HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 17:13. Pogledaj neodgovorene postove
Nasilje - stvarnost naŔa svagdanja
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
klara

Spol: žensko
PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 7:54
PostNaslov : Nasilje - stvarnost naÅ”a svagdanja
Citiraj i odgovori

veƦ dugo novinski stupci i vijesti informativnih emisija vriÅ”te naslovima:
* pretukao uĆØiteljicu metalnom Å”ipkom
* vrÅ”njaci pretukli ĆØetrnaestogodiÅ”nju djevojĆØicu
* otac pretukao Ŕkolskog kolegu svog sina
* uĆØenici tukli i davili djeĆØaka
* itd. itd. itd.

da ne govorim o ostalim oblicima nasilja, pogotovo psihiĆØkog ili seksualnog,
ĆØiji znakovi nisu vidljivi, a posljedice su velike ...
UNICEF je za program prevencije nasilja donirao 20 000 kn po Ŕkoli,
a Å”kolama je dodijeljeno je 1500 kn + 200 kn za edukaciju uĆØitelja (a di je ostatak?) ...
nekakvih konkretnih koraka nema,
a situacija je itekako alarmantna ...

tema koje se ni naÅ”i sveƦenici, biskupi i ini do sada nisu dotakli ...
iz kojih razloga - ne znam ...

mota mi se tisuƦu pitanja po glavi ...
evo, prije nekoliko dana jedna meni jako draga osoba je stajala
na stanici ĆØekajuƦi tramvaj, u noƦi ... pojavila su se tri lika i poĆØela ga mlatit ...
niĆØim izazvani, niĆØim isprovocirani ... rezultat - dva Å”ava ispod oka ...
ostala sam bez teksta ...

koji su, po vaÅ”em miÅ”ljenju, uzroci sve veƦeg nasilja meĆ°u mladima (djecom) ?
Å”to uĆØiniti, na koji naĆØin ???

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Dibidus

Spol: muško
PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 8:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Komplicirana tema.
Lijepo je ĆØuti da je UNICEF dao neke novce ... a meni se sve ĆØini da Ʀe ta lova otiƦ na kupnju krede ...
Ne znam da li je dao neke programe uz nova, jer meni se ĆØini da se nema ideje kako sprijeĆØiti nasilje. Jer nasilje dolazi iz obitelji kako znamo, a u Å”koli se uz vezane ruke nastavnicima ne može odgajati osim minimalno. Pojedince koji su nasilni osobito nije moguƦe odgajati. Ma nije ih moguƦe niti kontrolirati. Osim da se zaposli po Å”koli po jedan Sokol MariƦ koji Ʀe djelovati kad se u krugu Å”kole dogodi neki ekces. Ali 20 000 nije dovoljno za godiÅ”nji angažman jednog ĆØuvara/redara.

ZaÅ”to se to nasilje dogaĆ°a?
Prvo i osnovno, sada za nasilja doznamo brže. U novinarstvu je konkurencija užasna, a naslovi o nasilju prodaju novine. ZnaĆØi, kad se neÅ”to dogodi mi to saznamo u odnosu na prijaÅ”nje stanje.
Drugo, živimo u vrijeme kada se roditelji nemaju vremena baviti svojom djecom, odnosno, nemaju im vremena objasniti i pokazati ljubav, i isto tako objasniti pojam bližnjega.
TreƦe, dobar dio roditelja su i sami poput svoje djece, odnosno djeca preuzimaju osobine svojih roditelja, kao Å”to ih preuzimaju i psi od svojih vlasnka.

Kako ovo drugo i treƦe sprijeĆØiti, a to smatram osnnovnim uzrocima nasilja ne znam. Kako novac tu može pomoƦi isto ne znam ...
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ne može lova konkretno pomoƦi, naravno,
onaj podatak je bio samo za ilustraciju koliko država kao takva
drži do tog problema ...
jer je opet veeeeliki dio love zavrŔio tko zna gdje
(a ne za Ŕto je bio namijenjen, jer do Ŕkola nije ni stigao) ...

nasilje se u pravilu dogaĆ°a izvan kruga Å”kolske zgrade
(Å”kolska igraliÅ”ta, parkiƦi oko Å”kole - pod odmorom)
te izvan trajanja nastave, na putu do kuƦe i obrnuto ...

