HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: pon 22 srp 2019, 12:26. Pogledaj neodgovorene postove
Nekad i sad
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeęa tema
Pitanje : Dali su prije 20-tak godina ljudi viÅ”e držali jedni do drugih i do nekih moralnih i druÅ”tvenih vrijednosti?

a) nisu 
10%
 10%  [ 4 ]
b) isto kao i sada 
17%
 17%  [ 7 ]
c) jesu 
72%
 72%  [ 29 ]

Ukupno glasova : 40

Autor Poruka
Mara

Spol: žensko
PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 7:41
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ha, ha i ja i vrlo nedavno sam s unukom opet skupljala Životinjsko carstvo!

Ljubi i ĆØini Å”to hoƦeÅ”
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Daniel

Spol: muško
PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Živootinjsko carstvo, neŔto Ŕto je obilježavalo djetinjstvo svakog klinca, ne znam tko ga nije skupljao. Pogotovo onaj stari album, ovaj novi mi je bez veze. Confused

Vjerujem da je naÅ”a djetinjstva obilježilo puno viÅ”e stvari nego samo crtiƦi i Životinjsko carstvo? Question Sami odnosi meĆ°u ljudima bili su nekako drugaĆØiji, normalniji, bez svake idealizacije ali viÅ”e smo bili upuĆØeni jedni na druge nego danas, a da ne govorim o druženjima i idejama koje su nam padale na pamet u igri. Pitam vas, kada ste posljednji puta vidjeli curice kako igraju cip-cop, preskaĆØu lastik (gumi-gumi), kako se djeca igraju lovice ili skrivaĆØa, rade kuĆØice od granja ili onih klasiĆØnih igara mame i tate, plicajca i lopova?
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
Mara

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 12:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A kauboja i indijanaca?

Daniel

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 12:54
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Igrali smo se mi i partizanja i Nijemaca. Laughing
sike

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 12:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Å to mislite o onoj Å”to se ĆØesto ĆØuje: "Nekad se bolje živjelo,veƦe blagostanje.." ???

Gospodine,kome da idemo?Ti imaÅ” rijeĆØi života vjeĆØnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 15:14
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

GraniĆØar mi je bila odliĆØna igra,a tek dan-noƦ! Laughing Laughing

GENIJALNO!

Vjeruj u ljubav u dobru i zlu
Daniel

PostanoPostano: čet 09 vel 2006, 18:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Å to mislite o onoj Å”to se ĆØesto ĆØuje: "Nekad se bolje živjelo,veƦe blagostanje.." ???

Mislim da je to samo jedna fraza koja ide u prilog odreĆ°enim politiĆØkim grupacijama, ali nikako ne može stajati. Ne može se poreƦi da su prava radnika nekada bila poÅ”tivana i da je radniÅ”tvo u svakom pogledu imalo zaÅ”tiƦeno svoja prava, ali s druge strane iÅ”lo se u takve krajnosti da su se radna mjesta ĆØak izmiÅ”ljala, kako bi se pred svijetom pokazalo kako u ondaÅ”njioj Jugoslaviji nema nezaposlenosti. Sada smo se suoĆØili s podsljedicama tog umjetno održavanog sustava gospodarske stabilnosti, koji se jednostavno potpuno uruÅ”io pod naletom surovog kaptalistiĆØkog, ĆØitaj tržiÅ”nog, gospodarstva. Nekada je sustav funkcionirao tako da je Partija bila ta koja je mislila za naroda, a sada pojedinac mora misliti i brinuti sam za sebe. nestanak te jedne lažne sigurnosti sigurno je ostavio traga kod generacija koje su najžeÅ”Ć¦e pogoĆ°ene promjenama provedenim u poslijednjih 15 godina. S druge strane o kakvom blagostanju mi govorimo, za jednu obiĆØnu perilicu za rublje trebao si jamca, za kupiti televiziju trebao si jamca, viÅ”e od 50% televizija bile su krajem 80-tih crno-bijele, naveliko se kupovalo u Trstu, pitam se zaÅ”to sada toga viÅ”e nema, da ne govorim o automobilima, svaki prosjeĆØni graĆ°anin mogao si je priuÅ”titi yugo ali neÅ”to bolje puno teže, a tek trgovine, oni silni redovi za mlijeko i benzin, nestaÅ”ica deterdženata, kave, i ĆØega sve ne. Gdje je onda to blagostanje o kojem se priĆØa.
merkat

