HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pet 22 ruj 2017, 20:37. Pogledaj neodgovorene postove
MOLITVENIK
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 8:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Udostoj se Oče

Udostoj se, Oče dobri i sveti,
da mi daruješ razum koji Te shvaća,
osjećaj koji Te prepoznaje,
dušu koja se u Tebi raduje,
marljivost koja te traži,
mudrost koja te nalazi,
duh koji Te poznaje,
srce koje te ljubi,
misao koja je stalno na tebe usmjerena,
djela koja slave Tebe,
uši koje Te čuju,
oči koje Te vide,
jezik koji Te ispovijeda,
riječ koja se tebi sviđa,
strpljenje koje te slijedi,
ustrajnost koja te čeka,
savršeni svršetak i tvoju svetu prisutnost,
uskrsnuće, nagradu i život vječni.
Amen.

Sveti Benedikt

učiniti dobro, a zatim otići bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
klara

PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Milosrdni Oče

Svemogući Bože, milosrdni Oče, dobri Gospodine
smiluj se meni grešniku i oprosti moje grijehe.
Oslobodi me od svih zamki,
ne dopusti da padnem u napasti
i ne prepusti me neurednim strastima u mislim, riječima i djelima.
Daj da izbjegavam ono što Ti ne želiš
i vršim tvoju svetu volju
te da vjerujem, nadam se, ljubim i živim na način na koji ti želiš.
Udjeli mi pobožnost i poniznost, suzdržljivost i pokoru
da Te ljubim, molim, slavim i dopadam Ti se tako
da svaki čin i misao budu prema tebi usmjereni.
Daj mi čist i jednostavan duh, pobožan, iskren i djelatan.
Daj mi mudrost i ljubav, lakoću u vršenju tvojih zapovjedi.
Daj da se ne umorim hodeći prema dobru.
Ne zapusti me, moj Gospodine,
ne prepusti me ni mojoj ljudskoj slabosti ni neznanju,
niti mojim zaslugama ni bilo čemu drugome
što nije po tvojem milosrdnom naumu spasenja.
Ti sam dobrohotno raspolaži i upravljaj mnome,
mojim mislima i djelima po tvojoj volji
da se u meni i po meni uvijek vrši tvoja volja.
Oslobodi me od zla i vodi me putem vječnog života.
Amen.

Sveti Anselmo iz Aoste

klara

PostanoPostano: uto 14 lis 2008, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za oslobođenje od ovisnosti i neurednih sklonosti

Pouzdanje u Kristovu Krv

Gospodine Bože, Ti si mi dao život i zdravlje,
no nisam poštivao Tvoje darove.
Svojom lakomislenošću i zanemarivanjem postao sam ovisnik.
Nepotrebno sam popuštao kušnjama, a sada se osjećam kao u zatvoru.
Moja sloboda je ograničena, moje zdravlje slabo.
Postao sam problem drugima i samom sebi.
Želim se osloboditi moje ovisnosti, ali mi nedostaje snage.
Toliko sam puta pokušavao započeti novi život,
ali svaka izgubljena bitka bi povećala moju nutarnju prazninu,
odbojnost prema samom sebi i prema životu uopće.
A ipak, želim živjeti, želim započeti nanovo,
želim pobijediti ono što me ograničava i drži u lancima.

(Navedi u srcu svoje konkretne ovisnosti, kojih se želiš osloboditi)

Posvješćujući sebi da je Krv Tvoga Sina pobijedila pakao i smrt,
želim se otvoriti i primiti tu Božansku snagu, taj lijek s neba.
Znam da vlastitim snagama ne mogu ništa promijeniti,
zato se želim boriti zajedno s anđelima
i sa svima koji se uzdaju u snagu Kristove Krvi.

Učvrsti moju slabu volju Svojom ljubavlju,
da ne bih tražio utjehu kod ljudi i da se više ne vratim ovisnosti.
Želim razborito izbjegavati susrete, poznanstva,
situacije koje su za mene kušnja i ustrajati u molitvi s Riječju Života,
kada me vuče sila zla.

Daj mi mudrost kako bih znao kada trebam izdržati u borbi,
a kada je najbolja borba izbjeći kušnju.

Gospodine Isuse, svako oslobađanje od ovisnosti je bolno.
Bojim se toga trpljenja, no ipak, želim gledati na Tebe,
koji si ustrajao na Križnom putu.
Snagom Tvoje Krvi želim ustrajati i kada imam dojam
da više nemam snage i da nisam u stanju izdržati.
Neka me Tvoja ljubav učvrsti i daje mi ustrajnost.
Neka Duh Sveti, koji je dao snagu i pobjedu mučenicima,
spasi također i mene i sve koji žele novi život,
dostojan čovjeka i kršćanina.
Amen

klara

PostanoPostano: pet 17 lis 2008, 7:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za mudro uređenje života

Udijeli mi, milosrdni Bože,
da žarko želim što je tebi milo,
razborito istražujem,
istinski prepoznajem i savršeno ispunjam
na hvalu i slavu tvoga Imena.

Uredi, moj Bože, moje življenje:
ono što od mene tražiš da činim, daj mi da znam,
i podaj da to izvršim kako treba
i kako koristi duši mojoj.

Daj mi, Gospodine Bože moj,
da u sreći i protivštinama ne zakažem,
da se u njoj ne uznesem,
a u njima ne postanem malodušan.
Nek se ničemu ne radujem ili ni zbog čega ne žalim,
osim onomu što vodi k tebi,
ili zbog onoga što odvodi od tebe.
Nek se nikome ne želim svidjeti
ili nek se nikome ne bojim zamjeriti,
osim tebi.
Nek mi omrznu, Gospodine, sve prolazne stvari,
a nek mi drago bude sve što je tvoje.
Nek mi bude mrska radost koja je bez tebe,
i nek ne želim ništa što je izvan tebe.
Nek mi se sviđa, Gospodine, rad za tebe,
a nek mi je dosadan svaki počinak
koji je bez tebe.
Daj mi, Gospodine, da često k tebi podignem srce svoje,
a u svom se pomanjkanju stalno kajem,
s odlukom da se popravim.

Učini me, Gospodine Bože moj,
poslušnim bez protivljenja,
siromašnim bez malodušnosti,
čistim bez patvorenja,
strpljivim bez mrmljanja;
poniznim bez pretvaranja,
veselim bez raspuštenosti,
žalosnim bez malodušnosti,
zrelim bez tromosti;
pokretljivim bez lakoumnosti,
bogobojaznim bez očajanja;
istinitim bez dvoličnosti,
i da dobro činim bez preuzetnosti;
da bližnjega opomenem bez oholosti
te potičem na dobro, riječju i primjerom,
bez pretvaranja.

Daj mi, Gospodine Bože, srce budno,
da ga ni jedna radoznala misao ne odvrati od tebe,
daj srce plemenito da ga ni jedan nedostojan osjećaj
ne povuče dolje;
daj srce ispravno da ga nijedna naopaka nakana
ne usmjeri nakrivo;
daj srce čvrsto da ga ne slomi
ni jedna nevolja;
daj srce slobodno da ga ni jedan silovit osjećaj
sebi ne podvrgne.

Udijeli mi, Gospodine Bože moj,
um koji će te spoznati,
marljivost koja će te tražiti,
mudrost koja će te naći;
ponašanje koje će ti se sviđati,
ustrajnost koja će te pouzdano čekati,
i pouzdanje koje će te konačno zagrliti.
Daj da ovdje u duhu pokore podnosim kazne,
da se na ovom putovanju po milosti
služim tvojim dobročinstvima
i da u slavi u nebu uživam tvoje radosti.
Koji živiš i kraljuješ, Bože,
u sve vijeke vjekova.
Amen.

Sv. Toma Akvinski
[izd. Parmensis, t. 24., str. 242]

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
klara

PostanoPostano: sri 22 lis 2008, 19:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Osmodnevna pobožnost u korist sv. Duša u Čistilištu

Bože na pomoć moju nastoj!
Gospodine pohiti mi pomoći!
Pokoj vječni daruj im, Gospodine
I svjetlila im svjetlost vječna!

I. dan
Iz dubine vapim k Tebi, Gospodine; Gospodine, usliši glas moj.

Dragi Isuse, koji si dragovoljno tolike muke pretrpio, da otkupiš duše iz pandža neprijatelja, koji ih nastoji u ponor pakleni strmoglaviti, daj smiluj se ovim Tebi vjernim dušama, koje su doduše izbjegle vječnim mukama pakla, all su zapale u strašne muke Čistilišta. Usliši ih premilostivi Gospodine, oslobodi ih premilostivi Gospodine, oslobodi ih od one nepodnošljive vatre, u kojoj utonule, neprestano jauču i mole Te, da se s Tobom združe i na vijeke Te uživaju. Amen.

Oče naš... Zdravo Marijo... Pokoj vječni...

II. dan

Neka paze uši Tvoje na glas molitve moje.

0 predobrostivi i premilosrdni Gospodine, ljubezni Oče, ne ogluši se na zdvojne vapaje onih blaženih duša, koje Te usred ražarene peći ne prestaju zazivati. Mole te bijednice i neprestano te mole za milosrđe, da ugasiš onu vatru, koja ih toli užasno muči. Čuj ih predragi Isuse Kriste i ispuni njihove svete želje, sjedinivši ih s Tobom u nebu za uvijeke. Amen.

0če naš... Zdravo Marijo... Pokoj vječni...

III. dan
Ako bezakonja gledaš Gospodine; Gospodine, tko će opstati?

O predobrostivi Otkupitelju naš, tko će ostati pred Tvojom pravednošću i zadobiti vječno blaženstvo, ako ćeš gledati na naše grijehe? Oprosti stoga dušama u Čistilištu sve njihove dugove i kazne, koje imaju pretrpjeti po neizmjernoj pravednosti Tvojoj i privedi ih k Sebi, da se s tobom vesele na vijeke. Amen.

IV. dan
Ali je u Tebe praštanje i radi zakona Tvoga čekam Te, Gospodine.

Sa potpunim se pozdanjem k Tebi utječu, o preblagodarni Isuse, sv. duše u Čistilištu, budući da su osvjedočene, da Ti praštaš odmah, čim Te tko zamoli. Radi toga iskaži im svoju ljubav, u koju toliku nadu polažu i oslobodi ih onog vatrenog vrtloga i privedi ih u vječnu slavu. Amen.

V. dan
Čeka duša moja riječ Njegovu; Uzda se duša moja u Gospodina.

O preslatki Isuse, sv. duše u Čistilištu oslanjujući sa na Tvoje riječi, ne prestaju vapiti za milosrđe. Ti si im obećao oproštenje, zato uzdajući se u Tvoje obećanje, od Tebe se nadaju milosrđu. Neka im ne budu uzaludne nade, preblagi Gospodine; stoga ih pridruži onim sretnicima, koji Te već uživaju, da im se već jednoć ispuni želja i da otpočinu u Tebi u rajskoj slavi. Amen.

VI. dan
Od straže jutarnje sve do noći uzda se Izrael u Gospodina.

Daj, sjeti se premilostivi Gospodine, bijednih duša u Čistilištu, Tvojih ljubljenih zaručnica, kao izabranih kćeri novog Izraela. Pa zar se ne može ljubijeni Izrael nadati u svog ljubljenog Boga? Od rane zore sve dok ne izčezne zadnji trak sunca, uvijek će se ufati, da ćeš mu iskazati ljubav i milosrđe. Pruži im stoga pomoćnicu ruku i izbavi ih iz ognja, koji im tolike muke zadaje i dopusti im, da te zauvijeke u nebu slave. Amen.

VII. dan

Jer je u Gospodina milosrđe i obilno je u Njega otkupljenje.

O preljubezni Spasitelju i Otkupitelju naš, Isuse Kriste! Tvoje je milosrđe neizmjerno i neizreciva je cijena Presvete Krvi Tvoje, koju si za nas prolio, pa ipak dopuštaš, da Te one vjerne duše tako dugo prose za milost. Ne daj dalje, ne daj dalje, da ih žeže onaj proždirući oganj, ugasi ga već jednom i dopusti da oćute Tvoje veliko milosrđe i obilno otkupljenje. Amen.

VIII. dan

On će otkupiti Izraela od svih bezakonja Njegovih.

Neizmjerni Bože, 0če blagosti! Ti si se svojevoljno odlučio, da otkupiš Izraela. Mi smo Tvoj Izrael – kako Ti govore one vjerne duše u čistilištu – mi smo puk Tvoj i tebi odani. Pak ako nas ljubiš, o čemu mi ni najmanje ne dvojimo, zašto nas tako dugo od sebe rastavljaš? Ako si za nas prolio i zadnju kap Svoje presvete Krvi kako možeš dopustiti, da se do kraja ne izvrši naše otkupIjenje. Zaboravi, ponizno molimo, naše grijehe i izbavi nas iz ovih muka, koje smo za njih zaslužili. Tako Te mole, o premilostivi Isuse, one bijedne duše, a tako molimo i mi za njih.

Od vrata paklenih.
lzbavi, Gospodine duše njihove.
Počivali u miru,
Amen.
Gospodine usliši molitvu moju.
I vapaj moj k Tebi da dođe.

Pomolimo se
Bože, Stvoritelju i Otkupitelju svih vjernih, oprosti sve grijehe dušama sluga i službenica Tvojih, da oproštenje, koje su vazda želile, pobožnim prošnjama postignu. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vijekova. Amen.

Pokoj vječni daruj im, Gospodine.
I svijetlila im svjetlost vječna.
Počivali u miru,
Amen.

klara

PostanoPostano: pet 24 lis 2008, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

UVOD

Čovjek je biće u nastajanju, biće u odnosu. Najbitniji njegov odnos trebao bi biti odnos s njegovim Ocem i Stvoriteljem, s Bogom. No, mnogo toga čovjeku smeta, odvodi ga od kvalitetnog odnosa. Kada primijetimo da smo izgubili radost u molitvi, da više ne čitamo redovito Božju riječ i da gubimo "tek" za nju, kada nam polako blijedi želja za svim što nazivamo duhovnim, treba posegnuti za "vitaminima i mineralima" koji će nas vratiti u život s Bogom. Neka i ova Devetnica Majci Milosti bude ponovo buđenje ljubavi prema Ocu i stvoritelju, prema Isusu i Ljubavi Božjoj, Duhu Svetomu, a sve po zagovoru i posredovanju Najsvetije i Najčistije Majke.

U ovoj devetnici želimo Bogu predati sve ono što nije čisto i istinito. Imamo pravo na to jer nas je sam Isus pozvao da mu dođemo "kad smo umorni i opterećeni i on će nas sam odmoriti" (usp. Mt 11,25-30); uzet će naše strahove, probleme, grijehe i sve što smo mu spremni dati.

(Predložene tekstove pažljivo i pobožno pročitaj i neko vrijeme ostani razmišljanju i molitvi.)

Devetnica Majci Milosti

Prvi dan
VRIJEME

U šestom mjesecu posla Bog anđela Gabrijela u Galilejski grad imenom Nazaret k djevici zaručenoj s mužem koji se zvao Josip iz doma Davidova, a djevica se zvala Marija. Anđeo uđe k njoj i reče: "Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!" Na tu se riječ ona smete i stade razmišljati kakav bi to bio pozdrav. No anđeo joj reče: "Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u boga. Evo začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus. On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati prijestolje Davida, oca njegova, i kraljevat će nad domom Jakovljevim uvijeke i njegovu kraljevstvu neće biti kraja." (Lk 1, 26-33)

Majko Milosti,
danas želim Isusu dati svoje vrijeme. I On se među nama rodio u vremenu i koristio vrijeme svoga života na zemlji za dobro. Zato te molim, Majko, reci Isusu da žalim što svoje vrijeme nisam uvijek koristio(la) za dobro.
Moje prošlo vrijeme, to je cijeli moj život. Nemam nikakve vlasti nad tim dijelom vremena. Ništa ne mogu promijeniti. Mogu ga samo predati u tvoje ruke, Majko, da ga predaš Isusu i zamoliš ga da uništi sve ono što nije bilo dobro, časno i pošteno, a da gleda samo ono što je uspjelo.
Izmoli mi milost da sadašnji trenutak živim pred Njim koji pozna moje srce i moju volju. Želim činiti drugima ono što želim da oni čine meni.
(Pokušaj s ovim odmah danas! Ne čekaj na sutra!)
Tvoj Sin Isus, živeći među nama, posvetio je naše vrijeme. Molim te, Majko, izmoli mi Njegov blagoslov i dar razuma, da vrijeme ne trošim na ono što je prolazno, jer je veoma kratko i brzo prolazi.
Svoju budućnost, Majko, stavljam u tvoje Srce da me uzmeš za ruku i vodiš k Isusu, Početniku i Dovršitelju vjere.
Zdravo Marijo ...

Drugi dan
STRAH

Na to će Marija anđelu: "Kako će to biti kad ja muža ne poznajem?" Anđeo joj odgovori: "Duh Sveti sići će na tebe i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji. A evo tvoje rođakinje Elizabete: i ona, u starosti svojoj, zače sina. I njoj, nerotkinjom prozvanoj, ovo je već šesti mjesec. Ta Bogu ništa nije nemoguće!" Na to Marija reče: "Evo službenice Gospodnje, neka mi bude po tvojoj riječi!"
I anđeo otiđe od nje. (Lk 1,34-38 )

Majko Milosti!
Ponesi danas Isusu moj strah. Ti si poznavala strah pred zadatkom koji je Bog stavio preda te i pitala si: "Kako će to biti?" Mene muče mnogi strahovi, Majko. Bojim se za svoj život, za obitelj, za radno mjesto, za pravednu plaću, za dobar glas. Bojim se, također, neuspjeha, grijeha, bolesti, smrti. Ti koja si pitala: "Kako će to biti?", utješi moje srce da se više ne boji ničega, jer vjeruje Isusu koji je jači od svakoga straha.
Zdravo Marijo...

Treći dan
BRIGE

Tih dana usta Marija i pohiti u Gorje, u grad Judin. Uđe u Zaharijinu kuću i pozdravi Elizabetu. Čim Elizabeta začu Marijin pozdrav, zaigra joj čedo u utrobi. I napuni se Elizabeta Duha Svetoga povika iz svega glasa: "Blagoslovljena ti među ženama i blagoslovljen plod utrobe tvoje! Ta otkuda mi da majka Gospodina mojega dođe k meni? Gledaj samo! Tek što mi do ušiju doprije glas pozdrava tvojega, zaigra mi čedo u utrobi. Blažena ti što povjerova da će se ispuniti što ti je rečeno od Gospodina!" (Lk 1, 39-45)

Majko Milosti!
Tebe je Elizabeta nazvala blaženom jer si vjerovala da Bog ispunja svoja obećanja. Svoj si život stavila u njegove ruke zajedno sa svim pitanjima i brigama. Želim učiti od tebe. Zaista, svojim brigama ne mogu ništa promijeniti. Zato te molim, uzmi danas moje brige i daj ih Isusu, jer vjerujem da On brine za me. (Nabroj odmah sada sve svoje brige) Izmoli mi milost, Majko, da moja jedina briga bude: živjeti čestito pred Bogom i ljudima, da bi moj život bio Njemu na čast i slavu.
Zdravo Marijo ...

Četvrti dan
GRIJESI

U one dane izađe naredba cara Augusta da se provede popis svega svijeta. Bijaše to prvi popis izvršen Kvirinijeva upravljanja Sirijom. Svi su išli na popis, svaki u svoj grad. Tako i Josip, budući da je bio iz doma i loze Davidove, uziđe iz Galijeje, iz grada Nazareta, u Judeju – u grad Davidov, koji se zove Betlehem – da se podvrgne popisu zajedno sa svojom zaručnicom Marijom koja bijaše trudna.
I dok su bili ondje, navršilo joj se vrijeme da rodi. I porodi sina svoga, prvorođenca, povi ga i položi u jasle jer za njih nije bilo mjesta u svratištu.
A u tom kraju bijahu pastiri: pod vedrim su nebom čuvali stražu kod svojih stada. Anđeo im Gospodnji pristupi i slava ih Gospodnja obasja! Silno se prestrašiše. No anđeo im reče: »Ne bojte se! Evo, javljam vam Blagovijest, veliku radost za sav narod! Danas vam se u gradu Davidovu rodio Spasitelj – Krist, Gospodin. I evo vam znaka: naći ćete novorođenče povijeno gdje leži u jaslama.
I odjednom se anđelu pridruži silna nebeska vojska hvaleći Boga i govoreći: Slava na visinama Bogu, a na zemlji mir ljudima, miljenicima njegovim! (Lk 2,1-14)

Majko Milosti!
Ti si bila prva koja je među nama čula glas Spasiteljev i vidjela Njegovo milosrdno Lice. Uzdajući se u tvoju ljubav i tvoj zagovor, donosim ti danas sve grijehe svoga života i molim te da ih pokažeš Isusu kojega je anđeo odmah poslije rođenja nazvao Spasiteljem, Kristom, Gospodinom. On je na sebe uzeo i na križu pobijedio grijehe cijeloga svijeta. Neka i u meni pobijedi svaku grešnu misao i želju.
Izmoli mi srce čisto, istinito i vjerno Bogu i čovjeku, srce koje će moći u svakom bratu i sestri, u svakom Božjem stvorenju, vidjeti Lice svoga Spasitelja i Gospodina, Isusa Krista.
Zdravo Marijo ...

Peti dan
PLANOVI

Čim anđeli otiđoše od njih na nebo, pastiri stanu poticati jedni druge: "Hajdemo, dakle, do Betlehema! Pogledajmo što se to dogodilo, događaj koji nam obznani Gospodin." I pohite, te pronađu Mariju, Josipa i novorođenče gdje leži u jaslama. Pošto sve pogledaše, ispripovjediše što im bijaše rečeno o tom djetetu. A svi koji su to čuli divili se tome što su im pripovijedali pastiri. Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih su svome srcu. Pastiri se zatim vratiše slaveći i hvaleći Boga za sve što su čuli i vidjeli kako im je bilo rečeno. (Lk 2, 15-20)

Majko Milosti!
Tebi koja si u svome srcu pohranjivala sve događaje u vezi s Isusom, koja si gledala njegovo odrastanje, povjeravam danas sve svoje planove.
Moram priznati da sam često planirao(la) život bez Isusa, vodeći se uglavnom svojim sebičnim željama. Vrlo mi je žao i kajem se zbog toga. Sve prošle planove predaj, majko, milosrđu moga Spasitelja, a sve sadašnje očisti od sebičnosti i neodgovornosti za druge i vlastitu vječnu sreću. Neka svaki moj plan bude prije svega na dobo meni, mojoj obitelji, onima s kojima živim i radim, te na čast Bogu. Izmoli mi srce poslušno volji Očevoj.
Zdravo Marijo...

Šesti dan
MOLITVA

Na to ga sabrani upitaše: "Gospodine, hoćeš li u ovo vrijeme Izraelu opet uspostaviti kraljevstvo?" On im odgovori: "Nije vaše znati vremena i zgode koje je Otac podredio svojoj vlasti. Nego, primit ćete snagu Duha Svetoga koji će sići na vas i bit ćete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje." Kada to reče, bi uzdignut njima naočiglet i oblak ga ote njihovim očima. I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijeloj odjeći i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo."
Onda se vratiše u Jeruzalem s brda zvanoga Maslinsko, koje je blizu Jeruzalemu, udaljeno jedan subotnji hod. I pošto uđu u grad, uspnu se u gornju sobu gdje su boravili: Petar i Ivan i Jakov i Andrija, Filip i Toma, Batolomej i Matej, jakov Alfejev i Šimun Revnitelj i Juda Jakovljev – svi oni bijahu jednodušno postojani u molitvi sa ženama i Marijom, majkom Isusovom, braćom njegovom. (Dj 1,6-14)

Majko Milosti,
danas te molim da predaš Isusu moju molitvu. Znam da nije uvijek bila iskrena i čista. Često mi je bila samo obaveza pored svih drugih, a ponekad čak i teret koji sam nastojao(la) ''skinuti s leđa.'' Zamoli ga da mi oprosti takav stav prema molitvi i obnovi u meni duh istinske, životne molitve, koja je prije svega razgovor s Njim. Moli ga da mi dade dar zahvaljivanja za život, roditelje, djecu, braću i sestre, bračnog druga prijatelje i neprijatelje, progonitelje, Domovinu.
Izmoli mi od Isusa iskrenu molitvu koja će biti na čast Presvetog Trojstva, čista i postojan, zagovornička, za sve patnike svijeta, molitvu koja će moći promijeniti moj život.
Zdravo Marijo ...

Sedmi dan
MISLI, RIJEČI, DJELA

Trećeg dana bijaše svadba u kani Galilejskoj. Bila ondje Isusova majka. Na svadbu bijaše pozvan i Isus i njegovi učenici. Kad ponesta vina, Isusu će njegova majka:"Vina nemaju." Kaže joj Isus: "Ženo, što ja imam s tobom? Još nije došao moj čas!" Na to će njegova mati poslužiteljima: »"to god vam rekne, učinite!"
A bijaše ondje Židovima za čišćenje šest kamenih posuda od po dvije do tri mjere. Kaže Isus poslužiteljima: "Napunite posude vodom!" I napune ih do vrha. Tada im reče:"Zagrabite sada i nosite ravnatelju stola." Oni odnesu. Kad okusi vodu što posta vinom, a nije znao odakle je – znale su sluge koje zagrabiše vodu – ravnatelj stola pozove zaručnika i kaže mu: "Svaki čovjek stavlja na stol najprije dobro vino, a kad se ponapiju, gore. Ti si čuvao dobro vino sve do sada."
Tako, u Kani galilejskoj, učini Isus prvo znamenje i objavi svoju slavu te povjerovaše u njega njegovi učenici. Nakon toga siđe sa svojom majkom, s braćom i sa svojim učenicima u Kafarnaum. Ona ostadoše nekoliko dana. (Iv 2,1-11)

Majko Milosti,
danas ti želim povjeriti svoje misli, riječi i djela. Zauzmi se za mene kod Isusa kao što si se zauzela za svatove u Kani. Tebi Isus ne može ništa odbiti. Izmoli preobrazbu mojih misli iz loših u dobre; izmoli preobrazbu mojih riječi, da postanu za bližnje kao dobro vino koje razveseljuje srce.
Reci Isusu, Majko, da mi je žao svih grubih, nepromišljenih i beskorisnih riječi. Reci mu da želim zbog svih djela koja nisu bila na radost ni Njemu ni bližnjima, ali ni meni.
Zdravo Marijo...

Osmi dan
RADOSTI

Tada Marija reče:
"Veliča duša moja Gospodina,
klikće duh moj u Bogu,
mome Spasitelju,
što pogleda na neznatnost službenice svoje:
odsad će me, evo, svi naraštaji
zvati blaženom.
Jer velika mi djela učini Svesilni,
sveto je ime njegovo!
Od koljena do koljena dobrota je njegova
nad onima što se njega boje,
iskaza snagu mišice svoje,
rasprši oholice umišljene
Silne zbaci s prijestolja,
a uzvisi neznatne.
Gladne napuni dobrima,
a bogate otpusti prazne.
Prihvati Izraela, slugu svoga,
kako obeća ocima našim:
spomenuti se dobrote svoje
prema Abrahamu
i potomstvu njegovu dovijeka."
Marija osta s Elizabetom oko tri mjeseca, a onda se vrati kući. (Lk 1,46-56)

Majko Milosti,
danas ti povjeravam sve svoje radosti i molim te da ih predaš Isusu! Znam da moje radosti nisu baš uvijek bile potpuno čiste. Ponekad sam se radovao(la) tuđem zlu, neuspjehu. Zamoli Isusa da mi oprosti sve takve ''radosti''!
Reci mu, Majko, da imam jednu jedinu želju: da On bude od danas moja jedina i prava radost, da se moje srce raduje samo dobru, istini, samo Njemu! Želim si srce koje će se radovati zato što je On moj Spasitelj, što znade za mene i ljubi me.
Zamoli ga da mi dade svoju radost koja ostaje trajno i koju mi nitko ne može oduzeti!
Zdravo Marijo...

Deveti dan
ŽIVOT

Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!" I od toga časa uze je učenik k sebi. (Iv 19, 25-27)

Majko Milosti!
Tebi želim predati danas svoj život, sebe.
Primi me kao što si primila Ivana i izmoli mi blagoslov da i ja tebe mogu uzeti za svoju Majku i Tješiteljicu, u svoju kuću, u svoj život.
Reci Isusu da mu predajem svoj život iz zahvalnosti za njegov život, za njegovu veliku ljubav koju mi je pokazao svojom smrću i uskrsnućem. Predajem mu svoj život jer On nije štedio svoga života da mene spasi, oslobodi, vodi, oprašta mi i čeka me na kraju vremena. Zamoli ga da me primi i blagoslovi svim blagoslovima zemaljskim i nebeskim.
Zdravo Marijo...

ZAKLJUČNA MOLITVA
Majko Milosti!
Hvala ti za ovih devet dana!
Hvala ti za tvoju majčinski prisutnost u mom životu!
Hvala ti za sve milosti koje si mi posredovala u ovoj devetnici!

Pomozi mi da ostanem vjeran(na) svojim obećanjima: da ću vjerovati u Krista, da ću mu svaki dan predati sve svoje strahove, brige, radosti, da ću odgovornije živjeti svoj život pred Njim i pred ljudima kojima želim dati svjedočanstvo da je On živi Bog! Amen.

klara

PostanoPostano: pet 31 lis 2008, 20:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trodnevnica za oboljele
po zagovoru sv. Rite

Prvi dan

Bože svemogući, svrni svoj pogled ljubavi na N. (navesti svoje ime),
koji s uzdanjem od Tebe molim zdravlje.
Molim Te, da me u svome Milosrđu ozdraviš po zaslugama svete Rite,
koja je s toliko ljubavi pomagala bolesnike.
Draga svetice, moli Boga, Oca našega dobroga i prepuna milosti.

Drugi dan

Predrago Srce Isusovo,
s uzdanjem i ljubavlju kojima su ti bile upućene riječi:
"Gospodine, evo onaj koga ljubiš, bolestan je"
i ja Ti se obraćam i molim Te za zdravlje, s nadom da ćeš odgovoriti :
"Ta bolest nije na smrt, nego na slavu Božju,
da se po njoj proslavi Sin Božji."
Udijeli mi svoju milost po zaslugama svete Rite,
koja je u teškim mukama i boli sudjelovala u Tvojoj muci.
Draga svetice, moli za mene koji s pouzdanjem očekujem zdravlje i okrepu.

Treći dan

Božansko Srce Isusovo,
koje na zemlji i na nebu vječno pružaš milost ljudima u patnji,
pogledaj me, koji se s pouzdanjem od Tebe nadam zdravlju.
Ti jedini znaš koliko patim.
Ako je volja Tvoja, ozdravi me.
Molim Te po zagovoru svete Rite
po čijim rukama poklanjaš blago Milosrđa Svoga, usliši moje molbe.
Draga svetice, moli za me da dobijem ozdravljenje koje molim.
Uslišaj me i zbog četiri zadnje godine tvog zemaljskog zivota,
koje si provela u teškoj bolesti.
Moli i isprosi mi, ne samo ozdravljenje tijela, već i svetost života.
Amen.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: LJUBIČICA
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 03 stu 2008, 20:31
PostNaslov : Molitva sv. Bernarda
Citiraj i odgovori

Molitva sv. Bernarda

S pouzdanjem crpim
iz Gosponje nutrine
sve što mi nedostaje,
jer odatle teče milosrđe.
A postoje otvori
kroz koje se
ta nutrina prelijeva:
proboli su njegover uke i noge,
presjekli su njegov bok
kopljem...
Željezno koplje koje je prodrlo u njega,
za mene je postalo ključ
koji mi otvara otajstvo njegovih namjera...
Željezno koplje probolo mu je drušu i dirnulo
srce,
tako da on sada dobro zna
suosjećati s mojim slabostima.
Tajna njegova srca
pokazuje se iz tih rana na njegovu tijelu,
otvorenim se pokazuje
veliki misterij njegove dobrote (1 Tim 3, 16),
ta milosrdna nutrina našega Boga,
Sunca koje nas je poghodilo s visine (Lk 1, 7Cool

Homilije o Pjesmi nad pjesmama, 61, 3-5

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
Magali
mod team

PostanoPostano: ned 09 stu 2008, 20:32
PostNaslov : Molitva našeg djetinjstva
Citiraj i odgovori

Molitva našeg djetinjstva

Evo legoh, ne znam hoću li ustati.
Ako ustanem, Bogu hvalu uzdajem!
Ako preminem, Bogu dušu predajem!
Zovem Boga za Oca,
A Mariju za Majku!
Svi anđeli bili oko nas,
Bježite neprijatelji od nas!
Ne vjerujem u vas,
eć u Boga Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen!

Ovo je upisano u knjizi života: Pod mojim nogama ocean buci. Vjetar puse oko mene, na Kristu, stijeni, temelj je moje nade, i moje sve. Usred bure da li si našao ovaj zaklon. Uhvati ovu mocnu ruku Isusa koji me je spasio...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNM [Vrh]
5rich
mod team

PostanoPostano: ned 09 stu 2008, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva Pape Ivana XXIII

Duše sveti, Branitelju,
usavrši u nama djelo što ga je Isus započeo:
daj da postane jaka i trajna molitva
koju upućujemo u ime cijeloga svijeta:
ubrzaj za svakoga od nas
vrijeme dubokog unutarnjeg života,
daj uspjeha našem apostolatu,
koji treba doseći sve ljude i sve narode,
sve koji su otkupljeni Kristovom Krvlju i njegova baština.

Tajna je u tom da pustimo Gospodina neka nas nosi
i da mi njega nosimo.

Osim volje Božje
za mene ne postoji
ništa zanimljivo.

K suncu prosi vsaka roža, k suncu trava vsaka,
tak i k tebi, Majka Božja, srce siromaha.
Milostiva vsakom ti si, vse ti vračiš boli,
odbila još nikog nisi, koji za pomoć moli.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: pon 10 stu 2008, 16:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

MOLITVA ZA SRETNU UDAJU I BLAGOSLOVLJEN BRAK

Bože moj,

stvorio si me da budem žena. Prihvaćam tvoj naum sa mnom.
I, evo, prepoznajem se kao žena. Prepoznajem u sebi da trebam
biti nečija pomoć i majka. Dok to ne postanem, nemirno je srce moje.

Ali poznajem svoju slabost i sa žaljenjem ti svako svoje zlo priznajem.
Zato se Tebi, Stvoritelju svome, utječem. Spasi me od napasti da,
u pustinji svoga srca, sama tražim muža. I spasi me od tuđih napasnih
želja da me na svoj način udaju. Prihvaćam jedinoga muža za kojeg si me
pripravio već onda kada si me stvorio kao ženu. Ne znam gdje je on.
Ne znam tko je on. Možda sam ga već i vidjela, ali ga bez tvoga Duha
nisam mogla prepoznati. Zato Ti predajem srce i sav svoj život.

Učini me blagoslovljenom ženom tvoga sluge, a moga blagoslovljenog muža.
U njemu Ti dođi po mene te nam budi čuvar braka i obitelji. Na tvoju slavu želim
živjeti svoj brak i tvojoj slavi posvećujem svoju plodnost. Kada se on preda mnom
pojavi, a Ti mi u mome srcu objaviš da je to on, neću se opirati jer Te poznajem, Ljubavi.

Znam da nisi ni šum što prolazi ušima, ni strast u udovima što se diže kao lav
da onda kao smrt s plijenom života nestane. Nisi ni rumenilo zbunjenih obraza,
nego si Ljubav vječna; vječni lahor srca što sve podnosi i iza svega ostaje.
Na stupovima istine leži tvoj hram, a predvorje mu puno nepatvorene dobrote
i rijeke života izviru iz njega. Taj hram je čovjek što si ga stvorio; taj hram je brak.

U svetištu me čekaš, nadspoznatljiva Tajno, da mi svoje lice otkriješ
i da me učiniš svojim živim oltarom.

Predajem Ti se i posvećujem zauvijek.
U Tebe se uzdam.
Tako neka bude!
Amen

Svevišnji, dični Bože, rasvijetli tamu moga srca
i daj mi pravu vjeru, čvrstu nadu i savršenu ljubav, osjet i spoznaju,
o Gospodine, da izvršim tvoju svetu i istinitu zapovijed.
Magali
mod team

PostanoPostano: pon 10 stu 2008, 18:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oče nebeski

Oče moj nebeski,
Predajem se tebi.
Čini od mene što se tebi svidi.
Što god učiniš sa mnom,
bit ću ti na svemu zahvalan.
Na sve spreman.
Sve prihvaćam!
Samo nek se vrši tvoja volja
u meni i u svim stvorenjima.
Ništa drugo ne tražim, dobri Bože!
Svoju dušu predajem u tvoje ruke.
Predajem je, Bože,
sa svom ljubavlju svog srca.
Jer te ljubim
I jer mi je potrebna tvoja ljubav.
Predajem se u tvoje ruke
s potpunim pouzdanjem
JER SI TI MOJ OTAC!

(Charles de Fouchauld)

klara

PostanoPostano: uto 11 stu 2008, 7:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za pokojne

Nebeski Oče,
od Tebe dolazi naš život i Tebi se svatko vraća.
Dao si nam taj boravak na zemlji
kako bismo se pripremili na sudjelovanje
u Tvojoj vječnoj ljubavi.

Ne koristimo uvijek dobro ovo vrijeme i neki, na žalost,
odbijaju Tvoje prijateljstvo.
Drugi, pak, žele biti s Tobom, tražeći istinu, pravednost i dobrotu,
no ljudska slabost zamračuje čistoću duše.
Zato nakon smrti trebaju najprije proći kroz čišćenje,
kako bi se konačno mogli susresti s Tobom,
licem u lice.

Molimo te za sve naše pokojne koji trpe u čistilištu,
prepoznavajući jasno u svjetlu Tvoje ljubavi
vlastitu nesreću, propuste i grijehe zemaljskog života.

Oče milosrđa, oslobodi od trpljenja one
za koje je Tvoj ljubljeni Sin
prolio svoju Predragocjenu Krv.

Znamo da prazna riječ ili mnoštvo riječi
ne mogu pomoći ni spasiti naše pokojne.
Zato želimo, zajedno s Isusovom Krvlju,
prikazati i svoju krv kao znak ljubavi i solidarnosti.
Neka trud našega rada, vjernost Bogu,
strpljivost u trpljenju i uzajamna ljubav probijaju granicu smrti
te pridonesu skorom i potpunom sjedinjenju naših pokojnih s Tobom.

Molimo prije svega za sve one
kojima dugujemo posebnu zahvalnost,
od kojih smo primili život, vjeru i druga dobročinstva.

U svome milosrđu,
također pogledaj na one kojih se nitko ne sjeti.
Amen!

teta Jeja
mod team

PostanoPostano: sub 15 stu 2008, 14:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

KRUNICA U ČAST SEDAM RADOSTI MARIJINIH (Franjevačka krunica)

Otajstva:

1. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radošću po Duhu Svetom začela.

2. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radošću Elizabeti u pohode nosila.

3. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radošću rodila.

4. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radošću Svetim trima kraljima na poklon pokazala.

5. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radošću u hramu našla.

6. Koga si Neoskvrnjena Djevice, s radošću prav nakon Uskrsnuća pozdravila.

7. Koji je Tebe, Neoskvrnjena Djevice, s radošću na nebo primio i za Kraljicu neba i zemlje okrunio.

Na kraju se dva puta izmoli Zdravo Marijo...

Po nakani sv. Oca Pape se izmoli: Oče naš, Zdravo Marijo i Slava Ocu.

Vjerovanje...

Zdravo Kraljice...

klara

PostanoPostano: čet 20 stu 2008, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najsvetije Ime Isusovo
budi u mom srcu,
budi u mojim ustima.
Presveto Ime Isusovo,
prosvijetli moj razum,
očisti moju maštu, moju fantaziju,
ojačaj moju volju.
Presveto Ime Isusovo,
budi u meni, budi nada mnom, budi preda mnom,
budi u svim mojim mislima, riječima i djelima.
Presveto Ime Isusovo,
budi moja zaštita protiv svih zlih iskušenja i svih napasti.
Presveto Ime Isusovo,
očuvaj me od turobnih misli,
od svake bojažljivosti i svake malodušnosti,
od svake strašivosti.
Presveto Ime Isusovo,
budi moje stalno i neustrašivo pouzdanje,
moja snaga i moj oslonac,
budi moja nada i moje uvjerenje,
moja sigurnost.
Amen.

molimo često ovu molitvu ...
zazivanjem Presvetog Imena Isusova
iskazujemo najveće poštovanje prema nebeskom Ocu ...
Njegova milost potrebna nam je svaki dan ...
ono što u našem vremenu najviše manjka jest molitva ...
molimo kako nas je Isus savjetovao:
Molite bez prestanka, da ne padnete u napast ...

klara

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 5:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva u nevolji

Bože,
nemam drugog tko bi mi pomogao,
nemam drugog oslonca osim Tebe,
Oče moj nebeski.
K Tebi vapijem, Tebe zazivljem,
Tebi se molim,
jer mi samo Ti možeš pomoći.
Potreba u kojoj se sada nalazim velika je.
Više ne znam što bih učinio.
Ako je tvoja volja,
oslobodi me iz ove nevolje.
Pokaži mi da si Ti jači od svake nevolje
i od svih mojih neprijatelja.
Ti me ne ostavljaš u nevolji.
To dobro znadem.
Amen.

.

klara

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 5:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Litanije poniznosti
Molitva Majke Terezije

Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Oče nebeski, Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se!
Isuse blaga i ponizna Srca,
Učini srca naša po Srcu svome!

Od želje da budemo poštovani,................................... oslobodi nas, Isuse!
Od želje da budemo voljeni,
Od želje da budemo slavljeni,
Od želje da budemo hvaljeni,
Od želje da budemo voljeni više od drugih,
Od želje da nas pitaju za savjet,
Od želje da budemo priznati,
Od želje da budemo omiljeni,
Od straha da ne budemo poniženi,
Od straha da ne budemo prezreni,
Od straha da ne budemo pokoreni,
Od straha da ne budemo oklevetani,
Od straha da ne budemo zaboravljeni,
Od straha da ne budemo ismijani,
Od straha da ne budemo osumnjičeni,
Od straha da nam ne nanesu nepravdu, ................................... oslobodi nas, Isuse!

Da drugi budu voljeni više od nas, ................................... Isuse, daj nam milosti da to želimo!
Da drugi budu poštovani više od nas,
Da drugi budu izabrani, a mi ostavljeni po strani,
Da drugi budu hvaljeni, a mi neprimijećeni,
Da u očima svijeta drugi mogu rasti a mi se smanjivati,
Da drugi imaju prednost pred nama u svemu,
Da drugi postanu svetiji od nas,
s time da mi postanemo sveti koliko možemo, ................................... Isuse, daj nam milosti da to želimo!

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta,
oprosti nam, Gospodine!
usliši nas, Gospodine!
smiluj nam se, Gospodine!

Pomolimo se.
Gospodine Isuse Kriste, koji si kazao:
“Ištite i primit ćete, tražite i naći ćete, kucajte i otvorit će vam se!”,
daj nam, molimo Te, Božansku svoju ljubav,
da Te svim srcem, ustima i djelima ljubimo i nikad Te hvaliti ne prestanemo.
Daj nam, Gospodine, da se Tvoga svetoga imena bojimo i ujedno ga uvijek ljubimo,
jer nikad ne prestaješ ravnati one koje u svojoj ljubavi utvrđuješ.
Koji živiš i kraljuješ u vijeke vijekova.
Amen!

.

Magali
mod team

PostanoPostano: sub 22 stu 2008, 20:35
PostNaslov : Molitva na času smrti
Citiraj i odgovori

Molitva na času smrti

Kad svjetlo ovog svijeta obasja me zadnji put mog zemlajskog života, Marijo, moli za me.
Kad zadnji put budem čuo zvuk zvona, koja te pozdravlja, dobra Majko moli za me.
Kad moj pogled bude promatrao zadnji put tvoju sliku i križ Isusov, Marijo, moli za me.
Kad zadnji put moja ista budu izgovarala ime tvoje i ime Isusovo, milostiva Majko Marijo, moli za me.
Kad sotona bude posljednji put navaljivao na mene, sveta Majko Marijo moli za me.
Kad moja duša napusti ovaj svijet, moja Majko Marijo, primi me.

klara

PostanoPostano: sri 26 stu 2008, 6:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

.

on line Devetnica u čast sv. Franji Ksaverskom (klikni)

Devetnica se moli na posebnu nakanu – za ono što želiš da ti Bog udijeli.
Moli za vlastite potrebe, potrebe onih koje voliš ili za potrebe svijeta.

Ova devetnica se moli od 4. do 12. ožujka, tj. do dana proglašenja svetim Franje Ksaverskoga,
ali se može moliti i prije kalendarskoga blagdana 3. prosinca (dana njegove smrti) ili tijekom godine,
ako se tko osjeti potaknutim da moli zagovor sv. Franje Ksaverskoga u životnoj potrebi.
Devetnica se može moliti uz sv. misu ili privatno.
Može joj se dodati i himan sv. Franje.
Uz tradicionalni oblik molitve na stranici (gornji link) je dodana i nova verzija molitve.

Prva devetnica u čast sv. Franji Ksaverskome izmoljena je u Goi, u Indiji, 1615. godine,
kada je ozdravio dječak koji je od rođenja bio bogalj.

Nakon proglašenja Franje Ksaverskoga svetim 12. ožujka 1622. godine
devetnica se sve više širila po svijetu.

.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica
klara

PostanoPostano: pon 01 pro 2008, 11:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Litanije bl. Alojzija Stepinca

Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!

Oče nebeski, Bože! ................................... smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože!
Duše Sveti, Bože!
Sveto Trojstvo, jedan Bože!
Isuse, dobri pastiru!
Isuse, jakosti mučenika!
Isuse, učitelju apostola!
Isuse, svjetlosti istinita!
Isuse, dobroto beskrajna!
Isuse, kruno sviju svetih! ................................... smiluj nam se!

Sveta Marijo! ................................... moli za nas!

Blaženi Alojzije Stepinče! ................................... moli za nas!
Pastiru siromašnih!
Hrabri svjedoče Božje ljubavi!

Branitelju crkvenoga jedinstva!................................... moli za nas!
Uzore kršćanske mirne savjesti!
Zrno umrlo za plodove vječnosti!
Jasni svjetioniče u tami nasilja!
Cvijete niknuli u vrtu Božje riječi!
Blaga roso duhovnih darova!
Žarka iskro svećeničke duhovnosti!
Vidljivi smjerokazu kršćanskoj mladeži!
Čisto ogledalo opraštanja neprijateljima!
Vjerni nasljedovatelju Kristova križa!
Navjestitelju Božje istine!
Uzorni častitelju Blažene Djevice Marije!
Primjeru ispovjednika Kristova imena!
Prokušani služitelju euharistijskoga otajstva!
Vjerodostojni pronositelju poniznosti!
Ljubitelju svete Majke Crkve!
Tješitelju nevino osuđenih!
Strpljivi hodočasniče na putu trpljenja!
Uresu crkvenoga zajedništva!
Donositelju Kristove radosti ožalošćenima!
Zaštitniče potlačenih i napuštenih!
Protivniče svake nepravde!
Mudri učitelju bogobojaznosti i poštivanja života!
Propovjedniče pravednosti i novoga svijeta!
Gorljivi tražitelju pomirenja!
Revni graditelju sloge među narodima!
Budni čuvaru ljudskoga dostojanstva!
Neprijeporni zagovorniče vrijednosti obitelji!
Gromki glasu onih kojima je glas oduzet!
Potporo slabih i odbačenih!
Neumorni suputniče klonulih!
Prijatelju svakoga čovjeka u potrebi!
Postojani stožeru u našim kušnjama!
Nesebični darivatelju primljenih dobara!
Promicatelju istinskoga domoljublja!
Dragocjeni daru Crkvi u Hrvata! ................................... moli za nas!

oprosti nam, Gospodine!
usliši nas, Gospodine!
smiluj nam se, Gospodine!

Iz ljubavi prema tebi podnio je trpljenja i kušnje.
I zauvijek sjaji u tvojoj Crkvi, primivši vijenac života.

(ili: Moli za nas, blaženi Alojzije,
da dostojni postanemo obećanja Kristovih!)

Pomolimo se.
Gospodine, Bože naš,
ti si blaženom Alojziju Stepincu
dao milost čvrste vjere uz Isusa Krista
i spremnost da trpi za Njega
sve do mučeničke smrti.
Pomozi nam slijediti njegov primjer,
da bismo ljubili Krista kako ga je on ljubio
i služili Crkvi kako joj je on služio.
Po Kristu Gospodinu našemu.
Amen.

sastavio: dr. sc. Ivan Šaško
izdaje: Postulatura bl. A. Stepinca, Kaptol 31, Zagreb
odgovara: dr. Juraj Batelja, postulator

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: 5rich
klara

PostanoPostano: pet 19 pro 2008, 16:31
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

30 - dnevna pobožnost na čast sv. Josipa

UVOD
Molitve svetom Zaštitniku kroz 30-dana posebna je pobožnost na čast sv.Josipa, radi zadobivanja osobitog zagovora u nekoj velikoj potrebi.
Sve se te molitve obavljaju svakodnevno tijekom 30 dana u sjećanje na 30 godina što ih je sv.Josip proživio s Isusom, Božjim Sinom i s njegovom djevičanskom majkom Marijom u Nazaretu.
Budemo li se s pouzdanjem obraćali sv.Josipu, bit će nam darovane izvanredne i brojne milosti.
Sveta Terezija Avilska rekla je sljedeće: »Tko to ne želi posve vjerovati, neka jednom pokuša i potpuno će se u to uvjeriti.«
Sv.Josip može za nas izmoliti više milosti ako najprije u dobroj ispovijedi očistimo svoju vlastitu dušu i primanjem pričesti je iznova ukrasimo.
Tu 30-dnevnu pobožnost možemo isto tako učiniti plodonosnijom ako istodobno spremno pomažemo siromasima. Možemo mirno moliti za neku veliku milost, ali je preporučivo da se ta pobožnost sv.Josipu požrtvovno posveti umirućima i pokojnima.
Pokušamo li obrisati suze siromašnih i nevoljnih i umirućih, tada će sv.Josip i nama pomoći i utješiti nas sada i na smrtnom času. S ljubavlju će nas zakriliti svojim ogrtačem. Sv.Josip nije hranio i štitio samo svetu obitelj, već voli i blagoslivlje sve nas i želi nas dobro i sigurno dovesti do vječnog spasenja.

Preporuka za svakodnevnu molitvu (i poslije ove pobožnosti):
O sv. Josipe, hranitelju Isusa Krista i zaručniče djevičanske Majke Božje Marije,
moli za nas i za umiruće ovoga dana (ili ove noći).

30 – DNEVNA POBOŽNOST U SLAVU SV.JOSIPU

+ U ime Oca + i Sina + i Duha Svetoga. Amen.
Isuse, Marijo i Josipe, prosvijetlite nas, pomozite nam, spasite nas.
Amen.
Slava Ocu…
(3x, u zahvalu presvetom Trojstvu za uzdizanje sv.Josipa na njegov izvanredno visok položaj).

Predanje
Gledaj, tu sam pred tobom u poniznom predanju, o sv. Josipe. U velikom štovanju prema tebi posvećujem ti ovu pobožnost i molim čitav nebeski dvor da me pri tome prati. Istodobno bih želio rasti u čašćenju tebe i poticati ga u drugima.
Pomozi mi, sv.Josipe, da ti čitav svoj život ostanem odanim u pobožnosti i ljubavi. A tada mi osobito
pomozi u smrtnom času, onako kao što su tebi pomogli Marija i Isus pri tvom umiranju, kako bih te jednom mogao vječno častiti u nebeskoj radosti. Amen.
O, časni sv.Josipe, u pobožnom predanju i radosnog srca polažem pred tvoje noge to dragocjeno blago molitve i mislim na brojne vrline koje su krasile tvoj sveti lik.
I u tebe se ispunio san egipatskog Josipa, tvog prethodnika. Ti nisi bio obasjan samo divnim zrakama božanskog Sunca, već i blagom svjetlošću mističnog mjeseca, Marije.
Jakov je pošao na put u Egipat da čestita svom sinu Josipu koji je sjedio na kraljevskom prijestolju.
Njegov su primjer slijedili svi njegovi sinovi. Neopisivo je ljepši bio međutim primjer Isusa i Marije koji su te okružili svojim velikim poštovanjem i svojom odanošću. To me potiče da ti se hrabro utečem ovom pobožnošću, moj sveti moćni žaštitniče, da po tebi postanem Bogu mio.
Kao što egipatski Josip nije odgurnuo svoju grešnu braću, već ih je primio pun ljubavi,štitio i spasio od gladi i smrti, tako nećeš ni ti, o sveti Josipe, odbiti mene s mojom molbom. Priskrbi mi nadalje milost da me Bog na tvoj zagovor nikada ne napusti u toj dolini suza i da me uvijek ubraja među one koji su u životu i umiranju sigurni pod zaštitom tvoga ogrtača.

Molitve

Pozdravljam te, o sv. Josipe, kao upravitelja nedostizivih blaga neba i zemlje i kao hranitelja onoga koji hrani sve stvorove svemira. Ti si poslije Marije svetac koji je najdostojni da ga volimo i štujemo. Ti si među svim svecima onaj koji je imao veliku čast da odgaja, vodi, hrani i grli Mesiju, njega za kojim su čeznuli da ga vide toliki proroci i kraljevi. Sv.Josip, spasi moju dušu, priskrbi mi od milosrdnog Boga milost za koju ponizno molim(…)
Ishodi i za duše pokojnika da se ublaže njihove patnje. Amen. Slava…(3x)
O sv.Josipe, ti si širom svijeta određen za zaštitnika i pokrovitelja svete Crkve. Između svih svetaca zazivam tebe, najsnažnijeg zaštitnika slabih i potrebitih pomoći i želim tisuću puta častiti ljubaznost tvoga srca koje je spremno pomoći uvijek i u svakoj nevolji.
Tebi se, o sv.Josipe, obraćaju udovice i siročad, napušteni, potišteni i potrebiti svake vrste.
Nema boli, jada i nevolje na koje se ti ne bi obazirao. Daj stoga i meni ona pomoćna sredstva što ih je sam Bog položio u tvoje ruke, kako bih primio milost za koju molim.
A vi, sve duše u čistilištu, molite se usrdno sv.Josipu za mene. Amen. Slava…(3x)
Već su nebrojni ljudi prije mene molili i iskusili tvoju pomoć. O, sv.Josipe, koji pun si ljubavi, ti poznaješ moje nevolje i moju želju da ih se oslobodim. Nijedan čovjek, pa ni onaj najbolji, ne bi mogao razumjeti moj problem i doista mi pomoći.
S mnogo pouzdanja utječem se tebi. Ta u rukopisima velike svete Terezije piše: »Svaka milost koja se moli od sv.Josipa, bit će sigurno dobivena.«
O, sv.Josipe, tješitelju potištenih, pomozi mi u mojoj nevolji, a moje molitve usmjeri i k dušama
pokojnika, kako bi uskoro osjetili radost i blaženstvo. Amen. Slava…(3x)

O, ti uzvišeni sveče, u svojoj potpunoj pokornosti Bogu imaj samilosti prema meni. Ti, sa svojim svetim i zaslužnim životom, podupri moju usrdnu molbu.
Pomozi mi svojim premilim imenom.
Štiti me blagošću i moći svoga srca.
Osnaži me svojim svetim suzama.
Zagovaraj me snagom svojih sedam žalosti.
Utješi moje srce melemom svoji sedam radosti.
Oslobodi me od svakog zla tijela i duše.
Spasi me od svake nevolje, svakog jada.
Milostivo izmoli za me ono nužno, milost Božju.
Priskrbi za pokojne u čistilištu brzo izbavljenje iz njihovih muka. Amen. Slava…(3x)

O slavni sv.Josipe, bezbrojni su dokazi milosti koju ti izmoliš za nevoljnike. Bolesni svake vrste, potišteni, odbačeni, izdani, neutješeni, gladni i potrebiti pomoći, svi oni dolaze k tebi sa svojim teškoćama i nalaze uslišanje svojih molbi.
Molim te, ne dopusti, predragi sv.Josipe, da budem jedina osoba među svima njima koja u svojoj molbi ne bi bila uslišana. Pokaži i meni svoju milostivu i moćnu pomoć. Bit ću ti za to zahvalan
i uvijek ću te častiti, o slavni sv.Josipe, moj zaštitniče i osloboditelju nevoljnih duša u čistilištu. Amen. Slava…(3x)

O, vječni Bože i Oče na nebu, po zaslugama tvoga Sina i njegove presvete Majke Marije usrdno te molim za osobitu milost. U Isusovo i Marijino ime bacam se na koljena pred tobom i iskazujem štovanje tvojoj čudesnoj nazočnosti. Molim te, prihvati moju spremnost i moju čvrstu odluku da uvijek ostanem među onima koji žele živjeti pod zaštitom hranitelja svete obitelji i po njemu se obraćati tebi svojim molitvama. Blagoslovi u svojoj dobroti ovu svetu pobožnost, saslušaj i usliši moju molbu. Amen. Slava…(3x)
Sveti Oče, brani svetu Crkvu od svake neugodnosti i svakog neprijateljstva i ogrni sve nas svojim zaštitničkim ogrtačem.

Povjerljiva prizivanja u spomen na skrovit život svetog Josipa s Isusom i Marijom

Sveti Josipe, moli Isusa da posveti moju dušu.
Sveti Josipe, moli Isusa da prosvijetli moj razum.
Sveti Josipe, moli Isusa da razbukta ljubav u mome srcu.
Sveti Josipe, moli Isusa da osnaži moju volju.
Sveti Josipe, moli Isusa da pročisti moje misli.
Sveti Josipe, moli Isusa da On upravlja mojim osjećajima.
Sveti Josipe, moli Isusa da On vodi moje želje.
Sveti Josipe, moli Isusa da blagoslovi moja djela.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost da nasljedujem tvoje vrline.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost poniznog srca i duha.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost blagosti i dobrote srca.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa mira u mome srcu.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost krotkosti i strahopoštovanja prema Bogu.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost rastanka poslije svršetka mog zemaljskog života.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost čistoće srca.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost strpljivosti u kušnji i patnji.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost blagog karaktera.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost spoznaje vječnih istina.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost razlikovanja duhova.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost ustrajnosti u činjenju dobra.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa hrabrosti u nošenju križa.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost oslobođenja od svjetovnih vezanosti.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost čežnje za nebom.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost snage da izbjegavam grješne prigode.
Sveti Josipe, izmoli mi od Isusa milost dobrog smrtnog časa.
Sveti Josipe, ne daj da ikada budem udaljen od tebe.
Sveti Josipe, pomozi mi da se moje srce nikada ne umori voljeti te i hvaliti.
Sveti Josipe, prihvati me kao svoje posvojče.
Sveti Josipe, pomozi mi da volim Isusa kao što si ga ti volio.
Sveti Josipe, nikada me ne napuštaj, osobito ne u smrtnom času.
Isuse, Marijo i Josipe, predajem vam svoje srce i dušu.
Isuse, Marijo i Josipe, prosvijetlite me, pomozite mi, spasite me.
Amen. Slava…(3x)

Zazivanje svetog Josipa

O najčišći zaručniče Majke Božje Marije i moj najdraži zaštitniče, sveti Josipe: još se nikada nije čulo da nisi uslišao i utješio nekoga tko te je molio za zaštitu i pomoč. Znajuči to dolazim i ja k tebi s pouzdanjem. Sveti Josipe, saslušaj me i usliši moju molbu. Amen.
Slavni sveti Josipe, zaručniče Marijin i djevičanski Isusov poočime, misli na mene i bdij nad mnom. Nauči me koračati putem svetosti. Primi sve moje usrdne molbe na svoju svetu brigu i pod svoju očinsku zaštitu. Odstrani sve zapreke i teškoće koje smetaju mome moljenju i daj da uslišanje moje molbe još poveća slavu Božju i bude spas moje duše.
Neka ti kao znak moje velike zahvalnosti služi moje obećanje da ću se prema svojim mogućnostima posvuda zauzimati za tvoje visoko štovanje. S radošću hvalim Boga koji ti je dao toliku posredničku moć na nebu i na zemlji. Amen.

Litanije svetom Josipu

Gospodine, smiluj se.
Kriste, smiluj se.
Gospodine. smiluj se.
Kriste, čuj nas.
Kriste, usliši nas.
Oče nebeski, Bože, smiluj nam se.
Sine, Otkupitelju svijeta, Bože, smiluj nam se.
Duše Sveti, Bože, smiluj nam se.
Sveto Trojstvo, jedan Bože, smiluj nam se.
Sveta Marijo, moli za nas.
Sveti Josipe, ….
Slavni porode Davidov,
Svjetlosti patrijarha,
Zaručniče Bogorodice,
Stidljivi čuvaru Djevice,
Hranitelju Sina Božjega,
Brižni branitelju Kristov,
Glavaru slavne obitelji,
Josipe pravedni,
Josipe prečisti,
Josipe premudri,
Josipe jaki,
Josipe pokorni,
Josipe vjerni,
Ogledalo strpljivosti,
Ljubitelju siromaštva,
Uzore radnika,
Uresu domaćega života,
Čuvaru djevica,
Potporo obitelji,
Utjeho bijednih,
Ufanje bolesnih,
Zaštitniče umirućih,
Strahu zlih duhova,
Pokrovitelju svete Crkve, moli za nas.

oprosti nam, Gospodine.
usliši nas, Gospodine.
smiluj se nama.
Postavio ga je gospodarom doma svojega.
I upraviteljem svega imanja svojega.
Pomolimo se: Bože, koji si se neiskazivom providnošću dostojao izabrati blaženoga Josipa za zaručnika presvetoj Majci svojoj, daj molimo da koga kao pokrovitelja častimo na zemlji, zavrijedimo imati zagovornikom na nebu.
Koji živiš i kraljuješ u sve vijeke vjekova. Amen.

Završetak molbe

O, slavni sv.Josipe, Bog te je izabrao za glavu i zaštitnika najsvetije od svih obitelji; budi i s neba moj najmoćniji zaštitnik. Usrdno te molim, zadrži me uvijek pod okriljem svog svetog ogrtača.
Danas te izabirem za oca, zagovornika, pratioca i zaštitnika. Predajem ti sve: svoje tijelo i svoju dušu; sve što jesam i što imam, čitav svoj život, pa i svoje umiranje.
Čuvaj me kao svoje dijete i brani od vidljivih i nevidljivih neprijatelja. Pomozi mi u svakoj nevolji.
Utješi me u teškim trenucima, a osobito u smrtnoj borbi. Kaži samo riječ za mene premilom Spasitelju, koga si kao dijete smio držati u svome naručju, i presvetoj Djevici Mariji čiji si smio biti voljeni zaručnik. Priskrbi mi one milosti koje će me odvesti vječnom spasenju. Želim poslušati i tvoj savjet i slijediti tvoj primjer i uvijek ti biti zahvalan.

Sveti Josipe, ponizan i čist, daj da budem tvoje posvojče.
Dušu mi i tijelo drži čistima, da mogu ostati u milosti Božjoj.
Sveti Josipe, hranitelju, zaručniče Djevice čiste, vođa mi i savjetnik budi, pomozi mi, Bože, da odan budem.
Amen.

Oče naš…
Zdravo Marijo…
Slava…
+ U ime Oca + i Sina + i Duha Svetoga. Amen.
Hvaljen Isus Krist. Dovijeka. Amen.

klara

PostanoPostano: uto 23 pro 2008, 7:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva bl. Majke Terezije

O, Gospodine,
u čijim je rukama spasenje,
bacam se na koljena pred Tobom,
jer svaki dobar i savršen dar
dolazi od Tebe.

Molim te,
udijeli mi vješte ruke,
bistrinu duha,
velikodušno srce puno razumijevanja.
Udijeli mi iskrenu nakanu
i snagu koja pridiže barem dio bremena
trpećih ljudi punih pouzdanja.
Udijeli mi da ostvarim zadaću koja me čeka.

Ukloni iz mog srca
svaki grijeh i zapreke,
tako da se djetinjom vjerom
mogu pouzdati u Tebe.
Amen.

Bl. Majka Terezija

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Magali, Jopica
klara

PostanoPostano: uto 17 vel 2009, 7:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Molitva za zdravlje po milosrdnom Isusu

Milosrdni Gospodine,
Ti si primjerom pokazao kako s pouzdanjem u Boga
treba prihvatiti patnju i nositi svoj križ.
Svrni svoj pogled na nas i ozdravi naše duše i tijela.

Daj da Tvoja Predragocjena Krv prokola našim bolesnim tijelima,
daj da nam olakša boli , donese utjehu,
a ako je volja Tvoja, i u potpunosti neka nam vrati zdravlje.

Tvojoj se svetoj volji u potpunosti predajemo,
pa ako treba trpjeti,
neka to bude iz ljubavi prema Tebi!

Daj nam jakosti i ustrajnosti nositi teški križ bolesti i trpljenja
te ga neprestano prikazivati Tebi,
u znak zadovoljštine za sve uvrede
koje se nanose Tvom Presvetom Srcu,
na nakanu za svetu Crkvu,
za svetog Oca Papu i sve koji su u potrebi.

Isuse ja se uzdam u Tebe,
smiluj se nama i cijelom svijetu.
Amen.

klara

PostanoPostano: pon 23 vel 2009, 10:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ižarivati Krista

ova molitva bila je jedna od najdražih molitava Majke Terezije ...
ovu je molitvu odabrala kao prvu molitvu
koju Misionarke Ljubavi mole svaki dan nakon svete pričesti ...

Dragi Isuse,
pomozi mi da posvuda širim miomiris Tvoje ljubavi.
Preplavi mi dušu svojim duhom i svojim životom.
Prožmi cijelo moje biće,
tako da moj život bude samo odsjaj Tvoga života.
Obasjaj me svojim svjetlom,
da svatko koga sretnem osjeti Tvoju prisutnost u mojoj duši.

Neka podigne pogled i ne vidi mene,
nego samo Tebe, Isuse.
Ostani sa mnom da svijetlim kao Ti
i da postanem svjetlo drugima.
To će svjetlo, Isuse, dolaziti od Tebe, a ne od mene;
Ti ćeš preko mene svijetliti drugima.

Daj da Te slavim onako kako Ti najviše voliš:
obasjavajući ljude oko sebe.
Daj da Te propovijedam bez propovijedanja,
ne riječima nego primjerom,
privlačnom snagom, ljubaznim utjecajem svojih djela,
očitom puninom ljubavi
kojom moje srce gori za Tebe.
Amen

kardinal J. H. Newman

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: Jopica, LJUBIČICA
teta Jeja
mod team

PostanoPostano: ned 01 ožu 2009, 9:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Trinaest utoraka sv. Antunu Padovanskom

Pripravna molitva
(moli se samo prvi put):

Da si mi zdravo, ti slavni i ljubavlju užgani prijatelju Božji, ti moćni zagovorniče kod Boga!
Od srca se radujem radi mnogih i velikih milosti, što ih je Bog udijelio i kojima sjajno sjajiš
na nebu i zemlji. O sveče, sv. Ante, ti si već mnogima, koji su te molili za zagovor, isprosio
od Boga uslišenje i pomoć. I ja te pun pouzdanja molim za zagovor. Isprosi mi pomoć
u mojoj nevolji, isprosi utjehu i olakšicu mojem ražalošćenom srcu, milost iskrenog pokajanja
za grijehe, da tebe u krepostima slijedim i time zavrijedim da me Bog usliša.
Izmoli mi čvrstu vjeru, trajno ufanje i goruću ljubav prema Bogu, da tako budem što ugodniji Njemu.
O sveti prijatelju Božji, toliko si ljubio Isusa, da je u obliku djetešca tebi na ruke sišao
i tolike ti milosti iskazao; Isus kod koga si na nebu, neće ti ništa uskratiti, što budeš za spasenje
moje molio. Izmoli mi pomoć u mojoj nevolji da se duša moja utješi i da ubuduće živim život ugodan Bogu.
Amen.

(Svaki put prvo se moli: Ak' čudesa tražiš, zatim Krunica sv. Antuna pa
molitva za taj put):

Ak' čudesa tražiš, gle! Smrt i bludnja, nevolje, Vrag i guba nestaju. Zdrave bolesnici.

More, lanci padaju, Uda, stvari propale Mole i dobivaju Mladi pa i starci.
Iščezava pogibelj, Prestaju i potrebe. Neka kaže tko to zna, Pa i Padovanci!

More, lanci...

Slava Ocu.

More, lanci...

Moli za nas sveti Ante, da dostojni postanemo obećanja Kristovih.
Crkvu tvoju, Bože, neka razveseli zavjetni spomen svetog Antuna,
priznavaoca tvojeg i naučitelja da se uvijek utvrđuje duhovnom pomoći
i bude dostojna uživati radost vječnu. Po Kristu Gospodinu našem. Amen.

Krunica sv. Antuna

1. Slavni sveti Ante,
svetim i moćnim zagovorom kod Boga mnoge si sačuvao od zla i izbavio iz same smrtne opasnosti.
Molimo te, čuvaj i nas od najvećeg zla grijeha i izbavi nas iz najstrašnije opasnosti - smrti vječne.
Slava Ocu…

2. Krive nauke, zli primjeri i prividna sreća zemaljskih zavodljivosti odvode mnoge u zabludu i grijeh.
Sveti Antune, propovjedniče istine i uzore svetosti, izmoli nam svjetlo prave vjere i ustrajnost u milosti Božjoj.
Slava Ocu...

3. Dobri sv. Antune!
Ti si svojom ljubavlju prema svima pritjecao u pomoć u nevoljama, tješio u žalostima, izbavljao iz tjeskoba.
Budi i nama u pomoći u svim potrebama! Izmoli nam milost da strpljivo s Isusom nosimo svoj križ.
Slava Ocu...

4. Sv. Petar nas opominje da budemo trijezni i da bdijemo jer "naš protivnik, đavao, obilazi kao ričući lav,
tražeći koga da proždre". Sv. Antune, ti si strah i trepet zlih duhova. Štiti nas od svih njihovih nasrtaja
i daj nam da ih pobijedimo jakošću vjere.
Slava Ocu...

5. Naši su grijesi guba koja nagrđuje čitavo naše biće i stavlja u opasnost i samu našu vječnu sreću.
Sveti naš pokrovitelju, izmoli nam da se očistimo od gube grijeha.
Slava Ocu...

6. Najveće vremenito dobro jest zdravlje. Možda smo ga često puta pokvarili svojim neumjerenim životom.
Ozdravitelju bolesnih, sv. Antune, izmoli nam trajno zdravlje duše i tijela.
Slava Ocu...

7. Naš je život sličan lađi na uzburkanu moru: valovi neurednih strasti i oluje zlih primjera prijete našem spasenju.
Divni sv. Antune, sjajnim svojim svjetlom privedi nas u luku vječnoga spasenja.
Slava Ocu...

8. Naši grijesi i zle navike sputaše nas u lance. Sv. Antune, izmoli nam milost da se oslobodimo okova grijeha
i zlih navika i da uživamo potpunu slobodu djece Božje.
Slava Ocu...

9. Moćni sv. Antune, ti si čudesno iscjeljivao udove i oslobađao od svih boli.
Čuvaj nas duhovno i tjelesno zdrave i postojane u jedinstvu vjere i ljubavi.
Slava Ocu...

10. Sv. Antune, tvoja se slava raširila po svem svijetu jer pomažeš da se nađu izgubljene stvari.
Svojim smo grijesima izgubili Božje prijateljstvo i duševni mir.
Po tvom zagovoru daj da ih ne izgubimo nikada više i izmoli ih onima koji ih još ne posjeduju.
Slava Ocu...

11. Mnoge nam pogibli prijete na putu zemaljskoga života. Sv. Antune, čuvaj nas od svih pogibli
i izmoli nam milost da radosno služimo Bogu i bližnjemu i sretno prispijemo u vječnu domovinu.
Slava Ocu...

12. Milostivi sv. Antune! Ti pomažeš svima koji se k tebi utječu. Sličan si suncu koje sve obasjava.
I meni siromahu pruži pomoć i usliši me kad te molim.
Slava Ocu...

13. Sv. Antune, ti nisi svetac jednoga mjesta ili zemlje, ti si svetac gotovo čitavoga svijeta.
Neka se tvojim zagovorom Božje kraljevstvo još više širi po svijetu i donese mir, ljubav i spasenje svim ljudima.
Slava Ocu...

Molitve za pojedine utorke:

-1-

Sveti Ante, pobjedniče smrti,
koji si po moćnom zagovoru kod Boga mnogima tjelesno mrtvima vratio život tijela,
a još više duhovno mrtvima, život duše vratio: sačuvaj moje tijelo, moćnim svojim zaslugama
i zagovorom od prijeke i zle smrti, dušu od vječne smrti, da Isus moj jedini život, u meni nikada ne umre.

O sveti oče,
kako velike opasnosti čekaju me u posljednjoj borbi,
kad me boli smrti obuzmu i pakao protiv mene nasrne.

Tu mi budi u pomoći i učini svojim zagovorom da Isus utočiste svih koji umiru
i njegova sveta Majka budu sa mnom da njihovom pomoći u vječni mir uđem.

Smiluj se sv. Ante i dušama umrlih,
osobito mojih poznanika i rođaka, koji se još nalaze u čistilištu.
Moli za njih da što prije postignu vječno radost u nebu.
Amen.

-2-

O učitelju i svjetlo svete Crkve, sv. Ante, ljubitelju božanskog zakona.
Moli se za nas kod Sina Božjega, da stalno ustrajemo u vjeri
i s tvojom pomoći, vršimo, ono što si riječju i djelom učinio.

O sv. Ante,
koji si neukima put pokazao i zabludjele po pravoj pokori Bogu priveo:
isprosi i meni svojim zagovorom stalnost u vjeri, a onima, koji su se svojom nevjerom od Krista,
jedinoga i istinskog Puta udaljili, priteci u pomoć, rasvijetli tmine njihova razuma,
olakšaj upornost njihove volje, da se vrate u krilo spasonosne Crkve i da se paklu otmu.
Amen.

-3-
Ah, u kakvim se bijedama nalazi čovjek, o blagi utješitelju svih nevoljnih sv. Ante!
Ti vidiš muke i nevolje, koje trpim, nećeš li mi u pomoć priteći?
Ti tješiš sve, koji ti se utječu.

Znam, da me nećeš zapustiti, stoga ti pun pouzdanja i poniznim srcem vapim,
da me u mojoj nevolji ne ostaviš.

O preblagi, sv. Ante,
pogledaj mene i sve nevolje onim blagim okom, kojim si običavao gledati nevoljne.
Utješi potlačene, priteci nam u pomoć u svim bijedama i nevoljama,
vodi nas jednom iz ove suzne doline u domovinu,
gdje će ljubljeni Spasitelj i Otkupitelj, otrti suze s očiju svojih svetaca.

Ti pa tako i Ti, dobri Isuse postupaj sa mnom po svom milosrđu,
kako ti znaš da je mojoj duši korisno i spasonosno.
Hoćeš li da trpim, to neka bude tvoja sveta volja.
Daj mi samo svoju strpljivost, a u nebu vječnu radost.
Amen.

-4-

O Gospodine Isuse Kriste, jaki lave roda Judina!
Evo, naš neprijatelj đavao obilazi ričući i traži, ne bi li koga proždro,
pomozi nam, da ne izgubimo.

O Isuse,
ti si svoga slugu sv. Antu oboružao protiv paklenih nasrtaja; ojačaj i moju slabost,
da đavolske napasti pobijedim i u tvojoj milosti do smrti ostanem.

Ti, pak sv. Ante uzmi oružje i štit,
pohiti nam u pomoć, sačuvaj naše duše i tijelo od svih zasjeda đavolskih,
da idemo putem Božjih zapovijedi te dospijemo cilju vječnog blaženstva.
Amen.

-5-

Ti si o sv. Ante, od Boga dobio moć, da gubu tjelesnu liječiš.
No, mnogo je opasnija i pogubnija duševna guba, a to je grijeh; stoga te molim,
o moj ljubezni zaštitniče, sačuvaj mi tijelo od tjelesne gube, ako je to volja Božja,
ali još više dušu od grijeha. Ah! Ja sam sagriješio dušu svoju i srce okaljao;
od množine grijeha ne osuđujem se oči k nebu podignuti.

O revni sv. Ante revni ljubitelju čista srca,
olakšaj mi svojim zagovorom pristup pri božanskom Srcu Isusovu,
kojem se ponizno pod noge bacam i klečim: Gospodine, ako hoćeš možeš me očistiti.

O, moj Isuse, kajem se, mrzim sve grijehe svoje, stvori u meni čisto srce,
izlij na mene kapljicu svoje dragocjene Krvi i ja ću biti čist.
Prije želim umrijeti, nego tebe ikad više uvrijediti.

To čvrsto odlučujem s tvojom milošću i po zagovoru sv. Ante.
Amen.

-6-

Prokušani liječniče duše i tijela, sv. Ante, zdravlje bolesnika,
koji se tvome zagovoru preporučuju, obrati oko svoga milosrđa na mene,
svog štićenika i na sve bolesnike, koje je teška bolest napala te k tebi uzdišu!

O, veliki prijatelju Božji,
po tvom moćnom zagovoru i po tvojim zaslugama bolesnici ne samo ozdravljaju,
nego se i samoj smrti otimaju.

Stoga te molim,
po tvojem milostivom srcu prema bolesnicima, sliluj mi se, prinesi moje uzdisaje
i molitve prijestolju Božjem, da me od moje bolseti oslobodi.

Istina, ja sam nevoljan grešnik i ne zaslužujem biti uslišan,
no, nadam se da ću tvojim posredovanjem ozdraviti.

Predobri Isuse, čovječe boli, zaručniče krvi,
koji si neizmjerne slabosti i boli podnosio, uslišaj me i smiluj se mojoj slabosti.

Izliječi moju dušu, sagriješio sam pred tobom, ozdravi po zaslugama sv. Ante moje tijelo,
da se otmem smrti i da Ti u tvojoj crkvi zahvaljujem.
Amen.

-7-

Naš Gospodin i Spasitelj, Isus Krist, koga sluša vjetar i more,
uslišuje i tebe, o sv. Ante, kad moliš za one, koji putuju morem.

Vjetrovi i valovi slušaju tvoju riječ i voze mornare sigurno k luci.

Uslišaj i našu molitvu, koju Bogu šaljemo za putnike na moru, prinesi je pred lice Božje,
da oni tvojom pomoću, morno, zdravo i veselo dospiju do žuđene obale.

Moli i za nas, o sv. Ante, koji po opasnom moru ovoga svijeta brodimo
uz tako teške oluje, da sretno dođemo u luku vječnoga blaženstva.
Amen.

-8-

K tebi, o sv. Ante, ljubezni tješitelju žalosnih,
dolazimo s molbom za nevoljne zarobljenike.

O, kako mnogi kršćani uzdišu pod jarmom ropstva.

Po tvom moćnom zagovoru pucaju željezni okovi.

O, sv. Ante,
koji si vlastitog oca iz tamnice izbavio, uslišaj moje molitve
za zarobljene kršćane i izbavi ih iz njihovoh okova i nevolja.
Amen.

-9-

Sretni sv. Ante!
Ti si cijelo svoje tijelo bio Bogu za žrtvu prikazao i po tom zaslužio da Isusa
u obličju premilog djetešca u svoje ruke primiš, zagrliš i svojim čistim usnama poljubiš.

Po onoj neprocjenjivoj slasti, koju si pri tom uživao, molim te, da pogledaš
na ovo moje bolesno osjetilo ili organ, po onoj ljubavi, koju si imao prema božanskom djetetu Isusu,
smiluj mi se kao svomu bolesnom štićeniku i izbavi me iz ovoga moga bolesnoga stanja.

Ravnaj mojim osjetilima i udovima, da umrem svijetu i budem
čisti hram Božji, te da zdravim tijelom, ako to Bog hoće, privinem uz Isusa moga.
Amen.

-10-

O Isuse!
Zašao sam kao ovčica, zaboravio na tvoje zapovijedi, udaljio se od tebe i
upravo sam možda radi grijeha izgubio ovo vremenito dobro.
Da ga opet nađem, ne gledaj Isuse na moju nevrijednost, već na zagovor
sluge svoga sv. Ante, komu si dao moć da izgubljeno nalazi.

Stoga se tebi obraćam, o pouzdani nalazitelju izgubljenih stvari, sv. Ante.

Svima, koji su iskrenim srcem molili, vraćaš izgubljeno; odjekuju riječi:
izgubljeni novac, dobro, sreću, stvar - vraća zagovor sv. Ante!

Uslišaj i moju molitvu, te mi vrati što sam nesrećom ili krivnjom izgubio.
Znam da mi je Bog dao i oduzeo, stoga vapijem s tobom:
Ime Gospodnje budi blagoslovljeno!

No, ne znajući što mi je Božja Providnost namijenila, dolazim k tebi, sv. Ante,
moleći te ponizno, isprosi mi svojim zagovorom, ako je Božja volja,
da opet nađem što sam izgubio.
Amen.

-11-

Kadgod te, o jaki zaštitniče sv. Ante, tvoji štićenici pouzdano zazovu nestaje pogibelji.
Zato te i ja poniznim srcem pozdravljam i vapim za pomoć protiv svim pogiblima duše i tijela.

Budi mi u pomoći i štiti me od vidljivih i nevidljivih neprijatelja, oslobodi nas od kuge,
gladi i rata, od suše i oluje, što nas može snaći sada i na čas smrti naše.
Amen.

-12-

Nestalo je, o sv. Ante,
po tvom zagovoru nužde kod svih, koji su ti pouzdano vapili.

Čuj prošnju i mene nevoljnoga, koji sam u velikoj nuždi i siromaštvu.
Radi siromaštva, kukavno živim, gladujem, golotinju i dug trpim.
Ti vidiš moje tužno stanje. Ah, smiluj mi se!

O Isuse,
uslišaj sv. Antu, koji za me moli po onoj ljubavi, kojom si Ti,
u obličju predragog djeteta, na njegovim čistim rukama počivao.
Izbavi me iz moje nevolje, kako je tebi najdraže.

No, hoćeš li da dulje trpim, to mi daj i milost strpljivosti po zaslugama
sv. Ante, da Tebi za ljubav trpim i da križu ne podlegnem.

Ja svoje siromaštvo sjedinjujem s tvojim presvetim siromaštvom.
Amen.

-13-

Skrušenim i poniznim srcem dolazim k tebi, o tješitelju žalosnih,
preblagi sv. Ante i molim, pogledaj na moju muku i na moj teški križ, pod kojim uzdišem.

Priteci mi u pomoć, jer ti pomažeš svima, koji te zazivaju.

Moli za me kod našega Gospodina Isusa, koji naše molitve po svojem milosrđu sluša,
no radi naše nevrijednosti pravedno nam pomoć uskraćuje.

Ti, pak, o sv. Ante, koji si njegov vjerni službenik, sve možeš kod njegova očinskoga Srca;
a ovaj pravedni Sudac ne može odbiti tebi svome vjernom prijatelju.

Stoga, o slatki zaštitniče, prije svega te molim, da mi isprosiš oproštenje mojih grijeha,
da tim lakše zadobijem traženu pomoć u svojoj muci.

Uslišaj me u nevolji, da ja ovdje za kratko, a gore navijek velikoga Boga hvalim i slavim.

Amen.

Završna molitva (za 13. utorak):

Milostivo primi, o Bože, moju prošnju i okruni moje smjerno pouzdanje, koje stavljam u zasluge Isusove i zagovor sv. Ante,
utješi moje ražalošćeno srce i milošću mi pomozi u ovoj nevolji. Pokaži se na meni pravim pomoćnikom, kao što te veličaju
i slave bezbrojni, koje si tako milostivo uslišao i iz njihove ih nevolje oslobodio.
Tebe, veliki prijatelju Božji, sveti Ante, ponovno molim za tvoje vanredne milosti, kojima si na zemlji svijetlio i kojima si
nedokučivo blaženstvo u nebu postigao te za onu svetu ljubav, kojom si pobožno svoje srce često Bogu i Spasitelju predavao,
da me svojim zagovorom u mojoj nevolji podupreš svojom moću, koju ti je Bog dao, te meni od Njega potrebitu milost isprosiš.
Amen.

Zahvalu i podršku autoru ovog posta dali su: antea, LJUBIČICA
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.