HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 21 ruj 2017, 15:48. Pogledaj neodgovorene postove
Pokloni
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: pet 30 pro 2005, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E,pala mi je napamet jedna ideja al ne znam kad bi je bilo zgodno progurat:dal sad za Novu(malo je kasno)ili za rođendane koje budemo slavili..Odlučite vi i predložite!

naime,mislio sma da sve poklone koje dobijemo na te neke posebne datume,darujemo nekom u svom susjedstvu kojeg nitko ne daruje. Mislim da svatko od nas bar jednu takvu osobu može naći u svojoj zgradi,susjedstvu..?

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pet 30 pro 2005, 14:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Lijepa je to gesta Sike, ali meni pokloni imaju neko posebno značenje, što god oni bili, a i najprije zbog onoga tko mi je poklonio taj poklon to ne bi uradio,....
ali da na datum na koji ja dobijem dar i ja nekome dam dar tko ga rijetko ili nikad ne dobija mi se čini kao super ideja jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveća je među njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
heartsong

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 30 pro 2005, 15:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike, ova mi je ideja toliko prekrasna...

I možda ju danas spomenem svojim framašima. Naime, dočekat ću s njima novu godinu i tamo je jedan lijp običaj da se svaki donese neki mali poklončić i da ga daruje osobi koju izvuče. možda bi svi taj poklon koji dobrijemo mogli proslijediti dalje nekome kome bi to jako puno značilo.

kao ona priča o vrataru koji je dobio malo grožđa i dao ga dalje dok se to isto grožđe darivanjem nije vratilo njemu, mislim da tako nekako priča ide...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
logica

PostanoPostano: uto 10 sij 2006, 18:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heartsong napisa:

tamo je jedan lijp običaj da se svaki donese neki mali poklončić i da ga daruje osobi koju izvuče. možda bi svi taj poklon koji dobrijemo mogli proslijediti dalje nekome kome bi to jako puno značilo.

Mi smo, čini mi se u 5. razredu, donijeli poklone (svatko po jedan) razrednici i onda ih je ona podijelila. Koliko se sjećam bilo je neko ograničenje u vrijednosti, npr. da poklon vrijedi do 30 kn, da ne bi bilo prevelike razlike.

Moja sestra ima puno djece. Za Božić su dobili poklone koje su slagala djeca odnekud izvan Hrvatske, a imale su oznake za dob i spol. Tako roditelji nisu sami trebali kupovat poklone a kažu da su dobili super stvari.

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: sub 14 sij 2006, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, vrijeme darivanja za ove blagdane je prošlo... voljela bih znati koji vam je poklon najviše značio, koji vam je najdraži kojega ste dobili ili sami poklonili.
naravno svi su bitni, osobito jer se za Božić, bar po meni, ne poklanjaju neki skupi pokoloni već simbolični. Možda taj dar čak nit nije materijalan...

avo meni je najdraži jedan tau koji sam dobila od drage osobe na čuvanje.
ima veliko značenje za tu osobu i baš mi je zato osobito prirastao srcu...

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
sike

PostanoPostano: čet 19 sij 2006, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Dobio sam nekoliko knjiga od nekoliko dragih ljudi ali iskreno,nisam to ni tražio jer uvijek se više razveselim kad nekome mogu nešto pokloniti a meni ne treba puno..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 19 sij 2006, 21:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Više sam volio poklone kad sam bio manji,a pošto znam da će mi od nekih osoba biti uvijek jedan te isti poklon,najljepše mi poklone sestra kupuje.
Već par puta je bilo tako i baš me obradovala.

Najviše se razveselim kad dobijem knjigu jer to je uvijek dobro prihvaćeni dar,ili CD koji volim. Ali ipak više volim dobiti novac pa da si sam kupujem.

bubnja alaj sam kuharica pozdrav

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
fratar

PostanoPostano: čet 19 sij 2006, 22:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Danas sam od jedne prijateljice dobio na poklon soundtrack iz filma Moulin Rouge koji mi je fantastičan i to me jako razveselilo, a još više me razveselila pjesma koju je napisala na papir u kojem su CD-ovi bili umotani jako sretan pusa jupi

- to troje -

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
sike

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 13:57
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo nešto što iskopah s Htneta a zaljubljenima bi moglo koristiti.. Wink

U posljednjih nekoliko godina i Hrvatsku je zahvatila groznica Valentinova. Nedavno smo se mučili s božićnim poklonima, a sad već treba smišljati one za Valentinovo! Pritom mnogi zaboravljaju da je sv. Valentin zaštitnik ne samo zaljubljenih, već i prijatelja
Poanta poklona za Valentinovo je mali znak pažnje, znak simpatije ili ljubavi
Dakle, imaš li prijatelja/icu u depresiji, posveti malo više svog vremena i njoj/njemu na ovaj dan. Ukoliko je odabranik/ica tvog srca 'prava' osoba, trebala bi razumjeti tvoju odluku da dio vremena i misli rezerviraš i za najfrendicu ili frenda.
Darovi za Valentinovo trebali bi u sebi nositi simboliku ljubavi. Dakle, nemoj mu/joj kupiti tri para superkvalitetnih crnih čarapa koje će izdržati pet godina pranja u perilici! Zaboravi na razumne i racionalne poklona i daruj nešto s porukom.

Srce - znači da je tvoje srce njezino/njegovo!
Čestitku možeš i sam/a napraviti ne zaboravljajući sitne simbole koji nose poruku. Kupljeni poklončić također bi trebao imati vidljivu ili skrivenu (ovisi o tome što i kome želiš poručiti) poruku.

Crvena boja je (to već i vrapci na krovu znaju) boja ljubavi i strasti. Pokloniš li bilo što u toj boji, poruka će biti jasna.

Ukoliko imaš dara za crtanje, na običnoj majici ili jednostavnoj, jednobojnoj spavaćici možeš nacrtati Amora kako odapinje ljubavne strijele. Malo boje za tkaninu i tvoja izabranica će se rastopiti od oduševljenja.

Još jedan zanimljiv simbol su – usne. Možeš odabrati ukrasni papir s tim motivom ili jednostavno poljubiti čestitku usnama našminkanim žarkocrvenim ružem. Usnama se ljubi i zato one predstavljaju pečat ljubavi. Daruješ li nešto s otiskom usana, znači da si dar ili poruku zapečatio/la ljubavlju. Ako pronađeš zgodnu čestitku s prepolovljenim srcem, radije je nemoj kupiti ukoliko si u sretnoj vezi. To je ipak simbol slomljenog srca, izuzetno velike tuge i boli. No želiš li nekom nabiti osjećaj krivnje na ovaj dan, samo naprijed.

Čokolada – mmmmmm! Romantičan poklon zaljubljenih, a govorka se i da ima afrodizijačka svojstva. Kako bi bilo da potražiš neki zgodan recept za toplu čokoladu s dodacima soka od banane, naranče ili jaja i prirediš ga za dragog ili dragu? Taj trud će ti se vjerojatno isplatiti daleko više od kupljene bombonjere!

Znaš li zašto se upravo ružmarin nosi na vjenčanju? Zato što je simbol vjernosti i sjećanja. Nećeš pogriješiti staviš li koju grančicu u čestitku ili poklon i dragom prijatelju i svojoj ljubavi.

S ružama - oprez. Crvena predstavlja ljubav i strast. Simbolika žute ruže je isto toliko snažna kao i crvene. Ona predstavlja ljubomoru i nevjeru! Dok crvenu ružu u posebnoj prilici i možeš pokloniti (vrijedi za dečke) dugogodišnjoj prijateljici jer je uvijek bila uz tebe te joj time govoriš koliko je vaše prijateljstvo jako, na žutu nemoj ni pomisliti!

Žutu ružu može pokloniti samo dečko, ljubavnik ili muž koji njome daje do znanja da je lud od strasti i ljubomoran na svaku osobu koja bi mu ljubljenu mogla oduzeti. Ili njome može poručiti da nešto zna (vidi drugo značenje ove ruže).

Bijele ruže su simbol nevinosti i čistoće. Trebale bi se, načelno, poklanjati mladim ženskim osobama, a nikako baki ili najdražoj teti! Tratinčice i ljiljani nose istu poruku nevinosti.

Mladim curama se nikad ne poklanja ljubičasto cvijeće jer je ono simbol tuge i ozbiljnosti. Npr. iris, predivno cvijeće, ali svojom simbolikom više povezano sa smrću. Taj cvijet je bio simbol grčke božice Iride, glasnice bogova, koja se dugom spuštala na zemlju i prenosila poruke bogova. Njegove tri latice predstavljaju vjeru, hrabrost i mudrost.

Ukoliko na taj dan želite zaprositi ljubav svog života, karanfil na vidljivom mjestu u romantično osvijetljenoj sobi bi vam mogao pomoći.

Karanfil je simpatičan cvijet koji inače simbolizira zaruke (kao takav je idealan poklon za one koji već žele zaprositi ljubav svog života), no njime možeš poručiti još stvari: ružičasti predstavljaju zahvalnost (npr. hvala što si uvijek bio/la uz mene kad mi je bilo teško), bijeli sjećanje, žuti radost (sretan/a sam što smo zajedno).

Ukoliko je tvoja voljena osoba nešto zbilja posebno za tebe, orhideja će biti pun pogodak jer predstavlja savršenstvo. Samo pazi da se ne umisli.

Poseban i maštovit poklon su privjesci ili crteži privjeska (može i na odjeći) u obliku simbola za ljubav iz različitih kultura.

I za kraj, ne zaboravimo najjednostavniji i najupečatljiviji simbol ljubavi – srce. Darovano nekom od koga si njegovo/njezino dobio/la zauzvrat. Svi ostali 'shoppingirani' darovi daleko su, daleko manje bitni.

Daniel

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 12:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najljepši poklon mi je vrijeme koje mi daruju ljudi koje volim, meni bliske osobe, pogotovo moji prijatelji. Laughing

Bog moj i sve moje.
Srki

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 12:58
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja isto kažem ovo što i Daniel. jako sretan

fratar

PostanoPostano: uto 28 ožu 2006, 21:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

Žutu ružu može pokloniti samo dečko, ljubavnik ili muž koji njome daje do znanja da je lud od strasti i ljubomoran na svaku osobu koja bi mu ljubljenu mogla oduzeti. Ili njome može poručiti da nešto zna (vidi drugo značenje ove ruže).

Tek sam sad ovo primjetio, i mrzim kad to netko napiše jer kako poklon može imati simbol koji predstavlja grijeh(ljubomora)...
Žuta ruža simbolizira PRIJATELJSTVO

- to troje -

andjelcic
Daisy Adaire

PostanoPostano: uto 02 svi 2006, 22:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ja nikad nisam dobila cvijet....

tuzan tuzan tuzan

place place place

ja bih ponekad dobila cvijet.... Wink

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Natty

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 6:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo Lula za tebe:

A i za sve druge koji nisu nikada dobili cvijet !

andjeo

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Daisy Adaire

PostanoPostano: sri 03 svi 2006, 7:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

juupi-jej!!!! hop hop hop

hvala natty!

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: pet 07 srp 2006, 10:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh ti poklonići Laughing Laughing

Volim ih poklanjati ali tako ćesto zbog njih ( nepotrebno ) razbijam glavu...
Nikako da se odlučim koji je pravi Rolling Eyes

Simpa mi je ono nevezano poklanjanje...
Pokloniti nekom nešto sitno, a da mu nije rođendan, imendan Laughing ...

Naravno da volim i da mi je drago kada primim poklonić ali Rolling Eyes ...
Malo mi je i neugodno... u tom trenu bih voljela da imam i ja nešto za pokloniti tj. uzvratiti ( hehe, a da nije osmijeh, zagrljaj Laughing Laughing )

Ma, poklonići su superić hej srce !!

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 10 srp 2006, 15:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su najdraže bijele ruže.
A vjerujem da sam jedina osoba na Forumu
koja ne voli pokolone, nego voli poklanjati... Wink
Btw, koji cvijet pokloniti muškoj osobi? Rolling Eyes
logica

PostanoPostano: ned 16 srp 2006, 13:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:

Btw, koji cvijet pokloniti muškoj osobi? Rolling Eyes

Koji god cvijet pokloniš bit će iznenađen.
Ne sviđa mi se dijelit cvijeće na muško i žensko. sve je lijepo na svoj način.

Ti me rukom svojom nosiš, o Bože moj.
Gledam, ime moje piše na dlanu tvom.
Srki

PostanoPostano: ned 16 srp 2006, 18:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Karanfil je jako lijep. Razz

Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 27 srp 2006, 11:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nema boljeg poklona od onog koji te direktno podsjeća na tu osobu kojoj poklanjaš ili koja ti poklanja jako sretan Nije bitna materijalna vrijednost, nego posebnost koja se pripisuje poklonu - ako je od srca, osjetit će se Smile To su mi najljepši pokloni, pokloni u kojima daješ komadić sebe (ne doslovno Laughing) Wink Smile

Po ovom će svi znati da ste moji učenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
tanja

PostanoPostano: čet 27 srp 2006, 18:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

najljepši poklon mi je lijepa riječ i dobro društvo stolni tenis
magivek

PostanoPostano: pet 28 srp 2006, 5:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo Tanja, slazem se! pljesak
davorseljan

PostanoPostano: pet 28 srp 2006, 9:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

tanja napisa:
najljepši poklon mi je lijepa riječ i dobro društvo stolni tenis

Slažem se s ovim.
Jako se radujem ponovnom odlasku na Modrave gdje je ove godine najbolja atmosfera do sada.
Ako se još netko nije odlučio odtić ima mjesta za sve i vjerujte mi bit će vam to najbolje Modrave do sada.

U radu je spas.
pingi

PostanoPostano: ned 13 kol 2006, 11:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kad smo već kod darova, u zadnjih mjesec dana
dogodilo mi se da zaredom imam
8. rođendana i fešta na koje moram otići.
Mislila sam kako ću ja to sve stići pokupovati,
ali sam naučila jednu vrlo vridnu lekciju u svemu tome.
Svaki dar koji sam poklonila tim osobama
ispunio je u potpunosti svoju namjeru;
izmamio je osmjeh na licu tih ljudi!
I meni je to dovoljna nagrada,
jednako velika kao i prijateljstvo koje nas veže... ne moram ništa objašnjavati
bodul

PostanoPostano: ned 10 ruj 2006, 12:21
PostNaslov : Rođendanski poklon
Citiraj i odgovori

Imate recimo najboljeg prijetelja koji je jako uzoran kršćanin, mladić od 18-ak godina a u sebi radosno nosi svećenički poziv. Što biste mu kupili za 18. rođendan da ima trajnu vrjednost i uspomenu a prikladno je za njega? a ako se radi o knjizi kako napisati posvetu? Dajte pomagajte jer sam ja invalid za takve stvari inače.

A isto ćeš umriti!
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.