položim, možda je Božja volja da ga ne položim zbog nekog razloga.
Ne znam, rijetko mi možemo znati što je najbolje za nas... Čak i kad mislimo da je, baš tad nam sve to pada u vodu jer Bog ima drugi plan... Smile

prvi znaci su pobjedi
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: čet 12 lis 2006, 20:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ono što mi trenutno izgleda dobro, ne znači da je doista i dobro dugoročno, zar ne? A Bog gleda dugoročno. I s time, da ako imamo povjerenja u Njega, On će čak i naše loše odluke u konačnosti okrenuti na dobro.

Kad sam rekla "ono što je dobro za mene" onda mislim na ono što je dugoročno dobro što ne mogu uvijek znati, ali to jest tada Božja volja. Za svaku stvar pod suncem postoji razlog, i za svaki događaj.

banana

PostanoPostano: uto 03 tra 2007, 17:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

"Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" bile su jedne od zadnjih Isusovih riječi na križu..
On ni čavlima pribijen na križu nije izgubio povjerenje u ljubav Očevu, nego mu u potpunom predanju povjerio i svoj posljednji dah.
I katkad se onda pitam odakle u meni koja imam toliko toga ponekad taj strah, sumnja? Zašto u srcu postoje toliki tračci nepovjerenja prema Ocu?

Predočimo ove Isusove riječi u našu svakodnevnu molitvu.. Wink
Učimo od Njega i Marije imati povjerenje u Oca..

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: uto 03 tra 2007, 20:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:

Baš si me sjetila na jednu divnu molitvu - Molitvu predanja koju znam često izmoliti. Predati u Njegove ruke svoj život, svu svoju tjeskobu i krivnju; prošlost, sadašnjost i budućnost. S vjerom u srcu izmoliti te riječi nešto je posebno. Čovjek se odmah osjeća bliže Bogu... Što Bog žudi? Da Mu uvijek budemo blizu. A to možemo jedino ako Mu se potpuno predamo. I to nam je teško? Kad baš tu tako često posrćemo. A to je predivna spoznaja, tu bi trebali biti ustrajniji.

prvi znaci su pobjedi
sike

PostanoPostano: čet 05 tra 2007, 13:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
"Oče, u ruke tvoje predajem duh svoj!" bile su jedne od zadnjih Isusovih riječi na križu..
On ni čavlima pribijen na križu nije izgubio povjerenje u ljubav Očevu, nego mu u potpunom predanju povjerio i svoj posljednji dah.
I katkad se onda pitam odakle u meni koja imam toliko toga ponekad taj strah, sumnja? Zašto u srcu postoje toliki tračci nepovjerenja prema Ocu?

Prije potpunog predanja Isus nikad prije nikad nije kao do tada očitovao svoju čovječnost rečenicom - Bože moj, zašto si me ostavio?

Svaki pad,u obliku sumnje,straha..ne može nam ništa ukoliko nam je u srcu,mislima i na jeziku rečenica koja dolazi a koju si na početku izrekla.No,da bi do tog došlo treba svaki dan biti naš trenutak predanja Ocu

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
MatejD

PostanoPostano: uto 10 tra 2007, 17:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da bi trebamo svaki dan sve svoje i brige i nebrige, radosti i boli ustvari sve predati u Božju Providnost da se sve vrši po Njegovoj svetoj volji. Evo jednog svjedočanstva:
Sljedeći dan imao sam važan ispit iz povijesti, a do tada nisam ništa učio. taj dan saznali smo grupe koje će biti na ispitu. Otišao sam u kapelicu i predao taj ispit Bogu i Majci. Rekao sam: Bože, Marijo, NIsam stigao učiti za ispit. Naučiti ću jednu grupu(za drugu nije bilo vremena), a vi providite da je dobijem na ispitu. u sebi sam osjetio veliko pouzdanje u Providnost Božju i neopisiv mir i sigurnost da će sve biti u redu. I tako sam se bacio na učenje te grupe i super je naučio.
Sljedeći dan na ispitu dobio sam suprotnu grupu koju sam samo letimice preletio. no u sebi sam pomislio. Bože, ako si Ti tako htio neka bude. vjerujem da ću proći ovaj ispit. uzdam se u tebe.
dva dana kasnije došli su rezultati ispita. već unaprijed sam zahvaljivao, vjerovao sam da ću izvuć prolaz. ne samo da sam prošao već sam dobio 4!!! Profesor koji inače traži puno i jako je strog u ocjenjivanju, bio je jako dobre volje i svima dao dobre ocjene. Slava Bogu i Majci Božjoj!

Vječna je ljubav Njegova!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
little_angel

PostanoPostano: pon 23 srp 2007, 15:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predati Bogu brige sve, prihvatiti Njegovu volju. Često razmišljam kako trebam vjerovati u Njegove planove, kako trebam vjerovati da su najbolji mogući za mene. Znači preostaje mi prihvatiti Njegovu volju, ma kakva ona bila. Ali da li mi istinski ljubimo tu Njegovu volju? Da li nam je u srcu?

To možda katkad zaboravljam. Prihvatim, kažem - u redu, Bože - ako je baš tako ono najbolje. Katkad mrzovoljno, katkad razočarano, katkad žalosno. Ali ako doista ljubim tu Njegovu volju, onda ću biti radosna. Radosna jer je ta volja ostvarena u mome životu. Ipak, mislim da ljubiti Božju volju učimo cijeloga života. Bitno je da se trudimo, Bog će nagraditi taj trud.

prvi znaci su pobjedi
nina2

PostanoPostano: pon 20 kol 2007, 20:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

predanjem svojih briga i problema Bogu pokazujemo povjerenje. time pokazujemo da vjerujemo da ce On dati i voditi nas putevima koji su najbolji za nas pa cak i ako se ti putevi ne poklapaju s našim željama.

znam da je to tako....

no cesto imam s tim problema, cesto zelim da bude onako kako sam ja zamislila, trazim lakše staze...prećce, brinem se bespotrebno- pogotovo kod situacija na koje ne mogu utjecati... Confused zabrinutost je upravo nedostatak povjerenja,jer ako sam predala Bogu svoj problem on će biti riješen na nacin koji je najbolji za mene! veseo ...mislim da moram poraditi na tome, jer kad dođu konkretne situacije uvijek radim istu gresku- nemam dovoljno povjerenja. tuzan Neutral
Natty

PostanoPostano: čet 23 kol 2007, 20:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U zadnje vrijeme kao da se bojim reći Mu što me muči jer mislim kako nemam pravo na to i kako Mu dolazim samo onda kad mi je to potrebno... Embarassed

little_angel

PostanoPostano: čet 23 kol 2007, 21:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Natty napisa:
U zadnje vrijeme kao da se bojim reći Mu što me muči jer mislim kako nemam pravo na to i kako Mu dolazim samo onda kad mi je to potrebno... Embarassed

Da, tako i ja katkad pomislim. Ali, opet, dođe mi onda i kako Mu se nikad po tome ne bi trebala obraćat za pomoć... Jer čini mi se da Mu se puno češće obraćam za pomoć, nego što pričam s njim kao prijateljem, nego što Mu govorim što me možda danas razveselilo, nego što mu zahvaljujem na svemu što mi daje. Mislim da je On ipak sretan kad Mu mi dođemo, kad mu kažemo i što nas muči... A na nama je da se trudimo podijeliti s Njime i ono što je bilo lijepo, da se sjetimo i zahvaliti. Baš kao što činimo i sa našim ostalim prijateljima... Smile

prvi znaci su pobjedi
banana

PostanoPostano: pet 04 sij 2008, 22:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predaj Bogu brige sve..!
Mislim da je to nešto sa čime se svakodnevno susrećemo, svakoga trenutka..
Da je to naša odluka hoćemo li u ovom trenutku postupiti u skladu sa Božjom voljom ili ne.
Hoćemo li zakoračiti dalje sa povjerenjem u Stvoritelja, sa vjerom da je uvijek tu za nas, i u onim trenucima kada nam sve ide ali i u onima kada nam se ruši čitav svijet..
Kako psalam, a i pjesma kaže - "Pa da mi je i dolinom smrti proći, zla se ja ne bojim, jer si Ti sa mnom Oče.."