tema je komplicirana i kompleksna ...
ali tema o kojoj bi valjalo promiŔljati ...
ili se to nas ne tiĆØe ?

sike

PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 13:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako govorimo o nasilju u Ŕkoli,da bi doŔlo do nekih pomaka mislim da mora proraditi bolja edukacija i odnos roditelji-profesor.
Roditeljski sastanci itekako mogu biti znaĆØajni po tom pitanju pa da se umjesto raspravlja samo o loÅ”im ocjenama i neopravdanim satima, mislim da bi s etrebalo viÅ”e razgovarati o ovoj temi, i to ne samo ako je dijete kojeg od tih roditelja u pitanju veƦ preventivno razgovarati a onda i ĆØiniti
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Dibidus

PostanoPostano: pet 25 stu 2005, 15:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja veƦ razmiÅ”ljam, Å”to ako se neki mulac iživljava nad mojom dobro odgojenom djecom?
Uf, uf, ... to je problem.
Najbolje mu izmlatiti oca i majku, ili?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceAIMYIMMSNMICQ [Vrh]
klara

PostanoPostano: sub 26 stu 2005, 11:30
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Ako govorimo o nasilju u Ŕkoli,da bi doŔlo do nekih pomaka mislim da mora proraditi bolja edukacija i odnos roditelji-profesor.
Roditeljski sastanci itekako mogu biti znaĆØajni po tom pitanju pa da se umjesto raspravlja samo o loÅ”im ocjenama i neopravdanim satima, mislim da bi s etrebalo viÅ”e razgovarati o ovoj temi, i to ne samo ako je dijete kojeg od tih roditelja u pitanju veƦ preventivno razgovarati a onda i ĆØiniti

radi se, sike, radi ...
organiziraju se radionice za roditelje, predavanja ...
i znaÅ” kakav je odaziv? ...
nikakav ...
razredi broje uglavnom 25-32 uĆØenika, a doĆ°e niti desetak roditelja ...
a i uglavnom doĆ°u oni ĆØija djeca su ok ...
prijavljivanje roditelja Centru za socijalnu skrb zbog zanemarivanja
i djeteta i roditeljskih dužnosti je krajnji korak
i na njega Ʀe se malo tko od nastavnika (profesora) odluĆØiti ...

ajmo iskreno - bi li bilo tko od vas podnio prijavu protiv roditelja,
ako zna da je nakon toga velika vjerojatnost da Ʀe biti
ugrožen (fiziĆØki) ili on ili ĆØak njegovo dijete?

ĆØitav sustav vrijednosti je izvitoperen ...
promatram osmaÅ”e (i mlaĆ°e srednjoÅ”kolce) ...
žalosno, ali istinito - danas si frajer ako profu gaĆ°aÅ” kredom ...
in si ako puÅ”iÅ” na ulaznim vratima Å”kole ili doĆ°eÅ” oblokan na sat ...
kad ostaneÅ” do 5 ujutro vani onda si cool ...
al, moraÅ” se i napit da bi bio totalni cooler ...
povuƦ malo marice il pocuclat bonkase - e onda si faca ...
danas nisi frajer ako nemaÅ” ukor uĆØiteljskog vijeƦa ...
(a i ta kazna po sebi je postala totalno stupidna, mrtvo slovo na papiru) ...
ako si meĆ°u onim egzemplarima koji nisu u tom Ć°iru
prolaziÅ” takvu torturu svojih vrÅ”njaka da ti se želudac zgrĆØi ...
jer onda si Ŕtreber, papak ... freak kojeg treba zaobilazit u Ŕirokom luku ...
i pit mu krv na slamku dok ne prolupa i prikloni se veƦini ...
a ako joÅ” ideÅ” u crkvu i ne sramiÅ” se otvoreno to priznat - onda si totalni luzer ...

takva je stvarnost u sredini u kojoj živim ...

