HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 02 lip 2020, 19:13. Pogledaj neodgovorene postove
Nasilje - stvarnost naŔa svagdanja
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
ucenik

Spol: muško
PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 19:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ali ja nisam rekao da su video igre iskljuĆØivi krivac za nasilnost.
Ali vjerujem da imaju utjecaja.
A isto sam kao Klara isto glavnu krivicu stavio na nesreĆ°ene odnose u obitelji.

Mene ionako viŔe interesira odgovor na ono pitanje Ŕto i koliko se može promijeniti.

Možda da malo konkretnije opiÅ”em onaj sluĆØaj koji se dogodio u mojoj obitelji.

Dakle brat se neÅ”to zamjerio nekim deĆØkima (7-8 razred osnove, a brat je tad bio 2. ili 3. srednje.
Uglavnom jednog su ga pratili i htjeli napasti (njih 15ak) i on se postavio prema njima sigurno i nisu ga se usudili napasti. MeĆ°utim nagovorili su jednog deĆØka (koji je inaĆØe u Å”koli bio na glasu kao problematiĆØan) iz njegove Å”kole da mu se osveti u njihovo ime. I Å”to se dogodilo? Brat se jedan dan vraƦao iz Å”kole i ovaj mu je iz ĆØista mira (nikad prije nisu bili u nikakvom doticaju) priÅ”ao s leĆ°a, okrenuo ga i udario ĆØelom u nos tako da mu je slomio nos. I joÅ” mu se zaprijetio da Ʀe nastradati ako ikome kaže. Tako je brat i pokuÅ”ao doma prodati priĆØu da se grudao sa frendovima i dobio grudom u nos, ali moji su skužili da tu ima neÅ”to viÅ”e i izvukli iz njega Å”to se dogodilo.
Uglavnom bratovi prijatelji su se veƦ poĆØeli dogovarati kako Ʀe negdje doĆØekati tog tipa i osvetiti se, ali moji roditelji su se tome protivili i otiÅ”li urgirati u Å”kolu. Prvi put kad su doÅ”li pedagogu na razgovor pedagog je rekao kako i inaĆØe imaju problema sa tim deĆØkom. Drugi put je veƦ priĆØa bila da i nije tako loÅ”.
Preko Ŕkole je podnesena i prijava policiji.
Znam da su roditelji kontaktirali i majku od tog deĆØka, a ona:"Moj V. da bi to napravio? Ma ne to je nemoguƦe, pa on je tako zlatan deĆØko..."

Uglavnom deĆØko se prvih dva puta uopƦe nije pojavio na roĆØiÅ”tu, a onda kad se i pojavio napriĆØao je nekakve priĆØe da mu je moj brat psovao majku (Å”to nema Å”anse - jednostavno nismo nikad psovali i nema Å”anse da je moj brat psovao njemu majku) i presuda je bila obojica su krivi za remeƦenje javnog reda i mira (takva presuda jako otežava dobijanje viza i sliĆØne stvari). I sad vas ja pitam Å”to u takvim situacijama napraviti?
Znam da se brat joÅ” godinama kasnije borio s tim osjeƦajem kako je prevaren. Kako je on kao žrtva proglaÅ”en krivim?

I kako u takvom sluĆØaju ne biti žrtva? Kako se postaviti? Kako se obraniti u sustavu koji na tako beskrupulozan naĆØin izjednaĆØava agresora i žrtvu?
A da se ne uzme pravda u svoje ruke, jer ruke se danas i prebrzo i prelako prljaju krvlju. Kao da ljudski život uopƦe nema vrijednosti. place place place

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
ucenik

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 19:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ili ovakav sluĆØaj....

Curi se prijeti bivÅ”i deĆØko. Maltretira ju na mobitel, Å”alje prijeteƦe poruke, prijeti se da Ʀe ju iz prikrajka promatrati, prijeti se da Ʀe joj prebiti sadaÅ”njeg deĆØka i sliĆØno i kad se ode požaliti policiji (koji bi nas kao trebali ĆØuvati) njihov jedini odgovor je da ne mogu niÅ”ta dok neÅ”to ne napravi.
Drugim rijeĆØima policija nije tu da djeluje preventivno nego da sankcionira poĆØinitelja nakon Å”to je poĆØinio Å”tetu.
Pa si ti misli...

"NeƦete biti dostojni imena otaca vaÅ”ih,
ako budete dopustili da vas tko otrgne
od peƦine na kojoj je Krist sazidao svoju Crkvu"

bl. Alojzije Stepinac
fat drummer

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 19:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Drugim rijeĆØima policija nije tu da djeluje preventivno nego da sankcionira poĆØinitelja nakon Å”to je poĆØinio Å”tetu.
Pa si ti misli...

lol... ne ne zapravo... policija ne sankcionira nikoga, bar ne u hrvatskoj, to rade sudovi. policija kao Å”to zakon kaže Å”titi život, prava, sigurnost i nepovredivost osobe, Å”titi imovinu, sprijeĆØava i otkriva kaznena djela itd itd...
ali u ovom sluĆØaju policija je u pravu, ne može uĆØiniti niÅ”ta za tu djevojku. jer ne prijeti njoj, veƦ njenom buduƦem momku ili sadaÅ”njem. k.d prijetnje bi bilo kada bi prijetio njoj, ali ne prijeti joj. vsrh je presudio da uĆØestalo nazivanje osobe ne potpada u k.d naruÅ”avanja nepovredivosti doma pa ni tu policija ne može niÅ”ta.
Å”to se tiĆØe prijeteƦih poruka poruke moraju sadržavati ili konkretizaciju zla ili ozbiljnu prijatnju kojom bi se nekoga ustraÅ”ilo ili uznemirilo. valjda je policija proĆØitala te poruke... valjda...
policija je vezana zakonima i mora djelovati u skladu s njima ma koliko se to nama sviĆ°alo ili ne sviĆ°alo.

I am a Jew. Hath not a Jew eyes? hath not a Jew hands, organs, dimensions, senses, affections, passions?
Metalac

PostanoPostano: pon 27 ožu 2006, 19:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mash napisa:
Obrisala sam chat sa žnirancima!

sad možete dalje nastavit sa temom!

molim bez ljutnje!

BVB

Ja nisam baÅ” smatrao da je to bilo zachatavanje teme. A i full mi se svidjela Fat-ova teorija pa mi je baÅ” žao Å”to je pobrisano place No dobro, moderatori su tu da prosude a ne mi pa se neƦu žaliti. Wink

Å to se tiĆØe posta koji je UĆØenik napisao:
Takve zakinutosti su se veƦ svima deÅ”avale, bilo u direktnom ili indiretknom obliku, i svi smo se tada tako osjeƦali. I ja nikada nisam naiÅ”ao na neki pametan odgovor na to pitanje. Jedino sam milijardu puta zakljuĆØio da pravda ne može funkcionirati ako sustav ne funkcionira a sustav ne funkcionira ako ljude nije briga. BaÅ” mrzim kada se stvari tako nadovezuju Evil or Very Mad

metal^n!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: čet 30 ožu 2006, 11:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I ovo je primjer jedne vrste psihiĆØkog nasilja:

Citat:
StraÅ”an prizor doĆØekao je Sanju BartuloviƦ, nastavnicu struĆØnih predmeta u Srednjoj industrijskoj Å”koli u Splitu, kada je u utorak doÅ”la na nastavu u uĆØionicu 3. e razreda, piÅ”e VeĆØernji list. Pred Å”kolskom ploĆØom doĆØekala ju je njezina uokvirena fotografija s crnim trakom i upaljena svijeƦa u obliku križa.

UĆØenici su se potrudili napakostiti profesorici, pa su na ploĆØu izvjesili osmrtnicu s natpisom: "Radosnim srcem javljamo rodbini, prijateljima i znancima da je dana 27. 03. iznenadnom smrƦu preminula naÅ”a draga i voljena Sanja BartuloviƦ. IspraƦaj drage nam pokojnice bit Ʀe 29. 03. na mjesnom groblju Lovrinac."

"Ispod se punim imenima i prezimenima potpisalo svih dvanaest uĆØenika. Iako sam bila Å”okirana i prestraÅ”ena, nisam reagirala, nego sam cijeli sat održala gledajuƦi u svoju osmrtnicu. Samo sam im kazala da su mi napisali krivo ime oca, koji je joÅ” živ, a bila je netoĆØna i godina roĆ°enja. Cijeli sam se sat tjeÅ”ila da to nisam ja. To su maturanti i imaju manje od mjesec dana nastave pa su na taj naĆØin vjerojatno htjeli izvrÅ”iti pritisak na mene, a osmrtnicu su potpisali i uĆØenici koji kod mene imaju vrlo dobre i dobre ocjene", rekla je Sanja BartuloviƦ.

Nakon ovoga, kaže, nema namjeru predavati u Ŕkoli.

Bog moj i sve moje.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: sub 01 tra 2006, 13:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme! Shocked Pa to se ne bi kod nas nikada sjetili, iako smo imali u planu onoj k**** iz matiÅ”e ubaciti osmrtnicu u Novi List. No moram reƦi da je ovo mnogo originalnije buhahahaha

No dobro, nije baÅ” da se naslaĆ°ujem ali trebalo bi okvirno pogledati je li ta uĆØiteljica stvarno toliko grozna da je to zaslužila? No ako nije, onda treba sve od reda iz Å”kole izbaciti te pametnjakoviƦe! Ja smatram da su takve stvari "opravdane" kada se radi o buntu protiv profesora koji stvarno nisu korektni ali kod korektnih profesora to je uvreda. Govorim iz svog stajaliÅ”ta. Iz matematike mi apsolutno niÅ”ta ne radimo, ova si priĆØa u brk (@ Srki: u nos! buhahahaha ) a mi niÅ”ta ne kužimo i stvarno nam se veƦ previÅ”e puta razbahatila jer smo mi, kao fol, krivi za to Å”to ne znamo Evil or Very Mad Pa jesmo li mi tamo doÅ”li da nam ona održi 2 Å”kolska sata s uputama kako odabrati pravog instruktora (to je bila 1. stvar koju je napravila u 1. razredu!!!) ili smo mi tamo doÅ”li da nam ona neÅ”to prenese? Svi znamo koji je odgovor.

metal^n!
sike

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 13:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Užasan je ovaj sluĆØaj ubojstva malog anĆ°ela Tommasa u Italiji,jer je bio bolestan i kao jadan plakao pa su ga ubili udarajuƦi ga po glavi.
Ali postavlja se pitanje kako gledamo na to?
Od kad se ĆØulo za taj sluĆØaj,mnogi koji se deklariraju krÅ”Ć¦anima reƦi Ʀe odmah da tog njegovog ubojicu treba osuditi na smrt,neki kažu oko mene da bi ga trebalo muĆØiti a onda i ubiti..

Zar Ʀemo time zaustaviti Å”irenje nasilja? NE!!! VeƦ ga tim naĆØinom razmiÅ”ljanja joÅ” viÅ”e poticati u sebi i svojoj okolini

A gdje je tu praÅ”tanje,ne osuĆ°ivanje,molitva poput Isusa za tog ubojicu jer mali je veƦ Božji anĆ°eo..

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: pon 03 tra 2006, 15:48
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
A gdje je tu praÅ”tanje,ne osuĆ°ivanje,molitva poput Isusa za tog ubojicu jer mali je veƦ Božji anĆ°eo..

ƈuj, moram ti reƦi da ti veƦi dio svijeta to neƦe tako shvatiti. Znam i zaÅ”to: najlakÅ”e je prvo "oko za oko, zub za zub" i tek onda malo dublje udahnuti i razmisliti. Rolling Eyes
Uostalom, ako roditelji malog Tommasa nisu krÅ”Ć¦ani, komplet sumnjam da Ʀe tako postupiti jer Ʀe smatrati da im to nije utjeha za gubitak sina. A ako jesu, tko zna da li imaju dovoljno snage da uĆØine jedan tako veliki korak (ja baÅ” i nisam siguran da li bi ja to mogao da sam ja u situaciji roditelja).

metal^n!
Srki

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Upravo tako.
Užasno je to Å”to se dogodilo,najviÅ”e za roditelje i sumnjam da roditelj,pa i cijeli svijet može oprostiti nekome za muĆØenje malog djeteta,a na kraju i ubojstvo.
Ako je 2000 djece,i to djece u zatvoru u SAD-u zbog neizravnog sudjelovanja u zloĆØinu ili najobiĆØnijoj kraĆ°i,Å”to onda ovo zaslužuje.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
sike

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Upravo tako.
Užasno je to Å”to se dogodilo,najviÅ”e za roditelje i sumnjam da roditelj,pa i cijeli svijet može oprostiti nekome za muĆØenje malog djeteta,a na kraju i ubojstvo.
Ako je 2000 djece,i to djece u zatvoru u SAD-u zbog neizravnog sudjelovanja u zloĆØinu ili najobiĆØnijoj kraĆ°i,Å”to onda ovo zaslužuje.

Ako je Isus mogao svome neprijatelju,ako su vukovarske majke i žene koje sam susreo ubojicama svojih muževa i djece mogle,onda tko smo mi da ne oprostimo i Ŕirimo mržnju dalje?
Ili bi,da npr.bude referndum o uvoĆ°enju smrtne kazne,zaokružili DA?

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Ili bi,da npr.bude referndum o uvoĆ°enju smrtne kazne,zaokružili DA?

A da, sad! To je veƦ pretjerivanje Sike. Nitko ne kaže da bi bili za smrtnu kaznu (iako bi o tome razmiÅ”ljali da smo u takvoj situaciji) ali ne bi baÅ” mogli odmah oprostiti. S vremenom veƦ da. Ali sigurno ne bez neke vrste kazne.
To je moje miÅ”ljenje. Nisam se naÅ”ao u takvoj situaciji i nadam se da nikada neƦu pa da ne moram o tome odluĆØivati!

metal^n!
Srki

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

OdreĆ°enu kaznu mora dobiti.

JoÅ” gori sluĆØaj je bio u ƈeÅ”koj prije dosta godina kad je jedan monstrum jeo djecu. Ima i toga. ZavrÅ”io je u zatvoru,a poslije ne znam. Shocked

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
sike

PostanoPostano: uto 04 tra 2006, 12:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

IÅ”ao sam u krajnost ali ako u sebi mržnjom i osudom reagiramo na neki nasilni ĆØin,a ne molitvom i opraÅ”tanjem,onda se to nasilje u nama raspiruje i Å”iri,Å”to može dovesti i do takvih krajnosti
Želim reƦi,na primjeru ovog ubojice Tommassa,umjesto da razglabamo kakvom bi ga kaznom trebalo osuditi(za to postoje postojeƦi pravosudni organi na zemlji i Bog na nebu)raĆ°e molimo za duÅ”u tog ĆØovjeka jer Twisted Evil zadovoljno trlja ruke Å”to je ugrabio novu žrtvu u svoju mrežu

Metalac

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 10:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Evo jedan ĆØlanak sa iskon.hr koji Ʀe mnoge sablazniti:
Pred stotinjak djece viÅ”ih razreda koji su ujutro bili na doruĆØku u blagovaonici, ravnateljica Å”kole vrtne je Å”kare bacila na uĆØenicu sedmog razreda, 14-godiÅ”nju Ines I., poĆØastivÅ”i je pritom uvredama koje doista ne dolikuju pedagoÅ”koj struci, piÅ”e VeĆØernji list.
DogaĆ°aj koji je, u OÅ  Josipa Broza u Kumrovcu, izazvala ravnateljica Brankica Zbanatski, prepriĆØao nam je ogorĆØeni roditelj djeteta iz razreda u koji ide Ines. Iz straha za svoje dijete nije želio da mu otkrijemo identitet.
UĆØenici sedmog razreda ureĆ°ivali Å”kolski park. Od kuƦe su donijeli Å”kare za orezivanje. Kad je zavrÅ”io sat, djeca su otiÅ”la u blagovaonicu na gablec. Ines, koja je orezivala ruže, zaboravila je Å”kare vani.
NaÅ”la ih je ravnateljica Brankica Zbanatski. OtiÅ”la je za djecom u blagovaonicu i ljutito zapitala ĆØije su Å”kare. BuduƦi da se mala Ines otprije bojala ravnateljice, nije se usudila priznati da su njezine, no to je dobacio netko sa strane.
Ravnateljica je histeriĆØno podigla glas i poĆØela vikati na dijete. ƈak joj je spomenula oca koji je prije nekoliko godina poginuo u prometnoj nesreƦi. "Bolje je da te otac ne vidi ovakvu smotanu", rekla joj je.
Dijete je briznulo u plaĆØ. Tada je od stola ustala Inesina dvije godine mlaĆ°a sestra te je zagrlila. No ravnateljica je i dalje vikala i vikala: "MarÅ” van, marÅ” van!"
U napadu bijesa na njih je bacila Å”kare kojima je cijelo vrijeme mahala. Å kare su Ines pogodile u nogu, ali je, na sreƦu, nisu ozlijedile. Djeca su veƦ nekoliko dana u Å”oku rekao nam je ogorĆØeni roditelj.
Ako veƦ ne žele reagirati nastavnici i Å”kola, sluĆØaj Ʀe Ministarstvu prijaviti sami roditelji, kaže Inesina mama Å tefica, zbog straha od osvete djeci, nije nam htjela niÅ”ta reƦi. Navodno su je i kƦeri iz straha zamolile da ne poduzima niÅ”ta, piÅ”e VeĆØernji list.
IskonInternet
08.04.2006.

I neka onda netko kaže da u Å”kolama nije problem u profesorima nego u uĆØenicima Rolling Eyes

metal^n!
banana

Spol: žensko
PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 13:23
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, baÅ” sam jutros to pročitala na Večernjakovim stranicama. Ako je istina, stvarno je grozno Shocked . No, kako mi je mama učiteljica uvijek s nekim oprezom pristupam vijestima o profesorima Wink . Na neki naćin njih,vojsku i crkvu se uvijek preko novina želi ocrniti....

Uistinu ima svakakvih profesora. U ovom slučaju ravnateljica koja je postupila stvarno užasno. Izgleda da nije mogla savladati svoje živce. Ja mislim da je to problem nekih profesora. Ćesto svoje frustracije od doma prenose na učenike Mad koji jadni ni krivi ni dužni ispaÅ”taju. Neki ne mogu podnjeti da gradivo koje predaju učenicima nije zanimljivo, a neki samo žele, vole čuti da su ''najgori, najstroži profesori u Å”koli''.
Ali ni učenici nisu baÅ” neka nevinaÅ”ca. Ćesto znaju biti bezobrazni, bahati... Wink

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 13:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

banana napisa:
Ali ni uĆØenici nisu baÅ” neka nevinaÅ”ca. Ɔesto znaju biti bezobrazni, bahati... Wink

Tko? Mi uĆØenici? Ma neeeeeeeeee.... Mr. Green

metal^n!
Mara

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 18:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma, ne sami anĆ°elĆØiƦi.... Wink Recite mi zaÅ”to vi zaboravljate da i onaj s druge strane katedre jest samo ĆØovjek koji ima i probleme i muke i nije uvijek fit. Ja se ne mogu tužiti baÅ” na svoje uĆØenike, ali sam katkada izmoždena tako da se dolaskom kuƦi moram zatvoriti da nikog ne vidim dok ne doĆ°em k sebi. Jeste li i toga svjesni? Barem vi malo stariji od mojih uĆØenika.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
banana

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 19:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hmm...
Pa izgleda da u nekim trenucima to zaboravimo, he pa i mi smo ljudi Wink
A, ZaŔto??
Pa, bit će da želimo da se svi uvijek prema nama odnose savrÅ”eno. Nekada ne želimo prihvatiti da neko od profesora ima loÅ” dan, jer zbog toga njihovog ''loÅ”eg dana'' ćesto mi ispaÅ”tamo. Možda nekada nemamo razumijevanja za njihove probleme, mislimo to im je posao i trebali bi ga obavljati korektno, bez simpatiziranja nekih učenika i sl. stvari...

No, mi učenici smo se već toliko opametili da znamo prepoznati profesorovu volju ćim uđe u razred pa se prema njegovom raspoloženju i odnositi na satu Wink

No, problem je u tome Å”to ima stvarno nepravednih profesora. A, to ne ovisi o loÅ”em danu ili naÅ”em ponaÅ”anju već o osobnosti te osobe.
Al' kao Ŕto si rekla svi smo mi ljudi Wink

P.S Sad sam shvatila da sam pisala u množini. Pa da netko ne bi rekao da govorim umijesto njega ; ovo su samo moja razmiŔljanja.

Bog moj i sve moje!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceMSNM [Vrh]
Metalac

PostanoPostano: sub 08 tra 2006, 22:49
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Slažem se da svatko može imati loÅ” dan. ALI uvijek postoji neka granica koja se ne smije NIKADA prelaziti. Pri tome mislim na gore navedeni sluĆØaj gaĆ°anja uĆØenice Å”karama. Rolling Eyes Pa kada bi to proÅ”lo onda bi svi napravili odmazdu pod krinkom loÅ”eg dana (moja Å”kola bi imala krvoproliƦe svaki dan).
Dakle, moje miÅ”ljenje je da svatko smije imati loÅ” dan (bilo uĆØenik, bilo profesor) ali da pri tome jednostavno NEMA opravdanje za nasilniĆØko, prosto, omalovažavajuƦe i sliĆØno ponaÅ”anje.
Mislim da Ʀe se veƦina sa mnom složiti.

metal^n!
Mara

PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 6:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Potpisujem, ali se to odnosi i na osmrtnice profesorima, a da ne napominjem razbijanje glave ili ubadanje nožem u trbuh.

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 7:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E da, mi uĆØenici stvarno znamo biti gamad, neke profesore ni krive ni dužne izmuĆØimo do bola. Stvar je u tome kaj uĆØenici veƦinu profesora ne gledaju ko ljude koji imaju i svoj život i probleme, nego ih gledaju kao neprijatelje s druge strane linije i borbi (za ocjene) se ne poÅ”teĆ°uje neprijatelja.

Å kola je ratna zona u kojoj se na neki naĆØin sukobljava svijet odraslih i svijet djece... (ili nas koji se soÅ” osjeƦamo kao djeca zeleni)

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Metalac

PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 10:46
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mara napisa:
Potpisujem, ali se to odnosi i na osmrtnice profesorima, a da ne napominjem razbijanje glave ili ubadanje nožem u trbuh.

Dobro ajde, nije ni to od strane uĆØenika fer. Ali recimo u mojoj situaciji, mi bi osmrtnicu (u novinama, iako ni na ploĆØi nije loÅ”e Mr. Green ) napravili kao payback profaƦkoj iz matiÅ”e jer ta stvarno nije fer (razlozi: na prva dva sata matematike nam je objaÅ”njavala kako odabrati instrukcije i kod koga da idemo i ne idemo (!?), objaÅ”njavanje gradiva se svodi na napisani naslov i njeno mumljanje sebi u bradu a kada se potrudi onda pokaže neki prejednostavan zadatak i nakon toga prijeĆ°e na zadatke takvog tipa ali namjenjene za natjecanja iz matematike. Sada neka mi netko kaže da je ona normalna Rolling Eyes ). Stoga bi se moglo reƦi da uvijek postoje neke iznimke Mr. Green Razz

metal^n!
klara

PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 11:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

metalac, jeste li vi ĆØuli za neÅ”to Å”to se naziva prosvjetna inspekcija? Wink
jeste li se bilo kome požalili na ponaÅ”anje dotiĆØne profesorice?
makar i anonimno?
nemoj sad odgovoriti da niste iz straha od "odmazde" ...
ili da inspekcija ne bi niŔta promijenila ... nije u praksi baŔ tako ...

gle, profesora ima svakakvih i to je ĆØinjenica i ne treba ju skrivati ...
isto tako stoji i ĆØinjenica da je manjak i to debeli manjak
profesorskih zanimanja ... a Ŕto misliŔ zaŔto? ... Wink
u srednjim Å”kolama uglavnom rade nestruĆØnjaci ...
zavrÅ”ili su neki srodni faks, no bez sluÅ”anja metodiĆØke (i didaktiĆØke) grupe predmeta ...
nisu nigdje drugdje mogli dobiti posao pa su se lijepo "ulogorili" u Ŕkoli ...
pa se tako dogodi da zato jer Å”kola ne može dobiti struĆØnjaka,
a nastava se mora održavati, frizerka sa zavrŔenim VII. stupnjem
predaje njemaĆØki ...

no, svime ovime smo se podosta udaljili od teme ...
a tko zna, možda i nismo ... Confused
otvara mi se pitanje možemo li neĆØiju nesposobnost da kvalitetno obavi svoj posao
utrpati u kategoriju nasilja ...

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Metalac

PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 11:21
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

klara napisa:
metalac, jeste li vi ĆØuli za neÅ”to Å”to se naziva prosvjetna inspekcija? Wink
jeste li se bilo kome požalili na ponaÅ”anje dotiĆØne profesorice?
makar i anonimno?
nemoj sad odgovoriti da niste iz straha od "odmazde" ...

Ma ĆØak i da se požalimo nekome dogoditi Ʀe se 2 stvari koje nam nisu povoljne:
1. profesor Ʀe saznati tko se žalio (tako se desilo 1.c razredu ove godine u mojoj Å”koli)
2. profesor Ʀe ih doslovno uniÅ”titi (desilo se dotiĆØnom 1.c razredu).
Dakle, "ohrabren" tim ĆØinjenicama ja stvarno nemam razloga da sredim inspekciju. Uostalom, Å”ta ako dobijemo nekoga joÅ” goreg???

klara napisa:
no, svime ovime smo se podosta udaljili od teme ...
a tko zna, možda i nismo ... Confused
otvara mi se pitanje možemo li neĆØiju nesposobnost da kvalitetno obavi svoj posao
utrpati u kategoriju nasilja ...

Nismo se odmakli od teme jer je upravo to glavni razlog nasilja u smjeru uĆØenik-profesor diplomiro Barem je tako kod nas.

metal^n!
klara

PostanoPostano: ned 09 tra 2006, 12:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ajmo stvar postaviti ovako ... Wink

ima nas nekolicina veterana na ovom forumu
koji smo podosta daaaaavno bili srednjojŔkolci ... Mr. Green
zar misliŔ da u "naŔe vrijeme" toga nije bilo u Ŕkolama?
isto tako su postojali profesori koji su maltretirali, omalovažavali,
dolazili pod utjecajem alkohola na nastavu, nisu ni znali ni trudili se objasniti ...
dijelili jedinice ovisno o trenutnom raspoloženju ili simpatijama ...
isto je bilo svega i svaĆØega ... i preživjeli smo ...
i isto su nam ocjene bile važne, ne samo zbog bodova za upis na fakultet ...
a da o pojedinim tiradama sveuĆØiliÅ”nih profesora ne priĆØam ...
isto smo bili puni buntovniŔtva i nas je pljuskao pubertet
i nismo bili cijepljeni protiv svega gore navedenog ...

meĆ°utim, tada nikome nije padalo na pamet stavljati osmrtnice u novine,
odvaliti profesoricu metalnom Ŕipkom zato jer mu je digla živac,
ubiti profesora na parkiraliÅ”tu zato jer je zakljuĆØio jedinicu ...

pokuŔaj promisliti malo o tome ... Wink

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.