HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: sri 22 stu 2017, 20:19. Pogledaj neodgovorene postove
Predaj Bogu brige sve...
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Felicita

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 29 sij 2009, 21:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koliko su mi samo puta ove riječi dale utjehu.... Koja je to povlastica - imati nekoga kome ćeš dati svoje brige, boli i patnje i tko će sve to ponijeti za tebe. Kad bi se nalazila u nekoj bolnoj situaciji Isus me je doslovno izvlačio, i da nisam tad Bogu predala sve brige ne znam što bi bilo sa mnom...

Postoje i neki banalni primjeri... Prvenstveno se nekad podosta živciram oko faksa, glupih prolaznih sitnica, nekad se brinem i zbog budućnosti, kako će nešto završiti... A onda shvatim da su svi strahovi i sve brige suvišni; ma koga briga što će bit sutra dok god sam u Božijoj volji, on je tu pored mene, neće bit ništa što će me moć do kraja srušiti il odvojit od njega - on se brine za to...

Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Siniša

Spol: muško
PostanoPostano: pon 25 svi 2009, 20:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da ljudi dok nemaju nekih zaista ozbiljnih problema nisu ni svjesni kako je to teško uraditi. Koliku jaku vjewru trebamo imati da tako nešto možemo izgovoriti i onda mirno otići spavati ... ?
Recimo neka mlada osoba dobije malignu bolest.... zapitajmo se samo koliku vjeru ta osoba treba imati da bi rekla Gospodine sve predajem Tebi .....
Da bi takvu vjeru postigli moramo mnogo moliti, i našu Majku i sve naše svece da nas zagovaraju kod Boga da nam da jaku vjeru.
Neka se nitko ne naljuti ali porediti jedan ispit recimo sa takvom bolešću ... ipak je razlika.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
banana

PostanoPostano: pet 04 ruj 2009, 14:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E već mi se neko vrijem ta misao: "Predaj Bogu brige sve..." intezivnije vrti glavom.

Ono, čeka me jedan veći zaokret u životu. Treba sada otići u Zagreb studirati, ostaviti na neko vrijeme Rijeku i sve drage ljudove tu, početi se višeee brinuti sama za sebe...
I koliko god to nekima jednostavno izgledalo, meni to tako teškooo pada! Lako zavolim ljude, pa se eto i jakooo navezah na neke i teško mi je sad zamisliti život bez odlazaka na moju Framu, bez naših kavica, šetnjica...

A onda, tu je i onaj strah! Strah da se u Zagrebu u kojem se ne znam pomaknuti dalje od Kaptola neću snaći, strah da bum bila skrooooz sama... A nije lako biti sam! tuzan

Pa eto... tu dolazi ono - "Predaj Bogu brige sve..." Wink
S toga si nastojim u srce usaditi misao: Da je On uvijek tu! Ta, ako je mogao učiniti da upadnem na taj Socijalni rad na koji sam tak jakooo htjela upasti, zbog čega da i ostalo ne prepustim Providnosti...

eto, tako, malo od mene... Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 7:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
E već mi se neko vrijem ta misao: "Predaj Bogu brige sve..." intezivnije vrti glavom.

Ono, čeka me jedan veći zaokret u životu. Treba sada otići u Zagreb studirati, ostaviti na neko vrijeme Rijeku i sve drage ljudove tu, početi se višeee brinuti sama za sebe...
I koliko god to nekima jednostavno izgledalo, meni to tako teškooo pada! Lako zavolim ljude, pa se eto i jakooo navezah na neke i teško mi je sad zamisliti život bez odlazaka na moju Framu, bez naših kavica, šetnjica...

A onda, tu je i onaj strah! Strah da se u Zagrebu u kojem se ne znam pomaknuti dalje od Kaptola neću snaći, strah da bum bila skrooooz sama... A nije lako biti sam! tuzan

Pa eto... tu dolazi ono - "Predaj Bogu brige sve..." Wink
S toga si nastojim u srce usaditi misao: Da je On uvijek tu! Ta, ako je mogao učiniti da upadnem na taj Socijalni rad na koji sam tak jakooo htjela upasti, zbog čega da i ostalo ne prepustim Providnosti...

eto, tako, malo od mene... Wink

potpis na sve
ali,ne brini se..nismo same...
i On je tu,a i dragi forumaši Zagrepčani,koji će nam,sigurna sam
pomoći,da nam bude lakše tu veseo veseo

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korny

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 10:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, pa ima nas više sa istom tom mukom... Rolling Eyes
Ali ne brini, pa ako ništa drugo, znaš forumaše Wink a i znaš da ću i ja biti gore, a dalje od Ilice ne znam ništa Laughing (tj. ovaj tjedan sam skužila gdje mi je fax veseo ) pa ćemo se skupa gubiti u 10. mj. belji se
I da, užasno je teeeeško napustiti sad sve ovdje....imam osjećaj kad se vratim da više ništa neće biti isto... Confused

No, sve će se to srediti, kao i uvijek....zna Bog što je najbolje za nas...
Smile

Otvori sva čula - istinu traži,
da vjeruješ u dobro - to svijetu pokaži!
dora

PostanoPostano: sub 05 ruj 2009, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

naprije u ruke džepne karte tramvajskih linija...označeni koji brojevi voze kojim ulicama...a ujedno i imate kratki pregled zagrebačkih ulica... vozi se
ne brinite,savki je početak malo teži,al uz Boga našeg sve je lakše.. veseo

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
banana

PostanoPostano: pon 07 ruj 2009, 20:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hvala! Very Happy

Premda, mene je i dalje podosta strah tog seljenja koje slijedi za cca 2 tjedna. Ne znam nikoga sa svoga fakulteta, a isto tako ne znam niti koga iz Rijeke (osim, eto, ako će Korny sad biti tamo..)
Budem si nabavila kartu ZG i proučila tramvajske i autobusne linije, pa eto... heh!

eh, predati Bogu brige sve... a baš kako ona pjesmica veli: "Ohrabri se, brigu ti svu On može ponijeti i goru će svaku sa puta tvoga premjestiti, ne boj se valova tih, ne će te prekriti i suzu će svaku tvoj Bog s lica obrisati..." Very Happy

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
dora

PostanoPostano: pon 07 ruj 2009, 21:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tako nisam niti ja znala nikog sa faksa,ali Bože moj,upoznaš ljude... Very Happy
isprva će ti biti sve novo i čudno,al se navikneš s vremenom Wink
čekaju te sigurno lijepi,al ponekad i teški studentski dani veseo još ako ćeš biti u stud.domu Razz super

Ma tko ja bio,
ti me poznaješ,
tvoj sam
Bože moj!
Jopica

PostanoPostano: uto 08 ruj 2009, 5:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Banana, znam da si ti ti i mlađa od menei da započinješ potpuno novu i uzbudljivu priču-studij, ali govorim iz osobnog iskustva, Bog će se pobrinuti za detalje, dati ti sve što ti najviše treba, i ljude i prijatelje i situacije i župu... ma sve.
To ne znači da se ne budeš morala potruditi i konstantno biti budna, ali sve povjerenje stavi u njega, u Zagrebu je najmanje zagrepčana.
Eto ja sam zagrepčanka i radi posla sam preselila u Poreč, isto tako sve sam ostavila i obitelj i dečka dugogodišnjeg i moj Maksimir i prijetelje i zajednicu.
Teško je, zahtjeva od tebe puno psihičke stabilnosti, ali zaista se Bog pobrine i ljudi te prihvate i potrude se pomoći ti.
Evo mene su naši forumaši Istrijani super podigli i još sada me to drži i osjećam se prihvaćeno.
Javi se kome na pm od naših, naći će se netko.
Ne brini ništa, samo se pouzdaj u Gospodina i daj si puno vremena i da se isplačeš i da malo samuješ i da se družiš i tako...

"Molitva" je poniznost čovjeka, koji priznaje svoju duboku bijedu i veličinu Boga kojemu se obraća i kojemu se klanja na način da sve očekuje od Njega, ništa od sebe.
Sv. Josemaria Escriva
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.