HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: čet 24 lis 2019, 2:49. Pogledaj neodgovorene postove
Nekad i sad
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Dali su prije 20-tak godina ljudi viÅ”e držali jedni do drugih i do nekih moralnih i druÅ”tvenih vrijednosti?

a) nisu 
10%
 10%  [ 4 ]
b) isto kao i sada 
17%
 17%  [ 7 ]
c) jesu 
72%
 72%  [ 29 ]

Ukupno glasova : 40

Autor Poruka
sike

Spol: muško
PostanoPostano: čet 12 sij 2006, 11:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jesi li ti meĆ°u onima koji su nestrpljivo ĆØekali 7 i 15 za crtiƦ prije spavanja? Ili si meĆ°u malo starijima koju su ĆØekali da zavrĀ¹i kako bi mogli poslati klince na spavanje i u miru gledati Dnevnik? CrtiƦ nije (samo) za vrtiƦ! CrtiƦ u 7 i 15 na 1. programu je institucija uz koju su se smijali, veselili, uĆØili i odrastali ljubitelji animiranih junaka svih generacija.
Danas je ta tradicija naĀ¾alost prekinuta.

Mnogi su mi stanovnici Baltazar-grada i cijele Hrvatske pisali i traĀ¾ili pomoƦ. Mislio sam... mislio... i dosjetio se!

Predstavljam ti prosvjednu mejlodavku iliti peticiju na http://www.u7i15.com ! UpiĀ¹i svoju e-mail adresu i daj doprinos povratku crtiƦa na javnu televiziju u njihovom starom dobrom terminu na prvom programu! Zajedno moĀ¾emo reanimirati crtiƦe na Hrvatskoj televiziji!

Tvoj
profesor Baltazar

P.S. PoĀ¹alji ovo pismo na Ā¹to viĀ¹e adresa kako bi Ā¹to viĀ¹e malih i velikih potpisalo protestnu mejlodavku i pokazalo odgovornima da ozbiljno Ā¾elimo neozbiljne sadrĀ¾aje na javnoj televiziji!

Danijela Martinovic
+ 385 (0) 1 6177 055
+ 385 (0) 91 6177 018
danijela.martinovic@b4b.hr

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ci ci ci cipeliƦi! jako sretan

Bio je joÅ” jedan paĆØiƦ,ne znam da li sa ljuskom jajeta na glavi,ali stalno je tražio mamu.
InaĆØe,ponekad pogledam Harvey Toonse,to su isto stari crtiƦi.

A Pepe le Few? Zekoslav je jedan od najboljih.

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
merkat

PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 14:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Arabeska ?
ƈeÅ”ka serija, ma to se sjeƦaju samo metuzalemi kao ja... Rolling Eyes

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
pingi

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 14:15
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SjeƦa li se tko Branka Kockice? jako sretan
merkat

PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 14:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U sveeetu postoji jedno carstvooo...u njemu caruje drugarstvoooo...u njemu je sve lepo, u njemu je sve nežnoooo u njemu se sve raaaduuujeeeee... kuƦe su od ĆØokoladeee a prozori od marmeladeee..... Wink

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
fratar

PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 15:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pingi napisa:

Znate li da ta serija ponovo ide na Srpskoj televiziji, i to nove epizode! jako sretan

"A sada: ostaju vjera, ufanje i ljubav
- to troje -
ali najveƦa je meưu njima ljubav." 1 kor 13,13

andjelcic
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web straniceYIMMSNMICQ [Vrh]
pingi

PostanoPostano: pon 16 sij 2006, 15:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

fratar napisa:
pingi napisa:

Znate li da ta serija ponovo ide na Srpskoj televiziji, i to nove epizode? jako sretan

Meni je tata rekao da imaju serije nedjeljom u 18:30, ali ja tada radim. place place place
Srki

PostanoPostano: uto 31 sij 2006, 23:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nekad je u mom vrtu rasla viŔnja,rodna,a sada je viŔe nema. place

Daniel

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 11:18
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Mnogo toga vieÅ” nema. Drugo vrijeme druge stvari nosi. place Confused Razz
sike

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 13:17
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ako se sjeƦamo iz svoje proÅ”losti samo televizije,onda sebojim za ovu naÅ”u generaciju..
A joÅ” viÅ”e ako se i vama kao meni ĆØini da su nekad ljudi imali veƦu želju za komunikacijom nego danas.Nema viÅ”e djece ispred zgrada da se igraju po cjeli dan kao prije 15-ak godina,Å”to je onda ĆØangrizavim babama-udovicama s 1.kata iÅ”lo na živce pa su nas tjerali,poljevali vodom..Sad ako proĆ°e maĆØka ispred zgrade i zamjauĆØe,to je sve Å”to se vani može ĆØuti.IgraliÅ”ta su sve praznija..Sve manje ljudi u zgradama idu jedni drugima u posjete,vise u kuƦnom ogrtaĆØu i traĆØaju..
Kao da se sve viÅ”e povlaĆØimo u svoj vlastiti svijet..ali zato Tv niÅ”ta manje ne gledamo nego prije i sve živo znamo Å”to se prikazuje..A ne znamo kako nam je prvi susjed,jel živ,zdrav..

Zadnja promjena: sike; čet 02 vel 2006, 23:09; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 23:03
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da, baÅ” svi navalili na televiziju. A da stvar bude bolja kao dijete viÅ”e sam bio vani nego kuƦi.

Citat:
Å”to je onda ĆØangrizavim babama-udovicama s 1.kata iÅ”lo na živce pa su na stjerali,poljevali vodomo..Sad ako proĆ°e maĆØka ispred zgrade i zamjauĆØe,to je sve Å”to s evani može ĆØuti.IgraliÅ”ta su sve praznija..Sve manje ljudi u zgradama idu jedni drugima u posjete,vise u kuƦnom ogrtaĆØu i traĆØaju..

Kad se samo sjetim ekipe, Paja, Alfons, obitelj Bego, pijani SaviƦ, muž i žena Å injor koji nam je probuÅ”io loptu, a tek Rožina i njezine babe, viÅ”e smo mi njima sranja napravili nego Å”to su oni nas gnjavili. Rožina je imala papagaja, znakovitog imena Embarassed Laughing , ime je previÅ”e prosto, stalno je bila u kuƦnoj haljini i priĆØala s papagajem. Paja i Alfons, ona velika i debela, puÅ”ila je k'o turĆØin a Alfons mali i s grbom. A da ne govorim o babama koje su zalazile dolazile kod moje none. mas to su bili dani, stalno vani, stalno neke ideje, neke gluposti, smjeha i zezancije nikada dosta.

Evo me uhvatila neka nostalgija za tim vremenima. JoÅ” kad se sjetim kuƦica koje smo gradili, sjeĆØanja samo naviru.... usamljen place tuzan Ali Å”to je tuje, imati ovakva sjeĆØanja stvarno je "kapital." Wink
sike

PostanoPostano: čet 02 vel 2006, 23:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da,sve stoji s lijepim nostalgiĆØnim sjeƦanjima od kojih Ʀemo uvijek na neki naĆØin živjeti al ovo napisah da se zapitamo gdje je nestala ta komunikacija izmeĆ°u nas,koja je krasila tu ne baÅ” daleku proÅ”lost..
Gdje smo pogrijeŔili?

Daniel

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 7:29
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Gdje smo pogrijeÅ”ili? Ne znam, teÅ”ko je dati pravi i cjeloviti odgovor na to pitanje. Mislim da je kljuĆØni trenutak nastupio prije 15 godina kada smo odbacujuƦi sve Å”to ne valja odbacili i puno toga dobroga. Nekako smo bili skloni brzo prihvatiti zapadne vrijednosti i norme ponaÅ”anja, ali ne one dobre strane nego one koje ne valjaju. Na nama je da se propitamo želimo li tako dalje, pogotovo mi koji znamo kakvi su ti odnosi bili dok smo bili mlaĆ°i.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 8:19
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Eh, to su bili dani! Ja ne bi svoje djetinjstvo na selu ni za Å”to mijenjao! Ja sam ujutro izlazio iz kuƦe i ni me nekad bilo nutra sve do naveĆØer. I redovito sam svaki dan doÅ”el zmazan ko prase. jako sretan Ma to je bila uživancija! A vidim sad da veƦ moj mlaĆ°i brat i puno viÅ”e vremena provodi zatvoren u kuƦi makar ga ĆØesto zvali va da idu igrat koÅ”arku il nogomet. Tolko smo svi zatvoreni sad po kuƦama, neki zbog nedostatka vremena, a neki sad veƦ i zbog obiĆØaja...

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: pet 03 vel 2006, 12:47
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Tolko smo svi zatvoreni sad po kuƦama, neki zbog nedostatka vremena, a neki sad veƦ i zbog obiĆØaja...

Žalosno tuzan ali istina.

Ja sam kao mali mjesec dana provodio u Dalmaciji a mjesec dana u Meưimurju. Bilo mi je super. Laughing Redovito bi dolazio kuƦi prljav, tako da me nona s vrata odnijela ravno u kadu. Razz
Daniel

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 23:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajde ljudi, pa niste valjda svi posenilili, zar se nitko ne sjeĆØa dobrih starih vremena? Pogledajte samo kako se cijelo naÅ”e druÅ”tvo promjenilo od naÅ”eg djetinjstva. Shocked Ima i te kako toliko toga o ĆØemu se može priĆØati od promjene u mentalitetu do glazbe, sporta, tv reklama, filmova, serija, života opƦenito... Razz A da ne govorim o Å”kolskim danima. Laughing
klara

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 23:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pronaŔla sam dva stara teksta koja progovaraju baŔ o ovome ...
jesu poduži, ali vrijedi proĆØitati i porazmisliti ...

ā€¦.Paradoks naseg vremena kroz povijest je da imamo veƦe zgrade, ali kraƦe živce...
...Ŕire puteve, ali uza glediŔta... troŔimo viŔe, ali imamo manje... kupujemo viŔe, ali uživamo manje...
... imamo veƦe kuƦe i manje obitelji... viÅ”e pogodnosti, ali manje vremena...

Imamo viÅ”e diploma, ali manje razuma... viÅ”e znanja, ali manje rasuĆ°ivanja, viÅ”e struĆØnjaka, ali ipak viÅ”e problema... viÅ”e medicine ali manje zdravlja... pijemo previÅ”e, puÅ”imo previÅ”e, troÅ”imo nesmotreno, smijemo se premalo, vozimo prebrzo, previÅ”e se ljutimo, prekasno liježemo, ustajemo previÅ”e umorni, ĆØitamo premalo, gledamo TV previÅ”e, i molimo se prerijetko... umnogostruĆØili smo naÅ”e imetke, ali smanjili svoje vrijednosti... govorimo previÅ”e, volimo prerijetko... i mrzimo preĆØesto.

NauĆØili smo kako preživljavati, ali ne i živjeti... dodali smo godine životu, ali ne i život godinama. Stigli smo sve do Mjeseca i natrag, ali imamo poteÅ”koƦa da prijeĆ°emo preko ulice, upoznati novog susjeda. Osvojili smo vanjski prostor, ali ne i unutarnji prostor. Napravili smo velike stvari, ali ne i bolje stvari.

OĆØistili smo zrak, ali zagadili duÅ”u. Savladali smo atom, ali ne i svoje predrasude. PiÅ”emo viÅ”e, ali uĆØimo manje. Planiramo viÅ”e, ali postižemo manje.
NauĆØili smo žuriti, ali ne i ĆØekati. Gradimo viÅ”e kompjutera koji sadrže viÅ”e informacija, proizvode viÅ”e kopija nego ikad, ali mi uživo komuniciramo sve manje i manje.

Ovo su vremena brze prehrane i spore probave, velikih ljudi i sitnih karaktera, brzih zarada i plitkih odnosa. Ovo su dani dviju plaƦa, ali viÅ”e razvoda... luksuznijih kuƦa, ali uniÅ”tenih domova... Ovo su dani brzih putovanja, viÅ”ekratnih pelena, moralnosti koja se može odbaciti, jednodnevnih predstava, preteÅ”kih tijela, i tableta koje ĆØine sve od hrane, da utiÅ”aju, da ubiju.

Ovo je vrijeme kada ima mnogo toga u izlogu, a nista u skladiÅ”tu. Vrijeme kada vam tehnologija moze donijeti ovu priĆØu, i vrijeme kada možete odabrati hoƦete li je podijeliti s nekim ili samo obrisati.

uĆØiniti dobro, a zatim otiƦi bez buke ...
klara

PostanoPostano: pon 06 vel 2006, 23:22
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

i onaj drugi, koji govori o djetinjstvu ...

Ne mogu vjerovati da smo uspjeli!
Prema onome Ŕto kažu danaŔnji pravnici, psiholozi i birokrati, svi mi koji smo bili djeca u 60-ima, 70-ima i ranim 80-ima,
vjerojatno ne bismo trebali biti živi.

NaÅ”i djeĆØji kreveti bili su obojeni kriĆØavim bojama na bazi olova.
Nismo imali zaÅ”titne poklopce ili brave na boĆØicama lijekova, vratima i
ormariƦima, a kada smo se vozili na biciklu, nismo imali kacige.
Kao djeca, vozili smo se u automobilima bez pojaseva i zraĆØnih jastuka.
Pili smo vodu iz cijevi u vrtu, a ne iz boce. Užas!
Jeli smo kolaĆØe, kruh i margarin i pili gazirana slatka piƦa, ali nikada nismo bili debeli, jer smo se stalno igrali vani.
Dijelili smo jedno gazirano piƦe sa ĆØetiri prijatelja, iz jedne boce, i nitko od toga nije umro.
Provodili smo sate gradeƦi male automobile iz raznoraznih otpadaka i
onda se spuÅ”tali niz brdo, da bismo onda otkrili da smo zaboravili na koĆØnice.
Nakon Å”to smo se nekoliko puta zabili u grmlje, nauĆØili smo rijeÅ”iti problem.
OtiÅ”li smo od kuƦe ujutro i igrali se cijeli dan, vraƦali smo se kuƦi kada bi
se upalila uliĆØna svjetla. Nitko nije mogao s nama razgovarati cijeli dan.
Nismo imali mobitel. Nezamislivo!
Nismo imali Play Station, Nintendo, X-Boxes, video igrice, 99 satelitskih programa na televiziji,
filmove na videu, surround sustav, mobilne telefone, kompjutere ili Internet chatove.
Imali smo prijatelje! IzaÅ”li smo van iz kuƦe i naÅ”li ih.
Igrali smo graniĆØara i ponekad bi nas lopta zbilja zaboljela. Padali smo s drveƦa,
znali smo se porezati, slomiti kost ili zub, i zbog tih nesretnih sluĆØajeva
nije bilo nikakvih sudskih tužbi. To su bili nesretni sluĆØajevi. Nitko nije bio
kriv osim nas.
Tukli smo se i udarali jedni druge, dobivali masnice i nauĆØili kako da ih prebolimo.
IzmiŔljali smo igre sa Ŕtapovima i teniskim lopticama, i iako nam je bilo
reĆØeno da Ʀe se to dogoditi - nikome nismo iskopali oko.
Vozili smo se na biciklu ili proÅ”etali do prijateljeve kuƦe, pokucali ili
pozvonili na vrata, ili samo uÅ”li i popriĆØali s njim.
Igrale su se razne igre i nisu svi uŔli u ekipu. Oni koji nisu, morali su
nauĆØiti nositi se s razoĆØaranjem.
Neki uĆØenici nisu bili pametni kao ostali i nekada su pali razred i morali ga ponavljati.
Testovi se nisu prilagoĆ°avali iz bilo kojeg razloga.
NaŔi postupci su bili samo naŔi.
Posljedice su bile oĆØekivane.
Sama zamisao da nas roditelji vade iz nevolje ako smo imali problema u
Ŕkoli ili sa zakonom bila je nezamisliva. Oni su zapravo podržavali Ŕkolu i
zakon. Zamislite to! Užas!
> > > Ova generacija je proizvela neke od najboljih preuzimatelja rizika, rjeŔavatelja problema i izumitelja, IKADA. !
> > > Imali smo slobodu, neuspjeh, uspjeh i odgovornost i nauĆØili smo se s time nositi.

Mara

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 7:36
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ajme, ĆØega je joÅ” sve bilo - u mom djetinjstvu i mladosti!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Daniel

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 12:27
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klara, tekstovi su ti super. Mislim da je u kratkim crtama prikazano ono Å”to smo imali i ono Å”to smo dobili i imamo. Stvari su stvarno takve kako su tu napisane. Kratko reĆØeno izgubili smo puno, a novim generacijama nismo prenijeli niÅ”ta ili jako malo.
Srki

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 12:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako se zove ono gazirano piƦe na bazi naranĆØe koje smo kupovali u staklenim zelenim bocama...je li Stil? Laughing

Daniel

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 12:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Je, i bio nam je super, gdje je onda bila fanta. Nismo bili tako izbirljivi kao danas. Cola je bila u staklenim bocama kao i Pepsi, velike od litre i pol i male od pola litre. Limenke su bile luksuz koji smo si priuŔtili kada bi iŔli u Trst.
klara

PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 12:43
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

nastavak slijedi na temi o roditeljstvu ... Wink

Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: uto 07 vel 2006, 15:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Klaro, ovaj drugi tekst je izvrstan! Kak je to bilo super nekad, moram priznat da mi je sad stvarno žao djece koja neƦe doživjeti puno toga i time jako puno propustiti i ne imati priliku nauĆØiti neke stvari na jedan takav prirodan naĆØin svojstven nikome do DJECI! tuzan

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Srki

PostanoPostano: sri 08 vel 2006, 23:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A albumi koje smo skupljali?
Od svih njih živuƦi je joÅ” jedino Životinjsko carstvo.
Bio je i neki Životinjski svet. Imam ga.

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš urešivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.