HBK forum
Pravilnik FAQ FAQ Pretražnik Pretražnik Članstvo Članstvo Profil Profil Privatne poruke Privatne poruke Registracija Registracija Login Login
Sada je: uto 19 ruj 2017, 16:53. Pogledaj neodgovorene postove
Skijaški skokovi
Započni novu temuOdgovori na temu
Prethodna tema Sljedeća tema
Autor Poruka
Srki

Spol: muško
PostanoPostano: uto 06 pro 2005, 13:30
PostNaslov : Skijaški skokovi
Citiraj i odgovori

Sve čestitke Jakubu Jandi. jako sretan
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mail [Vrh]
sike

PostanoPostano: uto 06 pro 2005, 13:39
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Joj,kako sam volio taj sport nekada! Tadašnja Juga (čitaj Slovenija) je bila jaka: Primož Ulaga, Miran Tepeš, Matjaž Zupan.. Finci su imali legendarnog Mattyja Nykkanena, Nijemci jensa Weisfloga, a Šveđani Olega Bokleva koji je prvi u svijetu raširio skije dok je skakao. Prije su svi skakali sa skupljenim skijama nastranu.

Šteta što Hrvatska nema skakonice i skijaša skakača, mada u Delnicama postoji mala skakaonica.

Gospodine,kome da idemo?Ti imaš riječi života vječnoga!
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: uto 06 pro 2005, 14:09
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Koja nije konkurencija Planici.
sike

PostanoPostano: pet 30 pro 2005, 13:42
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Počela Novogodišnja turneja
Ahonen,prošlogodišnji pobjednik,osvojio prvu od 4 postaje
Po meni je i glavni favorit
Vratio se u vrh i legendarni Takanobu Okabe! jako sretan
Preksutra je nova postaja

Korisnički profilPošalji privatnu porukuPošalji e-mailPosjeti Web stranice [Vrh]
Srki

PostanoPostano: ned 01 sij 2006, 17:37
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

U Garmischpartenkirchenu pobijedio Jakub Janda,drugi Janne Ahonen(nema ozbiljnijeg čovjeka Laughing ),treći Matti Hautamaeki.
merkat

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 13:01
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Kako je prošao jary litmannen ?

Što će mi život bez vjere ?
Što će mi vjera bez života ?
Korisnički profilPošalji privatnu poruku [Vrh]
Namakahea

Spol: žensko
PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 13:56
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Ja se još uvijek nadam da će HRT dati barem prijenos iz Innsbrucka i Bischofshofena tuzan

Inače, moji favoriti su uvijek Kasai i Romoeren... Romoeren je bio super prije dvije-tri godine na Novogodišnjoj turneji, u zadnje vrijeme baš i nema nekih rezultata od njega Confused
Srki

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 14:00
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Romoeren je jučer pokleknuo,zato je Ljoekelsoy bio dobar kad smo kod Norvežana.
Ja sam ovog puta za Jandu da osvoji i turneju i Svjetski kup.
Vrijeme je za Češku nakon Františeka Ježa i Jaroslava Sakale. Cool
sike

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 14:05
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Srki napisa:
Vrijeme je za Češku nakon Františeka Ježa i Jaroslava Sakale. Cool

Umro sam od smijeha kad si njih spomenuo! Laughing
Pa gdje se njih sjeti?

Nije valjda da se onda sjećaš i Bokleva,Weissfloga,Nikenena i Ulage jako sretan

Srki

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Jedino Weissfloga,a tu su i Dieter Thoma,Samo Gostiša,Espen Bredesen te cijela ekipa Finaca: Nieminen,Laitinen,Soininen i Ari Pekka Nikola. Laughing Laughing
heartsong

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 20:59
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:
Finci su imali legendarnog Mattyja Nykkanena, Nijemci jensa Weisfloga, a Šveđani Olega Bokleva koji je prvi u svijetu raširio skije dok je skakao. Prije su svi skakali sa skupljenim skijama nastranu.

e a koja je razlika ako skakač skače s nogama na stranu ili ako ima raširene noge? Question Question Question Embarassed

Ispraznost cijelog svijeta
je kao snijeg usred ljeta,
a dijete po njem trči boso.
Zar svejedno je?

Samo u Bogu je mir, dušo moja,
Samo u njemu je sva nada srca mog.
Samo On je moja stijena, ufanje.
Bog mi je utjeha, hridina silna,
Utočište.
Korisnički profilPošalji privatnu porukuPosjeti Web straniceICQ [Vrh]
Zveki

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 21:04
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Cilj je da ima oblik jajeta jer jaje ima najmanji otpor prema zraku.
heartsong

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 22:11
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Zveki napisa:
Cilj je da ima oblik jajeta jer jaje ima najmanji otpor prema zraku.

a kak buš ti s dve ravne skije napravil oblik jajeta? Laughing Laughing

ja da skočim z dva metra, razbila bi se, a kak onda oni skoče s ni sama ne znam koliko (ak mi netko može reći koliko?) metara visine i ne razbiju se... pa kak to amortiziraju? Laughing Laughing

oprostite mi, malo sam znatiželjna... Embarassed

Zar svejedno je?

Utočište.
Srki

PostanoPostano: pon 02 sij 2006, 22:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Oni nisu obični smrtnici...vjerojatno su u rodu sa orlovima ili galebovima Cool .

Dok sada Šveđani uopće nemaju skakača,oni više polažu u skijanje.
merkat

PostanoPostano: uto 03 sij 2006, 9:20
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heart, je, neobično je kada skoći lik 100 metara u dalj i 30 u visinu i niš....al da padne na ravno ubio bi se al oni padaju niz nizinu pa se tako amortizira ( uf sad sam otkrio toplu vodu ), snijeg je također za amortizaciju dobar, a brzina kojom se spušta pri dodiru tla poništava silu koja je dobijena padom koji opet nije slobodan nego usmjeren. i tada koći i poništava i preostalu silu. znači on je silu pada i prizmeljenja pretvorio u brzinu s klizanjem, dakle inercija u neku ruku, sam pad je udar ali nema povratne sile koja bi ga inaće skršila nego se prenosi dalje.

Prije je natjecanje bilo tako da se skakaklo skupljenih nogu jel se ocjenjivala i daljina i umjetnički dojam tj. stil a raširene noge u slovo v prema naprijed su oduzimale bodove jel kao nije bilo elegantno dok je taj skok u v imao duže skokove a kasnije su svi počeli tako letjeti i zanemarilo se to kao stil pa se kao stil računa stabilnost i dokskok.

heartsong

PostanoPostano: uto 03 sij 2006, 10:50
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:
heart, je, neobično je kada skoći lik 100 metara u dalj i 30 u visinu i niš....al da padne na ravno ubio bi se al oni padaju niz nizinu pa se tako amortizira ( uf sad sam otkrio toplu vodu ), snijeg je također za amortizaciju dobar, a brzina kojom se spušta pri dodiru tla poništava silu koja je dobijena padom koji opet nije slobodan nego usmjeren. i tada koći i poništava i preostalu silu. znači on je silu pada i prizmeljenja pretvorio u brzinu s klizanjem, dakle inercija u neku ruku, sam pad je udar ali nema povratne sile koja bi ga inaće skršila nego se prenosi dalje.

Prije je natjecanje bilo tako da se skakaklo skupljenih nogu jel se ocjenjivala i daljina i umjetnički dojam tj. stil a raširene noge u slovo v prema naprijed su oduzimale bodove jel kao nije bilo elegantno dok je taj skok u v imao duže skokove a kasnije su svi počeli tako letjeti i zanemarilo se to kao stil pa se kao stil računa stabilnost i dokskok.

merkate, ja ti se jako zahvaljujem na iscrpnom i zanimljivom odgovoru na moja pitanja...

a daj mi reci, kolika je duljina zaleta prije samog skoka? i koji je svjetski rekord u daljini doskoka?
i ako znaš, koju brzinu postižu prilikom zaleta?

Zar svejedno je?

Utočište.
sike

PostanoPostano: uto 03 sij 2006, 13:06
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkat napisa:

Prvi je taj stil skakanja raširenih nogu izmislio gore spomenuti gospodin jan Bokloev,Bugarin sa švedskom putovnicom,kojem su se smijali kad je tako skakao a danas svi skakači ni ne pomišljaju drugačije skakati.
Al Kasai,Okabe i društvo su bili najjači kad su skakali tako da im je glava bila u razini nogu-totalni harakiri! jako sretan

merkat

PostanoPostano: uto 03 sij 2006, 20:12
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

heart a ima raznih skakaonica, 90, 120 metarski, ova potonja je čini mi se najdulja, na Planici u Slo je i tam su često bili svj. rekordi, znam da je svj. rekord preko 200 m, ali nisam siguran a mislim da se duljina računa s početka zaleta dakle ako je 120 skakaonica a skoči 200, onda je letio 80...valjda...znali su pisati i brzinu vjetra i smjer( ograničeno je pa kad je previše, skrate zalet s skakaonice ili prekinu natjecanje ) a i brzinu pri letu i nije bila mala al neću sad bubat al neznam odakle mjere jel kad ono uzlete je najveća brzina pa pada polagano...baš bum gledao drugi put na sloviziji, kod nas nažalost nema prijenosa dok se ne pojavi neki janek

Srki

PostanoPostano: sri 04 sij 2006, 13:32
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

sike napisa:

Al Kasai,Okabe i društvo su bili najjači kad su skakali tako da im je glava bila u razini nogu-totalni harakiri! jako sretan

Pa jesu li Japanci. Ma nema do Masahika Harade. Cool
heartsong

PostanoPostano: pet 06 sij 2006, 19:34
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

merkate, još ti jedanput hvala. Moram reći da mi je taj sport sve zanimljiviji i zanimljiviji.

I imam još par pitanjca... dali se kad dogodila kakva pogubna nesreća na treningu ili na samom natjecanju?

I kako se uopće trenira za taj sport prije samog prvog spusta? dali postoje neke manje skakaonice?

Zar svejedno je?

Utočište.
sike

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 13:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo je nesreća da su skakači u letu izgubili ravnotežu i polomili s epri padu ali srećom nije bilo smrtnih slučaja.
Sigurno da ima manjih skakonica,kao što je ona naša u Delnicama,na kojima se oni koji počinju itekako mogu izvježbati.Ali treba imati hrabrosti i prvi put skočiti s 90 ili 120 metarske skakonice..

Šteta da nema Hrvata u tom sportu.Možda da nekog Japanca ili Austrijanca posvojimo? Wink

heartsong

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 14:08
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

pa ne znam, ima mnogo poznavatelja ovog sporta na forumu... zapravo iznenađena sam time!
ne bih se čudila da ovih dana iskrsne nekakav skoko-janek! Laughing

a do sad nikada nismo trebali ništa posvajati u sportu (osim u dizanju utega), zašto bi i sad! ja vjerujem da samo treba malo pričekati da sazriju polodovi ove naše ski-booma u hrvatskoj i imat ćemo mi i skakače!

a koliko je visoka ona u delnicama?

Zar svejedno je?

Utočište.
merkat

PostanoPostano: sub 07 sij 2006, 23:10
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Bilo je nažalost padova, koliko se ja sjećam još davno dok sam bio klinac da su na jednoj skakaonici pala trojica skakača i to zbog vjetra koji je puhao na mahove.
Tko bi potrefio taj mah, vrtlog, samo bi se iz jednog stabilnog skoka odjednom strmoglavio kao da ga je netko kamenom velikim pogodio.
Tako je jedan japanac pao da je to bilo vrlo ružno pa sam mislio da je gotov. Padao bi dosta metara i to kao lutka, totalno besvjesno, lezao nepomicno, odvela ga hitna ili helikopter, taj dio nisam siguran.
Uglavnom dvojica su dobro prosla a japanac je slomio kljucnu kost i jaci potres mozga, sve u svemu jako dobro kako je izgledalo.
Tek kad se treci, japanac, strmoglavio, prekinuto je natjecanje.

sike

PostanoPostano: čet 02 ožu 2006, 14:07
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

Nakon dvadeset i pet godina stanke, skijaški skokovi vratili su se u Delnice, grad sa 70 godina dugom tradicijom u tom atraktivnom sportu.

Jedina hrvatska skakaonica jučer je ponovno bila poprište natjecanja hrabrih skijaških skakača koji su se okupili na Kupu grada Delnica.

Petnaestak mladih slovenskih natjecatelja svojim je skokovima vratilo građane i sportske djelatnike Delnica u bolju prošlost, kada su se na 70-metarskoj skakaonici, koja ima doskočište na gradskom stadionu, natjecanja održavala redovito i uvijek su bila praćena velikim zanimanjem publike.

Osnovni je cilj ove priredbe konačna i dugoočekivana revitalizacija naše jedine skakaonice te ponovno stvaranje novih hrvatskih skakača. U suradnji sa slovenskim stručnjacima pokušat ćemo skakaonicu pretvoriti u svojevrsni trening-kamp gdje će naši mladi, koji već pokazuju zanimanje za skakanjem, moći raditi sa slovenskim trenerima - ističe dopredsjednik organizacijskog odbora Darko Štimac.

Sunce koje je jučer obasjavalo snijegom prekrivene Delnice izmamilo je velik broj građana na doskočište već u probnoj seriji. Sretni zbog povratka skakanja u svoj grad, glasnim su aplauzima nagrađivali sve natjecatelje koji su u tim trenucima isprobavali skakaonici. Najduži skok ostvario je mladi Urban Zamernik, koji je sa 72,5 metra postavio novi rekord skakaonice. Među najmlađim natjecateljima bila je 13-godišnja Gabi Robnik iz kluba Ljubno.

Skačem već gotovo četiri godine i to mi pričinjava veliko zadovoljstvo. Nije me uopće strah, gušt je kad si u zraku - ispričala nam je Gabi neposredno nakon prvog skoka. Nezadovoljna ostvarenim skokom, prebacila je teške skije na rame i uputila se prema vrhu na sljedeću seriju.

Njezini kolege, uglavnom između 14 i 16 godina, delničku su skakaonicu ocijenili sasvim zadovoljavajućom.

Prva skakaonica u Delnicama izgrađena je prije sedamdeset godina na Vučniku, a današnju na Japlenškom vrhu izgradio je 1947. godine proslavljeni graditelj Stanko Bloudek, koji je gradio i legendarnu Planicu.

Čokolada
isključen

PostanoPostano: sri 07 ožu 2007, 16:40
PostNaslov : 
Citiraj i odgovori

lako im je skakat kad imaju skije,aj provaj ti bez skija ako si faca Laughing buhahahaha
Prethodni postovi:    
Prethodna tema Prethodna tema
Započni novu temuOdgovori na temu

Izaberi forum:   

Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.