Nekako mi se čini da mi u svom životu previše odvagujemo i mjerimo do koje se mjere obratiti ili povjerovati, do koje se mjere Bogu predati..

Bog moj i sve moje!
M-o-S

PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 19:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja si baš u zadnje vrijeme kak si to rekla, nekak odvagujem...

jednostavno neznam šta radit.. nemam dovoljno povjerenja, bojim se šta će poslije bit, dal ću bit zadovoljan sobom i dal je to ono što želim..

znam da nam vjera kaže da vjerujemo i da predamo sve u Božje ruke, ali jednostavno nemam snage...

Htio je ostaviti trag svoj u tebi !!!
lucija

Lokacija: tu...pa tamo...al uvik se vraća u Isusov zagrljaj;)
PostanoPostano: sub 05 sij 2008, 23:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predanje me asocialo na jednu pričicu...

Bog kaže sv.Jeronimu neka mu da ono što mu je najdraže... I sad misli se sv. Jeronim (btw, on je preveo Bibliju) i kaže: Evo, Bože, cili san život posvetija prevođenju Biblije, evo ti Biblija, to mi je najdraže.
Kaže mu Bog: nije to, daj mi ono šta ti je zbilja najdraže... Sv. Jeronim misli, ovo - ono, zbunjen totalno; reci mi, Bože, šta je to? Kaže mu Bog: Predaj mi svoje grijehe, to ti je najdraže!

Kad san čula ovu priču totalno me šokirala Shocked ... Al, zbilja, tako mi je nekad teško predati mu grijehe, pogotovo neke, na koje sam "navikla" Embarassed !

Molim Ga da otvori moje šake, da ne pružam ruke sa stisnutim šakama; ne mogu ja to sama; i On zna da ne mogu Wink ... ali želin (a i to je nešto Wink Very Happy )

Nemojmo zaboraviti: ispunjajući Volju Božju prolazi se iznad poteškoća... ili ispod njih... ili sa strane. Ali se... prolazi! (Escriva)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuMSNM [Vrh]
clarisse

PostanoPostano: uto 08 sij 2008, 21:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ponekad se zapitam kako žive ljudi koji ne računaju na Božju pomoć, žive li uopće!? Prolazim trenutno jedno zanimljivo i nimalo lako razdoblje..i zaista se trudim oslanjati na Boga. Hvala Mu što me uvjerio da mi zaista želi samo dobro. No unatoč tome ponekad mislim da je ono što sam si ja zamislila zapravo jako dobro za mene i na određene načine tražim od Boga da mi potvrdi kako zaista imam pravo. I dok se tako borim s Bogom predati mu odmah ili sad.. sve svoje brige, planove, težnje, ambicije...tješe me riječi :"kako Bog i po našim krivim linijama piše ravno." Iako nisam uvijek sigurna što učiniti, iako su mi koraci jako često nesigurni, iako griješim i ne znam Ga slušati..On ne odustaje od mene , govori mi na razne načine,i zeli me voditi putem kojim je On već prošao... Zahvalna sam na riječima Svete sestre Faustine:"Činim sve što je u mojoj moći, a ostalo prepuštam Bogu." Okrijepljena tim riječima uvijek se iznova podižem iz padova, stavljam svoju ruku u Isusovu i oslonjena na Njega..dopuštam Mu da me vodi dalje.

Išli su, išli plačući noseći sjeme sjetveno: vraćat će se s pjesmom noseći snoplje svoje. (Ps 126)
little_angel

PostanoPostano: sri 16 sij 2008, 22:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

clarisse napisa:
ponekad se zapitam kako žive ljudi koji ne računaju na Božju pomoć, žive li uopće!?

Da, baš to se i ja često pitam. Žive li uopće... Pretpostavljam da su oslonjeni na sebe i na druge ljude. Znači često se razočaraju. A oni koji računaju na Božju pomoć, nikad se ne bi trebali razočarati Very Happy

prvi znaci su pobjedi
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 08 tra 2008, 14:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mojsije i izraelski narod su se našli u pustinji, ali što da radi on sa svima njima? Trebalo ih je nahraniti, a za ishranu dva ili tri milijuna ljudi je bilo potrebno mnogo hrane.

Po mišljenju vojnog načelnika intendantske službe, Mojsiju je svakog dana trebalo 1.500 tona hrane. Znate li kako bi za dovlačenje toliko hrane svakog dana bila potrebna dva teretna voza, oba dužine od 1,5 kilometra!!

Osim toga, treba imati na umu kako su se nalazili u pustinji te im je trebalo drva za grijanje i kuhanje. Za to je bilo potrebno nabaviti 4.000 tona drva što bi značilo još nekoliko teretnih vozova dužine 1,5 km. Još samo pomisli da su oni 40 godina bili u pokretu. E, da, trebalo im je i vode. Samo za piće i pranje nekoliko sudova po osobi bi im svakodnevno trebalo 49,5 milijuna litara, i teretno vozilo s rezervoarima dužine 2.880 metara.

I još nešto. Trebalo je preći Crveno more za jednu noć. Da su išli po uskom putu, u koloni po dvoje, kolona bi bila dugačka oko 1200 km i za prelazak bi bilo potrebno 35 dana i noći. Dakle, sigurno je postojao prolaz u Crvenom moru koji je bio širok oko 5 kilometara tako da je moglo ići usporedo njih 5.000 da bi ga za jednu noć prešli.

Ali, postojao je još jedan problem. Svaki put kada bi logorovali pri kraju dana, trebalo je pronaći zemljište veličine 1.200 kvadratnih kilometara. Zamislite samo! Toliki prostor za jednu noć logorovanja.
Mislite li da je Mojsije sve ovo izračunao prije nego što su izašli iz Egipta? Mislim da nije! Vidiš, Mojsije je vjerovao Bogu. Bog se umjesto njega postarao za sve.

Mislite li kako Bogu predstavlja problem
pobrinuti se za sve tvoje potrebe?

''Uzdaj se u Jahvu svim srcem i ne oslanjaj na vlastiti razbor. Misli na nj na svim svojim putovima, i on će ispraviti tvoje staze. Ne umišljaj da si mudar: boj se Jahve i kloni se zla. To će biti lijek tvome tijelu i okrepa tvojim kostima.'' (Izr 3,5-8)

John Driediger

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
braslav

PostanoPostano: uto 08 tra 2008, 16:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Odkud ti brojka od 3 milijuna? Sigurno ih je bilo nekoliko tisuca, ali milijuna...
Ne stvarno odkud ti ta brojka? Koliko je onda bilo egipcana? 30 milijuna? To su nevjerojatne brojke za Stari vijek koji je u vrijeme rimskog carstva na prostoru cijelog mediterana imao 60 milijuna stanovnika.
Žan
mod team leader

PostanoPostano: uto 08 tra 2008, 17:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

braslav napisa:
Odkud ti brojka od 3 milijuna? Sigurno ih je bilo nekoliko tisuca, ali milijuna...
Ne stvarno odkud ti ta brojka? Koliko je onda bilo egipcana? 30 milijuna? To su nevjerojatne brojke za Stari vijek koji je u vrijeme rimskog carstva na prostoru cijelog mediterana imao 60 milijuna stanovnika.

To moraš pitati Johna Driedigera koji je potpisan kao autor ovog teksta Wink Zapravo je svejedno jesu li u pitanju tisuće ili milijuni, da sam htio znanstvenu raspravu o ovom tekstu onda ga ne bih stavio na ovu temu u Duhovnom akumulatoru. Ono bitno što smo trebali iščitati iz ovog teksta jest da s pouzdanjem u Boga sve brige i naizgled nemoguće situacije imaju dobar ishod. Jer se Bog brine za svoje jako sretan

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Bepo

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 12:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Predaj Bogu brige sve...
Meni se čini da se to više odnosi jednostavno na način življenja, na svaki dan.
Neki od vas su razmišljanja kako se to odnosi na neki problem koji se dogodi trenutno.
Šta znači predati Bogu brige... kad mislim da Bog dozvoljava križeve odnosno brige kako sredstvo da " po križu postajemo njemu slični".

Sada mi je ovo nelogično - ja se trudim biti Bogu sličan, a onda mi on to omogući, pa se ja toga rješim na način da mu vratim sve to nazad.

Ne znam da li me razumijete u mojim mozganjima.

Ipak mislim da se to više odnosi u nekom prenesenom smislu na ovo:

Svak dan u životu nailazimo na probleme. Na te probleme možemo gletati na način da su normalni i da ih treba rješavati i to ne proklinjajući ili mrzeći ljude oko sebe ili pak da iskri sve od nervoze, već predati Bogu molitve i zahvale za strpljenje i savladavanje prepreka.
Ishod je isti, stvar će se okončati i ovako i onako, a mi ćemo zadržati unutarnji mir, ostati ćemo u jedinstvi s Bogom, a iznad svega je bitno šta će misliti ljudi oko nas koji nas vide u našem životu.
Mislim da je bitna ova poruka koju šaljemo na van jer je to ono prvotno poslanje Apostola koji su zadivili sve i koji su bili prvi vjesnici novog vremena. Vremena Isusa.

Stoga, predati Njemu brige značilo bi mi kao ne protiviti se njegovoj volji, jer tko zna koja je naša uloga u ovom svijetu. Možda je upravo apostolska tj. možda Isus želi da našim životom širimo kraljestvo SLAVE KRIŽA.
little_angel

PostanoPostano: sri 09 tra 2008, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bepo napisa:
Predaj Bogu brige sve...
Meni se čini da se to više odnosi jednostavno na način življenja, na svaki dan.
Neki od vas su razmišljanja kako se to odnosi na neki problem koji se dogodi trenutno.
Šta znači predati Bogu brige... kad mislim da Bog dozvoljava križeve odnosno brige kako sredstvo da " po križu postajemo njemu slični".

Sada mi je ovo nelogično - ja se trudim biti Bogu sličan, a onda mi on to omogući, pa se ja toga rješim na način da mu vratim sve to nazad.
...
Stoga, predati Njemu brige značilo bi mi kao ne protiviti se njegovoj volji, jer tko zna koja je naša uloga u ovom svijetu. Možda je upravo apostolska tj. možda Isus želi da našim životom širimo kraljestvo SLAVE KRIŽA.

Da, mislim da je tako. Ali Isus želi da ne brinemo o svakojakim stvarima, nego da ih damo Njemu u ruke, da s pouzdanjem kročimo ovim svijetom, bez obzira na križeve koji nas zadese. Da ne dižemo ruku na sebe, da ne mučimo ljude oko nas koji možda imaju i težih križeva, da ne živimo u drhtajima i strahu, da se ne okrećemo različitim napastima i porocima zbog naših križeva. Zato mislim da predati Bogu naše brige znači s pouzdanjem i vjerom u Boga strpljivo nositi križ koji nam je stavljen na leđa. Nikad ne smijemo zaboraviti da nismo sami.

prvi znaci su pobjedi
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.