Coje

PostanoPostano: sub 26 stu 2005, 17:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

PriliĆØno crna slika, Klara. Ako je kod tebe - onda možeÅ” misliti kako je u krajevima bližim Zapadu... MeĆ°utim, nije to ni loÅ”e. Uskoro Ʀe biti pravi vjernik biti prava avangarda - avangarda na koju Ʀe samo malo njih moƦi i htjeti pristati i zbog toga Ʀe biti visoko cijenjenei - kao Å”to se avnagarda i cijeni u demokratsko-anarhiĆØnim sustavima,... Embarassed Shocked

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Gogi

PostanoPostano: sub 26 stu 2005, 21:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se mene pitalo ja bi za tih 20 000 kn u skole uveo video nadzor ili web kamere (roditelji bi s posla mogli gledat sto im djete radi u Ŕkoli). Snimljene kadrove nasilja koristio bi kao ozbiljan argument za OZBILJNE mjere.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Coje

PostanoPostano: sub 26 stu 2005, 23:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gogi napisa:
Da se mene pitalo ja bi za tih 20 000 kn u skole uveo video nadzor ili web kamere (roditelji bi s posla mogli gledat sto im djete radi u Ŕkoli). Snimljene kadrove nasilja koristio bi kao ozbiljan argument za OZBILJNE mjere.

To su uĆØinile srednje Å”kole! Rekao bih da je stopa nasilja u tim ustanovama znatno spuÅ”tena. Ljudima baÅ” nije ugodno kada ih se snima 24 sata na dan... ma koliko se god pozitivno izražavali o "big brotheru"... Cool Cool Cool

MeĆ°utim, joÅ” uvijek ostaje put prema kuƦi, wc, ulica,... KljuĆØ leži u odgoju za prave vrijednosti i iskreni humanizam. Dok se to ne rijeÅ”i vladat Ʀe pravilo: "tko jaĆØi, kvaĆØi"...

http://www.kumi.hr
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Tonka

Spol: neodrešen
PostanoPostano: ned 27 stu 2005, 13:53
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å kola može pomoƦi, ali ĆØinjenica je da je bez podrÅ”ke roditelja teÅ”ko, gotovo nemoguƦe. Klara ima pravo, roditelji koji se žele potruditi obiĆØno imaju djecu koja ne stvaraju probleme. Koliko god se govori da je Å”kola odgojno-obrazovna ustanova, najveƦe pravo i obavezu da odgajaju imaju roditelji. Å kola bi u odgojnom pogledu trebala biti samo oslonac roditeljima. Nažalost, postoje sluĆØajevi kada roditelji sve prepuÅ”taju Å”koli, kada roditelji jednostavno ne vide u kakvim je problemima njihovo dijete.
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Natty

PostanoPostano: ned 27 stu 2005, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A na joÅ” veƦu žalost postoje roditelji koje uopƦe nije briga Å”to im dijete radi i gdje je...

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Tonka

Spol: neodrešen
PostanoPostano: pon 28 stu 2005, 7:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

BaÅ” tako...
sike

PostanoPostano: čet 08 pro 2005, 23:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sad i uĆØenici povlaĆØe nož na profesore..StraÅ”no!
Ne znam koji dan,ali policija je feŔtala jer je proŔao jedan dan u Hrvatskoj bez nasilja
Kao da živimo u Bronxu

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
klara

PostanoPostano: pet 09 pro 2005, 0:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

prije ĆØetiri godine u Varaždinu je ubijen profesor ...
naravno, odmah je doletio "krizni tim" iz Ministarstva u Ŕkolu,
proveo tamo tjedan dana,
no na tome je sve ostalo ...
nikada nitko kasnije nije niti pitao kakva je situacija
u toj Å”koli nakon tog dogaĆ°aja ...

nakon svakog takvog incidenta
svi su puni velikih obeƦanja i velikih rijeĆØi,
velikih projekata i velikih planova,
a uvijek sve zavrŔi po onoj staroj:
pojeo vuk magarca ...

veƦ nakon par dana se "slegne praÅ”ina" ...
...i tako do slijedeƦeg incidenta ...