PostanoPostano: pet 10 vel 2006, 16:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Prije su uvijek bile neke restrikcije, tito je dobivao neke kredite kako bi država funkcionirala ali smo tada bili i zaduženi ko grĆØka ( zaÅ”to grĆØka ? ) pa kad je umro poĆØelo je ( moje djetinjstvo ) bit ono ...inflacija, red za crni kruh, nema kave, nema ĆØokolade, sirup mjesto soka koji sam viĆ°ao samo na izletima sa Å”kolom itd...
Sad bar možeÅ” jeftino kupit al svaÅ”ta, jedino Å”to hrana i benzin ( sad ga bar ima ) su skupi...istina da prije nije bilo toliko nezaposlenih ni sirotinje ali nije nit bila situacija da se sva roba radi u kini, taiwanu singapureu...vremena su se promijenila i da je danas komunizam živjeli bi loÅ”ije jel sve te tvornice i radni narod nebi mogao biti konkurentan i propao bi unatoĆØ neznam kakvim kreditima....druga je stvar Å”to Ʀe nas ubit truli neoliberalizam i sad smo izmeĆ°u dva maĆØa, komunizam i liberalizam, izmeĆ°u dva dreka - proljev !
Komunizam je zatirao vjeru i ubijao a liberalizam na suptilniji naĆØin ju gazi davajuƦ prostora sektama koje i jesu u toj poziciji da bi zgazili crkvu, al lijepo je Isus rekao Petru....uzalud vam trud sviraƦi... Cool

Å to Ʀe mi život bez vjere ?
Å to Ʀe mi vjera bez života ?
Daniel

PostanoPostano: ned 12 vel 2006, 20:55
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ZnaĆØi da smo si ti i ja merkat generacija. ja sam se rodio tri-ĆØetiri tjedna nakon Titove smrti. Vidim da i ti pamtiÅ” sve one nestaÅ”ice. Znam samo da je moj djed svako jutro ĆØekao u redu za mlijeko, naime u Hrvatskoj ga nije bilo, pa je stari znao donijeti mlijeko iz Slovenije ili Srbije kada je iÅ”ao na poslovni put.

Citat:
Komunizam je zatirao vjeru i ubijao a liberalizam na suptilniji naĆØin ju gazi davajuƦ prostora sektama koje i jesu u toj poziciji da bi zgazili crkvu, al lijepo je Isus rekao Petru....uzalud vam trud sviraƦi...

Ovo stoji. ƈak mi je draži otvoreni sukob u komunizmu nego ovo Å”to se sada provodi.

SjeĆØa li se tko svih onih praznika koje smo morali obilježavati? Mislim da je svaki rod vojske imao svoj dan koji smo morali obilježavati u Å”koli, pa zatim Dan Mladosti, 29. novembar, 1. maj i ne znam koji viÅ”e ne. Shocked
sike

PostanoPostano: uto 14 vel 2006, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SjeƦam se da nas je skoro svaki drugi dan razglas u uĆØionici prekidao zvukom sirene najavivÅ”i da je umro neki nositelj partizanske spoemnice..

kad smo kod odlazaka u crkvu u vrijeme komunizma,sjeƦam se da je crkva bila prepuna svake nedjelje,svake je godine puno klinaca primalo sakramente..Nikad nismo imali nikakve neugodnosti,pa ni u Å”koli,ulici..

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: uto 14 vel 2006, 13:28
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Partizanskih spomenica sam bio poÅ”teĆ°en ali svih moguƦih praznika nisam. Prvo sirena, pa onda neka udarniĆØka pjesma, zatim prigodni program i onda neka pionirska pjesma. ja sam se priĆØestio 1988./89., bilo nas je dosta, ali se sjeĆØam da nas je jako malo iÅ”lo na vjeronauk. Iz moga razreda svega 10 od 25.
Mara

PostanoPostano: uto 14 vel 2006, 14:33
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Hm, sjeƦam se tamo nekih davnih, srednjoÅ”kolskih dana kada nas je iz cijelog razreda dvoje (2) iÅ”lo u crkvu. Nije da smo baÅ” neke probleme imali, nije nam nitko trgao lanĆØiƦe, ali smo bili gledani s dosta skepse. A na faksu su me gledali kao osmo ĆØudo. Bila su to neka vremena kada su se studenti okupljali na tri mjesta u Zagrebu - sv. Blaž, Kaptol i Palma.

Daniel

PostanoPostano: sri 15 vel 2006, 7:45
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja sam pohaĆ°ao vjeronauk u vrijeme kada je pritisak na Crkvu veƦ popustio, samo svjedeno nismo priĆØali u Å”koli o Crkvi i vjeri, nije nam bilo jasno Å”to se dogaĆ°a ali svi smo nekako znli da Å”kola nije mjesto na kojem se priĆØao o vjeronauku. Isto je bilo i s BožiƦem, manji dio nas bi na Badnjak i BožiƦ bio kuƦi dok su drugi bili u Å”koli, nismo imali problema jer je uĆØiteljica blagonaklono gledala na vjeru, ali znam da u drugom razredu nije bilo tako. NiÅ”ta nam nije bilo jasno ali mi smo za blagdane bili kuƦi. Razz

Å to se tiƦe faxa mislim da se situacija nije puno promjenila, možda se danas viÅ”e javno iskazuju vjerski osjeƦaji ali oĆØuvati svoja vjerska uvjerenja u takvoj sredini jako je teÅ”ko. Pogotovo kada se povede pitanje o moralu i posluÅ”nosti crkvenom vodstvu, ljudi su toliko puni predrasuda koje su posljedica jednog potpunog vjerskog neznanja.
sike

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Da se malo prisjetimo.. jako sretan

Ljudi koji su sada upisali fakultet, rodeni su 1987.
Za njih je Tito tamo neki lik iz povijesti.
Dan Republike 29. 11. ?????
Stafeta mladosti je vjerojatno neki reality-show.
Nikada nisu bili primljeni u pionire.
Nikada nisu primljeni u Omladinu.
Ivo Lola Ribar - bit ce neki novi pjevac.
Nikada nisu culi za imena Tihi ili Prle. Bosko Buha je jednako apstraktan.
Nikada nisu pozdravljali sa: 'Za domovinu s Titom! - Naprijed!'
op lista nadrealista - neki novi Ć¼ber-slikari?
U Sarajevu je stvarno bila Olimpijada?
Irak i Iran u ratu - ma daj, kada?
Dvije Njemacke - Halo?!?!
Pokret Nesvrstanih - nit' homo, nit' metro, a?
U njihovom zivotu AIDS postoji oduvijek.
ZX Spectrum je stariji od njih.
Izraz: 'Zvuci kao pokvarena ploca' njima nista ne znaci, jer vecina ih
nikada nije ni vidjela gramofon.
CD se nasao na trzistu 4 godine prije njihovog rodenja.
Zaista su postojali crno-bijeli televizori?
Video postoji oduvijek.
Nikada nije postojao TV bez daljinera.
Rodeni su u godini kad se na trzistu pojavio walkman.
Par-nepar. Neka egipatska matematika?
Naden je Titanic. Zar se ikada izgubio?
Michael Jackson je nekada bio crn?
Nikada nisu culi imena kao Sirimavo Bandarinajke, Kurt Waldheim, Wojciech Jaruzelski, Alija Sirotanovic...
Ti su ljudi prije dvije godine stekli pravo glasa

Žan
mod team leader

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Top lista nadrealista - neki novi Ć¼ber-slikari?

Laughing Laughing Laughing
Top lista nadrealista - Ɛuro i druÅ”tvo, legendeeee hop
Imam negdje na cd-u top listu, baÅ” Ʀu je sad pogledat Cool

I ovo je malo napadaĆØki prema mojoj generaciji. Kaj se hoƦe s tim reƦ? Da smo tupi i glupi?? Shocked Shocked E pa nije istina. Istina da je uvijek bilo onih koji ne žive u svom vremenu i nemaju pojma kaj se dogaĆ°alo u povijesti, al 1986-87. generacija zna dobro te stvari koje su nabrojene...

Hm... istina govorim u svoje ime, al ipak Confused Cool Wink

Po ovom Ʀe svi znati da ste moji uĆØenici:
ako budete imali ljubavi jedni za druge!
(Iv 13, 35)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
heartsong

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 14:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Da se malo prisjetimo.. jako sretan
Ljudi koji su sada upisali fakultet, rodeni su 1987.

ispravak netoĆØnog navoda. Neki su roĆ°eni i 1986. godine.

sike, hvala, osjeƦam se balavo... Laughing Laughing Laughing tuzan tuzan Embarassed

A ĆØujte... Neki su ĆØuli za ve te stvari. Ali moj stariji brat bi nekim "starijim" forumaÅ”ima mogao napisati jednu takvu pjesmicu. Da ne govorim o mojem tati. A danas bih i ja, roĆ°ena 1986. mogla nekim mlaĆ°im forumaÅ”ima napisati neke stvari za koje nikad nisu ĆØuli.

Nekad su bili crtiƦi iza 19h. Samo mi to fali. I da, nekad si u Podravkinom diskontu mogel kupiti ĆØak vreƦu od 10 kila ĆØokolina. To vrijeme je proÅ”lo.

tuzan tuzan tuzan tuzan tuzan

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trĆØi boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, duŔo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
UtoĆØiÅ”te.
ivoo

PostanoPostano: čet 16 vel 2006, 21:38
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Sike a kad je drug tito skuhao svinjsku glavu kad su roditelji otiŔli
ili kad je pas spasio druga tita u bombardiranju Drvara
a tek kad su mu podmetali bombu u penkali ali ih je on prozreo Wink
I tih priĆØa iz davnina se malo tko sjeƦa Razz
Daniel

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 7:25
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Citat:
Nikada nisu culi imena kao Sirimavo Bandarinajke, Kurt Waldheim, Wojciech Jaruzelski, Alija Sirotanovic...

Povijesne face, pogotovo Alija SirotanoviƦ, udarnik iz vremena prvce i zadnje petoljetke u Jugoslaviji, kasnije nanovĆØanici od 20 dinara. Laughing

Citat:
Sike a kad je drug tito skuhao svinjsku glavu kad su roditelji otiŔli
ili kad je pas spasio druga tita u bombardiranju Drvara

PriĆØe o Titu, obavezna lektira u 3. razredu osnovne Å”kole, bila je i ona priĆØa o Å”eƦeru i titovoj braĆØi, a od stare mu napravili teÅ”ku partizanku, a žena bila obiĆØna pobožna ženska.
Srki

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 7:52
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A oni svi auti?

ViÅ”e ne viĆ°am Renault 5 po cestama,a di su Lada,stari Mercedes i BMW.
Stari Mercedes mi je bio najljepŔi auto.
Ovi danaŔnji automobili su svi nekako isti,a one prijaŔnje smo znali razlikovati.

heartsong

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 8:02
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

ha ha ha ma joÅ” ih ima, to su naizgled neuniÅ”tivi auteki, ali ni jedan ne traje vjeĆØno...

ljudi bi ih i vozili, ali ih viŔe nema.... ne rade. Laughing Laughing Laughing

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Daniel

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 8:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Meni su old timeri super, pogotovo oni proizvedeni prije Drugog svjetskog rata. One socijalistiĆØke katastrofe su mi koma, a i nekad popularno zvana "Diana" mi je jedan od najružnijih auti, uz citoroenovu "Žabu." Buba mi je jako lijep auto, pogotovo cabriolet.
heartsong

PostanoPostano: pet 17 vel 2006, 10:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

buba je predivan auto... imala sam prilike vozit ju jednom. Ajme, ko da voziÅ” laĆ°u na otaĆØima...

A fiĆØek? Laughing Laughing Laughing Laughing

Zar svejedno je?

UtoĆØiÅ”te.
Ycteris

Lokacija: tamo gdje sunce sije, kiŔa pada i ljubav Božja vlada
PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 8:24
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Pa ĆØuj, po pitanju opnog popisa, roĆ°en sam 87., joÅ” nisam upisao faks al viÅ”e od pol ovih stvari znam...

A oldtimeri su luuuuuudi! Sam ĆØekam da se moj stari Golf 1 proglasi oldtimerom! Kaj taj stari auto sve ni proÅ”el! Sad jadan stoji iza uÅ”e nemre vÅ”e ni upalit, pod mu propada (doslovno)... Legenda od auta!

Ma SpaĆØek je bil auto, istina u poĆØetku drveni al svejedno auto.. buhahahaha

VeƦe ljubavi nitko nema od ove: da tko život svoj položi za svoje prijatelje. (Iv 15,13)
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailMSNMICQ [Vrh]
Daniel

PostanoPostano: sub 18 vel 2006, 9:26
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

SimpatiĆØno mi je jada pogledam neke stare fotke, od prije 15 - 20 godina, pa kad vidim kakvu smo odjeĆØu nosili, aute koje amo vozili... neki dan sam naletio na jednu fotku moga Muzeja od prije negdje oko 15 godina, smjeÅ”ni su mi bili auti parkirani ispred, tri - ĆØetiri yuga i jedan prastari citroen. FiƦeki su veƦ onda izaÅ”li iz mode a auti sovjetske proizvodnje nikada nisu bili previÅ”e popularni kod nas. Prvi auti zapadnih maraka bili su Fiatovi, poĆØelo je s fiƦekom zatim s Fiat Uno, a ksnije dolazi Punto. najpopularniji su svojevremeno bili "Stojadnini" ili pravim imenom "Zastava 101." Do pred desetak godina bilo ih je dosta ali sada viÅ”e ne možeÅ” vidjeti niti jednoga, valjda nam je standard bolji pa si možemo priuÅ”titi bolje aute. Laughing
Srki

PostanoPostano: pon 20 vel 2006, 22:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

A ti auti su svi isti. Ja ne razlikujem ni jednog. Mad

Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu