HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 22 lis 2019, 19:41. Pogledaj neodgovorene postove
Hrvatski festivali
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Autor Poruka
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: sri 30 stu 2005, 21:46
PostNaslov : Hrvatski festivali
Citiraj i odgovori

Prije su bili bolji,sadržajniji,a danas su pjesme tako loŔe.

Prvenstveno mislim na Doru,Melodije hrvatskog Jadrana,Zadarski festival itd.
A nekad su pjesme bile super. Danas rijetko koja.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
nata

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 01 pro 2005, 22:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

zato Ŕto ljudi nemaju viŔe inspiracije. sve je otpjevano i odsvirano. ja mislim da festivale treba ukinuti.

Ja sam s vama u sve dane - do svrŔetka svijeta!!!
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Namakahea

PostanoPostano: pet 02 pro 2005, 5:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ili jednostavno svi žele osvojiti nagradu... Pa pokuÅ”avaju silom izmisliti neku dobru pjesmu, a postižu suprotan uĆØinak

Od svih festivala joÅ” mi je Radijski najbolji, a Dora... ƈisti Laughing
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
fratar

PostanoPostano: pet 02 pro 2005, 6:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja mislim da su pjesme prije bile bolje zato jer ih ljudi nisu toliko pisali da bi zaradili nego zato jer to vole raditi i ono Ŕto se kaže "za duŔu", a sad ih ih piŔu da bi pobjedili na spomenutim festivalima ili radi zarade.

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pet 02 pro 2005, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

To je Å”teta,ali sve jedno,festivali Ʀe postojati. I ma koliko se mi bunili na takve pjesme. JoÅ” uvijek ostaju oni stari,svima poznati pjevaĆØi.
Oni vraƦaju taj duh proÅ”losti.
Dara

PostanoPostano: sub 03 pro 2005, 22:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

meni su iskreno svi festivali od dore pa nadalje bili super a sad nekkao kao da gube na svom znacenju i tezini,evo do prije 2 godine melodije hrvatskog jadrana su bile i poznate i popularne...i ne samo taj festival,a sad kao da ih ni nema....izgubile su sve znacajke i ono najbolje sta su imale-publiku,realnio gledajuci tako i je jer danas recimo na doru mogu doci samo oni koji su finacijski u mogucnosti,ako me kuzite
Srki

PostanoPostano: sub 03 pro 2005, 22:44
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Melodije hrvatskog Jadrana su bile super do prije 10 godina,pa i prije.
Tada su se pjesme pamtile.
Srki

PostanoPostano: pon 27 vel 2006, 14:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U ĆØetvrtak poĆØinje Dora i traje tri dana.
Opatija je nama RijeĆØanima blizu,no ne znam gdje se mogu nabaviti ulaznice.
Ide li tko? Možda Helena?

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Helena

PostanoPostano: uto 28 vel 2006, 19:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Na zalost (ili na srecu) necu ici jer s klapom nastupam u subotu u unutraŔnjosti nase zemlje (ovo zvuci k'o vremenska prognoza).
Mozda odem u petak, ali iskreno, jedino sto me kod Dore privlaci jesu komentari 'sto je tko obukao'.
Govoreci o festivalima, sinonim za vecinu njih= PRVI PLJESAK! Rolling Eyes
Malo je pjevanja uzivo, jos je manje kvalitetnih pjesama...
Nekad sam pratila Doru. Sjecam se, u mojoj obitelji osobito se pratio Splitski festival... danas... sve je svedeno na 'pjesmuljke'.

Helena
Helena

PostanoPostano: uto 28 vel 2006, 19:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sto se tice karata za Doru, iskreno ne znam ima li ih u TIC-u na Korzu, ali i ako ima, sigurno su skupe. Uostalom, Srki, svjestan si da su one rezervirane za 'glumce'. Ukoliko budem isla, imat cu akreditaciju, a tebi preporucam generalnu probu ako bud eotvorena za javnost. Sjecam se prosle godine da je na generalnoj bilo isto kao i za vrijeme 'live' prijenosa, a graĆ°ani su mogli besplatno pratiti. Ukoliko doznam sutra potrebne informacije, javit cu.