Daniel

PostanoPostano: pet 09 pro 2005, 19:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Najžalosnija stvar je u tome Å”to je to postalo dijelom naÅ”e svakodnevnice. Pogledajte malo novine i vidjeti Ʀete da se barem jednom tjedno u Hrvatskoj dogodi napad na uĆØitelje i profesore. tragiĆØnost je veƦa Å”to u tome sudjeluju i roditelji u jednakom broju kao i uĆØenici.
Predugo smo živjeli u uvjerenju da smo sigurna i mirna zemlja. Mislim da ĆØinjenice ukazuju na neÅ”to sasvim drugo a mi svi, poĆØevÅ”i od mene prvoga, svaki dan na takve vijesti reagiramo s ĆØuĆ°enjem. place
Natty

PostanoPostano: pon 12 pro 2005, 8:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da mi ne živimo u uvjerenju da smo sigurna zemlja koja je to nekada i bila, nego smo zakoraĆØili na najniže grane kapitalizma. Ovo je posljedica kada novac postane naÅ” bog. Sve nosi svoje. Jedni su postali tirani, a drugi žive u strahu.

Bog je milosrdan, spor na srdžbu i pun dobrote.
Daniel

PostanoPostano: pon 12 pro 2005, 22:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, a oni koji to joÅ” misle svakim danom se uvjeravaju da bÅ” viÅ”e nije tako. tuzan Nije samo novac problem, nego je problem i u konstantnoj degradaciji svih moralnih vrijednosti, jer obiĆØno su bogate zemlje i tzv. druÅ”tva blagostanja druÅ”tva s malim postotkom kriminala. Problem je u tome Å”to viÅ”e ne postoji respekt prem iĆØemu i Å”to su se moralne vrijednosti srozale na niske grane. tuzan
heartsong

PostanoPostano: sub 14 sij 2006, 21:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ova tema mi je odliĆØna, ali mi nekako fali konkretni sluĆØajevi iz naÅ”e okoline. Sve ĆØitamo iz novina ili gledamo na televiziji.
A mislim da se te stvari najviŔe deŔavaju upravo nama pod nosom.

Dali ste vi možda ikada bili žrtvom nasilja? recimo u Ŕkoli, gdje su djeca veoma okrutna... ja znam da sam nekoliko puta dobila nogom, ili pak pljusku...
Dali ste bili svjedokom možda nekog veƦeg nasilja?

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
merkat

PostanoPostano: ned 15 sij 2006, 1:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živjeti u blizini disco kluba....odakle poƦeti... place

Najgore je bilo kad bi bilo pucnjave....

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
sike

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 16:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

spavanko

Postano: ned svi 09, 2004 20:51
--------------------------------------------------------------------------------

evo ja po prvi put na ovom dijelu foruma i odmah otvaram temu: upravo procitah da je neke bilo na Kozali (vidi vise ovdje)
sta je bilo?

Daniel

Postano: ned svi 09, 2004 21:18 Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

Evo sada sam proĆØitao o ĆØemu se radi, pa to je grozno i zabrinjavajuƦe, u kratko vrijeme veƦ su dvije crkve u rijeci oskvrnute, prvo kapucinsaka Gospe Lurdske a sada i Sv. Romualda i Svih Sveti. To me posebno zabrinjava Å”to su obje crkve u mome kvartu. Mislim da je preoĆØito o Ʀemu se radi i tko to radi.

Srki

Postano: ned svi 09, 2004 21:52

Ovaj tekst me Å”okirao. Ne znam Å”ta se ovo dogaĆ°a, i to u naÅ”em gradu. Sve gore postaje...

Sanders

Postano: ned svi 09, 2004 21:57

A tako ti je to, nas grad je koma sto se tice vjere, tamo gdje nema Njega dolazi onaj odozdola..

Daniel

Postano: ned svi 09, 2004 22:01 Naslov:

Nažalost ali ovo Å”to si rekao Sanders je živa istina. SjeƦate li se kada su prije nekoliko godina oskvrnuli rijeĆØka groblja, isto tako su okretali križeve i razbijali grobove. To nam veƦ mnogo govori da zlo u naÅ”em gradun djeluje organizirano.

Sanders

Postano: pon svi 10, 2004 11:15 Naslov:

A je..Svaki grad svoje prilike i neprilike, pogotovo veci gradovi...Samo je zalosno kada cujem i neke roditelje kako govore protiv crkve, i onda jadnu djecu filuju sa svakakvim herezama...

sike

Postano: pon svi 10, 2004 13:48

ali jaci smo od takvih koji to cine!zasto?pa jer imamo najjace oruzje uz sebe - Njega!

Daniel

Postano: pon svi 10, 2004 15:21

Tako je Sike, ali nažalost ovakvi dogaĆ°aji te ne mogu ostaviti ravnoduÅ”nim, pogotovo ako su uĆØestali.

Jo

Postano: pon svi 10, 2004 15:21

E zato postojite vi da molite i sirite dobro u svom gradu! Sike je dobro rekao: imate(mo) Njega! A da mi je znat tko je jaci ako je On s (n)vama??

maja-zagreb

Postano: uto svi 11, 2004 14:28 Naslov:

ajme, stvarno grozno, sad sam procitala...
bas sam danas pisala zadacnicu na temu "Ljubav je jaca od svega", i stvarno - nema vece istine. On je uz vas!!! Drzite se!!!

Helena

Postano: sri svi 12, 2004 15:21

Evo i mena na ovu temu s informacijama! Sumnja se da su pristalice sotonista iÅ”arali crkvu i nacrtali križeve okrenute naopaĆØke. OĆØevid, na poziv gosp. Ivice ƈavara, uĆØinila je rijeĆØka Policijska uprava, ali rezultata joÅ” nema. Ovo nije usamljan sluĆØaj, jer je nedavno provaljeno u kapucinsku crkvu. Kako niÅ”ta nije otuĆ°eno, sumnja se kako je cilj i ovog vandalizma bio namjerno uniÅ”tenja sakralnog objekta.
Ja sam tim zlodjelom zgrožena i dira me kao krÅ”Ć¦anku svaki takav ĆØin. S druge strane, trebamo se moliti za te poĆØinitelje, da im dragi Bog da pameti da progledaju, a ne tonu joÅ” dublje u svoju duhovnu bijedu.

sljuncica

Postano: sri svi 12, 2004 20:12

Mislim da smo svi ovakvim grozotama zgrozeni, i jos vise time jer mi zivimo u takvom svijetu, sve ide na gore i gore...
Ali sigurna sam da mlitvom, mozemo barem malo uciniti, i pomoci tim ljudima, kao sto je Helena rekla...I jos nesto, cim nas ima vise, jaci smo...

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Mash

PostanoPostano: pon 20 ožu 2006, 14:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Stavljam ovdje UĆØenikov post sa teme "Ja i nasilje" : (uz anketu)

Citat:
U zadnje vrijeme se moze dosta ĆØitati o nasilju koje je prisutno na svim razinama naÅ”eg druÅ”tva i nepravdi vezanoj za to.
Konkretno sad mislim na sluĆØaj onog ZET-ovog vozaĆØa kojega je neki mladiƦ ĆØim je uÅ”ao u autobus napao metalnom Å”ipkom, a na kraju je sudac dosudio da su i jedan i drugi krivi za naruÅ”avanje javnog reda i mira i time de facto izjednaĆØio agresora i žrtvu. (A i u obitelji sam imao jedan sliĆØan sluĆØaj, sa istom vrstom presude).
A i opƦenito Å”to mislite o strahovladi nasilja koja sve viÅ”e vlada, gdje u strahu da nas ne bi zapamtili pa nam se jednom osvetili ĆØesto ne usudimo mjeÅ”ati u takve stvari i pomoƦi nekome u nevolji.
Kako mi možemo utjecati na to da se smanji val nasilja koji je zavladao, tu nasilnost koja je napunila Å”kolske hodnike i sliĆØno?

"Iskustvo nas uĆØi
da je ljubav jaka i nesavladiva kao smrt"

papa Grgur IX. sv.Elizabeti

banana

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 14:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, u danaÅ”nje vrijeme je nasilje veliki problem. Posljedice fizičkog nasilja su vidljive i teÅ”ke. Ćesto se na meti nasilnika nalaze oni koji ''nemaju snage'' za ''borbu'' ili oni koji se po nećemu istiću iako ni to viÅ”e nije pravilo.
Al' mislim da velike posljedice ostavlja i ono ''psihicko nasilje''...
He, pogotovo kod nas, ''lijepŔega spola''...ogovaranja, ignororanja, razne spletke i laži. Sve to može ostaviti posljedice na nekoga osjetljivijega kao i na onog najjaceg.
Pitanje kako to suzbiti mi se ćini vrlo kompliciranim... danas već klinci od malih nogu gledaju crtiće u kojima se ubijaju i tuku...kao male roditelji ih uće psovati,he pa, to im se ćini onako simpaticno kad kaže neki bebač...
...znam joÅ” iz osnovne Å”kole da su stariji razredi postvljali noge i davali ćuÅ”ke mlađima, a onda kad bi se klinac požalio roditeljima bilo bi frke...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 15:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Pitanje kako to suzbiti mi se Ʀini vrlo kompliciranim... danas veƦ klinci od malih nogu gledaju crtiƦe u kojima se ubijaju i tuku...kao male roditelji ih uƦe psovati,he pa, to im se Ʀini onako simpaticno kad kaže neki bebaĆØ...

Smijem li te molim te (sarkastiĆØno) nadopuniti da tome nisu krivi samo navedeni razlozi za nasilje veƦ i filmovi, glazba,... Rolling Eyes Pa mislim stvarno. Sada Ʀu to konaĆØno reƦi! DOSTA!!! Evil or Very Mad Lako je svima tražiti isprike za sve u drugim stvarima! Koliko god to bilo teÅ”ko za shvatiti SVI SU SI SAMI KRIVI ZA NASILJE KOJI SAMI STVORE (pri tome mislim na to da netko nekoga istuĆØe)!!! NIKAKVI MEDIJI, KOLEGE, RODITELJI, GLAZBA, FILMOVI,...!!! UUUUUUUUUUUURGH!!! Evil or Very Mad Toga sam se veƦ nasluÅ”ao da mi kroz uÅ”i ide! NajlakÅ”e je prebacivati krivicu.
Evo vam neŔto iz mog primjera:
Å kola mi je apsolutna katastrofa i mjesto sakupljanja svakakvog ljudskog oloÅ”a a i ja znam ĆØesto biti napadnut. I naravno, ja kao pravi metalac bi sada trebao ĆØupati srca golim rukama, lomiti kosti, razbijati glave,... NE! Uvijek postoji naĆØin da se problem rjeÅ”i. Bilo da je ono naj gluplje poput izbjegavanja takvih ljudi, bilo da to direktnije rijeÅ”iÅ” (npr. isto odeÅ” na neku vrstu psiholoÅ”kog zastraÅ”ivanja). Moram reƦi da sam veƦ svaÅ”ta pretrpio i da se sam sebi ĆØudim kako to sve brzo zaboravim. Ne znam zaÅ”to je tako. Možda je to dobro, možda ne. Ali poanta je da se može tome oduprijeti uz malo viÅ”e truda. ZAGARANTIRANO!
Ali me ipak vodi u napast, i najviÅ”e zgrozi, kada ĆØujem napade na vlastitu religiju. Evil or Very Mad Tada mi doĆ°e da napravim neÅ”to tipa: "Fists start to fly, SAY GOODBYE!!!" Ali jednom jesam to napravio u osnovnoj i bilo je samo meni gore pa od tada muku muĆØim da ne napravim sliĆØno sr***e. Nije pravedno da se nasilnici izvuku a da ti ko žrtva popijeÅ” krivicu Evil or Very Mad place

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
banana

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 16:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

He Metalac, pa možda i imaŔ pravo...
Upravo je krivo to Å”to na druge prebacujemo krivicu, kada bi svatko preuzeo odgovornost na sebe mogli bi smo viÅ”e napraviti u spriječavanju toga...
Tebi svaka cast zbog toga Ŕto se uspijevaŔ nositi s time...to nije nimalo lako
...nisu ni sve žrtve tučnjave nevine...neke znaju i same isprovocirati napadača,al' postoje i one ''slabije'' koje možda zbog nekih normalnih stvari kao Å”to je noÅ”enje naočala iako pokuÅ”avaju ignorirati napadača budu žrtve ''nasilja''...
Ako se već moramo nekako obračunati neka to bude riječima,a ne Å”akama jako sretan

...he,dosta moga filozofiranja...prijeđimo sa riječi na djelo...otiđimo i pružimo ruku prijateljstva...

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 21 ožu 2006, 16:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Shocked Wow. Imamo ista razmiŔljanja.

Cool Mr. Green

P.S. Hvala na podrŔci, I'm gonna need it. Wink

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema