HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 26 kol 2019, 1:10. Pogledaj neodgovorene postove
[glazba] Dire Straits & Mark Knopfler
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: uto 25 sij 2005, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja gotovo pa obožavam Dire Straits... kažem gotovo jer se obožavati može samo Boga.... no dakle jaaaako volim jako sretan

Å to se tiĆØe dotiĆØnog albuma... nisam ĆØula ni naslovnu place

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
fat drummer

Spol: muško
PostanoPostano: uto 25 sij 2005, 14:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

preslusao sam Shangri la, jedno 30 puta... i da knopfler je i dalje car
car, car, car....
zasto je car. zato sto svira na jedno pet razlicitih gitara i osjeti se (fender stratocaster, fender telecaster, gibson les paul, silvertone danelectro i bottleneck)
takodjer napisao je glazbu i tekstove za sve pjesme, i zato je jos vise car (al pisao je sve pjesme i u d.s. pa se njegova caravost javlja i tamo)
naslovna s albuma je boom-like that, s tom pjesmom je predstavljao album
iako je i Our Shangri-la dobra, moram pohvalit 5.15a.m., Sucer Row, Back to Tupelo i Don't chrash the ambulance... Cijeli album je poprilicno uravnotezen, uz iznimku Stand up guya, tu pjesmu jos ne shvacam i malo je iritantna

na albumu jos svira i richard bennett i guy fletcher koji s knopflerom suradjuju jos od golden hearta preko sailinga to philadelphia i rag picker's dreama

ponovite svi.... Knopfler je car

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Rock-er

Spol: neodrešen
PostanoPostano: uto 25 sij 2005, 14:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ponavljam! jako sretan

A evo i jedne zanimljivosti koju sam iskopao na netu.

Novootkriveni dinosaur dobio ime po voĆ°i grupe Dire Straits
Masiakasaurus knopfleri bio je metar i pol visok, dva metra dug i imao je neobiĆØne, prema naprijed izvrnute zube. Vjerojatno je proždirao ĆØega god se doĆØepao.
RijeĆØ je o dinosauru ĆØiji su ostaci nedavno otkriveni na podruĆØju sjeverozapadnog Madagaskara. Scott Sampson iz ameriĆØkog sveuĆØiliÅ”ta Utah i njegovi pomoƦnici odluĆØili su novootkrivenom dinosauru dati ime po Marku Knofpleru, voĆ°i grupe Dire Straits, ĆØija ih je glazba nadahnjivala i poticala tijekom dugotrajnog i ĆØesto mukotrpnogā€œKad god bismo sluÅ”ali Knopflerovu glazbu, pronalazili smo viÅ”e ostataka ovog drevnog stvorenjaā€, rekao je Sampson. ā€œTo se pretvorilo u neku vrstu Å”ale: ako nismo puÅ”tali glazbu, ne bismo niÅ”ta pronaÅ”li, ako smo je pak puÅ”tali, potraga bi urodila plodom.ā€
Sam Mark Knopfler juĆØer je izjavio da je bio ā€œsretan i poĆØaÅ”Ć¦enā€ kada je ĆØuo da brz, pokretljiv, ali opak grabežljivac iz pradavnih vremena nosi njegovo ime. ā€œBuduƦi da je rijeĆØ o dinosauru, odabir mog imena doista je prikladan. Ipak, s veseljem istiĆØem da nisam nimalo opakā€, rekao je.
iskapanja fosilnih ostataka.

ps upravo slusam Silvertown sa Sailing to Philadelphia

Money for nothin'
Rock-er

PostanoPostano: uto 25 sij 2005, 22:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
na albumu jos svira i richard bennett i guy fletcher koji s knopflerom suradjuju jos od golden hearta preko sailinga to philadelphia i rag picker's dreama

a sta je sa onim basistom iz DS-a? Ne saradjuje vise sa njim?
Jedno blesavo pitanje: sta znaci ime grupe? Laughing pitam se ja sad!

Money for nothin'
fat drummer

PostanoPostano: sri 26 sij 2005, 6:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dire straits - doslovan prijevod bi bio nesto tipa opasni prijelazi (kao nauticki pojam), al zapravo u svakodnevnom govoru znaci novcani il kakvi drugi jaki problemi. tako je bilo i s d.s. prvo su se vali caffebar racers, a onda je netko predlozio d.s. jer su navodno ukupni imali 12 funti njih 4....

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Rock-er

PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 17:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

upravo slusam Telegraph road, mozda i najbolju Markovu pjesmu, i mislim se si: koji danas popularni izvodjac bi mogao napisati takvu pjesmu od 14 minuta? Pa, vjerojatno nitko.

Iako je pitanje besmisleno, koja vam je najdraza pjesma?
Eto meni je Telegraph road.

Money for nothin'
fat drummer

PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 17:35
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

a da dobro pitanje....

sultans of swing live
tunnel of love
telegraph road
lions
iron hand
sucker row

sto se tice popularnih izvodjaca koji bi mogli napisat pjesmu duzu od recimo 7 minuta nitko...
od manje popularnih tu je nick cave (o'malley's bar, baby i'm on fire)

Chiara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 17 vel 2005, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BROTHERS IN ARMS
ROMEO AND JULIET
MONEY FOR NOTHING
SULTANS OF SWING
SO FAR AWAY
WALK OF LIFE
TUNNEL OF LOVE
TELEGRAPH ROAD

kad pogledam to je u principu skoro sve hehe...dobro 80%

Sve mogu u Onome koji me jaĆØa!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNMICQ [Vrh]
Rock-er

PostanoPostano: čet 10 ožu 2005, 10:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalff napisa:
Ma meni oni imaju mrak stvari, al oduvijek su me smetale te "duge" pjesme, koje u stvari nemaju puno raznolikih djelova (kao recimo Bohemian Rapsody) vec a, b, eventualno c, i onda to vrti u nedogled, sa svako malo nekim dekreŔendima, stiŔavanjima, pa opet a,b,c.... meni to jako ide na živce (pogotovo ona verzija "Sultans of swing-LIVE"... )

hmm, sjedi jedan Confused Wink

bohemian rapsody je Quuen-ova, a ne stvar od Dire Strraitsa (ako sam te dobro shvatio)

Sta ja znam, meni se bash svidja Sultans-live.

Money for nothin'
merkat

PostanoPostano: čet 10 ožu 2005, 21:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Straitsi i Knopfler, samo u reci ako vec nisam da kad prezentiram svoj audio sustav ( ima ga na audiofil.net a sad i poboljsan ) prvo stavim njih da se dobije dojam kako zvuci taj sistem, toliko o kvalitetnoj glazbi !

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Rock-er

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 15:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mogli bi da malo ozivimo ovu temu. Evo npr. da damo svoju listu najboljih albuma DS (ne racunajuci live). Evo moje:

1.Love over gold (1982) - na prvom mjestu mi je ovaj album, iako vise slici na EP izdanje zbog malog broja pjesama (svega 5). Na ovoj ploci se nalaze fenomenalne Telegraph road, Private Invetigations i Love Over Gold. Izuzetni tekstovi, odlicna produkcija, u plocu je ulozen veliki rad, a i fileri koji popunjavaju ostatak ploce imaju zavidan kvalitet-It never Rains i Industrial Disease.

2.Brothers in Arms (1985) -ovaj album je kreativni vrhunac prve faze DS-a, ali po meni ipak zasluzuje drugo mjesto. Tu je sjajan blues Brothers in Arms, zatim mega-hit Money for nothing, jedan pitki ā€˜hiticā€™ Walk of life, jedna od najboljih balada Your latest trick. Kazem, ovaj album bi bio na prvom mjestu, ali fileri su ipak nesto ispod mog ocekivanja, ali naravno odredjeni kvalitet je prisutan, kao i uvijek.

3.Dire Straits (1978) -sjajan debi Straitsa. U sveopcoj eri panka oni izlaze sa odlicnim albumom, u maniru bluza, rnb-a, i fine lirike. Sultans of swing-hit po kojem ih znaju i kucanice iz najzabitijih djelova Zemaljske kugle, zatim Lions, akusticarska Water of love, tu jos i Southbound again Wild west End iā€¦ma sve su pjesme cista petica;)

4.On Every Street (1990)-meni mozda i najdraza pjesma On every street se nalazi na istoimenom albumu koji su izdali posle duze pauze. Takodjer dobar album ali po meni za malu nijansu slabiji i zato je tek na 4. mjestu. Opet dobri tekstovi, produkcija isto dobra, malo promjenjen zvuk sa novim dobosarem. Tu imamo singlove u nesto ā€˜nasvilskijemā€™ soundu Callling Elvis, Heavy fuel, nesto bluesa u Fade to black, ali moram priznati da mi ostatak albuma bas i ne lezi.

5.Making Movies (1980)-treci album kod mene ipak na 5. mjestu. Zasto? Jest, tu je sjajna Tunnel of Love, Expresso Love i Romeo& Juliet, naravno i Solid Rock, ali gore navedeni albumi puno kvalitetniji, barem po meni. Fileri slabiji nego obicno, Les boys me nervira, Hand in hand mi ne pase.

6.Communique (1979)-drugi album kod mene i nema narocitu prodju, iako ima sjajnih pjesama na ploci. Moji favoriti su Lady Writer, Once upon a time, i Follow me home.

Naravno razlike izmedju albuma su male, ali ipak se mora napraviti neka razlika medju njima. Ja i inace volim kriticko misljenje, a svoju kritiku (sto se glazbe tiche) trosim samo na ono sto zaista posjeduje kvalitet, a na ono sto ga nema ne valja trositi rijeci, jer zaista ne znam koliko bi mi trebalo vremena da ā€˜ispljujemā€™ sve ove danasnje zvijezde I zvjezdice, bilo folk, bilo pop scene.
Vase misljenje?

Money for nothin'
merkat

PostanoPostano: pon 14 ožu 2005, 19:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Samo bih podvukao da je prije dvije godine u anketi na internetu Knopfler medju prvoj 10 gitarista svih vremena...

Rock-er

PostanoPostano: pet 18 ožu 2005, 1:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Straitsi behu u Zagrebu '94?

A Stonsi? '97

Money for nothin'
Gandalf

PostanoPostano: sub 19 ožu 2005, 8:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
a na ono sto ga nema ne valja trositi rijeci, jer zaista ne znam koliko bi mi trebalo vremena da ā€˜ispljujemā€™ sve ove danasnje zvijezde I zvjezdice, bilo folk, bilo pop scene.

Lijepo formulirano, iako smatram da i danas ima dobre glazbe, pogotovo ako se kvalitetno ukomponira u prednosti danaŔnje produkcije...
Recimo, Franz Ferdinand su me oduŔevili... Laughing Arrow [/quote]

Znas sta...
Charlie Brown

PostanoPostano: uto 22 ožu 2005, 21:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

dire straitsi rulz!

dire straits je car! Idea
Rock-er

PostanoPostano: uto 03 svi 2005, 17:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Svaki veliki gitarista ima prepoznatljiv stil po kojem se moze prepoznati izmedju 1000 drugih. Mark je definitivno takav. E sad, zanima me da li je Mark ljevak i da li taj njegov stil dolazi od toga (u spotu za Private Investigations sam vidio da pise ljevom rukom), I zanima me kako se zove taj karakteristichan stil svirke, tj kako dobija taj prepoznatljiv zvuk?

Money for nothin'
merkat

PostanoPostano: uto 03 svi 2005, 17:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nije lijevak jel bi ja to primjetio. Ja sam lijevak. On ako pise je vjerojatno prirodni lijvak al je naucio se svirat s desnom kao i mnogi. Ja sam zice na ghitry okrenuo, neznam zasto nije i on. Moguce da je posudjivao gitaru pa mu je tako bilo jednostavnije.
Meni je bilo, iako su me na desnu naucili sve al sam se vratio na lijevu potkraj osnovne, lakse svirati lijevom jel sam u njoj imao bolji osjecaj kaj je za sviranje i ritam jako bitno. Desnom ionkao samo drzis harme.
Mnogi veliki gitaristi su lijevaci od Hendrixa, Iggy Popa, Paul McCarthy-a, pola Gypsy Kingsa.....

Gandalf

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 8:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Iggy Popa, Paul McCarthy-a

e jesi naŔo velike gitariste Laughing

Znas sta...
fat drummer

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 9:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jucer je u hali tivol bio koncert knopflera
kmeeeeee, nisam bio tamo

Gandalf

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 10:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

InaĆØe, kad smo kod lijeve i desne ruke, bio sam na jednoj radionici koju je vodio Miroslav TadiƦ, (onaj lik Å”to svira sa Stefanovskim, prije par godina najbolji flamenco gitarist po izboru Guitar Playera) pa je rekao da bi za deÅ”njake najbolje bilo da sviraju na lijevu stranu i ljevacima na desnu, tako da je u stvari dobro onim ljevacima koje nauĆØe naopako, te da su oni u prednosti.
Zato jer prsti lijeve ruke (kod deÅ”njaka) obavljaju puno veƦi rad i puno zahtjevnije operacije od desne ruke koja samo trza (trzalicom ili prstima). Iznimka je flamenco, gdje desna ruka radi puno viÅ”e.

Znas sta...
Rock-er

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 16:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fat drummer napisa:
kmeeeeee, nisam bio tamo

a danas u budimpesti...eh...tako blizu a tako daleko.

ja bi na tvom mjestu Fat rezerviro ulaznice godinu dana unapred, pretpostavljam da zivis digod blizu dezele?

Money for nothin'
merkat

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 19:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gandalf napisa:
Citat:
Iggy Popa, Paul McCarthy-a

e jesi naŔo velike gitariste Laughing

Nekada su i Claptona tako podcnjenjivali....

fat drummer

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 21:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Rock-er napisa:
fat drummer napisa:
kmeeeeee, nisam bio tamo

a danas u budimpesti...eh...tako blizu a tako daleko.

ja bi na tvom mjestu Fat rezerviro ulaznice godinu dana unapred, pretpostavljam da zivis digod blizu dezele?

lagano s zaobilazi balkan, ej mark???
zivim u zg-u sto je defakto granica sa slovenijom al moramo znati da je cijela slovenija jedna velika granica i da svaki grad u sloveniji je pogranicno podrucje s nekom pravom drzavom

merkat

PostanoPostano: sri 04 svi 2005, 21:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kak pervan veli Slovenija je jedno veliko ugibaliste .... Laughing

Al Mark zaobilazi Crojeshu jel nije u Sengenskim okvirima, rekli su mu da je nize Slovenije balkan i da tamo ce ga ukrast cigani cergari... Wink

Gandalf

PostanoPostano: čet 05 svi 2005, 9:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

..na Planici su morali skratit skakaonicu, letjelo bi se i preko 250m. Ali kako bi skakaĆØ u pola leta vadio putovnicu??
(opet Pervan)

baÅ” ĆØitam u Vjesniku dobar ĆØlanak o Knopflerovu koncertu u Slovenici.
Furao je tri gitare, jedan "Telac" iz '54, Les Paul iz '59 i joÅ” stariji Danelectro. Sa treƦom nisam baÅ” upoznat (ĆØuo sam da su nekad bile dobre) ali prve 2 iz tih godina, ako su imalo oĆØuvane, mogu uzet brat bratu 50000$ svaka...

Znas sta...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOva tema je zaključana: ne možeš urešivati postove niti odgovarati.

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.