Helena
Srki

PostanoPostano: sri 01 ožu 2006, 22:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma neƦu iƦi,samo sam se zanimao,ali jedne godine Ʀu morati iƦi da vidim uživo kako to izgleda.

Å to mislite,tko Ʀe pobijediti i predstavljati nas u Ateni?

Srki

PostanoPostano: čet 02 ožu 2006, 22:51
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bravo za Danijelu i Ivanu BanfiƦ Å”to su uÅ”le u finale! jako sretan

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 21:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

I kakva je ta Severinina Å tikla, jel ju ko ĆØuo? Laughing

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
ToNkIƦ

PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 23:16
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

jOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOj!!!!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
ImaÅ” na Dorinoj stranici refrene svih pjesama i kad sam ĆØula Å tiklu.....pa nismo valjda tako nisko pali da nas takvo Å”to predstavlja u Ateni! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

"...ON je moj Bog, moj Bog
moja nada moje sve..."

"...ponekad neizgovorene rijechi kazu vishe nego izgovorene...."

Žan
mod team leader

PostanoPostano: pet 03 ožu 2006, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kaj hoƦete, meni je pjesma baÅ” fora Smile
I glupo mi je kad kažu ljudi da vuĆØe na "istoĆØne" melose, to je bezveze, pa jasno se skuži da pjeva na "dalmatinski naĆØin": em klape u pozadini, sviraju gajde, viĆØu "Å”ije-Å”ete"...

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Ycteris

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 8:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

E sad kad sam doŔao, da se malo ispucam. jako sretan

Dora ko Dora, pokazuje svu katastrofu hrvatske estrade. Moram priznat, ove godine je bilo nekoliko stvarno dobrih pjesama. Primjerice Magazin sa "Oprosti mala" i gitaristima mi se jako dopal, Raspashow je isto bio priliĆØno dobar, po mom miÅ”ljenju imaju Å”anse da postanu novi Parni valjak (a veƦ i pjevaĆØa nasljeĆ°uju jako sretan) i Tina Vukov za "Il treno per Genova je isto bila jako dobra. Definitivno najbolju pjesmu ove Dore su imali Kraljevi ulice! I pjesma i pjevaĆØi i scenografija i stil su bili izvanredni, bez ikakve zamjerke. Tom pjesmim bi se potpuno ponosio da zastupa moju zemlju, stvarno su bili izvanredni! Aaaaaali ne, morala je pobjedit Severina! Mislim, melodija po uzoru na narodne pjesme, to je ok, ali rijeĆØi su katastrofa! Pogodite tko ih je napisao: Seve herself! I joÅ” kaj je najgore ona je izrazito ponosna time, kaže "to je jedna izvrsna pjesma", posve ozbiljna. Najbolje je rekao Ibrica za kja je potrebno za pobjedit na Dori: Potrebno je samo puno para, ali ako je stvarno kvalitetna pjesma, ona Ʀe ostati u sjeƦanju! Uglavnom, doĆ°e mi da plaĆØem!
place

Žan napisa:

Kaj hoƦete, meni je pjesma baÅ” fora

Aha, žnaĆØi i ti si jedan od tih! Ja bi se odsad dobro pazio dok spavam da sam na tvojem mjestu... Cool

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Žan
mod team leader

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 10:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ycteris napisa:
Žan napisa:

Kaj hoƦete, meni je pjesma baÅ” fora

Aha, žnaĆØi i ti si jedan od tih! Ja bi se odsad dobro pazio dok spavam da sam na tvojem mjestu... Cool

E brate, kaj žnaĆØi? Od kojih "tih" sam? Shocked Ja reko da mi je pjesma fora, al definitivno nisam da zastupa Hrvatsku na Eurosongu.
Nisam pratio Doru pa ne znam kakve su druge pjesme. Jedino kaj sam ĆØuo je ta Å”tikla. Moj komentar da mi je baÅ” fora odnosio se na melodiju i instrumenstalni dio, dok su rijeĆØi ĆØista žalost... Ali, oĆØito su i ostali ljudi pali na to, pali - ali malo previÅ”e, ĆØim su davali maksimalne bodove Å”apom i kapom Rolling Eyes

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
pingi

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 12:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mislim da je najbolje uopƦe ne komentirati ovogodiÅ”nju Doru, posebice pjesmu pobjednicu, ali eto, ako veƦ moram neÅ”to reƦi, reƦi Ʀu.
Moje miÅ”ljenje je da ta pjesma nema veze s glazbom, a kamoli s hrvatskim folklorom (kako su je veƦ mnogi deklarirali). Za vas koji pjesmu ipak niste ĆØuli donosim jedan mali detalj; naime, jedan dio pjesme nosi tekst: "SojĆØice, djevojĆØice, daj obuci ĆØarapice...", Å”to je ujedno i refren jednog starog, ali poznatog srpskog narodnog hita. Eto koliko je ta pjesma hrvatska... Rolling Eyes
Osobno sam razoĆØarana, jer je definitivno bilo puno boljih pjesama (da ne spominjem Kraljeve ulice, koji su me oduÅ”evili svojom pjesmom). Sve u svemu, grozno. Rolling Eyes
sike

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 14:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sramota za hrvatski narod i Eurosong

Moja Ŕtikla
Jer joÅ” trava nije nikla
Tamo gdje je stala moja Ŕtikla
DoĆ°i, doĆ°i, hop, hop
Hajde, pile moje
Tika, taka, oko pola tri
Å tipnut ƦeÅ” me da se ne vidi
Znam ja dobro takve kao ti
Ɛavoli su tvoji kumovi
Zvrc, zvrc, tražit ƦeÅ” moj broj
Kuc, kuc, kucaj nekoj drugoj
SojĆØice, djevojĆØice, daj obuci
ĆØarapice
Ojda da, ojda da, ojda da da
Sssss seks
Hop, hop, mrk, mrk
Šic, Ŕic, bježi nekoj drugoj
Cupa, cupa, zumba, zumba
Sijeno, slama, sir, salama
Cikla nikla, cikla rikla
Afrika paprika
Zlatan prsten tanki brĆØiƦi....

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 20:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

RIJEƈI SU UŽASNE! Shocked

Ali nekim državama to možda bude dobro pa nam daju bodove. Pjesma ima dobar ritam i samo to,ali nema veze sa folklorom.
A vjerujem da ste svjesni da je to bila namjeŔtaljka!
I nije se tu niŔta moglo makar mi derali živce.

Å teta da je Danijela osvojila malo bodova. place
Karma ili Kraljevi ulice su trebali pobijediti,a i Ivana BanfiƦ je bila dobra.

Ycteris

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 20:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Žan napisa:
E brate, kaj žnaĆØi? Od kojih "tih" sam?

Mislio sam reƦ jedan od tih koji su glasali. Ma zezam te. jako sretan

ƈujte, nije da nema veze s folklorom, melodija i sam naĆØin pjevanja ima puno elemenat folklora. Ali sramote od rijeĆØi...

Ja joÅ” plaĆØem za Kraljevima ulice! place

Daisy Adaire

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 21:13
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ma joj ljudi, ja stvarno ne znam ZAKAJ se tak ĆØudite Å”to je Severina pobjedila! Pa kud god se okreneÅ” svugdje sviraju narodnjaci! Koga god pitaÅ”, užasno puno njih sluÅ”a narodnjake! Iako se neki srame toga priznat... vino ih otkrije... Laughing

I tako, da komentiram Doru... meni je ŽAK imao super pjesmu, i Massimo... Tina Vukov takoĆ°er... dok me Kraljevi ulice baÅ” i nisu neÅ”t oduÅ”evili (iako ste ih vi baÅ” nahvalili...)

Ja sam ĆØula Sevinu Å tiklu prije nekih desetak dana i užasnuta sam bila... ĆØisti turbofolk.. na prvo sluÅ”anje... kasnije sam ju skinula s neta i Å”to ju viÅ”e sluÅ”am to mi je bolja... pa ne možete reƦ da nema neki dalmatinski folklorni Å”tih... istina, rijeĆØi i nisu bog-zna-Å”to, ali ĆØemu ĆØuĆ°enje... znamo tko ih je napisao... možda Ʀemo ĆØak i imati neke Å”anse u Ateni... sliĆØan je melos...

Uostalom, tko Ʀe sluÅ”ati rijeĆØi?! Svi Ʀe gledati Severinu (ne možete reƦ da nije zgodna i da nije imala dobar nastup) i one njene pjevaĆØe u noÅ”njama... a ako Ʀe pjevat na hrvatskom, kužit Ʀe je samo naÅ”i Slaveni... zato nema razloga za brigu...

Uostalom, za Euroviziju ne treba imati dobru pjesmu... Svi se sjeƦamo Tonyja...

p.s.
ako netko zna neki link gdje se mogu besplatno downloadati pjesme s Dore, neka ga napiŔe ovdje... thx Wink

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Daisy Adaire

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 21:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

evo, ovo sam upravo procitala na t-portalu pa prenosim... bas sam se krasno nasmijala kako je covjek iskren!

DORA 2006.

HoƦemo gusle!
Nakon druge polufinalne veĆØeri Dore 2006. veƦ se može naslutiti tko su favoriti, ili bolje reĆØeno, tko je favorit. U proÅ”loj godini hrvatska pop glazba zaglibila je u najveƦu krizu. ProroĆØanstvo koje je netko izrekao krajem devedestih poĆØelo se ostvarivati 2005. godine
Kako stvari stoje, glazbena konkurencija Ʀe se joÅ” dugo koprcati pod Severininom Å”tiklom
Kako stvari stoje, glazbena konkurencija Ʀe se joÅ” dugo koprcati pod Severininom Å”tiklom
Naime, bilo je reĆØeno (ili napisano) da Ʀe ĆØudnovati mutant-klon po imenu hrvatska pop glazba pokleknuti pred turbo folkom s kojim je veƦ tada poĆØeo koketirati. BuduƦi da krv nije voda, a na Balkanu kroz žile ljudi ne teĆØe ni keltska ni germanska krv, proroĆØanstvo je imalo dobre Å”anse da se ostvari.

Protekla godina je to i dokazala, jer je samo u glavnom gradu broj folkoteka premaÅ”io broj svih ostalih specijaliziranih glazbenih klubova. Popularno zvani 'narodnjaci' postali su imperativ noƦnog života velegrada. Tko bar jednom nije zakoraĆØio, primjerice, u Ludnicu, Pashu i sliĆØna mjesta ne raĆØuna se da je živio noƦni život protekle godine.

U tom kontekstu Dora 2006. je najavljivana kao povratak domaƦeg popa na velika vrata, iako je inaĆØe poznatija kao domaƦi cirkus u kojem se bira glavni klaun koji Ʀe braniti domaƦe boje na europskom glazbenom natjecanju poznatom pod nazivom Eurosong.

Kraljevi ulice se bar ne srame svog stila odijevanja, jer umogoĆØemu predstavljaju realni standard hrvatskih glazbenika

VeƦ godinama se izabiru pjesme i izvoĆ°aĆØi koji se trude prikazati nas u ĆØudnim superlativima pa je u tom smislu svaka sezona pratila svjetske trendove (bolje reĆØeno trĆØala za njima) ne bi li, ako niÅ”ta drugo, preskoĆØili joÅ” jedne kvalifikacije za ulazak na europsko glazbeno prvenstvo iduƦe godine.

Dakle u proljeƦe 2006. u zraku se osjetilo da je konaĆØno doÅ”lo vrijeme da padne maska glazbene kulture na stereoidima, bar po pitanju Eurosonga. Ukratko, ĆØekala se ludost i raspaÅ”oj koji bi i standardom uljuljkane Europljane potjerali na veselo cupkanje na stolu. Kao i uvijek u povijesti, dobrovoljca je teÅ”ko naƦi.

Prva polufinalna veĆØer donijela je uglavnom dezorijentirane glazbene zvjezdice koje pojma nisu imale kojoj strani se prikljuĆØiti. Oni koji su koketirali sa zapadnim popom i rockom bili su previÅ”e anakroni, odnosno izgubljeni u vremenu i prostoru.

Magazin na kakav nismo navikli - uŔtogljeni i ozbiljni

Halo izvoĆ°aĆØi, godina je 2006, pop glazba su Coldplay, James Blunt, David Gray! Ako nemate love za CD-e, neka vam netko to sprži. Zar stvarno mislite s tim vaÅ”im pjesmuljcima bez glave i repa na europsko glazbeno prvenstvo. Zar su svi cijepljeni od refrena? Kako je moguƦe napraviti pop stvar od tri minute, a da refren ispari nakon tri sekunde iz glave sluÅ”atelja kad pjesmuljak zavrÅ”i? Ako je to muzika za klince, treba imati na umu da su danaÅ”njim klincima i Ramonesi prebanalni.

Dakle tko god je pokuÅ”ao 'prismrdjeti' Zapadu, unaprijed je osuĆ°en na propast, jer se doslovno radi o promaÅ”enom stoljeƦu. Možda je najbolji primjer anakronizma Massimo ĆØija bi solidno izvedena pjesma imala dobre Å”anse, ali 1974. ili 1975. godine. Sistemom zdravo razumske eliminacije ĆØinilo se da su ostali u igri oni koji su igrali na folk, pardon, etno kartu.

Ali i tu su se mnogi pokazali slabi, jer joÅ” uvijek igraju igru po nazivu 'Bi - ne bi'. Svjetski prvaci takvog hrvatskog licemjernog autohtonog glazbenog stvaralaÅ”tva svakako su HuljiƦevi puleni GraÅ”o, Magazin, Danijela i Jelena, a približila im se i Ivana BanfiƦ.

Ova zadnja je svoj 'Ć°ir' ledene kraljice uklopila u suludi breakbeat kombiniran sa slavonskim tamburicama, ĆØudnovatu kombinaciju za koju joj treba odati poĆØast. JoÅ” samo da nije imala izraz lica 'Å”to ja to pjevam?', možda bi i uspjela umrtvljene i zabave željne Europljane natjerati da se bar poĆØeÅ”u.

Glazbeni genijalci su stvarno eksperimentirali i ove godine: dva violonĆØela i violina - jesu li to nove Bond djevojke? Ne, to su GraÅ”ine prateƦe gudaĆØice

O HuljiƦevoj genijalnosti su veƦ skoro i knjige napisane, ali ipak ga treba ponovno spomenuti. Pulen broj jedan, Petar GraÅ”o, opet je izvodio poznate grimase Othela na samrti, ali bi i vrapci nadglasali njegove glasnice. Usto, majstor koreografije (vjerojatno gospon HuljiƦ) složio mu je do sada neviĆ°enu kombinaciju gudaĆØa; dvije violonĆØelistice i violinistica izmeĆ°u njih. Genijalno! Sigurno je sve uvjerio kako to daje poseban sklad pred kamerama, a kako to zvuĆØi i ima li ta kombinacija smisla jest, kao i do sada, apsolutno nebitno.

Magazin su bili posloženi u unplugged kombinaciju kako bi dobili na težini i ozbiljnosti. Kakav promaÅ”aj! Kao zadnja nada autohtonog seljaÅ”tva za kraj prve veĆØeri ostala je Danijela. Po glazbi je oduvijek nudila sliku kao da je roĆ°ena na pola puta izmeĆ°u Istanbula i Splita, pa je bilo logiĆØno oĆØekivati narodnjaĆØki ispad 'a la Vuco'. MeĆ°utim niÅ”ta. Izvrtjela se izmeĆ°u ĆØetiri ĆØuvara harema (ili samuraja) i zanatski odradila melos koji nije dodirnuo ni seljake ni intelektualce. Bitno da ona i GraÅ”o nisu bili u istom hotelu jer se ne podnose. Jakog li skandala!

Jelena Rozga je nastupala obje veĆØeri, prvu s Magazinom, drugu u tek zapoĆØetoj solo karijeri. Pozovite Guinnessa!

Najpozitivnija lica druge polufinalne veĆØeri bili su Kraljevi ulice, vesela družina koja inaĆØe na Trgu bana JelaĆØiƦa uspjeÅ”no uveseljava ZagrepĆØane koji se vraƦaju vikendom s Dolca. Sjetni starogradski biser, ali nedovoljno za Europu. Vjerojatno su pozvani kako bi podigli moral klonulim 'talentima'.

I veƦ kad se ĆØinilo da je potpuno izgubljena nada da imamo ponuditi Europi neÅ”to pamtljivo, izaÅ”la je Ona sa svojom Å”tiklom. OliĆØenje Carmen iz Bizetove opere, crna kosa i pogled koji je rendgenski skenirao dvoranu i kamere.

Danijela je patentirala živi stalak za mikrofon

Otpjevala je možda najbizarniju pjesmu koja je ikad napravljena u pop glazbi na ovim prostorima, i trijumfirala. Severina je svima pokazala koji je smisao rijeĆØi 'muda'. Iako ih nema, ona se jedina usudila na kvantni skok koji nije viĆ°en do sada ni na jednoj Dori.

'Carmen' je sa sobom imala zbor ojkavaca i jednog (nazovimo ga) guslara. Kraljica trasha. Koliko god su svi prethodnih dana ismijavali 'njezinu Å”tiklu', nakon sinoƦnje izvedbe dala je i žiriju i publici razlog za naprezanje moždanih vijuga. Jer jedino ona ima neÅ”to Å”to gojazna i standardom ulijenjena Europa nije vidjela.

Ponudila je razgoliƦeni balkanski kiĆØ u punom sjaju. Toliki kiĆØ, da bi se ĆØak moglo govoriti i o umjetnosti. Kakve li se samo nesluƦene kombinacije otvaraju, ako ona ode na Eurosong. Postoji li trenutno u Hrvatskoj zabavniji eksperiment od njezinog nastupa na europskom glazbenom prvenstvu?

Nacija je odavno pod njezinom Å”tiklom, zaÅ”to ne staviti i Europu na sliĆØnu kuÅ”nju? ZasiƦeni svime, možda su upravo u ovom trenutku spremni za gusle. Tko god bio pobjednik u subotu naveĆØer, sigurno je jedno, a to je da Ʀe lako glazbeno prednatjecanje Dora 2006. biti zapamƦeno jedino po Severininoj Å”tikli.

Live. Love. Laugh.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: ned 05 ožu 2006, 22:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nisam mogao vjerovati kada sam ĆØuo da ova cajka ide na Eurosong, ne znam jelo ovo za smijati ili za žaliti. Shocked
Ovo me podsjeƦa na onoi kada je skoro lepa Brena zavrÅ”ila na Euroviziji sa "Sitnije Cile sitnije", samo postoji bitna razlika ova pjesma nije iÅ”la na Eurosong a "Å tikla ide." Shocked

Bog moj i sve moje.
Srki

PostanoPostano: pon 06 ožu 2006, 10:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ima i istine u tome. Tko danas gleda kvalitetu pjesme-rijetki,bitno je da je izvedena dobro.
Ako malo pogledate unazat par godina,zadnje 4 su bile pobjednice s upeĆØatljivim scenskim nastupom,dok tekst nije bogzna Å”to.
Prva je bila Latvija,plagijat na Rickyja Martina,ali scenski nastup zapažen.
Druga je bila Turska,vjerojatno najbolja od ove 4,sa jako dobro osmiŔljenim scenskim nastupom.
TreƦa Ukrajina,rijeĆØi se stalno ponavljaju,pjesma nema ni glave ni repa,sve se mijeÅ”a,ali ima atraktivnu pjevaĆØicu i nastup.
ƈetvrta GrĆØka,kao da sam sliĆØnu pjesmu veƦ negdje ĆØuo,a možda je i bila namjeÅ”tena pobjeda. Tko Ʀe ti ga znat.

I Å”to da kažemo kad je sve poremeƦeno.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.